Ρουνα φασολιας

Η συζήτηση στο 'Αρχείο βοηθητικών κειμένων' ξεκίνησε από τον/την tsdstergios99, 13/12/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Καλησπερα, ενω γενικα στις ρουνες οταν δεν εχω τα αστερακια που απαιτουνται δεν με αφηνει να πατησω ενεργοποιηση, στην μαγικη φασολια με αφηνει αλλα προφανως δεν κανει κατι γιατι δεν φτανουν τ αστεραρακια. Απλα το αναφερω
     
  2. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα
    Προφανώς έχεις ξεκλειδώσει τις προηγούμενες ρούνες, γι αυτό και σου δίνει τη δυνατότητα να πατήσεις ενεργοποίηση, όταν θα έχεις και τα αστεράκια τότε θα μπορείς να ξεκλειδώσεις και τη σειρές που θέλεις .
     
  3. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Οχι, σε παρομοια περιπτωση οπως αυτο με α ζωα εκτροφη δεν με αφηνει να πατησω το κουμπι
     
  4. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Μπορείς σε παρακαλώ, να μας δώσεις το id σου?
     
  5. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    28748944
     
  6. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Για να ξεκλειδώσεις μια ρούνα θα πρέπει να έχεις ξεκλειδώσεις την αμέσως προηγούμενη και σύμφωνα με τις διακεκομμένες γραμμές πάνω στο δέντρο της σοφίας.
    Δεν μπορείς να ξεκλειδώσεις την ρούνα με τον μειωμένο χρόνο εκτροφής, ούτε την ρούνα Γλυκά μωράκια γιατί πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις την ρούνα με τα πακέτα εκκίνησης των ζωων εκτροφής.
    Όσον αφορά την ρούνα της μαγικής φασολιάς, την έχεις ήδη ξεκλειδώσει και έχει πάρει μια σειρά συννέφων. Γι' αυτό μπορείς να πατήσεις ενεργοποίηση αλλά δεν θα γίνει κάτι αφού δεν έχεις τα απαραίτητα αστεράκια.
     
  7. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Δεν ισχυει κατι τετοιο στην ρουνα της κοπριας
     
  8. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Ειλικρινά δεν έχω καταλάβει το πρόβλημα που έχεις. Θες να αναλύσουμε όλες της ρούνες στο δέντρο της σοφίας στη φάρμα σου;
     
  9. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Ειναι τοσο κακο που υπαρχει προβλημα ή δεν εχω καταλαβει κατι καλα και ρωταω;
    Φυσικα και δεν θελω να σπαταλησω τον χρονο μου και τον δικο σας να αναλυσουμε τις ρουνες της δικης μου φαρμας. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι η σωστη λειτουργια του παιχνιδιου και ρωταω για να δω αν οντως υπαρχει τεχνικο προβλημα.
    Ειλικρινα εκτιμω την γρηγορη ανταποκριση σας, αλλα μην με αντιμετωπιζετε σαν να ρωταω κατι περιεργο
     
  10. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Η σωστή λειτουργία του παιχνιδιού είναι να μπορείς να ξεκλειδώσεις μια ρούνα αν έχεις συγκεκριμένο αριθμό αστεριών. Άρα η ερώτηση είναι η εξής: Έχεις αστεράκια και δεν μπορείς να ξεκλειδώσεις κάτι;
     
  11. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Η σωστη λειτουργια του παιχνιδιου σχετιζεται με ολες τις λειτουργες του. Αυτο σημαινει οτι δεν γινεται αλλα να δειχνει η μια ρουνα και αλλα η αλλη και να μας μπερδευει. Αυτη ηταν και η ερωτηση μου, και οχι οτι εχω αστερακια και δεν μπορω να ανοιξω κατι.
    Αν, δυστυχως, δεν γνωριζετε ποιος ειναι ο τροπος λειτουργιας(Αφου ο παραπανω τελικα δεν ισχυει) και η εταιρια δεν μπορει να ενημερωσει ας κλεισει το θεμα. Αλλιως ας μεινει ανοιχτο για περαιτερω ενημερωση
     
  12. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Πάμε πάλι απο την αρχή.
    Για να ξεκλειδώσεις μια ρούνα θα πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει την προηγούμενη και να ακολουθήσεις τις διακεκομμένες γραμμές που έχει το δέντρο.
    Υπάρχουν ρούνες που τις ξεκλειδώνεις μια φορά, δεν περιέχουν άλλα επίπεδα μέσα. Αν την ξεκλειδώσεις και μετά πατήσεις πάνω, γράφει ενεργοποιημένο.
    Υπάρχουν και ρούνες που περιέχουν και άλλα επίπεδα μέσα, όπως η ρούνα της κοπριάς. Την ξεκλειδώνεις μια φορά και μετά δίνεις αστεράκια για μεγαλύτερη χωρητικότητα της κοπριάς. Απο κάτω σου γράφει πόσα αστεράκια θες για να αυξήσεις την χωρητικότητα, αν δεν έχεις τα αστεράκια δεν μπορείς να το πατήσεις.
    Αν δεν το καταλάβεις και τώρα την λειτουργία του δέντρου της σοφίας, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο.
    Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το δέντρο στης σοφίας, ουτε γενικά ούτε στον λογαριασμό σου. Εσύ αδυνατείς να το καταλάβεις.
    Για να είμαστε στη θέση των συντονιστών σημαίνει πως ξέρουμε τις λειτουργίες του παιχνιδιού και δεν χρειαζόμαστε ούτε υποδείξεις ούτε συμβουλές.
     
  13. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Ενταξει, τωρα καταλαβα τι εννοουσατε. Ειχα μπερδευετει... Ευχαριστω για την απαντηση, και δεν σας εκανα καμια υποδειξη, λυπαμαι αν καταλαβατε κατι τετοιο. Μπορει να κλεισει
     
  14. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Παρακαλώ.

    Το θέμα απαντήθηκε και κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.