Πρόβλημα με τους καρπούς δέντρων ξανά.

Η συζήτηση στο 'Τεχνικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την FARMER.GP, 3/5/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα και καλό μήνα δεν ξέρω αν με θυμάστε, αλλά το πρόβλημα που είχα με κάποιους καρπούς των δέντρων παραμένει ίδιο εδώ και αρετές μέρες. Δεν ξέρω γιατί.
     
  2. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα.

    Την προηγούμενη φορά που άνοιξες θέμα, το θέμα το ανέλαβε η υποστήριξη.
    Η υποστήριξη διαπίστωσε ότι δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα και σου έδωσε αναλυτικά τα logs για το τι απέγιναν οι καρποί των δέντρων που ανέφερες.

    Εάν θέλεις να μας δώσεις το ID σου να σου πούμε αναλυτικά τι έχει γίνει με τους νέους καρπούς που μάζεψες.
     
  3. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα και πάλι. Συγγνώμη που σας κουράζω ξανά με αυτό το θέμα. Ξέρω ότι έχει καταντήσει κάπως γελοίο και για εσάς και για εμένα, αλλά το να παίζει κάποιος/α παίχτης/τρια και να βλέπει αυτά τα αποτελέσματα, δε ξέρω πια τι να κάνει. Ίσως να τα παρατήσει; Τέλος πάντων θέλω να πιστεύω ότι είναι η τελευταία φορά που σας απασχολώ με αυτό το θέμα και όσο αναφορά για το ID μου, είναι 33451802. Καλό βράδυ σε όλους!!
     
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    καλησπέρα

    Δυστυχώς δεν κατάλαβα σε ποια προβλήματα αναφέρεσαι. Το παιχνίδι δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα και τίποτα δεν χάνεται.

    Προφανώς αναφέρεσαι και πάλι στους καρπούς σταφυλεας

    Έχεις μόνο 1 δέντρο.

    Στις 2017-04-30 11:20:44 έδωσες 100 καρπούς σταφυλέας στην αποστολή Ημέρα Χιονιού - Βήμα:5.3

    Στις 2017-05-03 09:48:48 έδωσες 16 καρπούς στην αποστολή Ημέρα Χιονιού - Βήμα:6.1

    Να σου υπενθυμίσω οτι :

    1. Όταν παραδίνεις προϊόντα στις αποστολές, αυτά χάνονται και δεν επιστρέφουν στον αχυρώνα.
    Συνεπώς αφού τα παραδίνεις σε αποστολές, είναι λογικό να μειώνεται το απόθεμα σου.

    2. Λαμβάνεις 4 καρπούς ανα ημέρα εφόσον έχεις 1 δέντρο συνεπώς στο παραπάνω διάστημα μάζεψες 4 φορές το 1 δέντρο σου που σημαίνει οτι έλαβες 16 καρπούς τους οποίους και παρέδωσες σήμερα στην αποστολή.
     
  5. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα. Ναι όντως έδωσα μερικούς καρπούς από σταφυλέα τις προηγούμενες μέρες, τους περισσότερους βέβαια τους αγόρασα στη λαϊκή. Στα σοκολατόφυτα νόμιζα ότι είχα περισσότερο αυτό το πρόβλημα, που αν και έχω δυο από αυτά τα δέντρα, επίσης έδωσα και αυτούς τους καρπούς αγοράζοντας τους περισσότερους ξανά από τη λαϊκή. Τέλος πάντων ίσως μου φάνηκε. Ευχαριστώ πολύ για την τόσο αναλυτική απάντηση και σταματώ να σας απασχολώ πάλι με αυτό το τόσο κουραστικό και για εσάς και για εμένα θέμα. Καλημέρα ξανά σε όλους!!
     
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Έχεις 2 δέντρα Σοκολατόφυτου και αυτή την στιγμή έχεις 10 καρπούς στον αχυρώνα σου.

    Στις 2017-05-03 08:49:16 έδωσες 45 καρπούς στην αποστολή Πετάω - Βήμα:4.3

    Στις 2017-04-30 09:45:47 έδωσες 60 καρπούς στην αποστολή Πετάω - Bήμα:4.2

    Στις 2017-04-25 19:10:43 έδωσες 200 καρπούς στην αποστολή Πετάω - Βήμα:6.3

    To Mαιο δεν αγόρασες κανένα σοκολατόφυτο από την αγορά, όπως αναφέρεις.
    Το Απρίλιο πούλησες 20 καρπούς σοκολατόφυτου στις 2017-04-29 , 25 καρπούς στις 2017-04-26 και στις 2017-04-25 αγόρασες 80 σοκολατόφυτα.

    Άμα κάνεις τους υπολογισμους θα δεις οτι δεν έχεις χάσει τίποτα.
    Αν δεν μας πιστεύεις, μπορείς να πάρεις ένα τετράδιο να τα σημειώνεις και θα δεις ότι όλους τους καρπούς τους χρησιμοποιειίς και δεν χάνεται απολύτως τίποτα.

    Το οτι ξεχνάς που δίνεις τους καρπούς σου, δεν είναι λόγος να σταματήσεις το παιχνίδι
     
  7. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα. Ευχαριστώ πολύ για την υπενθύμιση! Το θέμα μπορεί να κλείσει χωρίς να θέλω να δημιουργηθεί κάποια παρεξήγηση και συγγνώμη αν όντως δημιουργήθηκε ήδη :(. Καλό μεσημέρι!!:)
     
  8. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καμία παρεξήγηση!
    Παρακαλούμε.

    Καλή συνέχεια στο παιχνίδι.
    Το θέμα απαντήθηκε και κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.