Συζήτηση για " Άνοιξη 2015"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 1/4/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. panago70

    panago70 Νέος ειδικός

    Εγώ δεν έχω ανοίξει ούτε ένα αυγό!Είμαι της στρατηγικής κάντα όλα στο τέλος.Εχω 200 αναδυόμενα μέχρι στιγμής και καθόλου φυτά αλλά τι να κάνουμε!
     
    Αρέσει σε pan15200188, GEPPO1, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  2. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    γεια σας παιδια ζηλευω με αυτα που σας τυχαινουν, εγω κανω υπομονη (πολυ) και θα τα δωσω ολα μαζι και τα 100, μηπως κανω λαθος? οχι ετσι?
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kostas350, mar και 7 σε άλλους.
  3. glentis

    glentis Αρχάριος στο φόρουμ

    στα 24 μεχρι τωρα τα διαφορετικα που εχω τυχει ειναι 1 σταυλαρχης, 1 εργαλειοθηκη χχλ κ 1 σ.λ.ζωζως... τα υπολοιπα μονο ΠΕ κ ΧΤ, αλλα οταν ερχονται 10.000 ΠΕ νησιου βεβαια δε με χαλαει κ πολυ!!!Μπανανουλες,δενδρυλια κ σ.τροφες ακομα περιμενω... 92 επιπεδο φαρμας ειμαι κ 215 νησιου...
     
    Αρέσει σε .mariakeh., pan15200188, βιβη.2003 και 4 σε άλλους.
  4. ΛΙΤΣΑΚΙ

    ΛΙΤΣΑΚΙ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ποντοι, ποντοι, ποντοι και παλι ποντοι. μπουχτησα η γυναικα. ουτε μια θεριστικη που την εχουμε αναγκη. ελεοος!!
     
    Αρέσει σε .mariakeh., gtrullis, powerranger91 και 8 σε άλλους.
  5. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλησπερα παρεα :) ...δεν ξερω ποσα αβγα εχει σπασει ο καθενας μα θα ελεγα να κανετε υπομονη ....εχω παραδωσει μεχρι και τις 60 ανθοδεσμες και εκτοοοος τα διακοσμητικα που ειναι πολυ ομορφαααα !!!! πηρα 3 δεντρυλια,3 σταβλαρχες ,μια 12ωρη θεριστικη , 11 σ.τ , λιπασματα , ενα τσαντι πολλα χτ και πολλα 10χιλιαρους και 5χιλιαρους π.ε νησιου ...ειμαι 215 επιπεδο και λιγο θελω να αλλαξω στο επομενο ;) ....η αληθεια ειναι δεν εχω παρει ακομα μπανανα μα και που θα αλλαξω επιπεδο πιο συντομα δεν θα παρω μπανανες ?:D ...........εξακολουθω να εχω την καλυτερη γνωμη για το ιβεντ και πιστευω οτι θα ερθουν κι αλλα υπεροχα δωρακια xD
    καλη συνεχεια σε ολους !!:inlove:

    υγ: τα διακοσμητικα δινουν π.ε νησιου οποιος τα παρει ας τα βαλει στο νησι του θησαυρου να υποφεληθει τους ποντους μεχρι να παρει την φασολια ...εγω ετσι εχω κανει :p
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/4/15
    Αρέσει σε .mariakeh., *mava*, gtrullis και 10 σε άλλους.
  6. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    :):):)καλησπέρα σε όλους ,είδατε πόσο όμορφη είναι η δύναμη της θετικής σκέψης, όλοι είναι χαρούμενοι .το ίδιο και εγώ .όταν κάποτε έλεγα για μια λέξη που λέγετε υπομονή και ότι ,όλα θα αλλάξουν για καλό δικό μας ,δεν με πίστευε κάνεις;) ,τώρα όλοι μπράβο κτλ:):):).να είστε ολοι καλα και πάντα τέτοια καλά.
     
    Αρέσει σε takis.00, psipsi1978, gtrullis και 8 σε άλλους.
  7. ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ

    ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ Αρχάριος στο φόρουμ

    Αν λέει η evieva οτι θα είναι το καλύτερο.... ever.... τότε μάλλον έτσι θα είναι :)

    καλώς σας βρήκα..... οικογένεια ;);)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, evieva, gtrullis και 6 σε άλλους.
  8. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπερα ευτυχισμενα αγροτακια. Φιλε χεβυ μεταλ, κι αν σου κολλησει το ιντερνετ? κι αν σου χαλασει το ρουτερ? (το'χω παθει
    κι εμειναν αμανατι 8.500 φυτα) δεν το ρισκαρω πια. πλουτισα απο τα χ.τ. που μου εδωσε.xD
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, *mava* και 10 σε άλλους.
  9. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    Το καλύτερο!!αν και ασχολούμαι λίγο λόγω έλλειψης χρόνου..τι γλυκά τα κουνελάκια!!
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, *mava* και 11 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπερα, η αρχικη χαρα αρχιζει να μετατρεπετε σε βαρεμαρα. πε φαρμας, πε νησιου, χορτοταλληρα και 1 ανοιξιατικο και εχω παραδωσει πανω απο 30 μπουκετα. αν εξαιρεσουμε το 1 δενδρυλλιο και τον σταβλαρχη, ολα τα αλλα τα ιδια και τα ιδια. οχι δεν ειμαι οσο χαρουμενη ημουν το πρωι. θα επρεπε να υπαρχει μια στατιστικη πχ το ενα στα 5,6 αυγα να ειναι κατι σημαντικο.
     
    Αρέσει σε rodaggelos70, .mariakeh., kolokythopitas και 12 σε άλλους.
  11. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    μαιμού τέλει μπανάνα!!!!!
    πού είναι οι μπανάνες οεο???
    εχω παραδωσει 30 μπουκέτα και εκτός απο 48 θεριστική ,2 σ.τ,χτ,πε και πε νησιού τίποτα κίτρινο!!
    οι μπανάνες σε τι συχνοτητα δίνονται 1 προς 1000, άραγε??!!!μπηκα και εγώ να δω μήπως η ατυχία μου συνεχίζεται αλλα δεν ειδα να περνει κανένας!!!!
     
    Αρέσει σε rodaggelos70, .mariakeh., kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  12. ariadnim

    ariadnim Μόνιμος στο φόρουμ

    Γεια σας και απο μενα! Δηλωνω πολυ ευχαριστημενη οπως και οι περισσοτεροι απ ο,τι βλεπω! 28 μπουκετα και εχω μαζεψει συνολικα 50000 πε φαρμας, 45000 πε νησιου, 35000 χτ, 108 ωρες θερισμα, 2 τσατνι, 1 σουπερ τροφη, 1 τουρμπο λιπασμα, 2 σ.λ ζωζως! Οι μπανανες δεν ηρθαν αλλα ανεβηκα επιπεδο οποτε μια χαρα!
    Κατι επιπλεον που ηθελα να πω ειναι οτι σε αυτο το event ειναι πολυ πιθανο ολοι να μαζεψουμε πανω απο 26000 φυτα και 900 αναδυομενα που ηταν το προηγουμενο και γκρινιαζαμε! Αυτο που θελω να πω ειναι οτι οταν δινεται το σωστο κινητρο δηλαδη ενα πολυ καλα σχεδιασμενο event και οχι προχειροτητες αλλα και η σωστη ανταμοιβη ειναι αναμενομενο να ειναι ολοι ευχαριστημενοι! Επισης εχω την αισθηση οτι τα αναδυομενα βγαινουν με πολυ καλυτερο ρυθμο σε σχεση με τα προηγουμενα πραγμα που το καθιστα και δυνατο να μαζευτουν μεγαλες ποσοτητες. Μακαρι να συνεχιστει ετσι καλα και να κερδισουμε ολοι απ ολα τα δωρα! ( :p μπανανιτσες)
     
    Αρέσει σε .mariakeh., takis.00, kolokythopitas και 10 σε άλλους.
  13. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Συμφωνώ.Έχω δώσει 60 και κανένας σταύλος.Βέβαια με τη γκαντεμιά μου και να τον έπαιρνα θα ήταν εκκολαπτήριο.Τα δέντρα χαρουπιά και χλ ακτινιδιά. Έλεγα ότι θα το κυνηγήσω μέχρι τέλους και μάλιστα σκεφτόμουν να μη βάλω φυτά πανσελήνου, αλλά και γω άρχισα να βαριέμαι.Όλο τα ίδια.Και καλά οι πόντοι, αλλά τόσες φορές απο 5000 χτ; Το καλό είναι ότι αύριο τελειώνω μάλλον τα 100[αν βγουν τα βάζα] και όσο πάει.Ωραίο είναι,απλά άρχισε να κοπάζει ο ενθουσιασμός.Πάντως θα ήθελα να γίνεται πιο συχνά, αν όχι πάντα, αυτό.Να μπορείς να συνεχίσεις να παίζεις ανάλογα με τις δυνάμεις σου.Άρα να ανταμοίβεται ο καθένας ανάλογα με την πρόοδό του[σε πολύ μικρό βαθμό βέβαια,αφού και πάλι είναι θέμα τύχης].
    Α, δε σας είπα το καλό. Ο γιος μου, το πρώτο μπουκέτο, 5 μπανάνες!!!
    Και σταύλο στους 18.Άρα δεν είναι καθόλου ανάλογη η ανταμοιβή με την πρόοδο.Αλλά έτσι είναι η ζωη!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/4/15
    Αρέσει σε rodaggelos70, .mariakeh., kolokythopitas και 13 σε άλλους.
  14. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    χτυπα ξυλο, το μονο που φοβαμαι ειναι τη κορη μου να μην μου κολλησει και τον υπολογιστη, (το laptop παει το κολλησε) παντος σ'ευχαριστω maroula, θα το ρισκαρω και οτι γινει
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kostas350, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  15. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    Nα σας γκρινιαξω εγώ; το χεράκι μου πονεί μόλις τώρα έβαλα τα μικρά χωραφάκια και πιάστηκα....:oops:Πάντως όπως ξανάπα το δρώμενο είναι καλό αλλά κάτι πρέπει να γίνει με αυτά τα μικρά χωραφάκια κινδυνεύει η σωματική μας ακεραιότητα...
    evieva τελευταια στιγμή θυμήθηκα τη συμβολή σου για τα κομικ και τους αγρ.βοηθους και ανακουφίστηκε λίγο το χεράκι μου
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/4/15
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, psipsi1978 και 7 σε άλλους.
  16. -Barbie73-

    -Barbie73- Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα συναγρότες.
    Εγώ μέχρι στιγμής μαζεύω χορτοτάλιρα, πε, χορτοτάλιρα, πε, 1 θεριστική, χορτοτάλιρα, πε και πάει λέγοντας....
    Αλλά δεν θα γκρινιάξω γιατί επιτέλους είναι κάτι διαφορετικό!!!
    Καλή συνέχεια σε όλους μας!!!:D
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, GEPPO1 και 5 σε άλλους.
  17. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Θα παρακαλέσω να μην γράφουμε ανακρίβειες και μπερδεύουμε τους άλλους παίκτες. :)
    Οι μπανάνες που δίνει το αυγουλάκι είναι 2 και όχι 5.
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, bibina.2 και 2 σε άλλους.
  18. paokaki02

    paokaki02 Ανερχόμενος συντάκτης

    Kαλησπέρα αγροτόπουλα! Εχει πλάκα τελικάxD, το διασκεδάζουμε όλοι μαζί, ο κρίνος καταπληκτικός, ολοζώντανος, τα κουνελάκια γλύκα! Τα δώρα βέβαια, πόντοι, χαρτοτάλαρα & τούμπαλιν... δε βαρυέσαι... δώρα είναι, καλοδεχούμενα! Πού θα πάει... θα ρθουν & για μας τα καλά!!!
     
    Αρέσει σε .mariakeh., kolokythopitas, .FARMERAMA010. και 5 σε άλλους.
  19. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    κίτρινο θες,πουλόπομ;έτσι έλεγα κι εγώ.άνοιξα που λέτε τον σταβλάρχη κι αποκαλύφθηκε κάτι χρυσαφί.αισθάνθηκα μεγάλη χαρά!όπα είπα!τι καλούδι είναι αυτό που βλέπω για πρώτη φορά;;
    ήταν κίτρινο μελισσοκομείο... >:( ψόφησα στα γέλια μετά βέβαια με τον ρομαντισμό μου που είχα το θράσος να θρέψω φρούδες ελπίδες ότι μου έτυχε κάτι καλό από ένα τέτοιο δρώμενο που με έχει γεμίσει ΠΕ που δε θέλω.γιατί όντως δεν τους θέλω!παίζω τα δρώμενα για σπέσιαλ δώρα.πε παίρνω από αλλού,δεν τους αναζητώ στα δρώμενα.ούτε τα χορτοτάλιρα.
    πείτε με γκρινιάρη,μουτζούφλη,μίζερο,όπως θέτε!άνθρακας ο θησαυρός!γιατί χαίρεστε όλοι τόσο δεν έχω καταλάβει.όπως η GEPPO1 νιώθω.απογοητευμένος!σαν να ξεφούσκωσε,να έπεσε πολύ στα μάτια μου το δρώμενο!
    ευτυχώς και τα διακοσμητικά κι η φασολιά που είναι πολύ καλά έπαθλα και
    σώζουν την κατάσταση κάπως.σχόλια του τύπου "πάντα τέτοια-το καλύτερο δρώμενο ever" με κάνουν έτσι o_O:eek:και δεν είπα την άποψή μου βιαστικά.άφησα χρόνο δυο μέρες για να το κατακεραυνώσω.χάρηκα με τα δώρα διαβάζοντας τις σε,στεναχωρήθηκα παίζοντας που δεν τα έλαβα,όποια ήθελα τέλος πάντων.κρίμα,πολύ κρίμα!πίστεψα πως θα το κυνηγήσω μέχρι τέλους,όμως άκυρο τελικά!

    παρά ταύτα,σας εύχομαι να είστε πάντα χαρούμενοι,ακόμη κι αν δε συντρέχει λόγος. ;)
    πινιάτες και πάλι πινιάτες.τα λαγουδάκια θα τα πνίξω ή μπορεί να τα κάνω και στιφάδο.δεν έχω αποφασίσει ακόμη.καλή συνέχεια με δώρα της αρεσκείας σας!
    υ.γ.ο κρίνος φυσάει!πολύ ωραίος!
    να προσθέσω πως υπάρχει μια ψευδαίσθηση πως το δρώμενο χαρίζει πλούσια δώρα.δεν απατώμαι.δίνει ό,τι θα έδινε οποιοδήποτε άλλο.ίσως και λιγότερα.το να πάρω σε ένα βημα 50 σούπερ τροφές είναι ακριβώς το ίδιο με το να τις πάρω προσφέροντας 50 μπουκέτα σε 50 λαγουδάκια.
    πολύ ωραία η απόφαση του να λειτουργούν κι οι δύο μύλοι για την παραγωγή μπουκέτων.τι είπα;μπουκέτων είπα;τελικά θα προσφέρω πολλά μπουκέτα στα λαγουδάκια και δεν εννοώ τις ανθοδέσμες... :D

    και δεν παίρνουμε δώρα!!!δεν είναι μπόνους κωδικοί!έπαθλα είναι!αμοιβές!!!
    συγγνώμη που δεν ξέρω να γκρινιάζω γλυκά. :p
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/4/15
    Αρέσει σε glentis, αμφιθεα, βιβη.2003 και 8 σε άλλους.
  20. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Επειδή έγινε αναφορά σε μια έκφραση μου να πω τα εξής
    έχω ξαναπεί οτι ο καθένας παίζει διαφορετικά την φάρμα του
    Άλλον τον ενδιαφέρουν οι π.ε. άλλον τα χτ άλλον η συλλογή διακοσμητικών κλπ κλπ
    Σίγουρα υπάρχουν και κάποιοι που δεν τους πολύ ενδιαφέρει κάτι συγκεκριμένο και απλά παίζουν για να παίζουν ή έτσι από συνήθεια.
    Δεν είναι όμως καθόλου ψευδαίσθηση συμπαίκτη αλλά είναι γεγονός οτι σε αυτο το event
    οι π.ε. και τα χ.τ που θα μαζέψουμε είναι πολλαπλάσια άλλων event (άρα αυτό είναι γεγονός)
    Γεγονός είναι επίσης ότι σε αυτό event μπορούμε να κερδίσουμε έστω μόνο την θεριστική για πάρα πολλές ώρες
    (έχω ήδη κερδίσει 157 ώρες)
    Γεγονός είναι ότι μπορούμε να κερδίσουμε πολλά παραπάνω απο άλλα event αρκεί να το προσπαθήσουμε
    δηλαδή είναι στο χέρι μας.
    Φυσικά στάβλους - δενδρύλλια που αν τα αγοράζαμε πάλι τυχαίο θα ήταν το αποτέλεσμα τους,
    Οπότε ούτε εδώ σηκώνει γκρίνια, ειδικά τώρα που δεν τους πληρώσαμε.

    Δηλαδή ειλικρινά ώρες ώρες αναρωτιέμαι, με τι θα ήμασταν ευχαριστημένοι....
    Ας γκρινιάξουμε λοιπόν να ξαναγυρίσουμε στα ίδια βαρετά, δύσκολα και χωρίς φαντασία event
    με τα γνωστα και επαναλαμβανόμενα δώρα για να γκρινιάζουμε μετά ότι βαρεθήκαμε τα ίδια και τα ίδια
    και φτου κι απ'την αρχή xD
     
    Αρέσει σε νταφυντακ, fenia233, .mariakeh. και 26 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.