Feedback Στον πυρετό του ποδοσφαίρου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 8/6/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. hacker-3

    hacker-3 Ενεργός συντάκτης

    πηρα τη φασολια και σουπερ τροφες, γυρο παρτυ, δεντρα, σταυλους. και θα μαζεψω οσα περισοτερα μπορω και βλεποντας και κανοντας. το ψηνω για τα διακοσμητικα απο το προηγουμενο μουντιαλ γιατι εχω μονο 2 το κυπελλο και τον μανατζερ. αλλα το βλεπω δυσκολο. αν ειχε 1-2 μερες ακομα θα μπορουσα να τα παρω

    καθολου υποτιμητικος. ρε παιδια ειναι παρα πολυ ευκολο να παρετε και τα 9 νομισματα. ας πουνε και οι αλλοι που γραφουν εδω μεσα. εγω το βρηκα πολυ ευκολο. απλα δε θελει να βιαζεσε και να τα πατας γρηγορα. πάρε το χρόνο σου. καταρχήν δεν υπάρχει περίπτωση να χάνεις τα πρώτα 3 νομίσματα γιατί στην αρχη μενει ακίνητο σχέδον πάντα. βέβαια τα 9 νομίσματα κάθε φορά είναι λίγα. αλλά με λίγη προσπάθεια όλα γίνοντε.

    συγχώνευση απο διπλοποστάρισμα
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 14/6/16
    Αρέσει σε jimixatz, markos5560, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  2. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    δυστυχώς και εγώ εχω χάσει μερικά τέρματα κυρίως στο σχέδιο 4, αλλά κατάφερα να χάσω και τα 3 πρώτα στο σχέδιο 7. Κάποια σχέδια είναι απίστευτα εύκολα και άλλα πολύ δύσκολα, θα ήθελα να είχα περισσότερες προσπάθειες. Για την ωρα έχω πάρει την νεα φασολιά με τα διακοσμητικά της, τις μπανάνες, τους στάβλους ( βραδύποδα ++, τίγρη, κίτρινη μπουτίκ μαϊμούδων, πορτ. κλουβί μαϊμούδων και κόκκινο κλουβί πάντα) και το διακοσμητικό "αδιαπέραστη άμυνα". Θα προσπαθήσω για το μπαλόνι μουντιάλ, αν δεν τα καταφέρω θα πάρω κάποια από τα διάφορα. Θεωρώ πολύτιμα τα διακοσμητικά γιατί είναι πολύ δύσκολο και σπάνιο να αποκτηθούν με άλλο τρόπο.
     
    Αρέσει σε jimixatz, markos5560, kolokythopitas και 12 σε άλλους.
  3. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Παιδιά να σας πω τι κάνω εγώ και ας είναι μόνο ένα 24ωρο πρίν το τέλος.Φροντίζω να μην χάνω μπάλες πριν τον τελευταίο παίκτη. Στοχεύω για τις 9,αλλά αν δω ότι δεν με παίρνει για αστοχία,για να μην καταλήξω στις τρεις πρώτες, στοχεύω στις 5 και έτσι παίρνω 8.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/6/16
    Αρέσει σε jimixatz, markos5560, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  4. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    επειδη μου ηρθε μια φλασια και εψαξα λιγο τις φασολιες μου τι ανακαλυψα ?? .....ειχα τοποθετημενα ολα τα διακοσμητικα της σειρας του 12 σε ασχετες θεσεις ( εκτος την εστια γκολ ) λογω του οτι τοτε δεν ειχα παρει την φασολια , οποτε ειπα να δωσω τα 40 νομισματα της φασολιας και τα 56 για την εστια ...σκεφτηκα να σας το πω μηπως καποιος την εχει πατησει οπως εγω ;)

    και τωρα το καλυτερο xD ......φτυστε με να μην με ματιασετε !!!!:music::music:
    [​IMG] ειχα μονο μυρμηγκοφαγους και ενα κοκκινο .παντα και ηρθαν αυτα :inlove:

    υγ: επειδη μαλλον μονο εγω τα βλεπω και φαινεται χαζο να μην υπαρχει εικονα o_O,να σας πω οτι οι σταβλοι που μου ηρθαν ηταν τιγρης ,φλαμιγκο,κοκκινο παντα ξανα και μυρμηγκοφαγος ,καλη τυχη και σε εσας ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/6/16
    Αρέσει σε jimixatz, picantinio2012, kitsena και 15 σε άλλους.
  5. jewel

    jewel Νέος ειδικός

    καληπερα σε ολους....θα ηθελα τα φωτα σας, επειδη την καινουργια φασολια δεν παιζει να την παρω,να παρω τα διακοσμητικα της η να παρω την γραμμη και οποιο διακοσμητικο ωστε στο μελλον αν και ισως ξαναδωσουν κατι να την συμπληρωσω????ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω....:sleepy:
     
    Αρέσει σε jimixatz, kitsena, markos5560 και 4 σε άλλους.
  6. Louisa

    Louisa Κόμης

    Πάρε τα μεγάλα διακοσμητικά και αντί για το μικρό διακοσμητικό πάρε τη φασολιά, γιατί τα διακοσμητικά μπορείς (θεωρητικά) να τα βρεις στο πάρε δώσε. Τη γραμμή φασολιάς όμως πρέπει να την πάρεις τώρα.
     
    Αρέσει σε siourdistan, skareleni, picantinio2012 και 9 σε άλλους.
  7. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    αυτό ξαναπεστο! -.-

    και τώρα απο μένα τέλος!!!

    [​IMG]

    διότι κόντεψα να έχω φυτά αλλα όχι αναδυόμενα χαχα Έτσι έβαλα νωρίς σήμερα τα δεντράκια μου! και πριν λίγο έπαιξα τα 2 τελευταία...και όχι δεν είχα στόχο καμια φασολια παρα μόνο τα διακοσμητικα του 2012 και επιτεύχθει... πήρα και κάτι παραπάνω, τους πάρτι γύρους από τα διάφορα παρόλο που αν ήταν λίγο παραπάνω...τα αστερονομίσματα θα διάλεγα την σούπερ τροφή!

    καληνύχτα κλεινουν τα ματάκια μου...
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, Louisa και 4 σε άλλους.
  8. jewel

    jewel Νέος ειδικός

    ευχαριστω πολυ louisa.....:inlove:
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, Louisa και 3 σε άλλους.
  9. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα σε όλους:).τα πήρες όλα και έφυγες,μα τίποτα δεν πήρες;).γιατί οποίος θέλει τα πολλά χάνει και τα λίγα,έτσι μετά από ώριμη σκέψη ,πήρα μόνο τα διακοσμητικά που ήθελα και από τα διάφορα άφησα τα αστεράκια(πρώτη φορά στο παιχνίδι που αφήνω συνειδητά αστεράκια).οι στάβλοι και τα δένδρα για μένα ήταν έτσι κι έτσι, έτυχα μόνο ένα φλαμίνγκο και τ' άλλα όλα ήταν κάτι που δεν τα ήθελα και πολύ,άλλα μάζευε κι ας είναι και ρόγες .μένει ακόμη μια σοδειά για να πάρω το τελευταίο διακοσμητικό και μετά τέλος .βέβαια κουραστικά πολύ:pμε αυτό το εβεντ ,πιστεύω όμως πως κατά βάθος άξιζε τον κόπο,σας ευχαριστώ για την συμβουλή :Dγια το σημάδι στο σκοράρισμα,με βοήθησε αρκετά .να είστε όλοι καλά:).
     
    Αρέσει σε jimixatz, Gulit1, skareleni και 5 σε άλλους.
  10. mary73

    mary73 Ενεργός συντάκτης

    καλημερα και απο μενα σε ολους.για μενα το event ηταν επιεικως απαραδεκτο.τον τελευταιο εναμιση χρονο που δεν δουλευω τελειωνα ολα τα event το πολυ την προτελευταια μερα και χωρις να αγοραζω τιποτα.αλλα αυτο ηταν το κατι αλλο.η ποσοτητα των απαιτουμενων φυτων και αναδυομενων ηταν τρελλη για μονο 9 αστερακια.καταληξα να παρω μονο την καινουργια φασολια,τους σταβλους,τα δεντρυλια και τις μπανανες.αναρωτιεμαι...αυτοι που το παιξαν πριν το βγαλουν,μπορεσαν και το τελειωσαν χωρις καλαθια?γιατι αλλο ειναι να αγορασω καλαθια γιατι εχω την λοξα να τελειωνω σε 2 μερες και αλλο να μην βγαινει αλλιως το event.νομιζω?τελος παντων,περασε.ευελπιστω σε καλυτερα event.ευχομαι καλη συνεχεια σε οσους το παλευουν ακομα και καλο καλοκαιρι σε ολους.
     
    Αρέσει σε siourdistan, aspa.k, jimixatz και 12 σε άλλους.
  11. manolix

    manolix Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σας! Παρακολουθώ εδώ & ώρα, έχω 28 μπαλάκια, μάζεψα καμμιά 6-7 σταύλους, μέσα σ' αυτούς 2 κίουι & δεν μου έδωσε κανένα μπαλάκι για να μπορέσω να κάνω & το τελευταίο μου παιχνίδι... Τυχαίο;;;

    Eυτυχώς, μόλις έγιναν με Ζωζώ τα 5 δεντράκια μου & αποφάσισε να μου τα δώσει τα 2 μπαλάκια!
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, powerranger91 και 4 σε άλλους.
  12. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    τελος και αυτο το δρωμενο ,αυτα που καταφερα να παρω ειναι η καινουρια φασολια τα δεντρα οι σταβλοι απο τους οποιους οι 2ειναι φλαμινγκο, κοκκινο παντα, κοκκινος σταβλος μαιμου και ανακοντα,πηρα τα παρτυ τις τροφεςκαι το αυτοκολητο
     
    Αρέσει σε jimixatz, Gulit1, skareleni και 6 σε άλλους.
  13. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Ενα τόσο ωραίο δρώμενο που έληξε άδοξα και για μένα. Πήρα την φασολία και ένα μεγάλο μέρος απο τα διάφορα. Δεν ξέρω τι έδειξαν τα τέστ σας, τα αποτελέσματα όμως δεν ήταν καθόλου ικανοποιητικά. Δεν νομίζω οτι βάλανε τόσα διακοσμητικά μόνο για να τα βάλουν, έχω την εντύπωση οτι κάτι δεν υπολόγισαν σωστά και δεν τους βγήκε. Θέλω να πιστεύω οτι αυτό συνέβη, αλλιώς πάμε για αντίστροφή μέτρηση καθώς σαν να μαζεύονται πολλά απογοητευτικά γεγονότα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 15/6/16
    Αρέσει σε mary73, jimixatz, LILA413 και 10 σε άλλους.
  14. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,τελευταία σπορά και πάλι η αστοχία μου,δεν έχει όρια .μάζεψα 46 αστερονομίσματα και ήθελα 47 για το διακοσμητικό, τι να πω δεν ξέρω,αδικία,κανονικά θα έπρεπε να έχω άλλα δυο διακοσμητικά αν όλα ήταν τέλεια,άλλα δεν ήταν...πάντως όποιος θέλει ανταλλαγή αθλητικών φανελών στο επόμενο πάρε δώσε και τα χρειάζεται του το δίνω δωρεάν.να είστε όλοι καλά:).
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/6/16
    Αρέσει σε jimixatz, Gulit1, Louisa και 8 σε άλλους.
  15. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Το τελευταίο διάστημα μου δίνεται η εντύπωση ότι όσα είχαν προγραμματίσει οι παραγωγοί για τον επόμενο χρόνο τα ρίχνουν μαζεμένα. Τα event όχι απλά πυκνά αλλά κυριολεκτικά το ένα πάνω στο άλλο. Στην επέκταση του φαρμεράμα, μαζεμένα νομίζω επτά νέα φυτά και τέσσερα δέντρα, μήπως λέω και λίγα, συν τέσσερις μυστηριώδεις στάβλους που θα μπορούσαμε να τους έχουμε σε event τεσσάρων μηνών τους είχαμε μαζεμένους σε έναν. Στο ίδιο μοτίβο και αυτό το Event, απαιτήσεις και ανταμοιβές που θα ανταποκρίνονταν σε τρία διαφορετικά Event μαζεμένα σε ένα. Προσωπικά πήγαινα εξαρχής για τα μισά και ούτε καν πλησίασα (εννοείται ότι εξαρχής είχα ορίσει το τι θέλω να δαπανήσω σε βοηθούς και λοιπά μέσα). Καταλαβαίνω ότι όλα αυτά αυξάνουν τα έσοδα, εξαντλούν όμως τους παίχτες και αυτό θα πρέπει να ληφθεί πολύ σοβαρά υπόψη στο μέλλον.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 15/6/16
    Αρέσει σε kolokythopitas, sofia, sofiapao76 και 11 σε άλλους.
  16. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Μην απογοητευεσαι κολοκυθοπιτας , θα βρεις τα διακοσμητικα στο παρε δωσε . Κουραστηκαμε και βαρεθηκαμε τα πολλα νεα δεντρα , σταβλους ... αλλά το καλό είναι ότι γίνονται νέα πραγματα στο παιχνίδι που μας κρατάνε το ενδιαφέρον . Ελπίζω να γίνεται κάτι από την κριτική μας και να μην κοπιάζουμε αδικα.
    Θα ήθελα να δίνεται το αυτοκόλητο δωρεάν , γιατί σε παρόμοια δρώμενα , σπάνια το παιρνω .
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, sofiapao76, jimixatz και 7 σε άλλους.
  17. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπερα σε ολους τους απογοητευμενους και τους χαρουμενους συναγροτες. Επιτελους τελειωσε,
    αυτο το υπεροχο -σε γραφικα-, το απεριγραπτα δυσκολο -σε αναδυομενα, το αδυνατο -σε φυτα- ηβεντ.
    Συμφωνα με τη "-*thumbelina*- θελαμε 1045 αστερονομισματα για να παρουμε ολα τα επαθλα.
    Δηλαδη επρεπε να παιξουμε 116,11 φορες, με 3480 λαστιχενιες μπαλες, με 59.160 λευκα μπαλ/δα, και με 30160 μαυρα μπαλ/δα. Και μονο αν ημασταν 100% ευστοχοι. Ανεφικτο? σιγουρα, αλλα κανεις δεν μας υποχρεωσε να τα παρουμε ολα, μας δωθηκε η επιλογη νομιζω να διαλεξουμε. Εγω εκανα το καλυτερο που μπορουσα και που ηθελα, και πρωτοφανες δεν απογοητευτηκα απο τα δωρα, απλα δεν τα πηρα ολα, πηρα τη μια φασολια ολοκληρη, και την παλια αδεια.
    Ειναι κριμα ομως, ενα τοσο ομορφο ηβεντ, θα το θυμομαστε για τη δυσκολια του, και για το πως νοιωσαμε σαν παιδια που δεν εφτανε το χερι μας στον πατο του βαζου με τα καλουδια.:p Με το καλο και στο επομενο παιδια.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, chriselin, powerranger91 και 10 σε άλλους.
  18. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Διαβάζοντας τις επιτυχίες πιο πάνω στα νέα ζώα του Μπαχάμα: φλαμίνγκο, κόκκινα πάντα, μυρμηγκοφάγους και τίγρεις άλλαξα πλώρη και...[​IMG] 1στα 5 (μυρμηγκοφάγος), στα δέντρα τίποτα καινούριο και δυστυχώς το
    [​IMG] έμεινε άπιαστο όνειρο ! (στη φάρμα ξέχασα να τα βάλω και δεν τολμώ)! Ιδιαίτερα κουραστικό event χωρίς λόγο, φυτά περίσσεψαν για τουλάχιστον 6 πίστες αλλά τα αναδυόμενα με το σταγονόμετρο μέχρι την τελευταία στιγμή[​IMG] . Σίγουρα, το χειρότερο δρώμενο στο ιστορικό της φάρμας μου.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 15/6/16
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, skareleni και 4 σε άλλους.
  19. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    ευτυχως εμενα απ'τα 5 τοπαζι ηρθε ο πρωτος κοκκινος παντα σταβλος...
     
    Αρέσει σε Mahi_tr, jimixatz, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
  20. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR


    Το event έχει τελειώσει και το θέμα κλείνει.
    Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.
     
    Αρέσει στον/ην jimixatz.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.