Συζήτηση για τα Ενημερωτικά δελτία του Παραγωγού

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Οκτωβριος του 2014...
    Ευτυχως που βαζετε τις τελευταιες πινελιες για θα ερθει καποια στιγμη στο μελλον ...
    οσο για το αν εκπληρωνετε τις επιθυμιες μας εχω να πω οτι ειναι υποκειμενικο διοτι απο τα 3-4 αγαπημενα ιβεντς βαλατε μονο το ρεντζο γιατι ολο και καποιοι θα αγορασουν μαρκες ενω πχ παρε-δωσε και τρενο δεντρων ουτε καν να το σκεφτομαστε γιατι αυτα μαλλον παιζοντε και χωρις φι ...παμε παρακατω ...

    Νοεμβριος 2014
    ο υφαλος προχωραει και ολοι περιμενουμε ..
    τωρα οσο για το αν λαμβανοντε υποψη σας τα σχολια μας να μου επιστρεψετε να εχω μεγαλες αμφιβολιες , μηπως ομως μεχρι να διορθωσετε τυχον σφαλματα να μην χαλατε και οτι καλο υπαρχει .. κοπρια ,αστερια μυλο κ.α ?

    Δεκεμβριος 2014 ...

    Τελικα ναι οι διαβεβαιωσεις σας δεν σημαιναν τιποτα γιατι εμεις παιζουμε το παιχνιδι εμεις πληρωμουμε εμεις θελουμε να χαλαρωνουμε ενω εσεις το βλεπετε απο αλλη σκοπια ..
    οι βοηθοι για τη φασολια ΘΑ ερθουν και ο υφαλος ειναι στην αναμονη ...

    Γεναρης 2015 ...

    πιο σιγα δεν μπορει να παει ... αλλα αυτο το επιλεγμενοι παιχτες παλι ..αυτοι οι επιλεγμενοι δεν λενε και καμια κουβεντα για τις επιθυμιες των παιχτων ?

    Μαρτης 2015 ...

    χωρις σχολια ...

    Εγω λεω να το αφησετε οπως ειναι αλλωστε κανενας δεν ζηταει αλλαγες ...

    και η τελικη απαντηση ερχεται απο εσας η μηπως τελικα απο εμας .. ??

    Ναι ειπατε πολλα ..παρα πολλα ..κριμα !!!!

    ΥΓ. δεν εγραψα απο την πρωτη επιστολη του παραγωγου για να δω τι θα κανει ..ηθελα να δωσω χρονο ... 6 μηνες μετα δεν ξερω που βρισκομαστε ... τελικα οπου ακους πολλα κερασια κρατα και μικρο καλαθι.......
     
    Αρέσει σε Gulit1, koyrsaros, txarnego και 36 σε άλλους.
  2. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα. Πάντως παραδέχεται το λάθος στα αστέρια, αλλά ούτε κουβέντα όπως πχ. "από το επόμενο δρώμενο θα επανέλθουν".
    Επίσης, απ' ότι συμπεράνω πρέπει στα ξένα forum να αντέδρασαν πολύ περισσότερο από εμάς για την αλλαγή με τους χρόνους του μύλου. Δεν έχω χρόνο να τα διαβάσω, αλλά εμείς εδώ είμαστε πολύ ήπιοι σε αυτό.
    Ίδωμεν!
     
    Αρέσει σε koyrsaros, fatsa16love, .FARMERAMA010. και 12 σε άλλους.
  3. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Επίτροπος του φόρουμ

    Καλημέρα!
    Μια ιστορία θα σας πω για τα newsletters του Varun τα φλου,
    που καθε μήνα έστελνε στους συναγρότες εδώ κι αλλού.

    Όλα είχαν ξεκινήσει τόσο ωραία και καλά,
    γνώριζε το παιχνίδι και δούλευε σκληρά.
    Μα ένα βράδυ που ελευθερώθηκε η κοπριά πέσαν όλοι στη λαϊκή,
    θέριεψαν οι μύγες στη στίβα πλέον την αχανή
    αλλά ευτυχώς υπάρχουν τα μέλη του TGC
    να διαθέσουν καταβροχθητές απ΄τη συνταγή τους τη μυστική.

    Με ζήλο μπανάνες μάζευα μα ο ύφαλος είναι ακόμα μακριά
    έτσι λοιπόν τις ξόδεψα, δεν άντεξα άλλο πια.
    Κι όταν τ΄αστέρια έλειψαν από τα δρώμενα στα ξαφνικά
    ατέλειωτα παράπονα διάβαζαν οι συντονιστές και θλίβονταν βαθιά.

    Δημοσκοπήσεις έκανε, την κοινή γνώμη ν΄αφουγκραστεί
    νέα σχέδια ετοίμαζε, τους παίκτες να ευχαριστεί
    φιορίνια απαιτούνταν για νέα δέντρα και ζωντανά
    διέθετε πακέτα, να ΄χουμε σιγουριά.

    Έτσι η φάρμα φούλαρε, το νησί είχε βουλιάξει προ πολλού
    οι αποθήκες γέμισαν, όμως οι νέοι χώροι παραμένουν φλου.
    Πήρε φόρα ο μύλος, κρίμα το bonus απ΄τη φασολιά,
    που έχει κλαδιά που αυξάνονται σε άναρχη σειρά.
    Τότε η παραγωγή έσπευσε ν΄απολογηθεί
    με έκτακτο newsletter και να υποσχεθεί
    πως όλα θα διορθωθούν κι οι πικραμένοι θα αποζημιωθούν.

    Αγαπητέ κύριε Varun, αγαπητή ΒΡ,
    έχουμε την ελπίδα και την υπομονή
    ότι στο τέλος θα βρεθεί μια λύση οριστική
    δώστε μας σταθερότητα κι ας είναι εικονική.
     
    Αρέσει σε Gulit1, .FARMERAMA010., kolokythopitas και 22 σε άλλους.
  4. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    γειά σας δεν ξέρω τελικά σε τί αποσκοπούν όλα αυτά ενημερωτικά δελτία ,δημοσκοπήσεις ,....δεν ξέρω αν υπάρχει κος βαρούν ή είναι τρύκ της εταιρίας να κρατά το σφυγμό των παικτών κ να καθησυχάζει τα πνεύματα γιατί ουσία δεν βλέπω κ δεν μπορώ να πάρω σοβαρά τα ενημερωτικά δελτία γιατί είναι πολύ αόριστα κ δεν απαντούν σε τίποτε ποτέ....θυμάμαι το είχα επισημάνει απο την πρώτη φορά που είχε βγεί ενημ.δελτίο....στο παιχνίδι τελευταία γίνονται πράγματα τελείως αψυχολόγητα,εντύπωσή μου ήταν ότι τα αστεράκια έφυγαν για κάποιο σκοπό από τίς αποστολές,π.χ.χρειάζονται στον ύφαλο,εκεί να το καταλάβω..... απάντηση ήταν μια φτωχή απόφαση,μα σοβαρά μιλάτε τώρα, τόσα χρόνια όλοι οι παίχτες μαζεύουν αστεράκια,βγήκαν κατοικίδια που δίνουν αστεράκια στο παρελθόν κ τα αγοράσαμε,γραμμή φασολιάς που δίνει αστεράκια κ την πήραμε.....κάναμε ότι αποστολή συμφέρουσα ή οχι για τα αστεράκια κ η απάντηση........ήταν φτωχή απόφαση?????εσείς κε βαρούν δεν παίζεται φαρμεραμα???

    ~~ Αφαίρεση παραγράφου εκτός θέματος ~~



    ...........ασχοληθείτε καλύτερα με τα υπάρχοντα προβλήματα κ μην ανοίγεται κ άλλα από λάθος κ φτωχές αποφάσεις..............άλλωστε όλοι περιμένουν τον ύφαλο,αυτόν που έρχεται εδώ κ 6 μήνες κάντε κάτι για αυτό κ αποζημιώστε τους παίχτες με την άμμεση κ εντυπωσιακή παρουσίασή του κάτι να αξίζει πραγματικά κ να δικαιολογεί την σκληρή δουλειά κ αργοπορία τόσων μηνών απο μέρους σας ,όπως λέτε συνεχώς..........γιατί να ξέρετε όλοι κρατάμε πολύ μεγάλο καλάθι πλέον για τον ύφαλο,άν κ συμφωνώ με την παροιμία που λέει παραπάνω η συμπαίκτρια αλλά εσείς μας υψώσατε τίς προσδοκίες περιμένοντας........
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 28/3/15
    Αρέσει σε koyrsaros, .FARMERAMA010., kolokythopitas και 12 σε άλλους.
  5. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    "Τους τελευταίους 6 μήνες έχουμε κάνει μεγάλη πρόοδο στην εκπλήρωση του οράματος μας ώστε να κάνουμε το Farmerama το πιο εστιασμένο παιχνίδι" ... ξεχάσατε να μας πείτε ως προς το τι .... ή είναι το αυτονόητο? .... ιδού η απορία :p
     
    Αρέσει σε graganta, koyrsaros, kolokythopitas και 16 σε άλλους.
  6. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα Mr Varun
    Mίλησα πολύ δυνατά τις προηγούμενες εβδομάδες ,τοσο πολύ που βράχνιασα,οριακά
    κατάφερα να συγκρατήσω τον εκνευρισμό μου ,και να εκφραστώ ευπρεπώς .
    Δεν εχω διάθεση να κανω κανενα σχόλιο για το ενημερωτικό δελτίο,θα το κάνουν για λογαριασμό μου οι χαρακτήρες του κομικ 8!!
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε graganta, kolokythopitas, LILA413 και 31 σε άλλους.
  7. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Αλχημιστή θα μου επιτρέψεις να συμπληρώσω :p
    [​IMG]
    άντε να δούμε τι θα δούμε
    8)
     
    Αρέσει σε GaTe987, jimixatz, rouniaggel και 24 σε άλλους.
  8. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Εχω την εντύπωση οτι ο μύλος τελικά είναι το "λάθος" που αναγκάζει την παραγωγή να στείλει έκτακτο μήνυμα.
    Περισσότερο ζημιώνονται αυτοί που αγόρασαν τη σειρά και αγοράζουν μηνιαία τη συνδρομή μύλου. Λέξεις κλειδια "αγόρασαν" και "αγοράζουν".

    Διάβασα με προσοχή την ανακοίνωση και έχω την εντύπωση οτι απλά προσπαθεί να αγοράσει χρόνο για να ξεθυμάνουν τα πνεύματα.
    Λέει "αυτή την στιγμή εργαζόμαστε για μία λύση για τον Μύλο. Δυστυχώς θα πρέπει να σιγουρευτούμε οτι η διόρθωση που θα σας παρουσιάσουμε θα λειτουργεί σωστά και θα έχει ελεγχθεί διεξοδικά. Αυτό θα πάρει κάποιο χρόνο"..... προσωπικά πάντα, αοριστολογίες μου φαίνονται

    Η δική μου άποψη είναι η εξής... Να μας πείτε εντός των ημερών, ξεκάθαρα τι λύση θα δώσετε στο μύλο.
    Στη συνέχεια, προσωπικά τουλάχιστον, θα έδινα ευχάριστα περιθώριο χρόνου να το ενσωματώσετε και να σιγουρευτείτε οτι λειτουργεί σωστά πρίν εφαρμοστεί....

    Οσον αφορά την αφαίρεση των αστεριών, αν ήταν φτωχή η απόφαση τι τελικά θα κάνετε?
    Δέχεστε οτι ήταν λάθος.... και λοιπόν?.. παρακάτω?.....τι?

    Είναι σωστό και σεβαστό να αναγνωρίζει κάποιος τα σφάλματα του.
    Θα περίμενα όμως κάτι πιο απτό απο την ανακοίνωση. Δεν νιώθω τη σιγουριά οτι γνωρίζει κανείς πως θα λυθούν τα ζητήματα που δημιουργήθηκαν.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/3/15
    Αρέσει σε koyrsaros, ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ, .FARMERAMA010. και 14 σε άλλους.
  9. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπερα και απο εμενα. ειναι πολυ θετικο οτι ο παραγωγος και κατ επεκταση η εταιρια αναγνωριζει τα λαθη που εγιναν. <<Κάναμε λάθος και το παραδεχόμαστε. Όλα αυτά τα θέματα θα έπρεπε να είχαν πέσει στην αντίληψη μας νωρίτερα και αποτύχαμε σε αυτό. Η αφαίρεση των αστεριών από τα δρώμενα ήταν μια αποτυχημένη και φτωχή απόφαση.
    Αποτύχαμε επίσης να σας ενημερώσουμε για τις αλλαγές στην ρούνα "Σταβλάρχης - γρηγορότεροι στάβλοι" και για την νέα λειτουργία της κοπριάς. Η πρόσφατη έκδοση του νέου μύλου , επίσης , έπληξε σοβαρά τους παίκτες που αγόρασαν την σειρά Αγ.Βαλεντίνου και την συνδρομή μύλου.>>
    και ενω παρακατω βλεπω αναφορα για τον μυλο και την γραμμη φασολιας, δεν βλεπω καμμια κουβεντα για τα αστερακια, ενω για την κοπρια καταλαβαινω οτι σαν λαθος θεωρειται μονο το οτι δεν υπηρξε ενημερωση!! το οτι αυτη την στιγμη στην λαικη μου εχει 170χτ και εχθες καποια στιγμη ειχε φθασει τα 250 αν δεν κανω λαθος, δεν βλεπω να θεωρειται λαθος!! δηλαδη σε λιγο θα θελουμε μια περιουσια για να αγοραζουμε λιπασμα κατα την διαρκεια εβεντ!!
    βεβαια ολα τα παιδια ανεφεραν και αλλα θεματα που ειναι σε εκκρεμοτητα, αλλα καταλαβαινω οτι σε ενα γραμμα δεν μπορουν να λυθουν ολα.
    αλλα για μενα απο τα πιο σημαντικα ειναι το θεμα των αστεριων, για τα οποια γραψαμε σελιδες παραπονα και απλα αναγνωριστηκε σαν λαθος. εγω εχω μαθει οτι οταν κανω λαθος πρεπει να το διορθωσω και αυτο περιμενω και απο εσας. γιατι απλα να το παραδεχεστε και να μην το διορθωνετε αμεσα με την επαναφορα τους σημαινει οτι η σωρεια παραπονων δεν εφεραν κανενα αποτελεσμα και πως ισως πιστευετε οτι μπορα ειναι και θα περασει. ομως πιστευω οτι αυτο το συγκεκριμενο, θα βγαινει συνεχεια στην πρωτη γραμμη.
    καληνυχτα σας καλο ξημερωμα
     
    Αρέσει σε Gulit1, koyrsaros, ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ και 12 σε άλλους.
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    μια μικρή παρεμβολή μόνο σε αυτό! Για μένα το πιο σημαντικό είναι το φροντιστήριο, που χρόνια και ζαμάνια, αρκετοί από μας περιμένουν να γίνουν δάσκαλοι ακόμα!!! και δευτερεύον τα αστεράκια.
     
    Αρέσει σε .FARMERAMA010., pan15200188, LILA413 και 3 σε άλλους.
  11. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλημερα κ απο εμενα... λυπαμαι φιλη συναγοτισσα misirli αλλα θα διαφωνησω με την αποψη σου για τον απλο λογο οτι πολλοι απο εμας που θελαμε να γινουμε δασκαλοι μετα απο τοσο καιρο καταθεσαμε τα χαρτια μας για συνταξιοδοτηση οποτε το προβλημα λυθηκε απο μονο του....χεχεχε φυσικα κανω πλακα...
    ας παω ομως κ στις αποψεις μου... η εξης μια διαβαστε ολα τα παραπανω ( βαριεμαι να τα ξαναγραφω) η υπομονη πλεον εχει εξαντληθει... πραγματικα ενδιαφερον το παιχνιδι απαιτει αρκετη σκεψη κ προγραμματισμο, εκτος της πιθανης τενοντιτιδας που μας απειλει ολους (εκτος των συμπαικτων μας που αγοραζουν μονιμα βοηθους). ειναι ( η ηταν) αρκετα προσεγμενο σε διαφορους τομεις οπως πχ πε ανα ωρα για τις παραγωγες μας αμοιβες στις αποστολες ( φτωχες γενικα σε πε κ χτ αλλα δινουν κ τα πολυποθητα αστερια)... το θεμα ειναι οτι απο οταν ηρθε ο περι ου ο λογος γενικος δερβεναγας (λεγε με producer) κος varun αλλαξε η φιλοσοφια κ το παιχνιδι εγινε πολυ large (συγγνωμη για το αλλοδαπο αλλα ετσι το λεμε στην τελικη), απλωθηκε παρα πολυ... θυμηθειτε καποια αποζημιωση σε προηγουμενο δρωμενο ποσο μας ειχε εκπληξει ολους με τη γενναιοδωρια της, θυμηθητε ποσο πλουσιο ηταν το χριστουγεννιατικο ημ/γιο θυμηθειτε αλλο δρωμενο που ολοι οσοι το εκαναν γεμισαν ξαφνικα με εκατ/ρια χτ... τις γαμμες της φασολιας που μας δινουν 50-60κ πε για το νησι ημερησιως κλπ κλπ.
    ηρθε λοιπον η μερα που ο κος varun προσπαθει να τα παρει πισω κ βεβαια δεν τον ενδιαφερουν ουτε τα πε ουτε τα δις χτ... τι τον ενδιαφερει????? δεν θελει να το σκεφτουμε κ πολυ ... θελει ευρουδακια στα ταμεια της bp πραγμα πολυ λογικο αλλα ξεχασε καποια πραγματα οπως
    1ο παιζουν κ μικρα (η κ μεγαλυτερα ) παιδια κ
    2ο παιζουν κ ανθρωποι που δεν θελουν να πληρωσουν η δεν θελουν να δωσουν πολλα
    οποτε αυτο το απλωμα εκ μερους της bp ( που ξεκινησε,ως προειπα, με προσφορες ) δεν ειχε το προσδοκομενο αποτελεσμα... και τι κανει η εταιρεια? συνεχιζει να σφιγγει τα λουρια (αφαιρεση αστεριων απο τα δρωμενα, αλλαγη στην κοπρια με αποτελεσμα υπερογκη αυξηση τιμης, κλπ)προσπαθωντας να μας αναγκασει να βαλλουμε το χερι στην τσεπη... αξιοτιμε κε varun θα μιλησω κυριως για την ελλαδα, οσο πιο πολυ αναγκαζετε τον ελληνα να κανει κατι τοσο πιο πολυ αυτος θα πηγαινει σε αλλο δρομο (του ελληνα ο τραχηλος ζυγο δεν υπομενει) ....βρειτε αλλο τροπο με ηρεμια (σκεψης των στελεχων της bp που ασχολουνται με τη φαρμα)κ ισορροπια (στο παιχνιδι) γιατι οσο χρειαζεστε εσεις τους παιχτες που πληρωνουν αλλα τοσο αυτοι (οι παιχτες) χρειαζονται τους υπολοιπους (που δεν πληρωνουν)για να διατηρηθει το ενδιαφερον για το παιχνιδι σε υψηλα επιπεδα κ σαν αποτελεσμα πιστευω θα εχει την αυξηση της ανταποδωσης (δλδ αυξηση των εσοδων της bp) ....
    υ.γ. 1 ουφ να η τεντονιτηδα ηρθε δεν μου εφτανε το τικι τικι με το ποντικι (που εισαι συναγροτισσα ΒΗΜΑΣΩΤΑ να θαυμασεις το διστιχο που εφτιαξα αχαχαχα) ηρθε κ το τακα τακα στο πληκ/γιο να γραφω εδω να με αποτελειωσει....
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 30/3/15
    Αρέσει σε monolith2, anastz, koyrsaros και 12 σε άλλους.
  12. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    αυτό καλά είναι ?
    ή να ψάξω για μικρότερο ?
    [​IMG]
    8)
    ουδέν περαιτέρω σχολιασμός
    δεν έχει πλέον κανένα νόημα ...
     
    Αρέσει σε .eugenaki., heavymetal7, gtrullis και 12 σε άλλους.
  13. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.