Πικάντικες μέρες Τσίλι

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 6/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .eugenaki.

    .eugenaki. Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Ευχαριστω και συγνωμη για την επιμονη....
     
    Αρέσει στους theoni1999, aloniaris και ellee68.
  2. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Απίστευτο
    εκτρέφω κότες και αντί για καφέ κότες μου δίνει μεταξωτές 6 μαζεμένες δείτε
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, theoni1999, ellee68 και 2 σε άλλους.
  3. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    ε καλα τωρα... τι να πω?! το πιο ξενερωτο ηβεντ! τουλαχιστον ας μας αφηναν να αγορασουμε σκορδο απο τη λαικη αφου δεν εχουμε το απαιτουμενο επιπεδο για να το φυτεψουμε. και τα δωρα που δινει ειναι αθλια!!! αλλα περισσοτερο σπαζομαι που δεν μπορω να κανω ουτε την πρωτη ααποστολη και που δεν μπορω να κερδισω σουπερ τροφες και παρτι εισιτηρια. ειναι απαραδεκτο!!!!!!!
     
    Αρέσει στους theoni1999, aloniaris και ellee68.
  4. pepi1973

    pepi1973 Προχωρημένος

    χωρις να θελω να φανω κακια καποτε ημουν και εγω στο επιπεδο σου και εχασα επαθλα που χρειαζομουν αλλα δεν γκρινιαξα πηγα μεχρι εκει που μπορουσα καλο βραδυ
     
    Αρέσει σε theoni1999, ellee68, aloniaris και 2 σε άλλους.
  5. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Κι εγω αγελαδες και μου εδωσε 5-6 ελβετικες .Ουτε στα γεννιτουρια τετοια ποικιλια!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, theoni1999, aloniaris και 2 σε άλλους.
  6. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Εγώ δεν είχα την "τύχη" των προηγούμενων στις εκτροφές , όμως αν και μου έλειπαν αρκετά ζώα που αγόρασα εχθές, όταν είδα πως ανέβηκαν οι τιμές, βρήκα χρόνο μετά το πρώτο μάζεμα στην έναρξη του event, έκανα λίγες εκτροφές και πήρα πίσω τα χορτοτάληρα που έδωσα χθες.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, psipsi1978, theoni1999 και 2 σε άλλους.
  7. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Πολύ δύσκολα τα πράγματα με τα καφέ ζωάκια (για την ακρίβεια σκούρα)
    Αναρωτιέμαι μήπως έχει διπλά γεννητούρια μόνο στις δικές σας φάρμες.
     
    Αρέσει στους theoni1999, aloniaris και ellee68.
  8. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπερα. χτες βραδυ εβαλα και εγω 4-5 ζωακια για να κανω τα καφε για το ιβεντ και ειναι η πρωτη φορα που δεν χαρηκα που πηρα ζωα επομενης γενιας xD και χαρη στην evieva μπορεσα και εγω να αγορασω οσα μου ελειπαν
     
  9. kikigr!

    kikigr! Ανερχόμενος συντάκτης

    Από τα λίγα ενδιαφέροντα παιχνιδια Για να ειμαι ειλικρινης ειχα σκυλοβαρεθει και εβλεπα να εγκαταλειπω συντομα Νομίζω ότι το νεο φυτο καλο θα ειναι να το κρατησουμε και μετα και ισως και το ξυδι με μια ωραια συνταγη με σταφυλια και ζαχαρη Καιρος ειναι οι συνταγες να γινονται πιο πολυπλοκες και με πιο συνθετα αποτελεσματα πχ συνδιασμος συνταγων με διαφορετικα αποτελεσματα καθε φορα που να εξαρτωνται απο τον παικτη. Ενα πιο ανοικτο συστημα δηλαδη που να προαγει την στρατηγικη
     
  10. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Noμίζω οτι απλά χτυπάει άσχημα το να δίνεις πρόσβαση μόνο σε μια μερίδα παικτών. Το γεγονός οτι δίνουν κίνητρο στους παλιούς παικτες να ασχοληθουν με το δρώμενο είναι απόλυτα σεβαστό, αλλα το να αποκλείεις του νέους απο την δυνατότητα να το παλέψουν, ειναι τουλάχιστον άκομψο, αφού δημιουργεί κατα κάποιο τρόπο παίκτες δύο ταχυτήτων.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/10/14
    Αρέσει σε Stefoulini, theoni1999, ARGIR0123456 και 2 σε άλλους.
  11. pepi1973

    pepi1973 Προχωρημένος

    οταν ξεκινησα να παιζω οι αποστολες των ιβεντ ζητουσαν προιοντα της φαρμας αυτο συμαινει οτι καποιες αποστολες δεν μπορουσα να τις κανω λογω επιπεδου νεοτεροι παιχτες που δεν γνωρισαν το καθεστως αυτο αισθανονται αδικημενοι ενω δεν θα επρεπε παντως τα παλιου τυπου ιβεντ νομιζω οτι θα εδιναν αλλη αξια στα παροπλησμενα φυτα τις φαρμας καλο απογευμα σε ολους
     
    Αρέσει σε theoni1999, kikigr!, ellee68 και 2 σε άλλους.
  12. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    [​IMG]
    κι ομως αυτη ειναι η φθηνοτερη τιμη της καφε κοτας!!!
    πιστευω πως τα μικρα επιπεδα αν το εκμεταλευτουν μπορουν να βγαλουν εκατομμυρια !
    καλη επιτυχια σε ολους που θα παιξουν στο εβεντ
     
  13. elinoo

    elinoo Γνώστης του φόρουμ

    Λοιπόν ακούστε να τρελαθείτε(όπως εγώ).Αποτελέσματα σταυλάρχων(φριχτά σχεδόν):
    Ετοιμαστείτε....
    1)Κλουβί για σκαντζόχοιρους
    2)Τρίτος ποντικόσταβλος(γέμισα ποντίκια)
    3)Στάβλος στρουθοκαμήλων πορτοκαλί(τουλάχιστον κόκκινο να ήτανε...)
    4)Και τώρα το καλύτερο:
    Ένα μοναδικό και σπάνιο ράντζο ροντέο κίτρινο!
    Έχω μείνει άφωνη με τα αποτελέσματα...
     
    Αρέσει σε aloniaris, Stefoulini, kitsena και 2 σε άλλους.
  14. coku2010

    coku2010 Ανερχόμενος συντάκτης

    Ακουστε εναν παλαιο .
    Οι τιμες στην λαικη θυμιζουν χρηματιστηριο του 2000
    Απληστια και φοβος
    Σκεφτητε τι θα γινει μεχρι το τελος που θα σφιξουν τα πραγματα οι τροφες τελειωνουν και ο χρονος πιεζει
    και ερχεται εκτροφη γαιδουριων ( τα γαιδουρια θα γινουν χρυσαφι ( αν τα βρεις )
    και συνεχιζουμε...
    Διαβαζετε παντα ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ,Θα βγειτε κερδισμενοι
    Αυτα και τα ξαναλεμε....
     
  15. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    οι τιμές της καφέ αγελάδας στην λαική μου τώρα
    [​IMG]
     
  16. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] κάτι μου διαφεύγει μήπως? που είναι οι μεταξωτές και οι ελβετικές?
     
    Αρέσει στους aloniaris, theoni1999 και ellee68.
  17. ellee68

    ellee68 Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλημέρα . Όντως το δρώμενο έχει αυξημένο επίπεδο δυσκολίας και αρκετό ενδιαφέρον ως προς την στρατηγική που πρέπει να ακολουθηθεί.
    Θα έλεγα σε όλους να μην βιάζονται. Καταρχήν να τελειώνουν με τα φυτά που χρειάζονται και με τις σάλτσες. Ακόμα και τώρα υπάρχει χρόνος καθώς με τη ρούνα απαιτούνται μόνο 90 ώρες. (πιστεύω πως αυτοί που θα ασχοληθούν σε κάποιο υψηλό επίπεδο την έχουν ενεργοποιημένη).
    Πιστεύω πως μένει και χρόνος για ένα σχετικά μεγάλης αξίας φυτό για τα αναδυόμενα.
    Με τα ζώα εκτροφής πρέπει να ασχοληθεί κάποιος στο τέλος , την Κυριακή καλύτερα, καθώς υπάρχει πιθανότητα να μπουν γεννητούρια με τη σέσουλα το Σ/Κ , κάτι που το συνηθίζει η εταιρεία. Αν όχι απλώς θα χρειαστεί διπλάσιος χρόνος και διπλές εκτροφές και τέλος για όσους δεν έχουν αρκετές τροφές υπάρχει και η λύση της λαϊκής. Αλλιώς πάτε μόνο για τα διακοσμητικά και τη σειρά της φασολιάς όπου τα μόνα ζώα εκτροφής που απαιτούνται είναι οι καφέ λαγοί και τα γουρούνια αν δεν κάνω λάθος και μόνο 34 σάλτσες. Τα γουρούνια είναι τα πιο εύκολα ,αν έχεις την τελευταία γραμμή της φασολιάς ενεργοποιήσει με τη σχετική ρούνα. (και δεν τα έχεις χαλάσει σε εκτροφές ή πουλήσει βέβαια.)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/10/14
  18. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα , πολύ συναρπαστικό το εβεντ δεν υπάρχει όμοιο του όσα χρόνια παίζω το παιχνίδι , είναι αυτό που θέλαμε ,ολοι εμείς που είμαστε σε μεγάλο επίπεδο(αδικία για τα μικρά κατε με).πάρα πολύ μεγάλος βαθμός δυσκολίας , βατό για όσους έχουν κάνει κάποια προετοιμασία. ένα μεγάλο μπράβο στην εταιρία για τον σχεδιασμό . προσωπικά θα ασχοληθώ γιατί είναι δύσκολο και με αρέσουν τα δύσκολα .ευχαριστώ πολύ. Να είστε ολοι καλά.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/10/14
    Αρέσει σε aloniaris, Stefoulini, kitsena και 5 σε άλλους.
  19. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    το ιβεντ εξελίσσεται καταπληκτικά για μένα, ο σταβλάρχης αυτήν την φορα με τίμησε με 1 φωλιά τυφλοπόντικα, 1 λίμνη βατράχων,
    1 λιμνη παπιών πορτοκαλί και 1 κοτέτσι κοκόρων.
     
    Αρέσει σε aloniaris, Stefoulini, kitsena και 3 σε άλλους.
  20. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Δρώμενο πλήρες ,πικάντικο ,νόστιμο και χορταστικό , απευθύνεται κυρίως σε αγρότες μεγάλων επιπέδων που έχουν αυξημένες απαιτήσεις και δυνατότητες, ενω παράλληλα προσφέρει μεγάλες ευκαιρίες για εύκολο και γρήγορο κέρδος ,σε όσους ασχολούνται συστηματικά με τη λαική και εχουν οργανωμένη αποθήκη .
    Αναφέρω ενδεικτικά οτι οι αγελάδες εδωσαν ποσοστά κέρδους που εφτασαν το 1100%!!!!!!:D
    Ειναι το τέταρτο κατα σειραν δρώμενο που δινει σειρά στα σύννεφα και ετσι αξιοποιούνται ολα τα διακοσμητικά , και αυτη τη φορα οι πόντοι εμπειρίας που αποδίδουν εχουν αναλογική σχεση με τα επιπεδα του Bahamarama .
    Οι αμοιβές της αποστολής ειναι πολύ καλές,είχαμε καιρό να δούμε τοσο καλές αμοιβές που αξίζουν εκατοντάδες φι και καλύπτουν ενα ευρύ φάσμα αντικειμένων ,ειναι μια θετική εξέλιξη που την επικροτώ.
    Καλή συνέχεια :)


    [​IMG]
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, aloniaris, Mihalhs95 και 7 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.