Πρόβλημα σύνδεσης

Η συζήτηση στο 'Τεχνικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την .selia., 30/7/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες,

    Όπως μπορείτε να δείτε στην παρακάτω ανακοίνωση, υπάρχουν κάποια προβλήματα με τη σύνδεση στο παιχνίδι.
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Προβλήματα-σύνδεσης.24407/

    Εδώ μπορείτε να μας αναφέρετε αν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα και να μας το περιγράψετε.

    Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση!

    Η ομάδα του FARMERAMA
     
  2. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Θα αναφέρω τα προβλήματα που είχα πρίν μια ώρα περίπου..
    1. Υπήρχε μεγάλη καθυστέρηση όταν προσπαθούσα να μεταβώ σε κάποιο χωράφι,
    2. Ορισμένες φορές οι βοηθοί δεν μάζευαν τίποτα,
    3. Το ροδάνι γύριζε ασταμάτητα (το άφησα περίπου 5 λεπτά)

    Τα παραπάνω αντιμετωπιζόταν κυρίως με ανανέωση - F5.
    Αυτή τη στιγμή δοκίμασα και τα τρία παραπάνω και το παιχνίδι φαίνεται να λειτουργεί κανονικά... σε μένα τουλάχιστον.
     
    Αρέσει στους aposperitis1, μαμαβικη και -Snorkel-.
  3. μαμαβικη

    μαμαβικη Προχωρημένος

    καλησπερα προσπαθω να μπω σε καποια εκταση και δεν μπορω.μετα ξαναφορτωνω το παιχνιδι και ειναι ενταξει για λιγο.
     
    Αρέσει στον/ην aposperitis1.
  4. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    1.Δεν υπάρχει εύκολη πρόσβαση σε όλες τις εκτάσεις.
    2.Δεν μπορώ να πάρω το δώρο από τον Σγουρομάλλη.
    3.Στην φασολιά με το χέρι,δεν ανοίγουν όλα τα κλαδιά.
    4.Με τους βοηθούς αργεί πολύ η σπορά,ή δεν σπέρνει χωρίς 2-3 ανανεώσεις.
    5.Όταν είσαι στον χάρτη,δεν μπορείς να επιλέξεις μεριά,βγάζοντας συνέχεια μαργαρίτα.
    6.Γενικά είναι πολύ αργό το παιχνίδι.

    Αυτά τα ''ολίγα'' για την ώρα.
     
    Αρέσει στους aposperitis1 και μαμαβικη.
  5. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημερα σας ... εκτος ολων οσων ανεφεραν οι συναγροτες μας ... κολουσε επισης στην λαικη στο ροδανι κ αρκετες φορες εκανε μονο του αποσυνδεση κ με εβγαζε στο zoo.gr...κ κατι τελευταιο μπαινοντας στο φορουμ οταν επεστρεφα στην φαρμα εκανε απο μονο του ανανεωση
     
    Αρέσει στους aposperitis1 και μαμαβικη.
  6. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα. Η φάρμα μου από χθες δουλεύει με δική της βούληση.Όποτε θέλει κάνει ανανέωση,οι βοηθοί συγκομιδής,μια δουλεύουν μια όχι,το ροδάνι γυρίζει ασταμάτητα,γίνονται αυτόματες αποσυνδέσεις,τις πιο πολλές φορές από το χάρτη,δεν μπορώ να πάω πουθενά.300 κλικ να κάνω δεν έχω αποτέλεσμα.Τα μπόνους χάνονται γιατί η διάρκεια τους είναι μικρότερη από το χρόνο που θέλει το παιχνίδι να ξεκολλήσει.Η μαργαρίτα που βγαίνει μου έχει σπάσει τα νεύρα.
     
    Αρέσει στους sofiapao76, aposperitis1 και μαμαβικη.
  7. aposperitis1

    aposperitis1 Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα.Σε μένα εδώ και 2 μέρες το πρόβλημα που παρουσιάζει είναι ότι βγαίνοντας από μια έκταση για να πάω σε άλλη κυρίως από βασική στο νησί δεν ανοίγει η έκταση!μόνο η γυρίζει εκνευριστικά η μαργαριτούλα η κοκκαλώνει εκεί με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να κάνω επανακκίνηση που και με την επανακκίνηση μερικές φορές έχω το ίδιο αποτέλεσμα!
     
    Αρέσει στον/ην μαμαβικη.
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αντιμετωπίζετε ακόμα προβλήματα;
    Σύμφωνα με το τεχνικό τμήμα, έχουν επιδιορθωθεί
     
  9. -fasolaki-

    -fasolaki- Ενεργός συντάκτης

    Σε εμένα από χθες, μέχρι και τώρα κολλάει κάποιες φορές στον χάρτη και ενώ πατάω περιοχές δεν τις ανοίγει.Χρειάζεται να κάνω ανανέωση και μετά μπαίνει.
     
    Αρέσει στον/ην μαμαβικη.
  10. μαμαβικη

    μαμαβικη Προχωρημένος

    Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με το-fasolaki- ακομα.
     
  11. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    κολαει και σε μενα . μαζευω ,φυτευω φυτα και μετα ειναι παλι αμαζευτα. δεν μπορω να παω ευκολα στις εκτασεις , η λαικη κολαει ,στη φασολια παταω ξαναπαταω και δεν κλειδωνουν τα κλαδια, αν κανω ανανεωση ξεκολαει για λιγο αλλα ξανακολαει μετα απο λιγο
     
  12. KIKILOG

    KIKILOG Νέος ειδικός

    τα ιδια προβληματα αντιμετωπιζω και εγω.για να μαζεψω τα φυτα της πανσεληνου εκανα ανανεωση 3 φορες,το ωραιο ειναι οτι πηρα τον οτε και τους εκανα παραπονα οτι δεν λειτουργει σωστα το ιντερνετ.
     
    Αρέσει στον/ην μαμαβικη.
  13. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Το κυριο προβλημα που συνεχιζω να εχω ειναι ο,τι αφου μαζευω τα χωραφια ξαφνικα εμφανιζονται αμαζευτα ,τα ξαναμαζευω ,σπερνω και ξανα τα ιδια.Επισης δεν ανοιγουν ολες οι εκτασεις..πρεπει να κανω συνεχως ανανεωσεις.
     
    Αρέσει στον/ην μαμαβικη.
  14. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημερα καλο μηνα ... συνεχιζω να εχω τα ιδια προβληματα κολλαει...κ μονο με ανανεωση φτιαχνει ... σε ολους τους χωρους ...κυριως στο νησι κ στην λαικη ... επισης χθες βραδυ με πεταξε κ παλι στο zoo... ειλικρινα ειναι πολυ κουραστικο !
     
  15. m4ria

    m4ria Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλημέρα. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την φασολιά μου- ΄Δεν μου εμφανίζει τις φασολιές μου για να κάνω συγκομιδή πόντων και δώρων. Και αυτές που εμφανίζει είναι άδειες [​IMG]
     
  16. orpa66

    orpa66 Νέος ειδικός

    Καλησπερα.Εμενα συνεχιζει να μην μπαινει στους χωρους.Ενω πηγαινω απο το νησι στη κεντρικη φαρμα δεν μπαινει πουθενα.Εκτος απο την πολη και τα εργοστασια.
     
  17. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Αν σταματήσω το παιχνίδι θα είναι από τα συνεχόμενα κολλήματα!!!!!!!!!!!!