Συζήτηση για " Άνοιξη 2015"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 1/4/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    skevo
    δεν είναι απαραίτητο να ανοίγεις λαγουδάκια στο νησί, για να κερδίσεις δώρα του νησιού
    εγώ κέρδισα και πόντους και μ. δενδρύλλιο για το νησί ,όμως δεν άνοιξα λαγουδάκι στο νησί
    άρα μπορείς να τα κερδίσεις από οποιοδήποτε μέρος
     
    Αρέσει σε psipsi1978, kolokythopitas, nana και 5 σε άλλους.
  2. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    Πραγματικά το καλύτερο δρώμενο στο οποίο έχω πάρει μέρος:)
    Τα λαγουδάκια για ........αγκαλίτσες!!!!!!!;)
    Τα κρινάκια για......ανθοδεσμίτσες!!!!!!!:p
    Τα δωράκια για......τρελίτσες!!!!!!!!:inlove:
    Και όλοι μας για "χορούς και τραγούδια":D
    Επιτέλους,μετά από πολύ καιρό δεν υπάρχουν γκρίνιες στο forum
    Τα πρώτα δύο λαγουδάκια μου έδωσαν 2*5000 Π.Ε.
    Ελπίζω να πάω καλύτερα αύριο.......
    Καληνύχτα σε όλους
     
    Αρέσει σε pan15200188, psipsi1978, kolokythopitas και 10 σε άλλους.
  3. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    και να κοιτάνε που και που την κρυψώνα των πειρατών μπορει να χει μια καλή προσφορά κι εκει συνήθως η ποσότητα είναι των 300ων ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/4/15
    Αρέσει σε kolokythopitas, nana, heavymetal7 και 8 σε άλλους.
  4. osakis

    osakis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Να προσθέσω ένα ακόμα θετικό στοιχείο από αυτό το δρώμενο είναι ότι κατά την νυχτερινή σπορά δεν απαιτείται νερό(πότισμα)καθώς οι 5 ώρες μας φτάνουν και περισσεύουν άνετα.Δεν το λέω για την τιμή του νερού αφού έτσι κι΄αλλιώς είναι στην ελάχιστη ανά μονάδα αλλά για τα κλικ.Το θέμα δεν αφορά αυτούς που έχουν βοηθούς.
     
    Αρέσει σε pan15200188, kolokythopitas, nana και 4 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπερα και απο εμενα. πραγματι απο τα πιο ωραια εβεντ που εχουν περασει. καταπληκτικο το οτι φτιαχνουμε ανθοδεσμες και στο νησι. επιτελους εγινε και αυτο. ομως θα γκρινιαξω λιγο, πολυ λιγο!! (καποιοι ισως λενε, σιγα μην δεν γκρινιαζες χαχα!!} ας ηταν σημερα η πανσεληνος και ας ξεκιναγε αυριο το εβεντ, ηταν αναγκη να εχουμε πανσεληνο μεσα στο εβεντ??? επισης μου κακοφανηκε το οτι τελικα ειναι μονο θεριστικη και οχι ολοι οι βοηθοι και φυσικα το οτι δεν ειναι κουπονια. κατα τα αλλα διασκεδαστικοτατο!! καλη συνεχεια παιδια.
     
    Αρέσει σε pan15200188, psipsi1978, kolokythopitas και 13 σε άλλους.
  6. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα(να πω! 2.22΄το βραδυ),και απο μενα σε ολους.να πω καιεγω ενα μεγαλο μπραβο στην εταιρεια για ενα απο τα καλλυτερα ιβεντ που εχω συμμετασχει.πρωτο μαζεμα 138 βαζα και συνεχιζουμε.
    παρεδωσα 11 μπουκετα και τα καλλυτερα ηταν 3 σταυλαρχες.οχι οτι παραπονιεμαι για τα υπολοιπα.
    θα φιαχνουμε μπουκετα ως την τελευταια στιγμη.
    καληνυχτα,και να εχετε ολοι σας ενα θαυμασιο πρωινο.
     
    Αρέσει σε troullys, SISTRULLI, haos61 και 13 σε άλλους.
  7. GUMASBILL

    GUMASBILL Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλημερα και απο μενα. επιτελους 1 ιβεντ διαφορετικο και ενδιαφερον! στον πρωτο λαγο 10.000 ποντους για το νησι. τα αναδυομενα οσο πανε και αυξανονται μονο απο ιβεντ σε ιβεντ αλλα οκ.
     
    Αρέσει σε pan15200188, kolokythopitas, nana και 4 σε άλλους.
  8. dalaveri

    dalaveri Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλημερα...εβαλα κ εγω μερικες ανθοδεσμες να γινουν κ λεω σημερα το πρωι να δωσω στις λαγουδινες....
    ψαχνω ψαχνω και να μην εμφανιζετε καμμια...πανικος μ'επιασε....φυσικα στο τριτο χωραφι να τες....
    ετσι πηγε η καρδια μου στη θεση της...κ βλεπω 10.000 π.ε. στο νησι απο 3 φορες...χορτοταλιρα...
    σ.τροφη...π.ε στη βασικη...ενταξει...απλα κ α τ α π λ η κ τ ι κ ο....εχω ξετρελαθει...
    μπραβο στην εταιρεια...!!!!εννοειτε θα συνεχισω κ μετα τις 100...!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nana, ariadnim και 10 σε άλλους.
  9. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    Άνοιξα και έναν σταύλο ορίων από χθες κ μου έτυχε Πελαργός. :D
    Έχω άλλον ένα αλλά ένας ακόμα πάντα χρειάζεται!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nana, ariadnim και 5 σε άλλους.
  10. mpap1970

    mpap1970 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    οχι μονο, τα δινουν τα λαγουδακια σε ολη τη φαρμα
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και GEPPO1.
  11. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημερααααα αγροτομανι .... καλημερα κοσμε!! ειμαι πολυ χαρουμενη κ πολυ ευχαριστημενη ... νομιζω το καλυτερο ιβεντ που εχει γινει ποτε ...! ισως κ να το αξιζαμε μετα απο 5 σχεδον χρονων γκρινια ! μπραβο στην εταιρια μπραβο σε ολους οσους εργαστηκαν να υλποποιηθει κατι τοσο ομορφο .. νομιζω οτι θα φυτευω κρινους κ θα φτιαχνω ανθοδεσμες μεχρι την εκπνοη του .. τα λαγουδακια απιθανα! τα δωρακια τελεια!!! μεχρι στιγμης 2 σταυλαρχες 1 λυκος κ 1 κιτρινο εκκολαπτηριο ! :oops:πολλα ΧΤ πολλα ΠΕ..ενα δενδρυλλιο μηδικη ... ΠΕ του νησιου! σ.τροφες!!! κ συνεχιζω ... να λοιπον που οταν θελουν ..μπορουν .. φυσικα δεν ειπα οτι μπορει να γινεται σε καθε ιβεντ .. μπορουν ομως να μας γλυκαινουν που κ που .. οπως κ με το χριστουγεννιατικο ημερολογιο κ να τωρα με το πασχα! το καλο να λεγεται κ να λεμε κ τα μπραβο ..καλο πασχα σε ολους !:inlove::D
     
    Αρέσει σε antigonis_farm, psipsi1978, kolokythopitas και 17 σε άλλους.
  12. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    Καλημεραααα!!!!!!!!!! σ ολους.Εχετε ξαναδει τοση μεγαλη χαρα στο φορουμ ποτε;Αυτο ειναι εβεντ ομορφο χαριτομενο ευχαριστο καπριτσιοζο!!!!!!! Του αξιζουν χιλια κοσμητικα επιθετα κ αλλα τοσα.Αυτες ειναι ευχαριστες στιγμες ετσι εννοω εγω το παιχνιδι οχι να μου στελλουν τη ψυχη στα ταρταρα καθε λιγο και λιγακι.Ξερετε ποσες φορες αναθεματισα την ωρα και τη στιγμη που ξεκινησα να παιζω; ξερετε ποσες φορες αποφασισα να το βαλω στα ποδια; Αλλα ελα μου που αγαπω το παιχνιδι και τα γειτονακια μου!!! Και του χρονου παιδια να μαστε καλα.:D:music: ματςςςς μουτςςςς
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/4/15
    Αρέσει σε antigonis_farm, kolokythopitas, dalaveri και 14 σε άλλους.
  13. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα παιδια. καλε τι χαρα ειναι αυτη!! ποσο και ποσο καιρο, δεν λαχταρουσα να δω τοσο χαρουμενες φατσουλες!!xD!! αυτο το εβεντ μας εφτιαξε το κεφι!! και εγω πηρα στα δυο πρωτα μπουκετα, εναν σταυλαρχη και ενα δενδρυλιο!! τωρα βεβαια κανω και την αναλογη προσευχη, να παρω αυτα που μου λειπουν!! πχ κιου (κι ας γκρινιαζα τις προαλλες για την τροφη). αντε καλη συνεχεια και μακαρι ολοι να περασουμε ευχαριστα με αυτο το υπεροχο εβεντ και οχι μονο, να περναμε παντα ευχαριστα και να διασκεδαζουμε γιατι αυτος ειναι ο σκοπος του παιχνιδιου!!;)
     
    Αρέσει σε antigonis_farm, fenia233, psipsi1978 και 15 σε άλλους.
  14. ΛΙΤΣΑΚΙ

    ΛΙΤΣΑΚΙ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλημερα. πολυ ωραιο και πρωτότυπο αυτο το δρωμενο αλλα δεν το βρισκω φυσιολογικο ουτε λογικο σε 25 και μπουκετα να σου δινει ολο ποντους εμπειριας και μετα βιας να σου δινει ενα 1 δεντριλιο και 1 τσατνι. μηπως η εταιρια πρεπει να ρυθμισει τις πιθανοτητες λεω εγω τωρα. κριμα γιατι τοσο ωραια δωρα εχει και οπως προειπα και ωραιο δρωμενο να μην σου αφησει γλυκοπικρη γευση χρονιαρες μερες που ειναι. καλη συνεχεια σε ολους ευχομαι
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nana, ariadnim και 5 σε άλλους.
  15. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλημερα και απο εμενα!!! Για πρωτη φορα διαβαζω 4 σελιδες στην κουβεντουλα και δεν υπαρχει γκρινια, παρα πολυ καλο αυτο, επιτελους εβαλαν ενα ιβεντ που αρεσει σε ολους. Μπραβο στην εταιρια!!!
    Οσο για τα γραφικα ειναι τελεια, ο κρινος μονο που δεν μυριζει, ειναι τοσο ομορφος :inlove:
     
    Αρέσει σε fenia233, psipsi1978, 2014chr και 18 σε άλλους.
  16. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    καλημερα και απο μενα.τεσσερις σελιδες γεματες καλα σχολια.αυτο και αν ειναι...!
    στη 2η παραδοση απο 14 μπουκετα τα πιο αξιολογα ειναι 1 θεριστικη 12ωρη και1 δενδριλιο καθως και ενας σταυλαρχης.
    τα υπολοιπα τα γνωστα χ.τ. και π.ε. καλα αποτελεσματα και καλη τυχη σε ολους σας.
    να εχετε μια υπεροχη μερα!
     
    Αρέσει σε troullys, SISTRULLI, haos61 και 11 σε άλλους.
  17. ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ

    ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ Γνώστης του φόρουμ

    Εεεε λοιπόν, να που δεν είναι καθόλου δύσκολο να είναι όλοι ενθουσιασμένοι, χαρούμενοι και ευτυχισμένοι που παίζουν το αγαπημένο τους παιχνίδι.
    Πόσο απλό μπορεί να είναι; Να μας κρατάει το ενδιαφέρον, χωρίς να μας νοιάζουν οι ώρες και να ανυπομονούμε όλοι να παίξουμε μέχρι την τελευταία στιγμή. Να θέλουμε κι άλλο. Που ακούστηκε ή μάλλον πότε ακούστηκε κάτι τέτοιο εδώ και καιρό...

    Η Ανοιξη απλώθηκε σε όόόόόλο το φάρμαβασίλειο....ακούει κανείιιιιιιιιις; BP επιτέλους 10' (δέκα με τόνο)

    Καλέ ξέχαστηκα...ΚΑΛΗΜΕΕΕΕΡΑΑΑΑΑ!!!!!!:D
     
    Αρέσει σε tsarouxis, psipsi1978, kolokythopitas και 18 σε άλλους.
  18. xeniaaa94

    xeniaaa94 Αρχάριος στο φόρουμ

    καλημερα...να ρωτησω κατι?παιζει ρολο το ποσες ανθοδεσμες δινουμε? δηλαδη ειναι το ιδιο αν δωσω 1 και το ιδιο αν δωσω 10?
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  19. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Υπέροχο!!!! Πολύ χαλαρό ,ευχάριστο και επιτέλους τα επιπλέον αναδυόμενα δεν πάνε χαμένα!!!Και βγαίνουν και πολλά και ζητάει πολύ λιγότερα όπως και φυτά απο το προηγούμενο.Οι εκπλήξεις μου αρέσουν πολύ κι ας είμαι σπάνια τυχερή. ΛΙΤΣΑΚΙ θα συμφωνήσω μαζί σου.Θα ήθελα κάπως να ρυθμίζονταν οι πιθανότητες για να μην παίρνουμε όλο τα ίδια. Εδωσα 31 μπουκέτα,σταύλος κανένας,δενδρύλιο 1, 2 τσάτνι και πολλούς π.ε. Καλοί είναι αλλά όσο και να ναι , .οταν άλλοι παίρνουν σταύλους αρκετούς...Τα 5000 χτ. απλά τίποτα.Πάντως το προτιμώ απο τα προκαθορισμένα δώρα.Πόσο μάλλον που υπάρχουν κι αυτά.Ποιο άλλο ιβέντ έδωσε με 1500 φυτά και 60 αναδυόμενα διακοσμητικό και με τόσους π.ε.; Μπράβο!!!! :D:D:music:
     
    Αρέσει σε Gulit1, psipsi1978, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  20. annateo2

    annateo2 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπερα σε ολη την αγροτια!!!!!μια παροιμια λεει .....Στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο.....στα 5 αυγα τα 4 ηταν δωρο των 5.000 χορτοταληρων...
    οποτε στο τελος του δρωμενου θα βγαλω τα συμπερασματα μου....καλη συνεχεια σε ολους μας!!!!
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.