Συζήτηση για " Άνοιξη 2015"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 1/4/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Μπραβοοοο!! Στους σχεδιαστες του ηβεντ και σε ολους τους αγροτες που παιξανε.
    Περασα υπεροχα σε αυτο το ηβεντ, κουκλια τα λαγουδακια, τα αβγα και τα φυτα, και παμπολλα τα οφελη.
    Ξεκινησα το ηβεντ απο το 148 στο νησι και το τελειωσα στο 152!!!, ανεβηκα στο 88 στη φαρμα, μαζεψα χοντρικα 650.000 χ.τ., 7 στεφανια, 2 τσατνι, 1 xxl εργαλειοθηκη, 7 δεντρυλλια ( κιτρεα η μηδικηxD
    1παπαγ/ντρο, 1 χαρουπια, 1 φυστικια xxl, 1κοκοφοινικας xxl, 1 αστεροδεντρο, 1 ροδια xl,)και απο
    σταβλαρχες ανοιξα 7 απο 10, (2 ρακουνxD, 1 τυφλ/κα, 1 χαμελαιων πορτοκαλι, 1μελισσα πορτοκαλι,
    1 περιστερωνα, και 1 ποντικι), και να μην ξεχασω, περιπου 125 ωρες θεριστικη. Παντα τετοια λοιπον.
     
    Αρέσει σε Stefoulini, GEPPO1, ariadnim και 8 σε άλλους.
  2. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε Stefoulini, GEPPO1, kollitoi και 12 σε άλλους.
  3. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Τέλος και με τους λαγούς και του χρόνου να' μαστε καλά.
    Τις μόνες μπανάνες που είδα και είδα και πολλές, ήταν στον μανάβη της γειτονιάς μου. Από τις άλλες......, τίποτα!!!
    Έχω πάντως την περιέργεια να μάθω για το τι είδους παραμέτρους είχαν δώσει στο σύστημα για τα "τυχαία".
    Πώς μετά από 150 περίπου μπουκέτα που παρέδωσα δεν έτυχα ούτε μία χρυσή μπανάνα, αλλά και κάποιο από τα τελευταία ζώα, λύκος, πλατύπους, κιούι; Μου κάνει εντύπωση!!
    Φίλες και φίλοι του farmerama.
    Όταν τα αποτελέσματα ελέγχονται από τις παραμέτρους ενός συστήματος και είναι στην ευχέρεια των δημιουργών τους να τις δώσουν όπως θέλουν, τότε ο τίτλος "τυχαία" είναι αναληθής και πρέπει να αποσυρθεί και ως τίτλος και ως λειτουργία.
    Δεν θέλω άλλα "τυχαία". Ευχαριστώ πολύ. Θέλω να ξέρω ακριβώς το τι κερδίζω.

    Καλό Πάσχα.
     
    Αρέσει σε ROMILDA2, GEPPO1, kitsena και 3 σε άλλους.
  4. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλημερα, απο΄ταν τελειωσα το ιβεντ εχω παρει, 145.000π.ε. νησι, 100.000π.ε. φαρμα 90.000 χ.τ., 3 μ. σταυλαρχες (το 1 ηταν κιουι xD) και αλλα δωρακια :inlove:
    Το καλυτερο ιβνετ που εχω παιξει μεχρι τωρα ;) , παντα τετοια!!!
    Καλο Πασχα!!!
     
    Αρέσει σε GEPPO1, georgia469, ariadnim και 7 σε άλλους.
  5. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    ήρθε η ωρα να κάνω τον απολογισμό του ωραιότερου ιβέντ που έπαιξα ποτέ. Κέρδισα πάνω από 250.000 π.ε σε φάρμα και νησί, 160.000 χτ. 96 ωρες θεριστικής, 2 ανοιξιάτικα στεφάνια , 2 τσατνι, 10 σούπερ τροφές, 3 χχλ εργαλειοθήκες, 6 στάβλους ( 2 κάστορες ++,
    1 βάτραχο, 1 γάτα, 1 περιστέρι και 1 χοιροστάσιο πορτ.) και 7 δεντρύλλια ( 1 ροδιά, 1ροδιά χλ, 1 βρ.καρύδα, 1 αστερόδεντρο, 1 χαρουπιά, 1 μπανανιά χλ και ταμάρινθο που δεν είχα ) τις χρ. μπανάνες δεν τις έτυχα αλλά δεν με πείραξε καθόλου.
    Καλό Πάσχα σε όλους ! xD
     
    Αρέσει σε GEPPO1, georgia469, ariadnim και 6 σε άλλους.
  6. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημέρα σε όλη την παρέα:)
    Έχω παραδώσει συνολικά 162 μπουκέτα
    Η συγκομιδή μου ήταν σχετικά καλή:sleepy:
    Δύο σταβλάρχες(κόκορας -ο δεύτερος- και περιμένω τον άλλο)
    Ένα μ.δ.(λίτσι)
    Δύο μπανάνες
    60 h θεριστής
    6 σ.τ. ,3 τσάτνι ,2 εργαλ.,1 ανοιξ.,2 τούρμπο, και όλα τα άλλα π.ε.,π.ε. νησιού,χορτοτάληρα
    Ήλπιζα για πιο πολλά μυστηριώδη........:cry::cry::cry:
    Πάντως ήταν ένα βατό-ευχάριστο δρώμενο(χωρίς λάθη και πολλά συγνώμη).
    Καλό Πάσχα!!!!!!!!!:D:D:D
     
    Αρέσει σε pan15200188, powerranger91, GEPPO1 και 6 σε άλλους.
  7. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Δεν ξέρω για το λαγουδάκι αν θα σου τον "δώσει", αλλά δεσμεύομαι στο πάρε δώσε να σου στείλω ένα.
    Καλό Πάσχα.
     
    Αρέσει σε antigonisfarm, GEPPO1, gtrullis και 3 σε άλλους.
  8. mpap1970

    mpap1970 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Εδωσα πανω απο 130 μπουκετα, ξοδεψα ενα σωρο βιοτεχνικα προιοντα και βοηθους και πηρα 1 βατραχο, 2 γαιδουρια!!!, 2 στεφανια και 2 τσαντνι (το ποσα ξοδεψα δεν θελω να το σκεφτομαι) 3 λιπασματα και 3 σουπερ τροφες και 3 12ωρες θεριστικες. Τα υπολοιπα χορτοταληρα και ποντοι εμπειριας (λιγοι του νησιου). Ουτε δεντρα, ουτε μπανανες. Στο 90 επιπεδο φαρμας και 166 του νησιου που ειμαι, τα δωρα ηταν ελαχιστα. Σε αλλα δρωμενα κερδιζουμε ολους τους βοηθους και οι ποντοι ειναι αναλογοι με το επιπεδο μας. Ισως βοηθησε στα μικρα επιπεδα, ομως στα μεγαλα δεν ειδαμε διαφορα. Ομορφο σαν δρωμενο αλλα για μενα τουλαχιστον τα δωρα δεν αξιζαν αυτα που ξοδεψα. Αν φυτευα τουλιπες και ορχιδεες απο τα χρηματα της λαικης θα ειχα τελειωσει αλλες αποστολες. Αν ξαναγινει παρομοιο, δεν θα παιξω
     
    Αρέσει σε tempelxanas, powerranger91, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  9. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    ουτε σε μένα ήρθαν οι μπανάνες αν και παράδωσα πολλύ περισσότερα απο 100 μπουκέτα!!!ηρθαν πολλα μ.δεντρ. και μ.σταβλοι αλλα δεν έτυχα ούτε λύκο ούτε κίουι που δεν είχα :cry: έχω να δώσω 1 ακόμη μπουκέτο και ελπίζω να είναι καμμιά μπανάνα!!ή αν είναι στάβλος να είναι κίουι ή λύκος.ο τελευταίος που άνοιξα ήταν πάπια πορτοκαλί:cry:
    το θετικό πάντως ήταν οτι δεν υπήρχαν λάθη (εκτος απο το 100 μπουκέτο)όπως προείπαν πολλοί συναγρότες.
    Καλό Πάσχα και απο μένα!!
     
    Αρέσει σε misirli, powerranger91, GEPPO1 και 5 σε άλλους.
  10. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    [​IMG] Τέλος!!!Σας ευχαριστώ πού όλους χωρίς εσάς δεν θα τα χα καταφέρει!!!Και λίγο πριν το τέλος ήρθαν [​IMG]
     
    Αρέσει σε .FARMERAMA010., βιβη.2003, maroula και 8 σε άλλους.
  11. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Μόλις άνοιξα τα τελευταία 2 δενδρύλλια: φυστικιά (η 14η:cry: και αστερόδενδρο!!!:eek:5ο). Ωραίο το event, πάντα τέτοια!Λυπάμαι που δεν έχω άλλα φυτά να προσφέρω κι άλλα μπουκέτα γιατί από βάζα...
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, GEPPO1 και gtrullis.
  12. tasa_tasos

    tasa_tasos Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    υπεροχο ιβεντ .κερδισα :11 σ.τροφες,7 ή 8 τσατνι ,2σταυλαρχες ,4 δεντριλια ,εργαλειοθηκες,2μπανανες,αλλαξα 2 επιπεδα στο νησι(178 επ.) απο ποντους,πολλα χαρτοταλιρα,στεφανια και αλλα που δεν τα θυμαμαι ,πολυ ευχαριστως θα επαιζα το συγκεκριμενο ιβεντ για πολλες μερες ακομη αν μου δινοταν η δυνατοτητα. ελπιζω να ξαναγινει συντομα.
    καλες γιορτες.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/4/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, efhmeris, antigonisfarm και 3 σε άλλους.
  13. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    ειμαι ακομα ξετρελαμενη με το ιβεντ !!:inlove: ......μακαρι να μην τελειωνε ποτε!!! :cry:

    Χιλιες φορες να εχουμε μονο τετοια ....δεν θα απαριθμησω ολα τα δωρα γιατι ειναι απειρα , xD
    Μπραβο στην εταιρια !

    Καλο Πασχα ευχομαι σε ολους :)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/4/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, maroula, dimitra-c-i και 7 σε άλλους.
  14. buenakias

    buenakias Νέος ειδικός

    Έφτιαξα άλλα 83 μπουκέτα (Σύνολο 183).
    310,000 π.ε φάρμας
    300,000 π.ε νησιού
    315,000 ΧΤ
    108 ώρες θεριστική
    4 δενδρύλλια
    7 σταβλάρχες (εκ των οποίων 1 λύκος)
    2 μπανάνες (παράπονο το΄χω...βέβαια άλλοι δεν πήραν καμία)
    Και τα συνηθισμένα τ.λιπάσματα, σ.τροφές, εργαλειοθήκες και βιοτεχνικά.
    Σίγουρα το καλύτερο δρώμενο για το 2015 μέχρι στιγμής, πλούσια δώρα (μυστήρια), γενναιόδωρο σε π.ε νησιού που μας ενδιαφέρουν πολύ, χωρίς κόπο και άγχος... Ούτε και αγκύλωση στα δάχτυλα λόγω θεριστικής.
    Μακάρι να το ξαναδούμε σύντομα!

    ΥΓ. Μην ξεχνάμε βεβαίως και την γραμμή φασολιάς. Πολύ χρήσιμη, με δυνατούς π.ε , ανά 24 ώρες.
    ΥΓ.2 Ο τελευταίος "Ορίων" που άνοιξα ήταν 1 κίουι!!!
    Μόνο για τον λύκο και το κίουι άξιζε και με το παραπάνω αυτό το event!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/4/15
    Αρέσει σε .FARMERAMA010., βιβη.2003, gtrullis και 5 σε άλλους.
  15. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα κι από μένα. Τελικά ολοκλήρωσα το δρώμενο έχοντας παραδώσει πάνω από 150 ανθοδέσμες.
    Χρυσές μπανάνες δεν πήρα. Πήρα συνολικά 5 μ. δενδρύλλια και 3 μ. στάβλους.
    Θέλω να πω κάτι για όσους δεν είναι ικανοποιημένοι από τα δώρα. Το ξανάπα πιο πάνω και ένα οποιοδήποτε άλλο event ανάλογα δώρα δίνει -μάλλον πολύ λιγότερα.
    Τώρα ως αναφορά τα κέρδη που μπορούσε να πετύχει κανείς στη λαϊκή, αυτό ισχύει για όλα τα δρώμενα. Και αν όλοι όσοι μιλάνε για κέρδη πουλούσαν στη λαϊκή τουλίπες και ορχιδέες, τότε η τιμή μάλλον θα έπεφτε και δεν θα έφτανε εκεί που έφτασε λόγω έλλειψης.
    Εγώ πούλησα από 3000 από το καθένα, έφτιαξα και μερικά (παράτα 160+ μπουκέτα που έφτιαξα) και τώρα καλλιεργώ για να αναπληρώσω τις απώλειές μου.
    Καλή Ανάσταση σε όλους και πάντα τέτοια!
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, gtrullis και GEPPO1.
  16. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Δεν ετυχα καμμια μπανανα , ουτε θεριστικη ... Ετυχα 8 σταυλαρχες και 5 δεντρυλλια . Δεν παραπονιεμαι αλλα δεν τρελλαθηκα με το δρωμενο . Νομιζω οτι στους περισσοτερους αρεσε η αισθηση του τυχαιου δωρου , ηταν σαν λαχειο . Θα μου αρεσε αν ειχα τυχει 2 μπανανες , λιγη θεριστικη και λιγο απο τα υπολοιπα δωρα . Τα εβλεπα στον πινακα και δεν μου ετυχαν ποτε . Ηταν σαν να ταζεις και να μην το τηρεις .
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ, βιβη.2003 και 4 σε άλλους.
  17. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    ουτε εναν σταυλαρχη :( αλλα ετυχα 2 δενδρυλλια πολλες θεριστικες και 2 μπανανες :) παρα πολυ ωραιο αυτο το ηβεντ και αρκετα πρωτοτυπο :)
     
    Αρέσει στους gtrullis, maroula και .FARMERAMA010..
  18. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    κατα την γνώμη μου για αυτό είχαμε το τικ...καλυτερα να μάζευες, να φύτευες, και να πότιζες, πριν εμφανίσεις τα λαγουδάκια. αλλιώς ψιλοκολλούσε συνήθως στο συγκεκριμμένο σήμειο που ήταν τα λαγουδάκια

    και τώρα τα δικά μου, το πρωι ξέχασα έναν μυσ. στάβλο ορίων και μόλις τον έβαλα τώρα που έχει λήξει το ιβέντ να δούμε τι θα γίνει!!! ωστοσο εγω κέρδισα απο καλά λίγα πραγματάκια!!! δηλαδη τυχή κατα το ήμισυ
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/4/15
    Αρέσει σε Stefoulini, βιβη.2003, gtrullis και 2 σε άλλους.
  19. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    kalimera .... epiteloys kioyi kai gia mena meta apo 2+ 2 mpananes i xara irthe simera to proi molis aniksa toys mistiriodis stayloys kalo pasxa se oloys
     
    Αρέσει σε .FARMERAMA010., powerranger91, misirli και 6 σε άλλους.
  20. *Pandora*

    *Pandora* Επίτροπος του φόρουμ

    Το event τελείωσε και η συζήτηση κλείνει.

    Ευχαριστούμε πολύ για την συμμετοχή σας!
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.