Συζήτηση για " Άνοιξη 2015"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 1/4/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. rouniaggel

    rouniaggel Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    τελειωσα και εγω το ιβεντ μπανανουλες δεν πετυχα αλλα δεν με νοιαζει το διασκεδασα παρα πολυ καλη συνεχεια σε ολους
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, gtrullis, fatsa16love και 8 σε άλλους.
  2. supermario$

    supermario$ Ενεργός συντάκτης

    Το event είναι πρωτότυπο γιατί περιέχει το στοιχείο της έκπληξης και της προσμονής να σου έρθουν καλά δώρα(σταβλάρχες,μπανάνες δενδρύλλια κλπ.). Παρόλα αυτά τα δώρα που δίνει είναι αναλογικά πολύ λιγότερα από ένα οποιοδήποτε σχετικά γενναιόδωρο event. Εγώ για παράδειγμα έχω δώσει 83 και τα μόνα αξιόλογα που μου έχει δώσει είναι 2 σταβλάρχες και 1 δενδρύλλιο.Όλα τα υπόλοιπα ήταν Π.Ε σε νησί και φάρμα, Χ.Τ, 1 τσάτνι , λίγα ανοιξιάτικα στεφάνια,1 σούπερ τροφή και 2 θεριστικές αν θυμάμαι καλά.Βέβαια ακόμη δεν έχει τελειώσει το event και ευελπιστώ να βελτιωθεί η κατάσταση.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, psipsi1978, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  3. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    δυο δενδρακια στο νησι
    και αλλα δυο ζωακια
    μονο αυτα μου τυχανε
    απ΄όλα τ΄αυγουλακια.

    μα ευχαριστως και ξανα
    εγω θα προσπαθησω
    μηπως και ερθει ξαφνικα
    μπανανα να κρατησω.

    το προσπαθω εδω κι εκει
    νησι,μα και λειβαδι
    και επιμενω στο PC
    απ΄το πρωι ως το βραδυ!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, takis.00, annateo2 και 22 σε άλλους.
  4. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Τέλος κι απο εμένα τα 100 [και κάτι]. Μπανάνες όχι,σταύλο 1 [βάτραχο], δενδρύλια 3[χαρουπιά και 2 χλ κοινά], 2 τσάτνι,2 ανοιξιάτικα,3 νομίζω θεριστικές, και πόντους[κυρίως των 5000 αλλά και των 10000] και χτ. Θα συνεχίσω χαλαρά,όχι σε όλους τους χώρους. Γενικά μου άρεσε. Ευχάριστο και ευκολάκι. Ότι πρέπει για γιορτές. Καλή τύχη στα δωράκια σας.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, annateo2, GEPPO1 και 13 σε άλλους.
  5. abcdefx

    abcdefx Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Γεια σας και από εμένα...καλή συνέχεια στο event...Ήθελα να πω ότι το λουλούδι που φυτεύουμε είναι υπέροχο και θα ήθελα να προτείνω αν γίνετε να μείνει ως μόνιμο στην φάρμα! :D:D:D:D
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, fatsa16love, GEPPO1 και 8 σε άλλους.
  6. kostas778

    kostas778 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    θα μπορουσαμε να το πουμε και λαγουδακι των π.ε,απλοχερα τα δινει τα δωρα.....
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και GEPPO1.
  7. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Οι μπανάνες συνεχίζουν να μου κρύβονται. Έχω πάρει 2 δεντριλια, 4 σταβλάρχες, 80 ώρες θεριστική, αλλα οι μπνάνες ακριβοθώρητες. Μας παρηγορούν με πόντους νησιού.Στα 90 αυγά τα στοιχεία.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, annateo2, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  8. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημερα σε οσους ειναι ηδη εδω μα και σε οσους θα ερθουν :D ....ειμαι χαρουμενη με τα αποτελεσματα του ιβεντ εγω προσωπικα !!........μπορει να το τελειωσα και να μην μου ειπε καν μπραβο για την προσπαθεια μου ...ουτε καν με ενημερωσε οτι πηρα την φασολια -.- ...........ομως το ακαταδεκτο κιουι ηρθε επιτελους στην φαρμα μου !!! xD ωωωω ναι εφτασε μαζι με τον τριτο μου κοκορι και τον χιλιοστο κιτρινο λαγο :p οσο για τα δεντριλια που ελαβα 7 τον αριθμο ως τωρα το καλυτερο τους ηταν χχλ πανδανος και χχλ ακτινιδια ....τα αλλα η 5μπτη χαρουπια,μια φυστικια,ενα αστεροδεντρο,μια βραζιλιανικη και ενα χλ λιντσι αλλα δεν σκαω ταμαρινθο εχω ;)
    Θα συνεχισω ομως να κυνηγαω λαγουδακια γιατι δινουν πολλους ποντους νησιου ......εεε αν ερθει και καμια μπανανα καλως να ορισει :p

    καλη συνεχεια σε ολους !
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/4/15
    Αρέσει σε kolokythopitas, ariadnim, LILA413 και 9 σε άλλους.
  9. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Εγώ στα 133 αυγά καμία μπανανα.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, .[agrotis]., GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  10. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    Εγώ έχω δώσει μέχρι στιγμής 32 μπουκέτα και στα 28 έχω πάρει π.ε. και χορτοτάλιρα και τα άλλα 4 1 σταβλάρχη, 1 δενδρύλλιο, 1 σούπερ λίπασμα της ζωζώς και 1 σ.τ.. Ο σταβλάρχης πορτοκαλί γαλοπούλα!!!!!:mad::mad::mad::wuerg::wuerg::cry: και το δενδρύλλιο γκουάβα ΧΛ >:(-.- παταγώδης αποτυχία o_O
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, -Barbie73-, ariadnim και 5 σε άλλους.
  11. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλ
    Να υποθέσω ότι μετράς πόσα έδωσες, γιατί μετά τα 100 δεν το γράφει. Έτσι δεν είναι;
     
  12. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Μετά τα εκατό μετράω μόνη μου!
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, graganta και GEPPO1.
  13. panago70

    panago70 Νέος ειδικός

    [​IMG] Τι να κάνω να τον ανοίξω;;;; :oops:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, graganta, -Barbie73- και 5 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα, απο οτι φαινεται αλλοι ειναι τυχεροι και αλλοι..ματιαγμενοι!! στα 76 μπουκετα κατεγραψα τα 73 και πηρα 3 τροφες, 2 δενδρυλια (παπαγια χχλ και χαρουπια) , 1 σταβλαρχη (αλεπου), 2χ2 τουρμπο λιπασμα, 2 ανοιξιατικα στεφανια, και απο μια φορα 12 και 48 θεριστικη!! ολα τα αλλα πε (νησιου και φαρμας) και χορτοταλληρα. ουτε λογος για μπανανες!! δηλ τα στατιστικα για τον σταβλαρχη ειναι 1/73 και για τα δενδρυλια 2/73 οι μπανανες 0/73. οχι δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη. ξεκινησα πολυ θετικα, ομως εχω χαλασει του κοσμου τα βιοτεχνικα, πολλα φραγκα για φυτα, και περιπου 48 ωρες βοηθους και περιμενα κατι καλυτερο!! με παρηγορουν τα διακοσμητικα και η φασολια!! ομως θα συνεχισω μεχρι τελους για να παρω την φασολια και βλεπουμε!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, .FARMERAMA010., graganta και 10 σε άλλους.
  15. annateo2

    annateo2 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημερααααα!!!!! εχω να παραδωσω ακομα 25 μπουκετα για την φασολια.
    μεχρι τωρα 2 σταυλαρχες και 2 δεντρυλια τα οποια δεν εχω ανοιξει
    τα υπολοιπα αυγουλακια εδωσαν π.ε νησιου και βασικης χορτοταλιρα των 5.000 περισσοτερο μπανανες γιοκ και συνεχιζουμε....
    παντως το ιβεντ μπορει να μην οφελεισε αρκετα τους δεινοσαυρους της φαρμας αλλα τα μικρα επιπεδα πιστευω ειχαν περισσοτερα να κερδισουν...και αυτο ειναι πολυ θετικο!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, GEPPO1, ariadnim και 3 σε άλλους.
  16. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Kαλημέρα καλημέρα σας :)
    Αν προσπαθήσουμε να δουμε το δρώμενο με σφαιρική οπτική ,παραμερίζοντας για λίγο το στενο ιδιοτελές συμφέρον μας, ειναι πασιφενές οτι οι πόντοι εμπειρίας που αφειδώς χαριζουν τα λαγουδάκια ειναι υπερπολύτιμοι κυρίως στους αγρότες που ασχολούνται λιγο χρόνο με το παιχνίδι.
    Τους εδωσαν πολλαπλάσιες χρυσες μπανάνες λογω ανόδου επιπέδων ,απ΄οσες πιθανόν να εδιναν τα αβγά , κι΄αυτη την εικόνα μου μετέφεραν παλιοί μαθητες μου .Απέκτησαν σημαντικό κίνητρο να προσφέρουν οσα περισσότερα μπουκέτα μπορέσουν στους λαγούς, για να πάρουν δωράκια απ΄τα αβγά
    Φυσικά δεν αντισταθμίζεται ετσι η απουσία των αστεριών,υπάρχει ακομη εκκρεμότητα με τα αστέρια,και περιμένω την επιστροφή τους
    Το δρώμενο ηταν διασκεδαστικό,είχε στοιχεία έκπληξης,και υπέροχα γραφικά ,συγχαρητηρια στον καλλιτέχνη των ανοιξιάτικων κρίνων!!![​IMG]
    Ο σφυρογατούλης εξακολουθεί να παραμένει ανυπέρβλητος και ασυναγώνιστος,αν συνοδέψετε την πρόσκληση του,με πακέτο διακοπων στο bahamarama ,θα την αποδεχτεί σίγουραααxD:p
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, GEPPO1, xara2011 και 12 σε άλλους.
  17. efirizou

    efirizou Ενεργός συντάκτης

    υπομονη βρε παιδια... και εγω ειχα απελπιστει αλλα...στο 97 τσουπ νατες και οι μπανανουλες.
    οσο για τα υπολοιπα.... μεχρι τωρα εχω δωσει γυρω στις 125 ανθοδεσμες και μου εχει δωσει
    παρα πολλα ΠΕ και νησιου και φαρμας...6 σταυλαρχες [με ολα χαζα].... καμμια 10 δενδρυλλια
    [και αυτα εντελως χαζα] και μπολικα χαρτοταληρα. λεω να συνεχισω ακομα να ταιζω τα λαγουδακια.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/4/15
    Αρέσει σε kolokythopitas, GEPPO1, .FARMERAMA010. και 3 σε άλλους.
  18. btouch

    btouch Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλημέρα, απτα καλυτερα ιβεντ , στις 10 πρωτες ανθοδέσμες ηρθε και ο οριων...και επεται και η συνεχεια...
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, GEPPO1 και toylaaaaa.
  19. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Παρ'ότι ¨Δεινόσαυρος¨-.- θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.

    Το εβέντ είναι μια χαρούμενη νότα για τα μικρότερα επίπεδα, πολλά απο τα οποία κατάφεραν και ανέβηκαν επίπεδα.
    Είναι ωραίο επίσης που τα δωράκια μαζεύονται στη διαδρομή άσχετα με το που θα φτάσει ο καθένας.

    Μπορεί οι δύο χρυσές μπανάνες να έμειναν άφαντες στους περισσότερους για την ώρα (και σε μένα) αλλά και πάλι όλο το σκηνικό του εβέντ ¨Ανοιξη 2015¨ μου άρεσε πολύ:inlove:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, GEPPO1, .FARMERAMA010. και 7 σε άλλους.
  20. -Μαρια13-

    -Μαρια13- Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    καλησπερα!!
    εγω αυτο το ιβεντ θα το τελειωσω σε....[​IMG] ακριβως..:p
    ειναι ενα ιβεντ που σου δινει απ ολα.
    φασολια με τα διακοσμητικα της..
    πε για φαρμα και νησι..
    μυστηριωδη σταυλους( που ο καθενας για να τον αγορασεις πρεπει να δωσεις 15 φι):D
    μυστηριωδη δεντριλια (που το καθενα κοστιζει 5 φιορινακια):D
    χρυσες μπανανες,ανοιξιατικα στεφανια....και αλλα πολλα.:music:
    πραγματα που καθε αγροτης λιγο πολυ τα θελει και που τα αποκτα χωρις να δωσει ουτε ενα χτ
    η ενα φιορινακι.;)
    οσο περισσοτερο παιζουμε τοσα περισσοτερα αποκτουμε.
    τελειο απ ολες τις αποψεις!!:inlove::inlove::inlove:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, GEPPO1, .FARMERAMA010. και 14 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.