Συζήτηση "Το εξπρές της φάρμας"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 12/5/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημέρα! Μετά τα αρώματα, που ήρθαν νωρίς, τους μύλους υφασμάτων, τις πίστες και τους κάστορες++, χθες σειρά είχαν τα χρώματα. Σκυλάκια, πολλά εργαστήρια και στάβλοι, με κορυφαίους τους κόκκινους στρουθοκάμηλους και τα ροζ γαϊδούρια! Αν συνεχίσω έτσι, η
    φάρμα θα αποκτήσει τις αποχρώσεις Μπουχάρα. Τρενάκι, σου στρώνω το κόκκινο χαλί.
     
    Αρέσει σε .FARMERAMA010., βιβη.2003, kollitoi και 11 σε άλλους.
  2. billoulakos

    billoulakos Ανερχόμενος συντάκτης

    Επιτελους!!!!! Μετα απο 15 προσπαθειες με αποτελεσμα τους πιο αχρηστους σταβλους του γαλαξια, ηρθε και ενας ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ σταβλος!!!!! Κιτρινες αγελαδες :p
    Θα το σπαγα το pc αλλα εχουμε κριση και δεν υπαρχουν λεφτα να παρω αλλο :wuerg:

    αφαίρεση πολλαπλών smilies
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, yro-s, kitsena και 15 σε άλλους.
  3. BlackSheep91

    BlackSheep91 Ανερχόμενος

    ειχα σταβλους και εργαστηρια για μια μονο ανταλλαγη στο εξπρες και αυτο που παρελαβα ηταν ενα κυνοτροφιο... το οποιο εχω 3-4... να το κανω τι? ενω ειναι τοσα αυτα που δεν εχω ...και με 1250 για ανταλλαγη, κακος ασχοληθηκα... ειναι πολλα... και οι αχρηστοι σταβλοι που παλι περισεψαν ακομα περισσοτεροι
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, yro-s, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  4. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλημερα και απο εμενα! Κελλι μου εισαι τυχερη πηρες πορτοκαλι, το δικο μου ηταν καλυτερο, κιτρινο :mad:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 15/5/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, yro-s, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  5. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Επιτέλους, ήρθε και σε μένα το αρωματοπωλείο -που αντί για άρωμα πουλάει σκόνη...
    Ενθουσιασμένη βέβαια. Έχω άλλα 3-4 μυστηριώδη φορτία που θα βάλλω αργότερα (το απόγευμα) και σταματάω εδώ, γιατί όντως δε συμφέρει. Ακόμα και με τις οδηγίες του Sakis πιο πάνω, να χαλάς τόσα χορτοτάλιρα για κάποιους στάβλους και εργαστήρια που μπορείς εύκολα να κατασκευάσεις, όχι δε θα πάρω άλλο.
    Προσωπικά αρχικά έδινα 2 μυστ. στάβλους (απ' όσα είχα πάνω από 10) και 3 γαλακτοκομεία ή εκκολαπτήρια (+1270). Μετά έδωσα διάφορους συνδυασμούς. Έκανα και 5-6 κίτρινες νυχτερίδες που έδωσα και έτσι μάζεψα αρκετά μυστ. φορτία. Που ευτυχώς επιτέλους πιάσαν τόπο!
    Καλή επιτυχία σε όσους συνεχίζουν!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 15/5/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, yro-s, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  6. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Σ' αυτό θα συμφωνήσω μαζί σου. Η μανία μας να θέλουμε ότι καινούργιο βγαίνει... αμέσως, θα μας καταστρέψει. Γεγονός είναι ότι... από την στιγμή που υπάρχει νέο εργαστήριο υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να υπάρξει και η δυνατότητα να μπορούμε με συνδυασμός εργαλείων και υλικών να το κατασκευάσουμε. Και λέω μεγάλη πιθανότητα επειδή δεν είναι απόλυτο... βλέπε εργαστήριο ταράνδου.

    Καλή τύχη σε όσους συνεχίζουν την προσπάθεια.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, kolokythopitas, psipsi1978 και 2 σε άλλους.
  7. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    γαβ! γιατί να κάνω τη διαφορά? πάντρεμα αγελάδων, γουρουνιών και νυχτερίδων δίνει πορτοκαλί σκυλίxD
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, αμφιθεα, kitsena και 6 σε άλλους.
  8. alkistis70

    alkistis70 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Πολύ ωραία. πάρα πολύ ωραία. Έδωσα ένα σωρό στάβλους και 2 κυνοτροφεία για να παραλάβω ένα κυνοτροφίο. Πραγματικά είναι πολύ μυστηριώδες
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, αμφιθεα, kitsena και 9 σε άλλους.
  9. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    με τι συχνότητα έρχεται επιτέλους το αρωματοπωλειο? εχω στείλει 20 φορτια και ακομη δεν το ειδα...... γεμισα σκυλιά πιστα ταράνδου και άχρηστες κιτρινες αναβαθμίσεις απλων σταβλων.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, yro-s, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  10. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    εκανα υπομονη ,ειπα δε μπορει κατι καλυτερο θα ερθει...ενα δυο τρια....δεκα...δε ξερω και εγω ποσα εχω κανει μεχρι τωρα....
    το καλυτερο?? κοκκινη κατσικα.....ΕΛΕΟΣ.....:cry:>:(
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, αμφιθεα, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  11. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG]το βλέπετε ? το πήρα
    δεν έχει σχέση πόσα θα πάρεις , αυτός ήταν ο 4ος που μου το έδωσε
    αργότερα θα σας πω τι θα μου δώσει ο επόμενος
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, yro-s, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  12. efirizou

    efirizou Ενεργός συντάκτης

    μια απο τα ιδια και σε μενα και το αποτελεσμα...... τα νευρα μου εχουν γινει κροσια και ουε και αλλοιμονο σ αυτον που θα ξεσπασω.
    ειπαμε οτι οι πιθανοτητες ειναι λιγες.... αλλα εδω μιλαμε για ανυπαρκτες πιθανοτητες πια. εχω φορτωσει ενα τελευταιο τρενο και
    θα ειναι οντως το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, yro-s, kitsena και 8 σε άλλους.
  13. billoulakos

    billoulakos Ανερχόμενος συντάκτης

    Συνεχιζω ακαθεκτος, αλλα η κατασταση ειναι απολυτως απογοητευτικη, στα ορια νευρικης κρισης και καταθλιψης, χωρις ιχνος ελπιδας στον οριζοντα :oops:. Μοναδικη αισιοδοξη προοπτικη ειναι οτι εχω πολλα χαρτομαντηλα σε περιπτωση που βαλω τα κλαματα απ' τα πολλα νευρα :p. Παντως εχω μαζεψει τη σαβουρα του αιωνα απο σταυλους και εργαστηρια, ως επι το πλειστον κιτρινα... -.-
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, yro-s, verybadfarmer και 10 σε άλλους.
  14. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    τζάμπα στεναχωριόμαστε...αφου σε λιγο καιρό θα τα παρουμε απο καποια event..ετσι και με τους λυκους προσφατα και μαλιστα τους εδιναν και σε ποσοτητα..
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, yro-s, verybadfarmer και 13 σε άλλους.
  15. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Γέμισε ο τόπος αδέσποτα...>:(
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, yro-s, verybadfarmer και 8 σε άλλους.
  16. anna

    anna Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    και εγω τα ιδια,απο τα 20 φορτια μα κανενα ολο σκυλακια και κιτρινους σταβλους,εχω δωσει και μυστηριους σταβλους αυτο ειναι λιγο άδικο
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, yro-s, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  17. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Το Εξπρές Γαβ Γαβ. τσάφ τσοάφ ... Τουουούτ
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, psipsi1978, yro-s και 12 σε άλλους.
  18. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] τι νομίζατε ? πως εγώ δεν θα πάρω το γαβ-γαβ ?
    τέλος για αυτή τη φορά, πάει το τρενάκι ,ας ξεκινήσει το ταξίδι του και την επόμενη φορά να έχει καλύτερο φορτίο
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, EarthQuake7, yro-s και 4 σε άλλους.
  19. picantinio2012

    picantinio2012 Προχωρημένος

    τυχη ειναι και γυριζει..συμφωνω μ'αυτο αλλα, να οριστει το υψος του φορτιου μονο στα 1250 αποκλειει, εκ των προτερων, την κιτρινη σαβουρα και αλλους μικρους σταβλους που θα θελαμε εμεις να βαλουμε στο τραινο, θελει κατι καλο, πχ. μυστηριους ή κοκκινους, οποτε ο κερδισμενος σταβλος, οποιος και να σου τυχει, θα'πρεπε να εχει καποια αναλογη αξια, αλλιως ειναι απατη, καλα το πορτοκαλη γαβ γαβ, για το κιτρινο εκκολαπτηριο τι λετε? ή γαλακτοκομειο κατσικας?? ή κιτρινη στανη αγελαδας?? ενταξει, ειπαμε, πιξελ ειναι αυτα, μην εξαπτομαστε αλλα ωσ παιχνιδι.. ζεχνει...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, EarthQuake7 και 6 σε άλλους.
  20. monolith2

    monolith2 Επιφανής του φόρουμ

    Το μοναδικό εργαστήριο που πήρα ήταν παραγωγής.......αφρικάνικης σκόνης!!!!xD
    Με τόοοοοσα κυνοτροφεία θα ανοίξω pet shop!!!xDxD
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, -Barbie73-, βιβη.2003 και 7 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.