Feedback Στον πυρετό του ποδοσφαίρου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 8/6/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. moira

    moira Ενεργός συντάκτης

    έχω παίξει 5 μπαλιές μέχρι τώρα και μόνο μια φορά κατάφερα να πάρω τα 9 αστερονομίσματα. Σε βεβαιώνω οτι υπερβαίνω πολύ περισσότερο τα 5χρονα. Γιαυτό θα προτιμούσα να μην είσαι τόσο υποτιμητικός με τις ικανότητες των συμπαικτών σου...Εάν κάτι είναι απλό για σένα δεν είναι απαραίτητα απλό και για όλους τους υπόλοιπους.
    Για να εκφράσω λοιπόν κι εγώ την άποψή μου...το συγκεκριμένο δρώμενο δεν μου αρέσει γιατί χρειάζεται πάαααρα πολλά φυτά και αναδυόμενα για να πάρεις έστω και μια μπάλα και οι ικανότητές μου στα σουτ αποδείχτηκαν οικτρές (σε αντίθεση με άλλους προφανώς). Επομένως και η απόκτηση αστερονομισμάτων για τα ωραία δώρα αποτέλεσαν....άπιαστο όνειρο.
    Αυτά, φίλοι μου. Καλή συνέχεια σε όλους και καλή επιτυχία.
     
    Αρέσει σε ΒΗΜΑΣΩΤΑ, kolokythopitas, *mava* και 18 σε άλλους.
  2. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Oύτε εμένα μου αρεσε . Μου προκαλεί άγχος αντί για διασκέδαση .
    1) Για να πετύχεις 9 , πρέπει να έχεις γρήγορη σύνδεση . Δεν έχω ...
    2) Φυτεύω ασταμάτητα , και μόλις πήρα την καινούρια φασολιά . Μόνο .
     
    Αρέσει σε moira, -foivos2000-, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 17 σε άλλους.
  3. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημερα σας, τελικα αυτο το δρωμενο εξελισσεται σε -φατε ματια ψαρια, κι η κοιλια περιδρομο- ετσι το λεμε στο χωριο μου οτι δεν μπορουμε να φτασουμε. Παρα πολλα τα φυτα, παρα πολλα και τα αναδυομενα, κι εγω μολις πηρα την φασολια 2016, και το κουπονι.
    Ενω παω καλα απο γκολ, κουραστηκα με τα φυτα, ειναι παρα πολλα 770 φυτα για καθε παιχνιδι, ας εδινε τουλαχιστον 25 αστεροταλιρα το καθε γκολ, να εχουμε καποια ελπιδα.:(
    Ηθελα να 'ξερα, τα μικροτερα επιπεδα πως το παλευουν? Θα'ταν καλο να ειχε διαβαθμιση δυσκολιας αναλογα με το επιπεδο.
     
    Αρέσει σε kitsena, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, takis.00 και 26 σε άλλους.
  4. fenia233

    fenia233 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Μεγάλη επιτυχία από τους σταύλους!!!!2 παπαγάλοι ++ ,2 βραδύποδες++ και ένα κόκκινο πάντα ,τί να πω όλη η τύχη με το μέρος μου ήταν σήμερα,τόσος κόπος τόσα φυτά για παπαγάλους και βραδύποδες,όποιος θέλει να με φωνάξει την Πρωτοχρονιά
     
    Αρέσει σε kitsena, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, graganta και 25 σε άλλους.
  5. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    εγω μεχρι τωρα πηρα μονο τη φασολια και θελω να παρω τους σταβλους,ελπιζω να προλαβω
     
    Αρέσει σε kitsena, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, takis.00 και 9 σε άλλους.
  6. -smart97-

    -smart97- Ενεργός συντάκτης

    Εγω προς το παρον εχω παρει δενδρυλια, σταβλους και σουπερ τροφες και παω για την φασολια
    Οσο για τα αποτελεσματα...επιτελους ετυχα σορβο και μεσκουλια(XXL παρακαλω) που δεν ειχα, κρανια, κουμαρια XL και χουρμαδια XXL
    Στο νησι τωρα, απογοητευση...ετυχα μερικα μυστηρια δενδρα αλλα ουτε κασιους ουτε μπαομπαμπ :(
    Ευτυχωωωως, στους σταβλους εκτος απο τα ολοχρυσα ++ ανακοντα και βραδυποδα, μου ρθε ενας μυρμηγκοφαγος, ενα παντα και ενα υφαντηριο χαλιων πορτοκαλι :D
     
    Αρέσει σε kitsena, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, dkokka και 7 σε άλλους.
  7. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλησπερα σε ολους τελειωσα και εγω σχεδον με οσα ηθελα να παρω ....λεω σχεδον γιατι οτι μαζεψω απο εδω και περα θα πανε για καποια διακοσμητικα της παλιας σειρας ......μα δε καιγομαι κι ολας αν και εφοσον !!;)
    [​IMG]
    [​IMG] Αν και εβαλα πρωτα την φασολια η σειρα που τα πηρα ηταν αναποδη ,πρωτα μαζεψα τα διαφορα που ηθελα και μετα την σειρα ...το δρωμενο δε νομιζω οτι ειναι και τοσο βατο για μικρα επιπεδα -.- χωρις εξευγενισμο και πολλα φυτεματα δυσκολα να παρει καποιος οσα επιθυμει ;)
     
    Αρέσει σε kitsena, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, graganta και 10 σε άλλους.
  8. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    πλησιαζωντας προς το τελος βλεπω να παιρνω μονο απο τα διαφορα και θα αφησω τα παλαιοτερα διακοσμητικα που δεν εχω που να τα βαλω!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε kitsena, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, dkokka και 5 σε άλλους.
  9. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα! Το δεύτερο ημίχρονο έληξε με τη γραμμή της φασολιάς του 2012, τα τέσσερα διακοσμητικά της που μου έλειπαν, το Μπαλόνι μουντιάλ και την Αδιαπέραστη Άμυνα. Το μεγαλύτερο βάρος, όσον αφορά τις Μπάλες από Λαστιχάκια, σήκωσε το εξευγενισμένο
    γαρύφαλο με σούπερ λίπασμα κερδισμένο από το παιχνίδι. 'Εγιναν αλλαγές στη βασική ενδεκάδα (καλλιέργεια λευκών και μαύρων
    μπαλο-λούλουδων εναλλάξ μόνο στο Τροπικό Δάσος) και η παράταση ξεκίνησε δοκιμαστικά, με την είσοδο των αναπληρωματικών στον αγωνιστικό χώρο (XXL δέντρων και εξευγενισμένης γιρλάντας καλαμποκιού που με νερό, θαυματουργό βάμμα και ορό ευτυχίας χρειάζεται 6 ώρες).
    Δύσκολο να μαζευτούνακόμη 178 αστερονομίσματα, θα προσπαθήσω για το αυτοκόλλητο, τις σούπερ τροφές, τα πάρτι εισιτήρια, τους
    σταβλάρχες, τα δενδρύλλια, το σούπερ λίπασμα της Ζωζώς και το σούπερ λίπασμα, με αυτή τη σειρά προτεραιότητας.
    Πραγματικά απαιτητικό δρώμενο, είναι σα να ενσωματώνει τρία ξεχωριστά σε ένα, όσα και οι καρτέλες με τις ανταμοιβές.
    Καλό απόγευμα!
     
    Αρέσει σε kitsena, xara2011, dkokka και 10 σε άλλους.
  10. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    Είμαι πολύ χαρούμενη. Από την αρχή δεν κυνήγησα φασολιές αλλά μόνο τα διάφορα. Φυσικά δεν βγαίνουν όλα χωρίς σ.λ και εξευγενισμούς αλλά δεν μου αρέσει να γκρινιάζω και είπα ό,τι πάρω καλό είναι. Πήρα τους σταύλους και έτυχα 2 τίγρεις (που δεν είχα), κλουβί καμήλας κόκκινο, κλουβιά μαϊμούδων ροζ και πορτοκαλί. Από δέντρα κάσιους (που δεν είχα), κρανιά (που είχα μόνο μία) και τα υπόλοιπα αναβαθμίσεις. Τέλεια. Να έρθουν και οι νέοι χώροι κι όλα υπέροχα.

    Υ.Γ. Μάλλον κάτι πίνω και ανεβαίνω. Μπα μόνο υγιεινά σμούθι δικής μου παραγωγής.
     
    Αρέσει σε kitsena, Gulit1, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 12 σε άλλους.
  11. melita

    melita Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Μετά από 4 χρόνια κατάφερα να κλειδώσω και αυτήν την φασολιά :D

    [​IMG]

    Ότι προλάβω τώρα από τα Διάφορα. ;)
     
    Αρέσει σε kitsena, Gulit1, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 11 σε άλλους.
  12. smacsyl

    smacsyl Άρχων του φόρουμ

    Απο τους σταυλους πηρα ,λιμνη φλαμινγκο,φωλια μυρμηγκοφαγου,φωλια κοκκινου παντα,κλουβι βραδυποδα++ και μπουτικ μπικινι..Τα τρια πρωτα δεν τα ειχα και τα αλλα δυο τα ειχα αλλα οχι σε αναβαθμισεις..καλα δεν ειναι;:)
     
    Αρέσει σε Gulit1, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, Mahi_tr και 10 σε άλλους.
  13. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    βρε παιδια εγω ειμαι αργος η εσεις ειστε αλλου, τους σταυλους ποτε προλαβατε και τους βαλατε με λιγα λογια τελος το ιβεντ για σας η κανετε διαλειμα εγω παντος ακομα σπερνο-φυτευω οπως θες πες το, αλλα ως σημερα στις 24:00 κανω το τελευταιο μαζεμα και οτι πηρα-πηρα τελος, τοσες μερες πρωτη φορα ε στο κατω-κατω τη φασολιες και τις δυο τις πηρα (δεν ειχα την παλια) πηρα και αλλα διαφορα θα παρω και αλλα στο τελος ε φτανει ας παρουν και αλλοι ολα εγω;
     
    Αρέσει σε kitsena, Gulit1, Louisa και 8 σε άλλους.
  14. smacsyl

    smacsyl Άρχων του φόρουμ

    Ποιο αργος απο εμενα αποκλειεται να εισαι..Εγω απλα δεν ασχοληθηκα με τη φασολια και πηγα κατευθειαν στα "διαφορα" που και εκει μην φανταστεις..μονο τα δεντρυλια πηρα (και τα δυο) και τους σταυλους..τωρα θα κανω μια συγκομιδη να βαλω και κανενα γκολακι και αντε να προλαβω μεχρι το τελος του δρωμενου να παρω δυο πραγματακια ακομη..:p
     
    Αρέσει σε siourdistan, Gulit1, Louisa και 8 σε άλλους.
  15. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Φασολιές δεν πήρα, ούτε και διακοσμητικά κανένα, άλλωστε με τα αστερονομίσματα έχω θέματα μου φαίνεται.... Η τύχη μου την έκανε για τόπους μακρινούς:p, λίγα πράγματα πήρα απο τα διάφορα. Βασικά τα φυτά είναι πάρα πολλά, και γι αυτό κάπου εδω θα το σταματήσω. Ότι έκανα έκανα, σιγά... δε θα σκάσουμε κιόλας για ενα δρώμενο. Μπράβο σε σας που καταφέρατε να κάνετε όλα αυτά, φασολιές, στάβλους, δέντρα κλπ. [Με μυστηριώδη δεν ασχολήθηκα καν] Τα χω βαρεθεί αυτά. Άλλωστε σε λιγο χρονικό διάστημα πάλι θα χουμε δέντρα, οπότε... τι είχαμε!!! τι χάσαμε!!! που λεει και το γνωστό άσμα;)

    ****Ενα μεγάλο ευχαριστώ στους φίλους και γείτονες για την βοήθειά τους στα αναδυόμενα
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/6/16
    Αρέσει σε Gulit1, Louisa, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 9 σε άλλους.
  16. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Από δέντρα πήρα επιτέλους κίτρινο λαπάχο και από σταύλους κόκκινο πάντα, που δεν είχα.Μόνο και μόνο γιαυτό άξιζε ο κόπος μου. Μέχρι ττο τέλος θα τα πάρω όλα, εκτός την προηγούμενη φασολιά.
     
    Αρέσει σε kitsena, Louisa, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 7 σε άλλους.
  17. dkokka

    dkokka Νέος ειδικός

    [​IMG] Μου αρέσει, που πριν δύο μέρες είχα αμφιβολία για το τι θα διαλέξω: σειρά στη φασολιά ή άλλα δώρα; Μόλις ήρθε η ώρα όμως δεν δίστασα καθόλου. Μήπως είμαι εθισμένη στο φασόλι;o_O Καλημέρα!!!!!!!

    Γειτονάκια είστε τα καλύτερα όπως πάντα. Ευχαριστώ.
     
    Αρέσει σε jimixatz, kitsena, Gulit1 και 11 σε άλλους.
  18. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα σε όλους,εκτός από τα βραβεία επιτυχίας,πρέπει να υπάρχουν και τα βραβεία <<αστοχίας>>:cry:.τόσα αστερονομίσματα που έχασα,δεν λέγετε. την άλλη φορά να μπει για δρώμενο,κάτι ποιο εύκολο προς την χρήση του. είναι κρίμα τόσος κόπος να πηγαίνει χαμένος, σ'ένα παιχνίδι ευχαρίστησης .εκτός αυτού σε πιάνει ένα αίσθημα αδικίας,γιατί μοχθείς και δεν αμείβεσαι(βλέπε μάζεμα φυτών) .ξέρετε δεν είμαστε όλοι νέοι να παίζουμε ηλεκτρονικά παιχνίδια,που κάνουν αυτό ,που κάνουν εκείνο. πάντως έμενα οι επιδόσεις μου στο σκοράρισμα δεν μου άρεσαν καθόλου:oops: . ευτυχώς μόλις τώρα έβαλα τους στάβλους και περιμένω...θα το πάω ως το τέλος το εβεντ και ότι βγει να είστε όλοι καλά και συγνώμη που σας κούρασα:).
     
    Αρέσει σε jimixatz, kitsena, moira και 16 σε άλλους.
  19. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ


    Καλημέρα σε όλους!
    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον συμπαίχτη μου. Πολλά-μα πάααρα πολλά τα απαιτούμενα φυτά για τόσα λίγα αστερονομίσματα και όταν αστοχείς πάνε τόσες ώρες σποράς χαμένες...Είναι πολύ άδικο για όσους δεν έχουν γρήγορο ίντερνετ και δεν έχουν και τόσο καλή ευστοχία στις...μπαλιές! :(
    Εγώ την παλιά φασολιά την είχα.Πήρα την νέα και όσα μπορώ απο τα διάφορα που τα θεωρώ πολύτιμα.
    Θα το παλέψω μέχρι τέλους.Καλή μας συνέχεια φίλοι μου και ένα μεγάλο ευχαριστώ στους συντονιστές μας για την προσπάθεια που κάνουν κάθε φορά να μας παρέχουν όσο πιο αναλυτικές τις Σ.Ε :inlove: και ακόμη ένα ευχαριστώ στους αγαπημένους μου γείτονες για τα δωράκια τους. :inlove:
     
    Αρέσει σε jimixatz, kitsena, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  20. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    [​IMG]
    Αν κρατάμε συνεχώς πατημένο το αριστερό πλήκτρο του ποντικιού μας ,οταν ετοιμαζόμαστε να πασάρουμε τη μπάλα ,εμφανίζεται μια γραμμη με κουκίδες που δείχνει την πορεία που θα ακολουθήσει η μπάλα .Αφήνουμε το πλήκτρο μολις αρχίσουν να απομακρύνονται απο αυτη τη γραμμη οι αντίπαλοι Ετσι διασφαλίζεται με πολυ μεγαλο ποσοστό επιτυχίας η πάσα μας.Είναι ενα παιχνίδι που χρειάζονται δεξιότητες και ταλέντο στο σκοράρισμα ;)
    Ηταν θετικό το γεγονός οτι αυτη τη φορά δεν υπεισήλθε στο δρώμενο ο παράγων "τύχη" ,ομως τα 9 αστερονομίσματα που δινει ,ειναι λίγα ,πολύ λίγα για την προσπάθεια που απαιτειται για να αποκτηθούν και ειναι το σημείο που πάσχει αυτό το πολύ καλοσχεδιασμένο δρώμενο.
    Καλή συνέχεια ,και να στείλετε πολλές μπάλες στο πλεκτό,υπάρχει ακόμη χρόνος, οι αγώνες λήγουν οταν ο διαιτητής σφυρίξει τη λήξη!!:)
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, Gulit1 και 15 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.