Συζήτηση "Το εξπρές της φάρμας"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 12/5/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    ο πρωτς ταυλαρχης ηταν κιτρινη αναβαθμιση γαλοπουλων ενω εχω ηδη 3 πορτοκαλι και ο δευτερος πορτοκαλι εργστηριο παπιων! περιμενω αλλους δυο. δε θα συνεχισω το ηβεντ, αποδεικνυεται χασιμο χρονου.
    συμφωνω απολυτα με αυτο που λες, το farmerama ειναι πραγματικα ενα υπεροχο παιχνιδι -και κατι περισσοτερο απ αυτο- αλλα το προβλημα που εχει ειναι τι του λειπει η ισορροπια σε πολλα. βεβαια γι αυτο μας αρεσουν οι σταυλαρχες γιατι ειναι μυστηριωδεις ειναι τυχαιοι, αλλα και παλι χρειαζεται μια καποια ισορροπια, αλλιως δε γινεται.
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, kolokythopitas, graganta και 5 σε άλλους.
  2. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    [​IMG] Ε!!!!!!!!!!τετοια ευνοια δεν την περιμενα.παμε γι αλλα:pxD
     
    Αρέσει σε monolith2, verybadfarmer, .sofaki. και 18 σε άλλους.
  3. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Χαίρομαι με τη χαρά σου είναι πανέμορφα πράγματι αλλά πες μου σε παρακαλώ με τι τα καλόπιασες και ήρθαν στη φάρμα σου γιατί εγώ με ποντίκι, χάμστερ, αετό (3Χ410) και 2 κοτέτσια συμπλήρωμα πήρα μύλο υφασμάτων αξίας 10.
     
    Αρέσει σε SYLVART, φεη2005, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  4. fenia233

    fenia233 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    farmelena μην στεναχωριέσαι και εγώ έδωσα 4 υφαντήρια χαλιών και πήρα εκκολαπτήριο κότας πορτοκαλί ,οποία τύχη !!!!!!!
     
    Αρέσει σε voula48, dionmilia84, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  5. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Μήπως είναι πολύ της μόδας τα τσοπανόσκυλα σήμερα?
    Στους 9 τυχαίους σταύλους οι 7 να είναι κυνοτροφεία υπερβαίνει τον ορισμό του τυχαίου.
    Θα έπρεπε να λέμε "Σχεδόν σίγουρα θα πάρεις κυνοτροφείο, αλλά περιστασιακά μπορεί να πάρεις και κάτι άλλο"
    Στο τέλος θα βγούν τα πρόβατα απο τις στάνες για να μπούν τα τσοπανόσκυλα μέσα.

    Μήπως θα πρέπει να κοιταχτεί αυτό λιγάκι?o_O
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, natalia_prod72, 2014chr και 9 σε άλλους.
  6. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    πορτοκαλι αναβαθμιση αλογων και υφαντηριο σκιουρων, για το τελευταιο δεν παραπονιεμαι γιατι το περιμενα :)
    καιοι πορτοκαλι αναβαθμισεις ειναι παντα ευπροσδεκτες!!
     
  7. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    μελισσοκομείο κόκκινο,,, κλασική φωλιά καστόρων ++... μύλος υφασμάτων,,, 94 επίπεδο...
     
  8. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    έδωσα αλεπού, γάτες, χαμστερ, νυχτερίδες για εναν γαιδουροσταβλο πορτοκαλί......μια φορα ακόμη θα δοκιμάσω και τελος......
    τρεις μυστ. σταβλοι για απλη αναβάθμιση ειναι πολλα!!!
     
  9. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    στους 5 στάβλους έτυχα 1 κάστορες ++, 2 πορτ. κυνοτροφεία, 1 γαλακτοκομείο αγελάδας πορτ. και 1 εκκολαπτήριο στρουθοκαμήλου κίτρινο. Αναζητώ μανιωδώς το αρωματοποιείο και δεν τα παρατάω. Τα εργαστήρια του νησιού κάνουν ολη την δουλειά. ;)
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, LILA413, xristos-ale3andros και 2 σε άλλους.
  10. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα σε όλους ,καλό το εβεντ:), αλλά να κερδίζεις στάβλους μικρότερης αξίας
    από αυτους που βάζεις για να γεμίσει το τρενάκι είναι λίγο μυστήριο:oops: .δεν μπορεί να τοποθετείς 1250 πόντους από στάβλους που είχες κερδίσει με κόπο( στα διάφορα εβεντ), η με φιορίνια, η με χορτοτάλιρά και να παίρνεις, κάποιον πολύ μικρότερης αξίας, θα έπρεπε να υπάρχει μια ισορροπία, αλλά δεν υπάρχει . ορίστε και ένα παράδειγμα για να πάρω ένα μυστηριώδης φορτίο θα πρέπει να δώσω 5 κλουβιά καμήλας κίτρινα που το κάθε να κοστίζει 80.000 χορτοτάλιρά δηλαδή επί 5=400.000χτ, δεν είναι λίγο άδικο αυτό? να είστε ολοι καλα.
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, natalia_prod72, Stefoulini και 13 σε άλλους.
  11. ΣτελλαΛ

    ΣτελλαΛ Ανερχόμενος συντάκτης

    και να μουν η μονη που εχω παραπονο!!! εδωσα σπανιους σταυλους ποντικι πελαργο κλπ κλπ και στο τελος πηρα κιτρινη αναβαθμιση προβατων και πορτοκαλι λαγων τι ευτυχια δεν ξερω σε ποιο μερος της φαρμας μου να τα βαλω να τα καμαρωνω. δεν ξερω λες και το κανει επιτηδες το παιχνιδι και η δικη μου φαρμα ειναι η τελευταια ολων που θα παρει κατι σπανιο πρεπει να τροφοδψτιθουν ολοι οι υπολοιποι σε φαρμες και δεντρα κι αν περισεψει τιποτα ερχετε σε μενα, ενα ειναι σιγουρο οτι ειναι η τελευταια φορα που ητε αγορασα φαρμες και δεντριλια ητε μπηκα στη διαδικασια του εξπρες που ειναι τωρα, δεν αξιζει τον κοπο για μενα παει τελειωσε, και δεν ειναι μονο αυτο, και στον μυλο τα ιδια ακομη και στον παρτυ πε χορτοταλιρα και αλατοπιπερα ειναι το συνηθησμενο μου βαρεθηκα.
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, αμφιθεα, xristos-ale3andros και 5 σε άλλους.
  12. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    καλημέρα, ευτυχως με το 2ο φορτιο ,το αφησα ολη τη νυχτα, πηρα την πολυποθητη πιστα ταρανδου....α, και ένα καζανοποιειο κιτρινο καλοδεχουμενο....με λιγη τυχη και 1-2 φορτια ακομα,ισως παρω και τον μυλο υφασμάτων...
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, xristos-ale3andros, heavymetal7 και 4 σε άλλους.
  13. ariadnim

    ariadnim Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημερα σας! Εμενα παλι μετα απο ολες τις προηγουμενες φορες που ειχα στηριχθει στην τυχη και με ειχε απογοητευσει σημερα μου χαμογελασε! 2 μυλοι υφασματων και 1 αρωματοποιειο! Στατιστικα 100% επιτυχια για μενα! Ευχομαι σε ολους τα αποτελεσματα που θελετε και οχι αλλες αναβαθμισεις γιατι πραγματικα ειναι κοροϊδια!
     
    Αρέσει σε ΒΗΜΑΣΩΤΑ, verybadfarmer, dionmilia84 και 10 σε άλλους.
  14. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Προσωπικά πιστεύω πως είναι μεγάλο λάθος να δίνονται για την συμπλήρωση των 1250 πόντων μυστηριώδες στάβλοι. Καλύτερα και πιο "φθηνά" είναι να αγοράσετε αντί 6ο.οοο χορτοτάλιρων 5 κλασικά κλουβιά βραδύποδα +, τα οποία δίνουν 5Χ200 πόντους και έναν σταθμό συλλογής πούπουλων που δίνει 260 πόντους - οι οποίοι από την στιγμή που υπάρχουν τα πουπουλόδεντρα δεν χρειάζονται.

    Τους μυστηριώδες στάβλους δεν πρόκειται να τους ξαναβρείτε... γνώμη μου πάντα.
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, .FARMERAMA010., freaky658 και 6 σε άλλους.
  15. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    πορτοκαλί χαμαιλέοντες , πορτοκαλί κυνοτροφείο (έχω ήδη 7 ) , και κάστορες ++ . Ευχαριστώ , δεν θα πάρω .
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, natalia_prod72, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  16. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    δεν ειμαστε καλα........... μα κιτρινο κοτετσι????? ειναι δυνατον? εδωσα μυστ. σταβλους για κιτρινο κοτετσι????????
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, verybadfarmer, natalia_prod72 και 8 σε άλλους.
  17. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    γεια σας παιδια δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα ακαμη τιποτα εχω κανει γυρω στα 8-9 γυαλ.σκονη γιοκ αλλα δεν τα πτοουμαι και οπως εγραψα στην αρχη καλυτερα κιτρινες νυχτεριδες που δε στοιχιζουν αλλα αξιζουν 460 και οχι μυστηριωδης σταυλους
     
    Αρέσει σε 6770, kolokythopitas, facekzoo και 4 σε άλλους.
  18. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    epitelous 1 sta 40 gia tin xelona ala kai 4 kioui o platipous oute gia digma idomen.......:music:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, verybadfarmer, gtrullis και 2 σε άλλους.
  19. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    και γω μια απο τα ιδια αλλα θα το παλεψω κιαλλο ακολουθωντας την ιδια τακτικη με σενα
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και xristos-ale3andros.
  20. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Οι ... δωράρες συνεχίζονται: μύλος υφασμάτων κ λιμνούλα κόκκινη..
    Αρκετά για αυτή τη φορά. Την επόμενη που θα ξαναέρθει το τρένο, θα παίξω. Αν βέβαια οι όροι είναι ξεκάθαροι, όπως ήταν στο προηγούμενο τρενάκι: με τόσους πε που δίναμε, μπαίναμε στην κατηγορία small κλπ κ ξέραμε τι δίνει η κάθε μία κ με τι πιθανότητες ( συχνά, σπάνια κλπ).
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, verybadfarmer, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.