Πικάντικες μέρες Τσίλι

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 6/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Εμένα μου βγήκε πολύ καλά το εβέντ
    στα καλά που πήρα.......
    Ενας κοτέτσι κόκορα
    Μια μανταρινιά ΧΧΛ
    και
    μια σειρά συννέφων που μου δίνει 8635 ΠΕ Μπαχαμαράμα!! :)
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  2. χρηστος1

    χρηστος1 Προχωρημένος

    καλησπερα νομιζω και εγω οτι η σειρα συννεφων ειναι ενα απροσδοκητα καλο δωρο!!!!οι ποντοι ειναι πολλοι και μαλλον διεφυγε της προσοχης αφου οι περισσοτεροι επικεντρωθηκα στα δενδρ. και τους σταυλαρχες
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  3. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Ξαφνιάστηκα σίγουρα, το ευχάριστα παίζεται: Φυστικιά(πλησιάζω τη 12άδα), μπανανιά ΧL (Α!!) και δ. κακί XL (Ω!!) και η 2η μου χαρουπιά...
     
  4. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    καλημέρα και απο έμενα.
    αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως οι τιμές των καφέ λαγών και των κοτών είναι στα ύψη ακόμα και τα καφέ γουρούνια που είναι στην διεκδίκηση της διαμαντένιας σειράς συννέφων του νησιού είναι στον πάτο.
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  5. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Το ρώτησα και εγώ σε μια φίλη, παλιά παίχτρια και έμαθα ότι τα καφέ γουρούνια τα δίνει μια γραμμή φασολιάς που ξεκλειδώνεις στο δέντρο της σοφίας, όπως και απο τζαμποσταύλους αν δεν κάνω λάθος.Έτσι οι παλιοί παίχτες έχουν πολλά απο αυτά.
     
  6. -Barbie73-

    -Barbie73- Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα και από μένα.
    Οι πε από την σειρά σύννεφων ήταν νομίζω από τα καλύτερα δώρα του event.
    Ευπρόσδεκτος και ο πελαργός που δεν είχα.
    Περιμένω τα δέντρα αλλά δεν ελπίζω.... θα ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό;)
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  7. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημερα σας κ καλη εβδομαδα .. θελω να καταθεσω κ εγω τις εντυπωσεις μου απο το ιβεντ .. για μενα ηταν μια πραγματικα ευχαριστη εκπληξη .. που επιτελους ξεφυγαμε απο τα ιδια κ τα ιδια .. για μας τους παλιους νομιζω ηταν αρκετα βατο κ οι ανταμοιβες πολυ καλες κυριως για τους ΠΕ του νησιου αλλα κ τους σταυλαρχες κ τα μυστηρια ασχετως αν δεν ετυχαν ολοι καλα αποτελεσματα σε αυτα .. νομιζω οτι ηταν απο τα πιο γενναιοδωρα ιβεντ που επαιξα με μεγαλη ευχαριστηση .. εκτος του οτι εβγαλα κ αρκετα μυρια πουλωντας στην λαικη τα χρωματιστα .. αδειασα κ ανανεωσα την αποθηκη μου .. θαθελα να συνεχισει η εταιρεια την καλη προσπαθεια για κατι διαφορετικο .. ευχαριστω !
     
    Αρέσει σε aloniaris, βιβη.2003, rainbow και 2 σε άλλους.
  8. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Ευχαριστώ την συμπαίκτρια μου graganta για την απάντηση της.

    Οι δικές μου εντυπώσεις και απο τα σχόλια όλων είναι ότι και αυτό το δρώμενο ήταν για αυτούς που διέθεσαν αρκετό χρήμα και οι οποίοι βέβαια θριαμβολογούν οτι τελείωσαν το event σε 3 μέρες.

    Ομως, οι θριαμβευτικές αυτές δηλώσεις έχουν σαν αποτέλεσμα τα event να γίνονται όλο και πιο δύσκολα, αφού αυτές δηλώνουν την ευκολία τους και έτσι σε λίγο καιρό στο farmerama θα παίζουν (έχει ήδη αρχίσει αυτο βέβαια) μόνο αυτοί που έχουν χρήματα.

    Και θεωρώ πολύ άδικο για τους χιλιάδες παίκτες που δεν έχουν να διαθέσουν χρήματα για να τελειώνουν τα απαιτητικά event όπως το τρέχον, να έρχονται σε μειονεκτική θέση μόνο και μόνο επειδή δεν έχουν τη δυνατότητα να διαθέσουν χρήματα έναντι ορισμένων που μπορούν.

    Και εγώ έχω διαθέσει κάποια ελάχιστα χρήματα τα οποία τα στερήθηκα, όμως το παιγνίδι όταν ξεκίνησε και έτσι πρέπει να συνεχισθεί να είναι, ένας χώρος χαλάρωσης και ηρεμίας και όχι να καταντήσει ένα παιγνίδι μόνο για τους έχοντες.
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, dionmilia84 και 3 σε άλλους.
  9. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    ροδια[5] αστεροδενδρο[3] φυστικια[6] πιταχαγια[3] αδιαφορα τα δενδρα
    πολυ καλο η φασολια
    παντως το δρωμενο γενικα μου αρεσε........
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  10. FARMERAMA16000

    FARMERAMA16000 Προχωρημένος

    δυο ροδιες ,μια μανταρινια XL,ενα μανγκο XL
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  11. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολους. Τελος και για μενα το ηβεντ. Μ'αρεσε, ειδικα γιατι ζητουσε λιγα αναδυομενα, και για τη φασολια.
    Τα δεντρυλια ετσι κι ετσι, μπανανια χλ, γκουαβα χλ, φυστικια, ακτινιδια χχλ.
    Οι σταβλαρχες ομως με ενθουσιασαν, περιστερωνας, βατραχος, αετος, κανενα δεν ειχα, και καστορες ++(2).
    Βασικα το διασκεδασα, ανεβηκε η αδρεναλινη με τις εκτροφες (χωρις ρουνα γλυκα μωρακια).
    Καλο μεσημερι, :music:;).
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  12. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Τα δικα μου δεντρα΄: μανταρινια χχl χαρουπια και 2 ροδιες. Οι σταυλοι αλεπου, αετος,τυφλοποντικας που δεν ειχα και σκατζοχοιρος που δεν ειχα. Καλα πηγαν.
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  13. takis.00

    takis.00 Νέος ειδικός

    τελος το ιβεντ και για εμενα.απο τους σταυλους γαλακτοκομειο κατσικων πορτοκαλι,σπιτακι γατιων, χαμστερ και βατραχος και απο τα δεντρα 2 βραζιλιανικες καρυδιες,ακτινιδιο χλ και πουπουλενιο δεντρο παπαγαλου.
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  14. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    τα δώρα που μου έδωσε το συγκεκριμένο εβεντ ήταν υπέροχα, δεν θα αναφερθώ σε αυτά , απλά σκεφτείτε ότι είναι δώρα και όταν σου κάνουν είναι δώρο δεν γκρινιάζεις το δέχεσαι με αγάπη, ότι κι αν είναι αυτό . τέλος κι από μένα το εβεντ. να είστε ολοι καλα και μην τα παρατάτε .
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, βιβη.2003 και 6 σε άλλους.
  15. stavros72

    stavros72 Εξαιρετικό ταλέντο

    Τέλος το ιβεντ που ομολογουμένως ήταν απο τα καλύτερα !!!Ένα μεγάλο μπράβο σε αυτούς που το ολοκλήρωσαν και ένα μεγαλύτερο σε αυτούς που το προσπαθούν ακόμα!!!Καλορίζικα τα δέντρα και οι στάβλοι που κερδίσατε!!!Το παιχνίδι είναι διασκέδαση και χαρά !!!Καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, psipsi1978 και 3 σε άλλους.
  16. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    αργησατε να μας πειτε τι περιελαμβανε η φραμμη φασολιας κ την εχασα. σημερα θα παρω τα δενδρυλια
    οι σταβλοι πολυ καλοι βατραχος(ουαου),κοκορας (ναιιι),χαμστερ ειχα κ πορτοκαλι αγελαδες ειχα 2
    γενικα αξιζε, μπραβο στην ομαδα αυτη τη φορα
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  17. dionmilia84

    dionmilia84 Προχωρημένος

    πολυ ωραιο ιβεντ! με αυτη την φορα αρκετα καλες αμοιβες οπως η φασολια για το μπαχαμαραμα! και οι σουπερ τροφες! ελπιζω να ξαναδουμε κατι παρομιο!
     
  18. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    εγω koyrsaros το τελείωσα χωρίς να βάλω ευρώ αλλα μόνο εικονικά χρήματα παιχνιδιού.οταν ημουν και εγω μικρό επίπεδο δεν μπορούσα να βγάλω εύκολα ιβέντ όμως προσπαθούσα.το οτι γράψαμε κάποιοι οτι τελειώσαμε το ιβέντ δεν είναι θριαμβολόγημα!!
    και απο ότι είδα οι περισσότεροι το τελείωσαν το Σάββατο που σημαίνει οτι για αρκετές μέρες το παλεύαν!! οποτε δεν θα επρεπε να το σχολιάσεις αρνητικά.
    τα δεντράκια απο το νησί ήταν φιστικιά,μανγκο χλ (τα είχα και τα 2 )και αβοκάντο χχλ,χαρουπιά που δέν είχα!!οπότε χαρούμενη είμαι!!
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, siourdistan και 5 σε άλλους.
  19. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    καλημέρα είμαι στο τελευταίο βήμα...χθες θυμήθηκα να βάλω τα δενδρύλια του νησιου, μονο το 1 απο τα 3 που μου έγινε φλογόδεντρο ήταν η καλή εξέλιξη, διοτι τα άλλα 2 τα είχα. για τους μυστηριώδης σταβλους χαραυγής ! βλέπω να θυμάμαι να τους βάζω μετα το τέλος του ιβεντ! :D

    παιδια έκανα μεγάλη γκάφα και έχασα το τελευταίο βήμα! όχι δεν μπορειτε να βοηθήσετε! ξέρω συμφωνω μαζί σας! χαχα για αυτό προσοχή στις γκάφες! Α! να σας πω την γκάφα σε ενα χωρο ξέχασα να βγάλω τα μαγικά χωράφια! απο όλους τους άλλους χώρος τα έβγαλα διότι είχα προσέξει και το χρόνο!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/10/14
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  20. *Pandora*

    *Pandora* Επίτροπος του φόρουμ

    Το event τελείωσε και η συζήτηση κλείνει.

    Ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.