Συζήτηση για " Άνοιξη 2015"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 1/4/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    πολλους λαγους κυνηγησα
    να παρω αυγουλακια,
    μονο τους δυο επιασα
    και δωσαν ταλληρακια.

    ουτε μπανανες ζηλευτες
    μα ουτε κι εργαλεια
    μονο με σουπερ λιπασμα
    και ποντους εμπειρειας.

    μα θα τα πιασω,δεν μπορει
    και μολις τα τσακωσω,
    θα δωσουνε αυτα ευθυς
    μπανανες να τσεπωσω!
     
    Αρέσει σε tempelxanas, takis.00, troullys και 25 σε άλλους.
  2. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    έχω φτάσει περίπου στην μέση της συλλογής μπουκέτων αλλά ακόμη δεν έχω τύχει τις χρ. μπανάνες και μυστηριώδη σταβλάρχη. Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν τύχει αυτά τα έπαθλα αν έκαναν κάτι ιδιαίτερο, για παράδειγμα αν πρόσφεραν μόνο σε ένα λαγουδάκι τα μπουκέτα ή αν πήγαιναν από περιοχή σε περιοχή στην τύχη. Εχω κερδίσει πολλούς π.ε και στο νησί και στην φάρμα, 2 χχλ εργαλειοθήκες και 1 δεντρύλλιο που βγήκε ροδιά χλ, οπότε δεν εχω παράπονο αλλά θα ήθελα να κερδίσω και τα υπόλοιπα. :p
     
    Αρέσει σε elenigri, kolokythopitas, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 2 σε άλλους.
  3. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Αγαπητη μου SYLVART τίποτα ιδιαίτερο δεν κάνω, απλά όταν έχω αρκετή ποσότητα μπουκέτων τα δίνω σε διάφορα σημεία και όχι σε ένα μέρος
    Λοιπόν έχω παρατηρήσει ότι τα καφέ αυγουλάκια δίνουν πόντους και ότι εγώ έχω κερδίσει τα δενδρύλλια από πράσινα
    δεν ξέρω αν ισχύει , γι΄αυτό παρατηρήστε το και εσεί
    ς
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ariadnim, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 6 σε άλλους.
  4. .mariakeh.

    .mariakeh. Τακτικός στο φόρουμ

    ενα απο τα καλητερα ιβεντ.καλη συνεχεια σε ολουσ
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ariadnim, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 3 σε άλλους.
  5. antigonisfarm

    antigonisfarm Αρχάριος στο φόρουμ

    ουαου!!!!!1μ.δενδριλιο!!!!ταμαρινθο δεν ειχα.πολυ καλο!!!!
     
    Αρέσει σε graganta, elenigri, psipsi1978 και 10 σε άλλους.
  6. GUMASBILL

    GUMASBILL Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    τελικα 1 αλεπου επιασε εναν λαγο και μου εδωσε το εκπληκτικο δωρο της 1 σουπερ τροφης και εναν μυστηριωδη σταυλο. δεν βαριεσαι το πηρα αποφαση, το μονο που θελουν,και καλα κανουν ειναι να ειμαστε μεσα στο παιχνιδι. καλη συνεχεια σε ολους.
     
    Αρέσει σε graganta, elenigri, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  7. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    Αν εχεις τυχη διαβαινε και ριζικο περπατει λεει η παροιμια.Εχω παρει τοσους Π.Ε για το νησι που μεσα σε 2 μερες αλλαξα επιπεδο.Τι να τα κανω ολα τ αλλα αυτο μου ηταν αρκετο. ματςςςςςς μουτςςςςςςςςςςς
     
    Αρέσει σε maroula, empotonaki, elenigri και 8 σε άλλους.
  8. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    αν επιμεινεις μια και δυο.
    τρεις θα τα καταφερεις
    χρυσες μπανανες φιλε μου
    στη φαρμα σου να φερεις.

    αυτο ισχυειγια πολλους
    μα οχι για εμενα,
    με ολο χαρτοταλληρα
    ...τα νευρα μου σπασμενα.

    ομως ποτε το ονειρο
    δεν πρεπει να τελειωνει,
    δουλευε εσυ αγροτη μου
    και η χαρα ζυγωνει!
     
    Αρέσει σε takis.00, troullys, SISTRULLI και 18 σε άλλους.
  9. anny01

    anny01 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλησπερα ενα αρκετα πρωτοτυπο και ενδιαφερον ιβεντ με αρκετα καλα δωρα μεχρι στιγμης.Στα πρωτα 50 μπουκετα τα πιο σπουδαια
    δωρα ειναι 2 χρυσες μπανανες,5 μυσ. σταυλαρχες 1μυσ. δενδρυλλιο 12ωρες θεριστικη, 1τσατνι και πολλους ποντους ιδιως μπαχαμαραμα
     
    Αρέσει σε elenigri, kolokythopitas, ariadnim και 4 σε άλλους.
  10. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Τα δώρα, ως επί το πλείστον είναι πόντοι εμπειρίας και χορτοτάληρα. Από τα 79 μπουκέτα που έχω δώσει μέχρι στιγμής έχω πάρει 2 ανοιξιάτικα στεφάνια, 2 τσάτνι καρότου-μήλου, 4 δενδρύλια, 2 σταβλάρχες, 2 χρυσές μπανάνες, 1 θεριστική μηχανή 12ωρη, 2 τούρμπο λίπασμα και μία σούπερ τροφή. Σύνολο 14 δώρα. Τα υπόλοιπα 65 λοιπόν ήταν Π.Ε. και χορτοτάληρα. Με τέτοια αναλογία, να περιμένετε λιγότερα από 1 στα 5 δώρα να είναι κάτι πέρα από Π.Ε. και χορτοτάληρα.
     
    Αρέσει στους ΒΗΜΑΣΩΤΑ, GEPPO1 και gtrullis.
  11. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπερα κι απο εμενα..δυστυχως λογω ελλειψης χρονου αλλα και διαθεσης λογων των ιωσεων που παιρναω συνεχεια τον τελευταιο καιρο,δεν ασχολουμαι πολυ αν και θα το ηθελα..εγω στα 40 μπουκετα που εχω δωσει,παιρνω συνεχεια πε νησιου 10.000,πε φαρμας 5.000,χορτοταλιρα 5.000(ημαρτον κολλησαμε στο 5 και ειμαι 93 επιπεδο,φοβερα ποσα,τι να πω,σωθηκα),θεριστικες,και τωρα 1 τσατνι καροτου μηλου.παντως ωραιο το δρωμενο...γλυκες τα κουνελακια,και τωρα που ειναι ευκολο,εγω δεν εχω χρονο..συνεχιζουμε και βλεπουμε!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, graganta, elenigri και 12 σε άλλους.
  12. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Τέλος το δρώμενο για εμένα. Έτυχα 3 τσατνι, 1 αν. στεφάνι 2 θεριστ.48ωρες και 2 12ωρες, 2 δέντρα, 2 στάυλους όλα τα άλλα ήταν χτ και ΠΕ με πάνω απο 120.000 στο νησί. Μπανάνα γιοκ. Συνεχίζω γιατί ήταν πολύ εύκολο.
     
    Αρέσει σε graganta, elenigri, psipsi1978 και 4 σε άλλους.
  13. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    Έχω δώσει 54 μπουκέτα.Τα κέρδη μου;Χα !Χα ;Χα!
    115000 π.ε φάρμας(θέλω άλλους 4000000 π.ε για άνοδο επιπέδου..)
    90000 π.ε νησί ( " " 20000π.ε " " " )
    70000 χορτοτ.
    1 ΧΧL εργαλ. (τίποτα το ιδιαίτερο )
    12 h θεριστ.
    2 σ.τροφ.
    2 τσάτνι
    2 μπανάνες
    Δεν έχω δει δένδρα-στάβλους.........:cry:
    Ίσως στα επόμενα.........:p
    Ευελπιστώ......:oops:
     
  14. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    μόλις άνοιξα τον δεύτερο μ. στάβλο !!!!!!!!!!
    γιούπι !!!!!!!!!!!!!!!!!!κέρδισα σκαντζόχοιρο ,δεν είχα και τώρα μπορώ να συνεχίσω και να τελειώσω την αποστολή
    <<ο λύκος της διπλανής πόρτας >>
     
    Αρέσει σε ariadnim, βιβη.2003, graganta και 8 σε άλλους.
  15. Tiravei

    Tiravei Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Το event μου αρεσει πολυ.... δεν εχω αγχος να το τελειωσω! Οπου φτασω... Αναμεσα σε ΠΕ και χορτοταλιρα πηρα ενα σταυλαρχη και μου βγηκε....ΚΙΟΥΙ!!! Και μονο αυτο μου φτανει!!!
    Καλό Πάσχα σε όλους!

    lvl 85
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 4/4/15
    Αρέσει σε ariadnim, βιβη.2003, graganta και 10 σε άλλους.
  16. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    λοιπον παιδια γεια σας στα 100 ειχα 240000π.ε. 135000π.ε baha 155000χορτοτ 4 τουρπο λιπασμα 3 λιπασ ζωζω 1 εργαλ xxl 3 μυστηρ δεντρα 4 μυστηρ σταυλους 3 τσαντι 2 ανοιξ στεφ 1θεριστ 12 και μια 48ωρη τις μπανανες της φαγανε και συνεχιζω για αλλα 100 και αλλα 100.... θα παρω και αλλο συνεφακι καλα θα ηταν αλλα οχι.
     
    Αρέσει σε leyteris205, kostas350, mar και 7 σε άλλους.
  17. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    παιδια έχω την υποψία, πως όταν προσφέρω στην βασική φάρμα, μου φαίνεται πως είμαι λιγότερη τυχερή, απ' όταν προσφέρω στο νησί!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/4/15
    Αρέσει στους βιβη.2003, maroula και kolokythopitas.
  18. mpap1970

    mpap1970 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Ουτε μπανανες. ουτε δεντρα. Ολο ποντοι της φαρμας και χορτοταληρα 1 θεριστικη και 2 τσαντνι και απο τους 3 σταυλαρχες πηρα 2 γαιδουροσταυλους και εναν βατραχου και εχω δωσει 81 μπουκετα. Προτιμω τα δρωμενα που ξερω εξ αρχης τι θα κερδισω και αποφασιζω αν αξιζει τον κοπο να παιξω. Εαν τα συγκρινω με αλλα δρωμενα στην ουσια εχω παρει λιγοτερα (ουτε κουπονια, αυτε βοηθους, λιγοτερα χορτοταληρα και ποντοι, στο 90 επιπεδο που ειμαι) Οσο για τα αναδυομενα, το ιδιο χωραφι με τα ιδια φυτα και βιομηχανικα μου δινει την μια φορα 10 και την αλλη 4. Θα επρεπε τα αναδυομενα να βγαινουν με συγκεκριμενους ποντους, πχ 1000 ποντοι 1 αναδυομενο. Ετσι θα μπορουσαμε να υπολογισουμε ποσα χρειαζομαστε. Κανουμε πλακα με τους λαγους αλλα τα δωρα δεν λενε και πολλα, τουλαχιστον τα δικα μου
     
    Αρέσει στους graganta και kolokythopitas.
  19. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    εγώ πάλι το νησί το "κατήργησα" δεν έχω πάρει τίποτα αξιόλογο από εκεί (μόνο ΧΤ κ ΠΕ)
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  20. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Στα 70 μπουκέτα ούτε 1 μπανάνα, αλλά σε γενικές γραμμές μια χαρά το βρίσκω το event, άλλωστε έχω άλλες 30 για να τελειώσω ..θα ρθουν και οι μπανάνες
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.