Συζήτηση για τα Ενημερωτικά δελτία του Παραγωγού

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότες,

    Σχεδόν κάθε μήνα ο παραγωγός του farmerama επικοινωνεί μαζί μας μεσω ενημερωτικών δελτίων.
    Στην ενότητα των επίσημων ανακοινώσεων, υπάρχει ειδική κατηγορία οπου αναρτούμε τα ενημερωτικά δελτία που λαμβάνουμε. Μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στο παρακάτω link
    https://board-el.farmerama.com/index.php?forums/dev-blog.241/

    Σε αυτό το θέμα θα θέλαμε να διαβάσουμε τις απόψεις σας και τα σχόλια σας για κάθε νέο ενημερωτικό δελτίο που ο νέος παραγωγός ετοιμάζει κάθε φορά για εσάς. Εμείς με την σειρά μας θα μεταφράσουμε κάθε δική σας ανάρτηση και θα την μεταφέρουμε σε εκείνον.

    Ενημερωτικό Δελτίο Οκτωβρίου
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/newsletter-του-παραγωγου-Οκτώβριος-2014.11332

    Σας ευχαριστούμε για τα σχόλια σας.


    Η ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  2. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Μr Varun....μας κακομαθαίνετε , και μας αρέσειxD
    Καιρός ηταν να κοστολογηθεί και να ανταμειφθεί επαρκώς η υπομονή και η κατανοησή μας
    Δεν ειχαμε συνηθίσει σε παρόμοιες αποζημιώσεις ,στα αμέτρητα τεχνικά προβλήματα
    που εχουμε κατα καιρούς αντιμετωπίσει , αυτό ειναι γεγονός αδιαμφισβήτητο,τέτοιο
    Deal δεν εχει ξαναγίνει, θα προσπαθήσουμε ομως να εγκλιματιστούμε στα νέα δεδομένα.
    Καλή συνέχεια στις εργασίες σας .
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, elenigri, Nantia123 και 4 σε άλλους.
  3. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αρέσει στους ath και kolokythopitas.
  4. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Για τον Κοραλλιογενή Ύφαλο δε βλέπω κάτι συγκεκριμένο και νιώθω ότι αργεί. Αλίμονο σ' αυτούς που μαζεύουν μπανάνες και δεν τις χρησιμοποιούν περιμένοντας ν' ανοίξει.

    Ναι και για σένα μιλώ συναγρότη dionmilia84.
     
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλυτερα να αποκλειστει το ενδεχομενο, να ζητηθουν μπανανες για τον υφαλλο. ειναι καιρος να αξιοποιηθουν τα αστερακια που μαζευουμε τοσα χρονια. πρεπει καπως να ανταμειφθουμε για τον κοπο τοσων χρονων. αν ανοιξει με μπανανες τοτε με βλεπω να τον ανοιγω την επομενη δεκαετια!! εε ακομα νεα θα ειμαι!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, graganta, ath και 12 σε άλλους.
  6. efirizou

    efirizou Ενεργός συντάκτης

    αντε..... αρχισανε να σαπιζουνε οι μπανανουλες μας μεσα στην αποθηκη μας.
    υφαλο ακουμε αλλα υφαλο δεν βλεπουμε. τωρα θα μου πεις... τι αλλο να τις
    κανω? εχω ανοιχει ολα τα φυτα... δεντρα.... και ζωα. μονο δυο ακομα εχω
    να ανοιξω. αυτα με τους επιπλεον πελατες. εχω 170 μπανανες και τον περιμενω
    πως και πως τον υφαλο.
     
    Αρέσει στους GEPPO1, dionmilia84 και kolokythopitas.
  7. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα,δεν ξέρω αν ο ύφαλος θα ανοίγει με μπανάνες, αστεράκια, η κάτι άλλο,αλλά θα πρέπει να ικανοποιεί όλους τους παίχτες,είδα τις εικόνες στην ανακοίνωση και δεν κατάλαβα κάτι,πόση ώρα θα θέλει να γίνει μια τροφή ζώου στο μύλο,αφού θα είναι κομμάτι του υφάλου. πάντως ότι και να 'ναι καλώς να ορίσει και όντως θα έχει τρομερό ενδιαφέρον.να είστε όλοι καλά.
     
    Αρέσει σε mmixail, Gulit1, elenigri και 3 σε άλλους.
  8. dionmilia84

    dionmilia84 Προχωρημένος


    συναγροτισα η στρατηγηκη μου για το μπαχαραμα ειναι στοχευμενη.. οχι μονοπλευρη..αλλα και ουτε στην ταιλευταια καμαρα προς το παρων.. εχω ανοιξει μονο το πρασινο τσαι απο την ταιλευταια και απο της αλλες ταχω ξεκλειδωσει ολα εκτος της παραγγελιες, πακετα εκηνισης .. ναι! σαφως και κρατιεμε για τον υφαλο.. (αλλα και γιατι προεχει η στρατηγηκη που ακολουθω στη παρουσα φαση..)
    ελπιζω ο υφαλος να ειναι μια ευχαρηστη! αλλα και χρησημη!! προσθηκη στο παιχνιδι και ας ανοιγει με οτι θελει!..
     
  9. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    καλημέρα σε όλους !!!
    πριν στρωθούμε στη δουλειά ,ας πούμε δυό πράγματα για όσα μας ανακοίνωσε η ομάδα του FARMERAMA (varun ??)
    αρχίζει να μη μ αρέσει πια αυτό το τόσο τακτικό δελτίο , γιατί δεν μας λέει κάτι που δε ξέρουμε και όσα μας ανακοινώνει είναι άνευ ουσίας , συνεχώς αναβάλει και μεταθέτει στο μέλλον πολλά για το παιχνίδι και όλο τα ίδια λόγια και εντυπώσεις (εργαστήκαμε σκληρά , δουλεύουμε , προσπαθούμε, σχεδιάζουμε... πράγματα αυτονόητα για μια εταιρία με αυτές τις εισπράξεις και αυτού του μεγέθους)
    με δυο λόγια , πολλύ "μπλα μπλα" και ουσία μηδέν...
    θα προτιμούσα να μας έλεγε ένα μόνο πράγμα και να γινότανε αύριο , παρά 5 "θα" και να γίνει το ένα απ αυτά...χορτάσαμε απο "θα"....
    αυτό που με κάνει να ανησυχώ περισσότερο απο κάθε άλλη φορα , είναι πως εσχάτως παρουσιάζονται μεγάλα προβλήματα σε όποια προσπάθεια έγινε για κάτι νέο στα δρώμενα....
    και αναρωτιέμαι.... περιμένουμε να βάλουμε κι άλλα δρώμενα.... ποιος ξέρει τι κακό θα μας βρει!!!
    αν αυτά που μας ανακοινώνει ο αγαπητός Ινδός φίλος μας και όλοι περιμένουμε με λαχτάρα , μήπως μας χαλάσουν τη διάθεση όπως πολυ συχνά συμβαίνει τελευταία.
    και η μεγάλη αναβολή απο μήνα σε μήνα του κορ. υφάλου έχει καταντήσει πια κομικοτραγική... καλό θα ήταν να μην γινόταν καμιά αναφορά γι αυτόν - πόσο μάλλον να δίνονται και φωτογραφίες ανούσιες
    όλο αυτό κύριοι που κάνετε , η αναβολή στην αναβολή και οι συχνές φώτο ,δημιουργούν μεγάλες προσδοκίες στους παίκτες και τυχόν προβλήματα και ξανά αναβολή , θα είναι πολύ δυσάρεστο για μας και ίσως για την "καρέκλα" σας...
    λύστε πρώτα τα προβλήματα του παιχνιδιού , διορθώστε τις χτυπητές αδυναμίες και αδικίες σε πολλά πράγματα και ελάτε μια φορά στο 2μηνο και 3μηνο να σας δούμε εδω να μας μιλάτε
    γιατί όσο πιο πολύ μιλάτε , τόσο πιο λίγο εργάζεστε !!! κι ας μας λέτε το αντίθετο...
    πρέπει να αναφέρω όμως και τα θετικά... οι δημοσκοπίσεις !!! βέβαια...
    αρκει να γίνουν πράξεις όμως και να μη μπουν στα συρτάρια σας !!!
    και για να μη παρεξηγηθώ για το επικριτικό ύφος ... έχω μάθει να μιλάω μόνο με πράξεις και όχι με ΘΑ....
    ειναι σαφώς καλύτερο να έβγαινε να μας έλεγε "κάναμε , ένα , δύο ,τρία πράγματα " και όχι τρία θα κάνουμε...θα κάνουμε ένα !!!
    εκ του αποτελέσματος κρινόμαστε και όχι απο τις πολλές υποσχέσεις και τα newsletters...
    αυτά και καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε koyrsaros, kolokythopitas, fatsa16love και 24 σε άλλους.
  10. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημέρα!
    Για να πω την αλήθεια ,διάβασα και ξαναδιάβασα την επιστολή του κ.Varun...
    Απογοητεύτηκα όπως οι περισσότεροι των συμπαιχτών μου για την καθυστέρηση του υφάλου...
    Το παιγνίδι μας είναι όντως από τα καλύτερα διαδικτυακά παιγνίδια κατά την γνώμη μου, όμως , όπως είπε και ο συμπαίχτης μας dalaveria.gr είναι ένα παιγνίδι που θα πρέπει να ανταποκρίνεται στις προσδοκίες των παιχτών του ,που πληρώνουν οι περισσότεροι ,είτε λίγο είτε πολύ ,για αυτή την" διασκέδαση"...
    Επίσης όταν είδα τα εικονίδια που αφορούν τον μύλο ,"τρόμαξα"! Ελπίζω να μην πρέπει να απασχολείται συνέχεια ο μύλος με άλλες δραστηριότητες ,διότι έτσι χάνουμε το πλεονέκτημα να παράγουμε μόνοι μας τις σούπερ τροφές, που τώρα τελευταία χρειαζόμαστε όλο και πιο συχνά και όλο και σε πιο μεγαλύτερες ποσότητες...
     
    Αρέσει σε koyrsaros, kolokythopitas, LILA413 και 6 σε άλλους.
  11. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Νέο newsletter των παραγωγών: "όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι" δηλαδή υπομονή.
    Πάντως μάθαμε ότι ο ύφαλος θα είναι σίγουρα με χρυσές μπανάνες και μάλιστα όχι πολλές. Ας το ελπίσουμε και με το καλό να τον δούμε!
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, GEPPO1 και dimitra-c-i.
  12. stavros72

    stavros72 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα σας.Είθε το 2015 να είναι καλύτερο από το 2014 ,ως προς το παιχνίδι και οι νέες εφαρμογές να έχουν μέγιστη επιτυχία.Διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις ,μιας και υπήρξαν αστοχίες στο παρελθόν.Ενδεικτικά αναφέρω το φροντιστήριο και το σινεμά.Μόνιμα διαβάζω (Το φροντιστήριο θα ανοίξει τις πύλες του πολύ σύντομα) και (Δυστηχώς δεν υπάρχουν διαθέσιμα βίντεο αυτή τη στιγμή).Τηρώ εν αναμονή ως προς τον ύφαλο,με μια ένσταση .Τι ακριβώς σημαίνει η έκφραση(..αρκετά δίκαιος..).Ευχαριστώ που μας δίνετε τη δυνατότητα να εκφράσουμε τις απόψεις και τις ανησυχίες μας.
     
    Αρέσει σε Gulit1, GEPPO1, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
  13. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    καλησπέρα σε όλους...
    τρεις θέσεις πιο πάνω ,στο σχολιασμό μου για το προηγούμενο newsletter , ήμουν επικριτικός και αυστηρός για τους λόγους που ανέφερα
    σήμερα , επιπλέον είμαι προβληματισμένος και ανήσυχος πολύ έντονα...
    κάθε μήνα δέχομαι και διαβάζω δεκάδες newsletters , μηνιαία και έκτακτα , κάποια εξ αυτών, πολυεθνικών κολοσσών...
    καμία σχέση δεν έχουν με όσα διαβάζω μ αυτά τα newsletters εδω.... 8 απ τις 10 αναφορές τους , παρουσιάζουν γεγονότα και δράσεις που έγιναν και 2 απ τα 10 σε πράγματα που θα γίνουν άμεσα και γίνονται πάντα.
    χθες μάλιστα έγιναν εδω μερικά γεγονότα που προκαλούν ανησυχία και προβληματισμούς
    λίγες ώρες μετά το newsletter έπεσε η είδηση των αστεριών που έφερε αναστάτωση και γκρίνια στους παίκτες
    και ερωτώ εύλογα κύριε Varun , γιατί δεν μας είπατε εσείς κάτι γι αυτό?? εσείς γνωρίζετε τα πάντα ή οφείλετε να τα γνωρίζετε
    αν δεν γνωρίζατε μάλλον σήμερα δεν θα είσαστε στη θέση σας ή δεν θα είναι αυτός που το ανακοίνωσε (οχι εσείς κα Snorkel )
    θεωρώ ότι "έντεχνα" κρατήσατε μακριά απο εσάς μια τόσο σοβαρή απόφαση που πήρατε τώρα. σήμερα...
    δεν μας λέτε αυτά που αποφασίσατε σήμερα , αλλά μας υπόσχεστε πράγματα που δεν γίνονται εδω και μήνες !!!!
    και εγώ πρέπει να τα πιστέψω και να τα περιμένω !!!

    είπατε ότι είστε ακόμη εδώ και δε σκοπεύετε να φύγετε.... μακάρι θα σας ευχηθώ , αλλά αν συνεχίσετε έτσι , δεν το βλέπω για πολύ.
    "Τα τωρινά μας σχέδια περιλαμβάνουν τη βελτίωση της ποιότητας του παιχνιδιού και τη δημιουργία θετικής και ανταποδοτικής εμπειρίας"
    και λέτε για το ιβεντ Αγ. Βαλεντίνου...... συγνώμη αλλά ανταποδοτικό εγώ αντιλαμβάνομαι κάτι άλλο....
    ανταποδοτικό είναι να σας δώσω εγώ κάτι , όπως π.χ. τα χρήματά μου -πέρα απο τον χρόνο που αφιερώνουμε όλοι - και να περιμένω να επιστρέψετε εσείς κάτι , όπως διασκέδαση και ευχαρίστηση...γιατί εσχάτως μου μοιάζει με slot machine το παιχνίδι σε ότι έχει να κάνει με τον παράγοντα τύχη.... ιδέα μου ???
    για τον ύφαλο έχω να πω κάτι πολύ σοβαρό και σε συνάρτηση με φωτογραφίες που αφήνετε να διαρρέουν σε διάφορα site's
    έπρεπε να ζητήσετε συγνώμη για την καθυστέρηση και να μην πείτε κουβέντα γι αυτόν... πόσο μάλλον να μας πείτε και για μπανάνες..
    γιατί μια ματία σε επίσημα site's αν ρίξετε , θα δείτε μέχρι και αναλυτικά τα βήματα 4ων αποστολών ξεκλειδώματος με αναφορά- τιτλο σε θαλλάσια είδη , ποιότητα νερού , κοράλια και θαλλάσιο πάρκο και με τον τίτλο "ολοι τον περιμένουν αλλά λίγοι θα τον αποκτήσουν".
    Εσείς αφήνετε να διαρρέουν αυτά, να καλλιεργείτε φήμες επίτηδες , ένα πέπλο μυστηρίου και προσμονής στους παίκτες για να έχουν μονίμως την λαχτάρα για το τι μέλλει γεννεσθαι...να έχουν αλλού το βλέμμα τους και όχι στα μεγάλα προβλήματα εδω...
    ακόμη κι αυτό το newsletter σας έγινε πια "φήμη".... ότι μας λέτε είναι φήμες και ελάχιστη ουσία...
    Η ουσία αγαπητέ μου είναι πως είναι πολύ δύσκολο να ξεπεραστούν αδυναμίες ετών και οτιδήποτε νέο σκοντάφτει συχνά σε αυτές .
    ακόμη και το χθεσινό περιστατικό με την κοπριά , δηλώνει πως πέρνετε αποφάσεις για τις οποίες δεν γνωρίζετε τα επακόλουθα...
    και αυτό με κάνει να ανησυχώ για το που πάει αυτό το παιχνίδι με την έλευση σας σ αυτή τη θέση ...
    να υπενθυμίσω πως η όποια περίοδος προσαρμογής ή και χάριτος σας δόθηκε , πρέπει να τελειώνει και περιμένουμε να δούμε έργα και όχι λόγια , υποσχέσεις ή αποζημιώσεις 3ων πασχαλινών και 3ων στεφανιών....
    θα περιμένω να δω "τα μακρόπνοα σχέδια και οράματά σας για το παιχνίδι και τη φιλοσοφιά σας " την οποία ειλικρινά δεν καταννοώ για την ώρα... μακρόπνοα όμως ή μακροχρόνια , όλοι θα το παρατήσουμε το παιχνίδι ή θα αποδημίσουμε εις κύριον και νομίζω πως θα ήταν καλύτερα να μας λέγατε τι θα γίνει σήμερα και αύριο παρά μακροχρόνια...
    και να κλείσω λέγοντας πως απο βάθος καρδιάς εύχομαι κάθε επιτυχία και να κάνω εγώ λάθος σε όσα διακρίνω.
    καλό απόγευμα σε όλους.
     
    Αρέσει σε olga-tse62, koyrsaros, georgia469 και 26 σε άλλους.
  14. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα!
    Συμφωνώ απόλυτα με τον συμπαίκτη μας dalaveria.gr .Εμένα με κάλυψε πλήρως και πιστεύω πως πολλοί από τους συμπαίκτες μας προβληματίζονται με τον ίδιο τρόπο.Ελπίζω ο κ.Varun και η εταιρεία να δώσουν την πρέπουσα σημασία...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, pan15200188 και 3 σε άλλους.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα σας. Συμφωνώ απολύτως με τον φίλο dalaveria και επειδή πάντα μιλαω με στοιχεία, παραθέτω τα παρακάτω
    1 από newletter 4/9/14 <<με μεγάλη μου χαρά σας ανακοινώνω ότι ξεκινήσαμε επιτέλους την πλήρη παραγωγή....>> όσον αφορά τον ύφαλο, και χθες 5/9 μετά από 6 μήνες <<δεν θέλω ακόμα να σας δώσω συγκεκριμένη ημερομηνία...>>> άρα μετά από 6 μήνες ακόμα είναι όνειρο για εμάς!!!
    2 <<Προσπαθούμε επίσης να βρούμε ένα τρόπο να μειώσουμε τα αστέρια για τους παλαιότερους παίκτες μας. Αυτή η παράκληση έχει γίνει εδώ και καιρό μέσω της κοινότητας και θα προσπαθήσουμε να αναπτύξουμε μια λειτουργία που θα ανταπεξέρχεται σε αυτή την ανάγκη.>> σίγουρα κανείς δεν φανταζόταν την κατάργηση τους!!
    3 <<Ωστόσο, είμαστε στη διαδικασία ανάπτυξης ενός χαρακτηριστικού που ονομάζεται "περιοχή αποθήκευσης" όπου θα μπορείτε να αποθηκεύετε τους στάβλους και στάβλους εκτροφής χωρίς να αδρανοποιούνται.>> καμία κουβέντα για το φλέγον αυτό ζήτημα!!
    4 <<Σε αυτό το πλαίσιο θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάποια νέα σχετικά με το αναθεωρημένο φροντιστήριο...>> καμία κουβέντα και γι αυτό
    Θα τελειώσω εδω (δεν παω παλιοτερα) και θα πω, ότι λογικά θα έπρεπε να χαιρόσαστε που ασχολούμαστε τόσο πολύ όλοι μας με την ανάλυση του παιχνιδιού, γιατί αυτό σημαίνει ότι το αγαπάμε πολύ και προσπαθούμε να σας δώσουμε και εσάς να καταλάβετε τι μας ενοχλεί και τι θέλουμε, έτσι ώστε να έχετε το καλύτερο αποτέλεσμα για όλους. Βεβαίως σεβόμαστε και το δικό σας κόπο, όμως και εμείς θέλουμε να ευχαριστηθούμε και να απολαύσουμε το παιχνίδι και οι περισσότεροι από εμάς δίνουν και ένα οικονομικό αντάλλαγμα, στα πλαίσια των δυνατοτήτων μας ο καθένας, άλλος μικρό άλλος μεγάλο.
    Ολοκληρωνω λέγοντας πως <<κάλιο πέντε και στο χέρι, παρά δέκα και καρτέρι!!>> και παρακαλώ να το μεταφράσετε στον κύριο Varoun για να καταλάβει το σκεπτικό, όλης αυτής της κουβέντας.
    Σας εύχομαι καλή συνεχεία και καλά κουράγια.
     
    Αρέσει σε Gulit1, kolokythopitas, elenigri και 16 σε άλλους.
  16. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Κύριε Varun μετά της χθεσινή ανακοίνωση που ακολούθησε το newsletter σας, μόνο καθησυχαστικά δεν είναι τα πράγματα για την τροπή που μπορεί να πάρει το παιχνίδι.Το γεγονός οτι αποφασίστηκε μια ιδέα (αστεράκια), σχεδιάστηκε, επικροτήθηκε σαφώς απο εσάς και υλοποιήθηκε, χωρίς πρώτα να έχετε σκεφτεί και σχεδιάσει μέτρα για να εξισοροπήσετε αυτή την κατάφορη αδικία που συντελείται, πραγματικά με ανησυχεί.
    Δυο τινά μπορεί να συμβαίνουν :Τα άτομα που σχεδιάζετε και παίρνετε τις αποφάσεις έχετε χάσει την επαφή σας με το παιχνίδι και δεν ξέρετε τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν οι πάικτες για να προχωρήσουν και να εξελιχθούν στο παιχνίδι. Αυτή η απόφαση σας επηρεάζει όχι απλά ενα μικρό μέρος νέων παιχτών αλλά το σύνολο των παιχτών ανεξαρτήτου επιπέδου που δεν έχουν ανοίξει ακόμη τις ρούνες του δένδρου της σοφίας. Θα έπρεπε να το γνωρίζετε οτι η κύρια πήγη συλλογής αστερίων είναι πρωτίστως τα δρώμενα και δευτερευόντως οι μόνιμες αποστολές της λαχαναγοράς που σχεδόν είναι στάσιμες, λόγω του κακού σχεδιασμού ανταποδοτικότητας.
    Οπότε και πάμε στο δεύτερο που μπορεί να συμβαίνει, που όμως είναι ακόμη πιο επικίνδυνο ώς προς την βιοσιμότητα του ίδιου του παιχνιδιού. Εαν δεν χάσατε δηλαδή την επαφή σας με το παιχνίδι, αλλά προσπαθείτε να δώσετε ώθηση στις μόνιμες αποστολές "εκβιάζοντας" με αυτον τον τρόπο τους παίχτες, χωρις όμως να επιλύεται αυτό καθ'αύτο το πρόβλημα.
    Δεν ξέρω κατα πόσο φτάνουν στα αυτιά σας τα συνεχή παράπονα παιχτών, οτι σφίγγετε συνέχεια το παιχνίδι για να αυξήσετε τις πωλήσεις αλλά με λάθους τρόπους και όχι σωστά στοχευμένα και μας οδηγήτε σε αντίθετα απο τα προσδοκόμενα αποτελέσματα.
    Πραγματικά πολύ ωραία τα newsletter σας, αλλά με όλα αυτά που γίνονται τελευταία δημιουργείτε μεγάλη επιφύλαξη για το που πάει το παιχνίδι. Ξεκινήστε νέους λογαριασμούς παιχνιδιού και δείτε τι πραγματικά χρειαζόμαστε. Δείτε πραγματικά τι θα αυξήσει τις πωλήσεις σας και τι όχι, χωρίς πρόσθετες βοήθειες, χωρίς αστέρια και χωρίς χορτοτάληρα. Παίξτε και θυμηθείτε ξανά το παιχνίδι, έχουν αλλάξει πολλά που πρέπει να τα δείτε ολοι εσείς που σχεδιάζετε και βάζετε στόχους.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ, stavros72 και 11 σε άλλους.
  17. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Ο υφαλλος είναι ακόμα σε δοκιμαστικό στάδιο ωστε να αποφύγουμε bugs και την ίδια κατάσταση που έιχαμε με την αλλαγή στο Bahamarama. Οταν θα επιλυθούν όλα τα Bugs , τότε θα είναι Online.
    Μπορείς να μου δείξεις σε παρακαλώ ποιος μίλησε για κατάργηση τους;;;

    Προφανώς δεν διάβασες προσεκτικά το τελευταίο NL οπου αναφέρεται " Τα ίδια σχέδια ισχύουν για τη θεριστική μηχανή της σειράς σύννεφων και τη λειτουργία αποθήκευσης που είχαμε αναφέρει μερικούς μήνες πριν."


    Τότε προφανώς δεν διαβασες τα νεότερα NL οπου αναφέρεται οτι η λειτουργία του φροντιστηρίου έχει "παγώσει" προς στιγμή.
    Ναι είσαι σίγουρη οτι προσωπικά μεταφέρω κάθε ανάρτηση στους υπευθύνους κάθε μέρα. ;)
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπερα και απο εμενα. βλεπω με μεγαλη χαρα οτι παρολο ολοι οι παικτες λεμε τα ιδια πραγματα, μπαινετε στον κοπο να απαντησετε μονο σε εμενα και ευχαριστω πολυ.
    απαντω λοιπον στην ερωτηση για την καταργηση των αστεριων με το παρακατω <<Επειδή τα δρώμενα δίνουν αστεράκια μόνο για περιορισμένο χρόνο και πολλοί παίκτες μπορεί να τα χάσουν, θα σταματήσουμε να δίνουμε αστεράκια στα δρωμενα. >> αυτο δεν σημαινει καταργηση?? οτι δηλαδη δεν θα υπαρχουν πλεον αστερακια??? αυτο εννοω.
    οσο για τα υπολοιπα, αυτο ακριβως εννοω, οτι για παλι πολυ καιρο ακουμε οτι ειναι σε δοκιμαστικο σταδιο, οτι εχει παγωσει , οτι θα γινει και αυτο ειναι το προβλημα. οτι παει να δημιουργηθει κατι καινουργιο, με το καλο να ερθει, αλλα τα ανοιχτα θεματα παραμενουν ανοιχτα.
    το να λεει ενας παικτης την αποψη του με ευγενικο τροπο, ειναι θεμιτο και επισης θεμιτο ειναι να εχει μια ευγενικη απαντηση και οπως ειπα και πριν ευχαριστω για τον κοπο. ομως απ οτι βλεπω, αυτες τις αποψεις δεν τις εχω εγω , αλλα η πλειοψηφια των παραπανω παικτων που εχουν γραψει.
    οπως και να χει θεωρω οτι ειναι πολυ χρησιμες, αν οχι η δικη μου, ολες οι παραπανω και κατι δειχνουν, οτι υπαρχει προβληματισμος τουλαχιστον.
    ελπιζω ολος αυτος ο διαλογος να ειναι χρησιμος και προσοδοφορος.
    οσο για την μεταφραση το ειπα με την εννοια οτι ειναι μια παροιμια που ο κυριος Varoun , υποθετω οτι δεν γνωριζει και πρεπει να γινει μεταφραση ως προς το νοημα και οχι αυτολεξη βεβαια.
    καλη συνεχεια και ευχαριστω για την συζητηση!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, koyrsaros, monolith2 και 15 σε άλλους.
  19. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    καλημέρα!!!
    μήπως όλες αυτές οι αλλαγές με το λίπασμα κ τα αστεράκια έχουν να κάνουν με την καινούρια λειτουργία του υφάλου κ για αυτό γίνονται?γιατί αλλιώς δεν καταλαβαίνω το γιατί κ δεν με πείθουν οι απαντήσεις .....είναι σωστό να λυθούν κ να προβλεφθούν τα οποιαδήποτε προβλήματα μπορεί να προκύψουν με την άφιξη του υφάλου,όχι όπως με το νησί, αλλά είναι λάθος να περιμένουν τόσο καιρό οι παίχτες σε σημείο να αγανακτούν,..... μήπως λοιπόν η εταιρία θα έπρεπε να αλλάξει πολιτική κ οι ανακοινώσεις κ οι φήμες για την νέα λειτουργία του υφάλου θα έπρεπε να περιμένουν?? να μην χαλάει κ η ψυχολογία των παιχτών.......καλό θα ήταν να ανακοινώνεται ο ύφαλος όταν βρίσκεται στην ολοκλήρωσή του, ώστε να έχει όλο το χρόνο μπροστά του για δοκιμάστικά τέστ κ ότι άλλο χρειάζεται για να είναι η σωστή λειτουργία του εγγυημένη αλλά κ οι παίχτες ικανοποιημένοι
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, elenigri, .eugenaki. και 6 σε άλλους.
  20. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλημέρα.

    σύμφωνα με την ανακοίνωση:

    «Η ανάπτυξη του κοραλλιογενούς ύφαλου προχωράει με απίστευτα βήματα» αλλά τελικά μέχρι τώρα και μετά απο τόσους μήνες, μόνο αυτο δεν συμβαίνει.

    «Σχεδιάζουμε επίσης τον ανασχεδιασμό του Πάρε-Δώσε, οπότε να περιμένετε επανάληψη του στις αρχές Ιουνίου» και έχει περάσει τόσο πολυ καιρός και για αυτό που τόσο προσμονούν οι παίκτες αλλα δυστυχώς τπτ και σε αυτό. Μεγάλη απογοήτευηση για τις τόσο μεγάλες καθυστερήσεις και κρίμα σε εμας που περιμένουμε τόσους μήνες.
     
    Αρέσει σε kitsena, kolokythopitas, elenigri και 10 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.