Συζήτηση για "Μεσαιωνική Γιορτή"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 25/8/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες κι αγρότισσες!


    Εδώ μπορείτε να κουβεντιάζετε και να πείτε τις απόψεις και παρατηρήσεις σας για το event


    " Μεσαιωνικη γιορτη"


    [​IMG]

    Θα προσπαθήσουμε να σας βοηθήσουμε όσο μπορούμε. Όμως θα πρέπει να συνεργαστείτε μαζί μας.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:



    Τις συχνές ερωτήσεις για το event, μπορείτε να τις βρείτε εδώ:



    Σας υπενθυμίζουμε ότι πλέον στις κουβεντούλες θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας.

    Για τις απορίες σας ή για τεχνικά προβλήματα που αφορούν στο event θα πρέπει να ανοίγετε νέο θέμα στις κατάλληλες ενότητες του forum.

    "Βοήθεια για αρχαρίους", "Γενικές Ερωτήσεις" και "Τεχνικές ερωτήσεις,προβλήματα και bugs."

    Αναρτήσεις με απορίες θα διαγράφονται από την κουβεντούλα.


    Σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!​
     
  2. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος

    Καλησπερα.
    Μονο η σουπερ τροφες αξιζουν, και ευτυχως το φυτο ειναι 8ωρο.
    Καλη σας συνεχεια.!
     
    Αρέσει στους theoni1999, ellee68 και GEPPO1.
  3. rkatia

    rkatia Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα!
    Οι ποσότητες για το δρώμενο είναι:
    20.000 δίκοκκο σιτάρι (8ωρο φυτό που φυτεύεται σε όλα τα μέρη της φάρμας)
    900 τόξα και βέλη (αναδυόμενα)
    700 καλαμπόκι
    1000 αγγούρι
    1000 βασιλικός
    1000 μπιζέλια
    30 γαλοπούλες
    15 αγελάδες
    20 άλογα
    20 ψάρια
    40 μούρα
    20 αχλάδια
    40 κεράσια
    15 πορτοκάλια
    40 τρομπέτες αγγέλων
    15 κυδώνια
     
    Αρέσει σε theoni1999, ellee68, TERRIE και 21 σε άλλους.
  4. johnny04

    johnny04 Ανερχόμενος συντάκτης

    Κατά τη γνώμη μου, πιστεύω ότι αυτό είναι από τα "λογικά" δρώμενα. Οι ποσότητες μπορούν να επιτευχθούν άνετα αν είσαι 60 επίπεδο και πάνω (βέβαια, οι 20.000 δίκοκκοι και τα 1.000 μπιζέλια με προβληματίζουν, αλλά έχουν υπάρξει και δυσκολότερα)
     
    Αρέσει στους theoni1999 και ellee68.
  5. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Εγω σκοπευω να κανω μονη το 1ο και το 2ο βημα της αποστολης και αν περισεψει χρονος και ολα τα αλλα αλλα μονο της ασημενιες τους
     
    Αρέσει στους theoni1999 και ellee68.
  6. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Ευτυχώς που το φυτό είναι 8ωρο και το φυτεύεις παντού αλλά τα διακοσμητικά είναι πολύ φτωχά για τόση προσπάθεια. Θα δούμε...
     
    Αρέσει στους theoni1999, ellee68 και GEPPO1.
  7. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    εγω το βλεπω να πηγαινω μεχρι την 5η μιας και μετα γινονται λιγο πολλα τα φυτα κ τα αναδυομενα.
    καλη επυτιχια σε ολους.
     
    Αρέσει στους theoni1999 και ellee68.
  8. SemK

    SemK Επαγγελματίας του φόρουμ

    Το event φαίνεται πολύ καλό αν και μόνο με τη βοήθεια μαρμελάδων και τσατνιών θα τα καταφέρουμε σίγουρα... Η προσπάθεια όμως είναι αυτή που μετράει και αυτό πιστεύω πως θα κάνουμε όλοι... Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στο event!! ;)
     
    Αρέσει στους theoni1999, ellee68 και ste007.
  9. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    καλούτσικο το ιβεντ
    ελπίζω να μας φτάσει ο χρόνος για τα αναδυόμενα
    κυρίως αυτά φοβάμαι σε κάθε ιβεντ
    επίσης έχει 3 διακοσμητικά και μια σειρά σύννεφων όποτε δεν πιάνουν χώρο και παίρνεις 2000 π.ε. κάθε 16 ώρες
    το δενδρύλλιο 1 και μοναδικό (θα ήθελα και κανένα παραπάνω)
     
    Αρέσει στους theoni1999, ellee68, efirizou και σε ακόμα ένα άτομο.
  10. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    εγω παιδια γραφω πρωτη φορα, ολα για ολα για τη σειρα συννεφων. παντα metal.heavymetal7
     
    Αρέσει σε theoni1999, ellee68, soco και 4 σε άλλους.
  11. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Πρώτα από όλα καλή αρχή σε όσους το κάνουν. Εγώ είμαι από τα άτομα που μου αρέσει να ασχολούμε με όλα τα event και σχεδόν δεν έχω χάσει από την αρχή κανένα. Είτε δίνει καλό δώρο ή όχι μου αρέσει να μαζεύω τα διακοσμητικά και ότι άλλο δίνει. Ανυπομονώ να το κάνω και αυτό αν και για άλλη μια φορά ζητάει πολλά φυτά σε λίγο χρονικό διάστημα. Με λίγο παραπάνω προσπάθεια όλα θα γίνουν. Καλή σε όσους ασχοληθούν και σε όσους δεν ασχοληθούν καλή συνέχεια;)
     
    Αρέσει στους theoni1999 και ellee68.
  12. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    μεγια το φορουμ μας :D
    το ιβεντ καλο ,μια απο τα ιδια δηλαδη......πολλα αναδιομενα θα προτημουσα να ζηταγε πιο πολλα απο αυτα που εχουμε ηδη στισ αποθηκεσ μασ παρα τοοοσα φυτα 8αωρα !
    καλη επιτυχια σε ολουσ ;)
     
    Αρέσει στους theoni1999 και ellee68.
  13. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Καλό το event , αρκετά ισορροπημένο και ενδιαφερον . Θα ήθελα να δίνει κάτι πιο χειροπιαστό απο το δενδρύλλιο , που δεν ξέρεις τι θα σου τύχει , όπως μια καστανιά π.χ.
     
    Αρέσει στους theoni1999 και ellee68.
  14. viktoria170903

    viktoria170903 Ανερχόμενος συντάκτης

    με κολοκυθομηλοπιτα, ψωμι καροτου, 2 κουκουβαγιες 1 δρακοφωλια, διπλοι ποντοι απο αγορα φιορινιων ανετα χωραφια με φυτεμενα γαρυφαλλα αρκετα δεντρα χχλ και σταβλους πορτακαλι και εργαστηρια να μαζευω μονο 148 αναδυομενα και στην αλλη φαρμα μονο με ανετα χωραφια γαρυφαλλα και σταβλους απλους να μαζευω 138?
     
    Αρέσει στους theoni1999 και ellee68.
  15. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    νερο,λιπασμα,σουπερ λιπασμα και απο 8 ωρες γινεται 2:20 ωρες το δοκιμασα συμφερει
     
    Αρέσει στους theoni1999 και ellee68.
  16. Αρκάς

    Αρκάς Ενεργός συντάκτης

    Αρκετά καλό Event. Θεωρώ ότι 8 ημέρες είναι υπεραρκετές για να το φέρουμε εις πέρας. Ευτυχώς τα αναδυόμενα μαζεύονται εύκολα. 140 μάζεψα από τη συγκομιδή των δέντρων.
    Καλή επιτυχία σε όλους μας!! :)
     
    Αρέσει στους theoni1999 και ellee68.
  17. nana

    nana Γνώστης του φόρουμ

    Αρκετα καλο το event.Αggelos974 αν προσθεσεις σε ολα αυτα που ειπες και λευκη αγνοτητα πριν φυτεψεις απο 8 ωρες παμε στην 1 και 43 λεπτα Σιγουρο και το εφαρμοζω παντα Καλη τυχη σε ολους μας!!
     
    Αρέσει στους theoni1999 και ellee68.
  18. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    αν μαζι με την λευκη αγνοτητα καταναλωσεις και χριστουγενιατικο σολεν και μετα ριξεις σουπερ λιπασμα τα φυτα βγαινουν σε 1 ωρα και 26 λεπτα!
     
    Αρέσει στους theoni1999, ellee68 και [stsimpouklis].
  19. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Αν βαλεις και λευκη αγνοτητα γινεται 1.45!
     
    Αρέσει στους theoni1999 και ellee68.
  20. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Βαλε και μαρμελαδα κολοκυθι για +1 κερδος στους σπορους[αλλη προταση;]
     
    Αρέσει στους theoni1999 και ellee68.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.