Στρατηγική του παιχνιδιού για άυξηση της "αποδοτικότητας"

Η συζήτηση στο 'Σχόλια σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την theo620, 30/4/24.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. theo620

    theo620 Αρχάριος στο φόρουμ

    Επιστρέφοντας στο παιχνίδι μετά από πολλά χρόνια, και αρκετά μεγαλύτερος για να δω οτι υπάρχει σχετικό φόρουμ, έχω όρεξη να ασχοληθώ με το παιχνίδι χάριν νοσταλγίας, αλλά η δυσκολία του σε μερικούς τομείς με προβληματίζει. Ασφαλώς, το φαρμεράμα ήθελε ανέκαθεν χρόνο, απλά δεν είμαι σίγουρος ότι σε κάποιους τομείς κάνω το βέλτιστο, καθώς δεν υπάρχει κάποιο θέμα στο φόρουμ όπου "βετεράνοι" μπορούν να μοιραστούν τις γνώσεις τους με νεώτερους παίκτες.

    Θα αναφέρω μερικά πράγματα ενδεικτικά, αλλά το πόστ ας χρησιμοποιηθεί για έναυσμα για εξτρα ερωτοαπαντήσεις στα σχόλια.

    Θα ήθελα κάποιες συμβουλές όσον αφορά το σε τι πρέπει να εστιάσω όντας επίπεδο 73. Ο χώρος ήδη νιώθω πως τελειώνει σε όλες τις περιοχές, αλλά σχεδόν με κάθε νέο επίπεδο ξεκλειδώνεις ένα νέο ζώο και δέντρο. Τι κάνεις με τον χώρο? και αν έχεις εν τέλει 1 στάβλο από κάθε ζώο, πως κάνεις τις αποστολές με χρονικό όριο (πχ θέρισμα 30 παπαγάλων)

    Υπάρχει κάποιο τιπ για τις εκτροφές και τα εργαστήρια? είμαι 73 επίπεδο και ακόμα δεν έχω καταφέρει να έχω αρκετά υλικά για κάποιο εργαστήριο (πλην κότας), πόσο μάλλον αναβαθμίσεις. Κάνω κάτι λάθος, ή απλά χρειάζεται υπομονή? Οι αποστολές που δεν χρειάζονται προϊόντα εργαστηρίου αρχίζουν να τελειώνουν, αλλά ακόμα δεν έχω υλικά για εργαστήρια οπότε νίωθω ότι αργά ή γρήγορα θα "κολλήσω" και θέλω να το προλάβω :)
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και GEPPO1.
  2. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλως ηρθες
    Ας ξεκινησουμε απο τα ευκολα για σταβλους και εργαστηρια οταν εχει παρε δωσε γραψε στην ενοτητα και ζητησε οτι σου λειπει υπαρχουν πολλοι που βοηθουν χωρις ανταλαγμα
    για τις αποστολες αφου θα εχεις σταβλους και εργαστηρια ροζ η νεον τοτε θα τις αρχιζεις
    αυτα για αρχη
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και GEPPO1.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλώς ήρθες λοιπόν και πάλι.. συμβουλή πρώτη υπομονή.. κάποιοι κάναμε μια δεκαετία για να φθάσουμε στο επίπεδο παιξίματος που ονειρευόμασταν.. όλα θα γίνουν με την ώρα τους και σωστό κτίσιμο.. για αρχή σχετικά με τον χώρο για τους στάβλους , απο το επίπεδο 50, είναι διαθέσιμο το ζωοκομείο που σου εξοικονομεί πολύ χώρο.. με τις αναβαθμίσεις, βάζεις 8 στάβλους.. το ίδιο και με το εργοστάσιο.. μπορείς να τα αγοράσεις με φιορίνια ή και απο τις δωρεάν αποστολές.. αντίστοιχα υπάρχει και το δενδροκομείο..
     
    Αρέσει στους assamar, αμφιθεα και vagelis1968.