Προτάσεις

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την AMSakis, 2/6/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Έχω πάρα πολύ καιρό να κάνω κάποιες προτάσεις και ομολογουμένος έχουν μαζευτεί και πάλι αρκετές που είναι και σχετικά εύκολες στην υλοποίηση και εκτός αυτού και αναμενόμενες ότι θα τις κάνει η εταιρία στο επόμενο διάστημα.

    Το σχετικά εύκολες εννοείται ότι το συμπερένω επειδή έχουν γίνει παρόμοιες κινήσεις από την εταιρία.

    - να υπάρχει η δυνατότητα αυτόματης τοποθέτησης προϊόντος στην λαϊκή στην χαμηλότερη τιμή, όταν το συγκεκριμένο προϊόν φτάσει μία συγκεκριμένη ποσότητα. Και για να διευκρινήσω... Όταν πχ. η σορός της κοπριάς φτάσει τα 100 τμχ. να μπει στην λαϊκή με την χαμηλότερη τιμή πώλησης. (Προσωπικό σχόλιο - Αυτό γνωρίζω ότι είναι δύσκολο να γίνει και δεν ξέρω επίσης εάν α συνέφερε την εταιρία να το κάνει, εμάς όμως θα μας γλίτωνε χρόνο και κόπο... ιδίως τους παίκτες που χρησιμοποιούν αγροτικούς βοηθούς).

    - (επειδή το παραπανω είναι όπως έγραψα πολύ δύσκολο να γίνει...) ειδοποίηση για όταν γεμίζει η σορός της κοπριάς... πως υπάρχει ειδοποίηση για τους γύρους στο ροδάνι... κάτι τέτοιο δηλαδή.

    - βραβεία γραμμή φασολιάς απο δρώμενα...
    - Τούρμπο Μύλος για 30 λεπτά
    - Φερομόνες Ντελούξ
    - καφέ αναβαθμίσεις εκτροφών

    - από τις αποστολές της λαχαναγοράς, να ανακατευθύνετε κάποιος κατευθείαν στην λαϊκή, στο προϊόν που του λείπει. πχ. μου λείπουν αλεπούδες, πατώντας ένα εικονίδιο λαϊκής (όπως υπάρχει το εικονίδιο της αποθήκης) πατώντας το να μας βγάζει στην λαϊκή στην πώληση της αλεπούς κλπ.

    - στη λαϊκή να υπάρχει η δυνατότητα ανταλλαγής προϊόντνων με το αντιστοιχο αντίτιμο. πχ. δίνω 1000 μαρούλια και ζητάω 100 μήλα με αντίτιο 100 μαρούλια οπότε θα φύγουν από την αποθήκη 1100 μαρούλια. Κάτι αντίστοιχο δηλαδή με την ανταλλαγή στο πάρε-δώσε.

    - να μπορεί κανείς γίνει ανταλλαγή από αστεράκια σε χρυσές μπανάνες ή φασουλοφλουριά με κάποια αντιστοιχεία 1/3 και 1/5 δηλαδή μία χρυσή μπανάνα = 5 αστεράκια και ένα φασουλοφλουρί = 3 αστεράκια κλπ.

    Εύχομαι να μην σας κούρασα...
     
    Αρέσει σε NOTHS58, skias10, katerina-paylopoyloy και 3 σε άλλους.
  2. bilbo

    bilbo Ανερχόμενος

    συμφωνω απολυτα φιλε μου αλλα δυσκολο να υλοποιηθουν οι ιδεες σου , οταν για καποιες μπανανες πρεπει να πληρωσεις χρηματα ενω αστερακια ειναι σχετικα ευκολα να παρεις δεν προκειται να γινει τετοια ανταλλαγη! ευχομαι να ακουστουν οι ιδεες σου , παλια και εγω ζητουσα πραγματα που θα εκαναν το παιχνιδι πολυ πιο ενδιαφερον αλλα δυστυχως ενω συμφωνουσαν και συμπαιχτες μου απλα με την περαση του χρονου ξεχαστηκαν , αφου δεν εχει συμφερον η εταιρεια!
     
    Αρέσει στον/ην katerina-paylopoyloy.
  3. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Κάνε εσύ τις προτάσεις σου αν κρίνεις ότι θα καλυτέρευαν το παιχνίδι.... και η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!!
     
    Αρέσει στους katerina-paylopoyloy και sirtakis.
  4. katerina-paylopoyloy

    katerina-paylopoyloy Τακτικός στο φόρουμ

    Γεια χαραντάν AMSakis,συμφωνώ με τις ιδέες σου και φυσικά θα ήθελα να σου υλοποιηθούν.;)
    Σχετικά με τις καφέ αναβαθμίσεις θα έχουν λιγότερο χρόνο και θα δίνουν 5 ζώα ανάλογα με τον στάβλο;:D
    Επίσης σχετικά με την ανταλλαγή αστέρια,μπανάνες και φασολοφλουριά θα μου άρεσε να υπήρχε. :)
     
    Αρέσει στον/ην skias10.
  5. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Συμφωνώ και εγώ με τις ιδέες σου ειδικά με την ιδέα με τις μπανάνες και της λαικής θα βοηθούσε πολύ πολλές φορές αναγκάζομαι να ψάχνω τι θέλω να αγοράσω και να τα γραφω στο word ενώ με την συγκεκριμένη ιδέα θα σε πήγαινε κατευθείαν στην λαική
     
    Αρέσει στους xaxare70 και katerina-paylopoyloy.
  6. xaxare70

    xaxare70 Ανερχόμενος συντάκτης

    Γεια σε ολους.Θελω να προτεινω κατι σχετικα με τα δεντρα και τους σταβλους που εχουμε στις αποθηκες μας.Να δημιουργηθει ενας χωρος που να μπορουμε να τα αποθηκευσουμε και να δινουν παραγωγη εναλλαξ οπως γινετε και με τον μυλο των τροφων.Δηλαδη να παραγουν καθε λιγες μερες μια ομαδα δεντρων μετα μια επομενη ομαδα.Το ιδιο και με τους σταβλους .:)
     
    Αρέσει στους skias10 και katerina-paylopoyloy.
  7. JIMAKOS-GOUGOU

    JIMAKOS-GOUGOU Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπέρα..Ωραίο θα ηταν να υπάρχει κ τώρα (εκτος από την δεκάδα με τους πρωτους των επιπεδων και τον χορτοταλίρων(πενταδα καποτε) και η λίστα κατάταξης ''ομορφιάς'' που ψηφιζοταν από ολους τους παικες οι καλυτερες φαρμες(φωτογραφια).. κάποτε είχε πολύ ενδιαφέρον ..
     
    Αρέσει στους katerina-paylopoyloy και White-Farmer.