Προβλήματα 16/05/2018

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την _Lisy_, 16/5/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Καλησπερες
    Επεσε το ερμο το παιχνιδι που να αντεξει τοσα δρωμενα ... xD
    Εκλεισε εμμεσα και το φορουμ ..επικρατει μια ησυχια να πω ,μια αφωνια να πω , μια νεκρα να πω xD
    Δεν ξερω αν το παρατηρησατε αλλα ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα:D
     
    Αρέσει σε poi94, nana, misirli και 25 σε άλλους.
  2. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Εμ,δεν ξέρουν την παροιμία που λέει, ότι όποιος κυνηγά πολλούς λαγούς δεν θα πιάσει κανέναν.
     
    Αρέσει σε annagiannis, nana, misirli και 10 σε άλλους.
  3. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπερες
    Επεσε το ερμο το παιχνιδι που να αντεξει τοσα δρωμενα ... xD
    Εκλεισε εμμεσα και το φορουμ ..επικρατει μια ησυχια να πω ,μια αφωνια να πω , μια νεκρα να πω xD
    Δεν ξερω αν το παρατηρησατε αλλα ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα:D[/QUOTE]

    για γέλια και για :cry:είμαστε πάνε χαμένες δυο ώρες απο τους καστανούλιδες τι να πω ...
     
    Αρέσει σε nana, kitsena, aposperitis1 και 5 σε άλλους.
  4. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Απαράδεκτη συμπεριφορά των προγραμματιστών του παιχνιδιού.

    Αφού είναι ανίκανοι να προγραμματίσουν σωστά τα δρώμενα, αντί να γυρίσουν το παιχνίδι όπως ήταν ακριβώς πριν αρχίσουν τα δρώμενα και τα προβλήματα, το άρχισαν με άλλους παίκτες να παίζουν και άλλους -τους premium τρομάρα τους- όχι.

    Αν θέλουν να το τερματίσουν το παιχνίδι, ας το πουν, ας επιστρέψουν ότι λεφτά ξόδεψε ο καθένας μας τις τελευταίες μέρες και άντε γεια!
    Ότι αποζημίωση και να δοθεί δεν μπορεί να καλύψει 1 και ίσως περισσότερες μέρες μη παιχνιδιού.
    Εκτός αν δώσει +200% για 2-3 μέρες -όσο διαρκέσει η διακοπή- και διπλάσιους ΠΕ σε όλα -και από τη φασολιά- για το ίδιο διάστημα.
    Τότε θα πω, μπράβο αυτό είναι αποζημίωση!
     
    Αρέσει σε poi94, annagiannis, nana και 9 σε άλλους.
  5. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπερα σας βασανισμενοι κι εξαντλημενοι φαρμερς, μολις εμαθα - με μεγαλη χαρα τολμω να πω - πως αναβαλλονται τα ηβεντς για λιγες μερες, κι ηρθα να εκφρασω τη χαρα μου για το απιστευτο γεγονος, ζητωωωωωωωωωω, λοιπον. Φιλακια σε ολους σας.[​IMG]
     
    Αρέσει σε nana, kadim65, kikko και 22 σε άλλους.
  6. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Πραγματικά νιώθω αμηχανία, πρώτη φορά δεν ξέρω αν πρέπει να ετοιμάσω την φάρμα για δρώμενο που θα αρχίσει αύριο ή θα πάρουν μέρες τα προβλήματα και να ασχοληθώ με άλλες εργασίες στην φάρμα.
    Μπα τελικά λέω να την κλείσω και πάω να κάνω τα πρώτα μου μπανάκια στην θάλασσα xD μέχρι την Κυριακή, που θα μου ξαναδωθεί τέτοια ευκαιρία, μετά βλέπουμε. !!!
     
    Αρέσει σε nana, aposperitis1, icons1 και 10 σε άλλους.
  7. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    άντε κι αυτοί οι πρεμιούχοι...xD όλο προβλήματα μας δημιουργούν...:p
    η λύσις είναι μία
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε rixainrempite, mkalo, nana και 31 σε άλλους.
  8. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    ωραιος ο ............θα σας εξαφανησουμε αλλα προτιμω..[​IMG] χωρις ιβεντ,χωρις ιβεντ,χωρις ιβεντ επιτελους!!!!!!επρεπε να γινει ο κοσμος του φαρμεραμα ανω κατω για να συμβει αυτο το καθ'ολα φυσιολογικο να μην υπαρχει εστω και για λιγο ιβεντ;;;;;;;;;;παλιοι καλοι καιροι του φαρμεραμα......τους αναπολω!!!!!!!!!!!χωρις ιβεντ!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε konos88, Gulit1, natalia_prod72 και 27 σε άλλους.
  9. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημέρα,

    μετά από πάνω από 6 χρόνια στο παιχνίδι, πρώτη φορά συμβαίνει κάτι τόσο μεγάλο κάτι που οι προγραμματιστές δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν σχετικά άμεσα. Η αλήθεια είναι ότι ήταν αναμενόμενο κάποια στιγμή να συμβεί καθώς οι απαιτήσεις και η πολυπλοκότητα του παιχνιδιού δεν είναι όπως ήταν παλιά.

    Αυτό που μου κάνει φοβερά θετική εντύπωση στο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι προγραμματιστές από χθες το μεσημέρι, είναι η στάση των παικτών σε πολλά φόρουμ και του ελληνικού συμπεριλαμβανομένου αλλά και των funsite. Προς Θεού δεν το λέω ούτε ειρωνικά αλλά ούτε και θέλω να το ματιάσω... απλά έχω συνηθίσει να διαβάζω παράπονα που στην συνέχεια υπό μορφή χιονοστιβάδας μετατρέπονται σε γκρίνια για πολύ μικρότερα προβλήματα και τώρα ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ. 8)

    Μπράβο σε όλους... ίσως ο φόβος για ολική κατάρρευση του παιχνιδιού :oops: - ένας φόβος όπως η δευτέρα παρουσία xD - να μας έκανε να συγκρατηθούμε γιατί δεν πιστεύω πω είναι ότι δεν μας άρεσαν τα δρώμενα... εγώ τουλάχιστον είχα κάνει τς αντίστοιχες προετοιμασίες τις οποίες ασχέτως το πόσο χρόνο χρειαστεί να ξεπεραστεί το πρόβλημα δεν πρόκειται να πειράξω.

    Τέλος επειδή η εταιρία σε περιπτώσεις προβλημάτων μας έχει συνηθίσει σε καλές ανταμοιβές, το μόνο που περιμένω είναι να μπουν όλα και πάλι σε μία σωστή ροή και να μπορούμε να παίξουμε και πάλι το αγαπημένο μας παιχνίδι με όλα του τα συν και πλην που μπορεί να έχει.

    Καλή συνέχεια...
     
    Αρέσει σε nana, -lousi-leon2001, aposperitis1 και 11 σε άλλους.
  10. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Οχι αγαπητέ μου, δεν είναι έτσι τα πράγματα.

    Η στάση σιωπής των παικτών και ανυπαρξία γκρίνιας και παραπόνων , οφείλεται στην αδιαφορία των υπευθύνων και εξηγούμαι.

    Έχουμε λοιπόν απαράδεκτα δρώμενα , με υψηλές απαιτήσεις και μια στο τόσο χοντρά crash σαν το χθεσινό και αρχίζουν οι γκρίνιες και τα παράπονα. Σου πετάνε μια συγνώμη στην αρχή ώστε να μην μπορείς να πεις κουβέντα και να δικαιολογήσουν τα προβλήματα , σε αφήνουν για 1-2 μέρες να εξελιχθεί ο συρφετός της γκρίνιας και μετά επειδή δεν μπορούν να δείρουν το σαμάρι δέρνουν τον γάιδαρο, μόλις ξεφύγουν οι κουβέντες στα φόρουμ και δικαιολογημένα για το απαράδεκτο της κατάστασης, αρχίζουν οι απειλές, οι διαγραφές και οι αποκλεισμοί.

    ΚΕΧΩΔΕΝ Η ΦΟΡΒΑΣ ΕΝ ΤΗ ΑΛΩ για τους υπεύθυνους προς εσένα και προς όλους και για τα λεφτά σου που χάλασες και για τον κόπο σου και για τις ατέλειωτες ώρες που έχεις χαλάσει εδώ μέσα είτε να γράφεις, είτε να παίζεις. Και μόλις αναχαιτιστούν οι παίκτες με την μορφή απειλών και φόβου, γιατί λέει δεν εφαρμόζουμε τους κανόνες συμπεριφοράς, βγαίνουν από πάνω γιατί με την τακτική αυτή εσύ έκανες λάθη και αυτοί είναι οι σωστοί και εσύ μένεις να κοιτάς σε ότι γράφουν σαν την γελάδα που κοιτά με απορία το τρένο.

    Α...και στο τέλος , σου πετάνε ένα ξεροκόμματο μιας αποζημίωσης και όλοι αρχίζουν μπράβο φαρμεράμα και ευχαριστούμε φαρμεράμα και τα σχετικά. Και αυτομάτως όλοι είναι ευχαριστημένοι με την αποζημίωση και σε 2-3 μέρες έχουν ξεχαστεί όλα. Και όλα αυτά μέχρι το επόμενο πρόβλημα.

    Η σιωπή λοιπόν ήρθε γιατί οι παίκτες λοιπόν κουράστηκαν να μιλάνε , να παραπονιούνται, να εισηγούνται , να γκρινιάζουν γιατί απλά δεν ιδρώνει το αυτί κανενός και το μόνο που τους νοιάζει είναι κέρδος.

    την καλημέρα μου (για όσους προλάβουν να την διαβάσουν).

    .
     
    Αρέσει σε rixainrempite, gsiomos, nana και 34 σε άλλους.
  11. makisvectra

    makisvectra Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Η ζημια για μενα μεγαλη ολη η φαρμα αμαζευτη +εναεριο λιβαδι 6.000.000-7.000.000 πε -τπε στο περιπου - μερικες χιλιαδες χορτοταλιρα χαμενα τσαντια μαρμελαδες στεφανια φυτευτηρια κλπ κλπ πεστε μου εσεις τωρα τι αποζημιωση πρεπει να παρω.ΑΑΑΑ+ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ απο το φαρμακειο.
     
    Αρέσει σε nana, kitsena, aposperitis1 και 4 σε άλλους.
  12. mayromatis

    mayromatis Ανερχόμενος συντάκτης

    ΣΙγα μην αυτοκτονήσουμε για ένα πρόβλημα που έγινε πώς κάνετε έτσι. δηλαδή αν ήταν αληθινό παιχνίδι τι θα κάναμε ? θα περνάμε τα οπλα ?χάσαμε ενα τσαντι μια μαρμελάδα και 15 λιπασματα και λίγα φυτά δε θα πεθάνουμε κιόλας .αλλα ειναι συνήθεια η γκρίνια
     
    Αρέσει σε nana, kadim65, misirli και 11 σε άλλους.
  13. 66romanou

    66romanou Προχωρημένος

    Καλημέρα !
    Μπορώ να έχω τη μετάφραση του αρχαίου ελληνικού ρητού σου; (ευχαριστώ). Πάντως, δεν συμφωνώ με την άποψή σου ... Απ΄ ό,τι βλέπω, όσοι θέλουν- δικαιολογημένα τις πιο πολλές φορές - να "γκρινιάξουν", το κάνουν, δεν φοβούνται διαγραφές κλπ εκ μέρους των συντονιστών. Συμφωνώ με την άποψη που εξέφρασαν άλλοι συμπαίκτες, ότι αυτή τη φορά πρέπει να συνέβη κάτι πολύ σοβαρό, ώστε ουσιαστικά να διακοπεί το παιχνίδι και είμαστε σε στάση αναμονής. Ελπίζω μόνο η σοβαρότητα και η υπομονή των συμπαικτών να ανταμειφθεί με ανάλογη σοβαρότητα και από την εταιρεία. Ελπίζω, επίσης, αυτό το crash να γίνει αφορμή να επανεξετάσει η εταιρεία τη στάση της, τόσο ως προς την τεχνική υποστήριξη, όσο και ως προς τους παίκτες, οι οποίοι καιρό τώρα δηλώνουν κουρασμένοι από την πληθώρα events.
     
    Αρέσει σε -lousi-leon2001, kitsena, nickoikono11 και 7 σε άλλους.
  14. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Βιώνουμε μια πρωτόγνωρη κατάσταση ,περίπλοκη και σοβαρή,σόκ και δέος για ολους τους πρίμιουμ συμπαίκτες ,έντονος και εύλογος προβληματισμός για τους υπόλοιπους .Μπορεί ακόμη να μην εχουμε διαβάσει εντονα παράπονα και γκρίνια ,γιατί ολοι οι εξοργισμένοι πριμιουμ χρήστες ειναι αποκλεισμένοι απ΄τις φάρμες τους ,δεν μπορώ να φανταστώ τι είδους αποζημίωση θα τους εξευμενίσει ,υποθέτω καμία , η ζημιά που έπαθαν ειναι τεράστια .
    Δεν χωράνε γκρίνιες για λιγα βιοτεχνικά ,η για χαμενο χρόνο βοηθών ,οταν συμπαίκτες θα ειναι αποκλεισμένοι απ΄τις φαρμες τους ισως για μερικές ημέρες.Καλο θα ηταν να προσδιοριστεί το "μερικές ημέρες" ,και να υπάρχει τακτική ενημέρωση για την εξέλιξη αυτής της πολύ δυσάρεστης κατάστασης.
    Οταν η ομάδα του φαρμεραμα ,προσπαθεί να επιβάλλει εντατικούς και εξοντωτικούς ρυθμούς ,οταν τα δρώμενα επικαλύπτονται,οι απαιτήσεις τους γιγαντώνονται ,οταν δεν μας δίνουν σημασία,οταν ξεχνάνε οτι σκοπός του παιχνιδιού είναι η ψυχαγωγία ,το φαρμεροσύμπαν αναλαμβάνει δράση,και βλέπουμε τα αποτελέσματα .Το πάθημα ας γίνει αλησμόνητο μάθημα .
    Καλημέρα σας ,και καλό κουράγιο:)
     
    Αρέσει σε LILA413, Gulit1, OYRANOS και 25 σε άλλους.
  15. μαμαβικη

    μαμαβικη Προχωρημένος

    καλημερα σε ολους .Ευχομαι να αποκατασταθει γρηγορα το παιχνιδι και να μπορεσουμε και εμεις οι αποκλεισμενοι να παιξουμε και να ξεφυγουμε λιγο απο την ρουτινα.Μεχρι τοτε οι τυχεροι που μπορουν να παιξουν ας γεμισουν τις αποθηκες τους με γατες ,ποντικια ,αρκουδες και φυτα για τα δρωμενα και ας βγαλουν πιο ευκολα τις αποστολες μετα.:)Οσο για εμας τους υπολοιπους πριμιουμ παικτες υπομονη!!8)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/5/18
  16. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    καλημέρα, σαφώς το πρόβλημα που εχει προκύψει είναι μεγάλο και εγώ δεν ήρθα να γκρινιάξω για το τσατνι, το 12ωρο κουπόνι ή τα χαμένα λιπασματα, αλλά αν χάσω τις 2 αρκούδες κοζάκοι που έδωσα στο δρώμενο στάβλων νέον και τις 15 κλειδαριές της αγάπης ( 60 ζώα και 30 σούπερ τροφές) θα συγχιστώ πολύ. Δυστυχώς οι συντονιστές δεν γνωρίζουν αν το δρώμενο θα αρχίσει απο την αρχή ή θα συνεχιστεί από εκεί όπου είχα μείνει, μένει να δουμε την συνέχεια...:sleepy:
     
    Αρέσει σε LILA413, kitsena, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  17. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Την καλημερα μου σε ολη την αγροτια!!! Ημουν απο τους πιο φανατικους παιχτες, αλλα δυστυχως εγινα μια απο τους αδιαφορους. Το παιχνιδι το λατρευα με χαλαρωνε, με εκανε να ξεχνιεμαι και να περναω ομορφα. Ειχα την αγωνια για να τελειωνω τα ιβεντ, κατασρωναμε σχεδια τι να κανουμε και πως να το κανουμε(με τις φιλεναδες μου, που τις γνωρισα απο το παιχνιδι), καναμε τις πλακες μας στο φορουμ (με τις ωρες). Περνουσαμε ομορφα βρε αδερφε (που λεει ο λογος).
    Σημερα ειμαι απο αυτους που μπαινουν μια φορα την ημερα, αντε το πολυ δυο, να μην θελω να κανω τα ιβεντ, γιατι με εχουν κουρασει, να μην θελω να κανω ουτε login, στο forum δεν γραφω και ολο αυτο με εχει στεναχωρησει πολυ. Να μην προλαβαινουμε να κανουμε αποθηκη (γιατι δεν μας αφηνουν, λογο επανωτα ιβεντ). Καπακι μας ερχεται το χτεσινο, να μην μπορουμε να μπουμε ολη μερα, απαραδεκτο. Θα δωσουν λεει αποζημιωση, τι να την κανω (οχι πως δεν την θελω;)), αλλα μπορουν να μου δωσουν πισω την διασκεδαση και την καλοπεραση? Ευτυχως μου εμειναν οι φιλεναδες, οσο για το παιχνιδι δεν ξερω αν θα το συνεχισω, με ολα αυτα που γινονται.
    Συγνωμη αν σας κουρασα. Καλη συνεχεια σε ολους!!!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, LILA413, hacker-3 και 20 σε άλλους.
  18. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    Έχει χρόνια τώρα που έχει γίνει η ζημιά
    και τα "έσπασε" όλα μέσα μας η εταιρεία.
    8)

     
    Αρέσει σε αμφιθεα, mkalo, LILA413 και 29 σε άλλους.
  19. Χιονάτη7

    Χιονάτη7 Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλημέρα,είμαι η maria_palou κι αυτός είναι ο λογαριασμός μου στο facebook!ξέρω οτι δεν επιτρέπεται να γράφω στο φόρουμ με άλλο λογαριασμό και αν θεωρείτε πρέπον σβήστε την ανάρτηση,αλλά κάπως πρέπει να επικοινωνήσουμε κι εμείς που είμαστε αποκλεισμένοι....ο πρίμιουμ λογαριασμός μου πρέπει να έληξε λίγα λεπτά μετά την έναρξη των δρώμενων και θεωρώ οτι ήμουν άτυχη σε αυτό....αλλά παρατηρώ την "χαρά" και την ειρωνία κάποιον συμπαικτών που δεν είναι πρίμιουμ και απορώ με το επίπεδο και την ψυχολογία κάποιων!ποτέ δεν θα χαιρόμουν με την ταλαιπωρία των άλλων και λυπάμαι απεριόριστα για λογαριασμό των συγκεκριμένων....και πολύ ασχολήθηκα,απλά εύχομαι να λάβουν το μήνυμα...επειδή το πρόγραμμα τις επόμενες ημέρες είναι γεμάτο θα παρακαλούσα τις συντονίστριές μας,αν είναι δυνατόν να μας ανακοινώσουν πόσες ημέρες θα διαρκέσει ο "αποκλεισμός" μας...τα υπόλοιπα σίγουρα θα τα βρούμε κι αν χάσουμε κάτι δεν έγινε και τίποτα!παίζουμε για τη χαρά μας και όχι για τη ματαιοδοξία μας...κάποιες στιγμές καλούμαστε να είμαστε υπομονετικοί!και για να γελάσουμε όπως πολύ καλά κάνανε κάποιοι συμπαίκτες /τριες από τη πρώτη στιγμή ,Δεν ξέρω τι θα κάνετε για να μας αποζημιώσετε αλλά εγώ απαιτώ τα νοσήλια ένεκα εσπευσμένης εισαγωγής στην ψυχιατρική πτέρυγα,κατόπιν ισχυρού στερητικού συνδρόμου!!!xD
     
    Αρέσει σε LILA413, thena, -lousi-leon2001 και 13 σε άλλους.
  20. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Καλημερες (Ο Θεος να τις κανει )
    Δεν υπαρχει καμια ενημερωση για το ποτε θα μπουμε στην κανονικοτητα και αυτο ισως συμβαινει γιατι μπορει να κανουν χειροκινητα τη διορθωση των πριμιουμ λογαριασμων, ικανους τους εχω...
    Απο την αλλη δεν πιστευω οτι ακομη και απο αυτο το συμβαν θα αλλαξουν σταση και δεν θα συνεχισουν το ιδιο βιολι με 6-7 ιβεντς καθημερινα ...
    Θα δωσουν την αποζημιωση και θα συνεχισουν σαν να μην εγινε τιποτα , εμεις θα το ξεχασουμε αλλα και να φωναξουμε τιποτα δεν θα αλλαξει.
    Βεβαια χανω εκατομυρια ΤΠΕ αφου ειχα προετοιμαστει για το ιβεντ
    Ευτυχως δεν εχω πριμιουμ οπως και πολλοι αλλοι οποτε ειμαι σε μια κανονικοτητα χωρις ιβεντς και στη λαικη εχει κινηση , υπομονη στους προνομιουχους .
     
    Αρέσει σε LILA413, aposperitis1, 2014chr και 9 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.