Περί λόγων και διαλόγων

Η συζήτηση στο 'Οι παίκτες και παίκτριες' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 26/11/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. -Μαρια13-

    -Μαρια13- Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    ξεχνιεται το σουξε? αχτι το ειχα να εχω εναν μεχρι που μου το εστειλε ενας καλος μου φιλος!!!:)

    μια δικια μου μαθητρια μολις με ειδε στους γειτονες της ηθελε να με στειλει στην υποστηριξη γιατι πιστευε οτι μπηκα στην φαρμα της.xD
     
    Αρέσει σε kollitoi, 2014chr, ALCHEMIST. και 3 σε άλλους.
  2. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Eντάχθηκες στο φροντιστήριο του Farmerama, θα ειμαι ο δασκαλός σου ..κτλ κτλ,και ερχεται η εξης απάντηση ,αστα τωρα ολα αυτά και πές μου πως θα ενεργοποιήσω το ανενεργό ηφαίστειο Προσπάθησα να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε να μάθει ..ο μαθητής συνέχισε ακάθεκτος ,δάσκαλε μη τα μασάς και πες μου πως γίνεται ,θα μαζεψω οτι χρειάζεται για να τα θυσιάσω.
    Κατι δεν εχεις καταλάβει σωστα συνεχίζω , δε γινεται αυτο που ζητάς ,το ανενεργο ηφαιστειο δεν ενεργοποιειται ,μηπως μπερδευτηκες με καποιο απο τα αλλα ηφαίστεια?
    Ο μαθητής μου εδειχνε οτι δεν πείθεται με τίποτα ,μεχρι που του πρότεινα να ερθει στις γενικές ..καλά απαντάει, πες μου πως απόκτησες αυτο το νησί με το γκρεμό που εχεις στη φωτογραφία της φαρμας σου ..δεν εσκασε το ηφαίστειο?? περιτο να σας πω οτι εσκασα εγω απο τα γέλια ,και ο μαθητης απο τα βιοτεχνικά !!!
    Αν χρειαστείτε ηφαιστειολόγο ,ξερετε που θα βρείτε :p
    Kαλησπέρα ,καλησπέρα σας​
     
    Αρέσει σε kitsena, VeraNikol, toylaaaaa και 9 σε άλλους.
  3. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Τουλάχιστον βρε Εύα είχε και την καλοσύνη να σε ρωτήσει πως τον - την βρήκες. Εμένα που δεν μου απαντάει κανείς από τους τρεις; Είτε λέω καλημέρα, είτε καλή βδομάδα ένα και το αυτό. Ήσουν τυχερή και που σου απάντησε!!!!
     
    Αρέσει σε VeraNikol, GEPPO1, kollitoi και 2 σε άλλους.
  4. Παυλής

    Παυλής Νέος ειδικός

    Καλησπέρα !!
    Καθυστέρησα
    λιγάκι εντάξει μην βαράτε !

    -Δεν μου διέφυγε η ιδιαίτερη καλησπέρα σου , χαρά μου που σας ξαναβρίσκω ! Ευχαριστώ πολύ !

    -Δεν ξεχνιούνται δυστυχώς , φροντίζουν να μας τα θυμίζουν συνέχεια και η γλαρόσουπα , γλαρόσουπα , ξέρω !!!

    - Για λάδι Μαιρούλα , αλλά πολύ κούραση , ...σαν παρήλθαν τα χρόνια εκείνα ....

    Υγ . *Hazel* , GEPPO1 , Δυστυχώς δεν περνούν μονο τα χρόνια , ελαττώνεται και η μνήμη , δεν θυμάμαι τα κατα κόσμον ονόματα σας και γι αυτο δεν τα αναφέρω , συγνώμη !


    Καλό βράδυ σε όλες και όλους μέσα και έξω απο το φόρουμ !
     
    Αρέσει σε VeraNikol, toylaaaaa, ath και 4 σε άλλους.
  5. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    [​IMG]


    Καληνύχτα στην παρέα και αύριο με υγεία και χαρά να υποδεχτούμε τον Δεκέμβριο :)
     
    Αρέσει σε VeraNikol, LILA413, ath και 2 σε άλλους.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    αχ Παυλή μου!!! τι θες συνέχεια και τα θυμίζεις αυτά τα άτιμα τα χρόνια!!! αστα να πάνε, μην τα συζητάς καθόλου!!! άλλωστε την ξέρεις την ατάκα που λέει, <<μετά τα 50ηντα δεν σβύνεις τούρτα, κάνεις μνημόσυνο??>>. εεε καμμία σχέση με εμάς!!! θέλουμε ακόμα πολλά χρόνια για να τα φτάσουμε!!! για αυτό τσιμουδιά, μην μας καταλάβουν χαχα!!! (είμαι η Κέλλυ, αλλα ακούω οπως κι αν με φωνάξεις, ακόμα και στο ψιτ καλεεε!!!)
    Και αφού πέρασε απο 12.00 να σας ευχηθώ Καλό μήνα, Καλό Χειμώνα και Καλές γιορτές!!
    Καλό ξημέρωμα σε εμας τα ...λυκόπουλα, και σε όλο το φόρουμ!!!
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε skareleni, VeraNikol, georgia469 και 3 σε άλλους.
  7. LILA413

    LILA413 Διοικητής του φόρουμ

    Και τελικά η μαθήτριά μου, αφού πείστηκε ότι είμαι άνθρωπος... κανονικός,xD
    μου απαντά << χαχα, εμμμ, κοίταξε δεν μπαίνω τόσο πολύ μέσα στο παιχνίδι να ψάχνω και τέτοια...
    παραγγελίες θα δίνω και τέτοια... Αλλά έχει πλάκα που μιλάμε>>

    και θυμήθηκα ότι κάπως έτσι ξεκινήσαμε όλοι εμείς που συμμετέχουμε στο φόρουμ!!!
    [​IMG]
    ένα φόρουμ ενωμένο, δυνατό σαν μια μεγάλη γειτονιά, μια υπέροχη παρέα
    αν δεν υπήρχε μπορεί και να είχαμε ξεχάσει το παιχνίδι...!!!!

    Όμως είμαστε ακόμα εδώ
    και....
    [​IMG]
    Καλό μήνα Φόρουμ!!!:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/11/15
    Αρέσει σε skareleni, VeraNikol, GaTe987 και 5 σε άλλους.
  8. Παυλής

    Παυλής Νέος ειδικός

    Καλημέρα !
    Καλό μήνα !

    Λοιπόν , ψιτ Κέλλυ ( GEPPO1) , Ασε παιδιά ήμαστε ,
    απλά φάγαμε το πρώτο μας πενηντάρικο ,
    Οταν νιώθεις το πορτοφόλι της ζωής γεμάτο αυτο δεν λέει τίποτα.
    Κάθε φραγκάκι που ξοδεύουμε έχει την δική του αξία !

    Αλήθεια μόνο γυναικείες παρουσίες βλέπω , οι ανδρικες τι έγιναν ;
    Τους
    εξολοθρεύσατε όλους ;;

    Και πάλι καλημέρα σας !
    Και πάλι καλό μήνα !
     
    Αρέσει σε kollitoi, LILA413, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  9. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Καλημέρα Παυλή!!! Βλέπω και οι δυο την ίδια ώρα ταυτόχρονα γράφαμε.
    Καλό μήνα σε όλο το παρεάκι και ένα μεγάλο ευχαριστώ στην farmerama διότι ξεκινήσαμε με το ημερολόγιο και ήταν για άλλη μια φορά ένα υπέροχο δωράκι (όπως κάθε χρόνο).
    [​IMG]
    Καλημέρα!!!!!
     
    Αρέσει σε VeraNikol, kollitoi, LILA413 και 3 σε άλλους.
  10. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα , καλημέρα , καλημέραααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!
    καλό μήνα , καλό χειμώνα !!!!!!!!!!!



    δεν ξερω στα δικά σας μέρη , σήμερα πάντως έχει πολύ κρύο στους 2 βαθμούς η θερμοκρασία
    έκανε την εμφάνισή του δυναμικά ο χειμώνας !!!!!!!!!!!

    αφαίρεση μη ορατής εικόνας
     
    Αρέσει σε ath, VeraNikol, kollitoi και 3 σε άλλους.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημεραααα!!! Καλό Μήνα!!! Καλές Γιορτές!!!
    για να ξεκινήσουμε όμορφα την μέρα μας και τον Μήνα μας, σας έφτιαξα πρωινό!!! θα έρθετε ή να σας το σερβίρω στο κρεββάτι???
    [​IMG]
    και εδω που είμαι κοντά στην Πάρνηθα, την έχει την παγωνιά του!!! 4 βαθμους έχουμε!! να σκεφτεις τώρα που γράφω, είμαι κουκουλωμένη με την κουβέρτα!!! μπρρρρρ κανει κρύο παγωνιά θέλω τζάκι και γωνιά!!! (και η αγκαλιά δουλεύει να ξέρετε!!!)
    δίκιο έχεις ψιτ Παυλή!!! καλέ αγόρια που είσαστε!! κοπιάστε, δεν είμαστε τόσο άγριες οσο δείχνουμε!!! ελάτε δεν δαγκώνουμε!!!!
    Ανοίξτε άφοβα το πρώτο μπισκοτάκι!! είναι ΠΕ!!!
    Να έχετε μια υπέροχη ημέρα!!!!
     
    Αρέσει σε ath, 2014chr, VeraNikol και 4 σε άλλους.
  12. marili_tav

    marili_tav Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημέρα, καλό μήνα !!!

    [​IMG]

    Ο ωραιότερος μήνας του χρόνου επιτέλους ήρθε!!!

    Διαβάζοντας τις προηγούμενες αναρτήσεις ξαφνικά έμεινα κόκκαλο !!! Σοκ !!!
    Λέω δεν είναι δυνατόν να έκανα τέτοια πατάτα !!! Γυρίζω πίσω... πίσω... πίσω.... και
    βρίσκω την ανάρτησή μου που ευχαριστώ την "Λιάνα" για την ωραία ιδέα με τα χριστουγεννιάτικα
    σκουφάκια !!! Απαπαπαπα !!!! Δεν πιστεύω Κέλλυ μου να ακούς και στο "Λιάνα" ;;; Χίλια συγνώμη
    ζητώ, το "ου γαρ έρχεται μόνον" είπα πως είναι το άλλο μου όνομα ;;;


    Τι ωραία που τα λέτε για το φροντιστήριο !!! Έβλεπα τις αναρτήσεις, τα σχόλια και όλο το
    σκεφτόμουν.... και το ξανασκεφτόμουν... και όταν το αποφάσισα και έκανα αίτηση .....
    κατέβασε ρολά λόγω ανακαίνισης !!! Δεν πιστεύω να με θεωρείτε... κατσικοπόδαρη;;;


    Παίρνω λίγο από το πρωινό σου Κέλλυ μου και πάω να ξεκινήσω τις δουλειές μου!!!


    [​IMG]
     
    Αρέσει σε 2014chr, GEPPO1, -Μαρια13- και 4 σε άλλους.
  13. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    [​IMG]


    Καλημέρα στην όμορφη παρέα, καλό μήνα να έχουμε :)
     
    Αρέσει σε ath, 2014chr, GEPPO1 και 5 σε άλλους.
  14. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους!!!

    [​IMG]
    υ.γ. Να ερθουμε και στο παρον του παιχνιδιου :)
    Καθε μερα εχει απο ενα βιντεο στο σινεμα ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/12/15
    Αρέσει σε evieva, LILA413, 2014chr και 3 σε άλλους.
  15. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλημέρα σας και καλό μήνααααα!
    Σήμερα έμαθα.... με απότομο και άγαρμπο θα έλεγα τρόπο..... ότι δεν υπάρχει Άγιος Βασίλης.... :(

    Πείτε μου ότι μου λένε ψέματα..... :cry:

    Αυτός ο γεματούτσικος κυριούλης με τα κόκκινα που λαμβάνει κάθε χρόνο το γράμμα μου, με το τι θέλω να μου φέρει.... τι είναι τότε; :(
    Τα κουλουράκια και το γάλα κάτω απ το δέντρο μου.... ποιος τα καταβροχθίζει κάθε χρόνο; :(

    Τι γίνεται επιτέλους;
    Μη μου πείτε ότι δεν υπάρχουν ούτε ξωτικάαααα!!!! :cry: Δεν θα το αντέξω!!!!!!
     
    Αρέσει σε kitsena, Μαρία21*, LILA413 και 8 σε άλλους.
  16. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    Καλημερα! Καλοριζικο και καλοστεριωτο το καινουριο μας θεμα! Και λεω μας γιατι ανηκει σε ολη την κοινοτητα του Φαρμεραμα. :) Κιρκη μου, μην τους ακους! Ψεμματα λενε. Και Αγιος Βασιλης υπαρχει και μαζι του καιτα ξωτικα. Μην ξεχνας εξαλλου, πως εχουμε κι ενα τρολλ στην παρεα μας. :p
     
    Αρέσει σε LILA413, 2014chr, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  17. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλα, ποιος λεει τετοιο ψεμα? :mad:. Οριστε σου εφερα και αποδειξη οτι υπαρχει.

    [​IMG]
    Ποιο αληθινος δεν γινεται :inlove:
     
    Αρέσει σε LILA413, 2014chr, GEPPO1 και 5 σε άλλους.
  18. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους!
    Τρολ; Τι τρολ; Που είναι το τρολ; Να βαλουμε μια τρολοπαγίδα να το πιάσουμε!

    Ναι, αλήθεια ποιός σου είπε τέτοιο ψέμα; Υπάρχει Άγιος Βασίλης, πως δεν υπάρχει!

    [​IMG]

    Χαρούμενες γιορτές σε όλους, να είμαστε όλοι καλά!
     
    Αρέσει σε Μαρία21*, LILA413, ath και 6 σε άλλους.
  19. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Υπάρχει Άγιος Βασίλης, όπως υπάρχουν και νεράιδες
    Ανάμεσα μας κυκλοφορεί η πιο γλυκιά
    Είναι τεσσάρων εποχών αλλά τώρα έχει μεταμορφωθεί σε νεράιδα Χριστουγέννων και εύχεται σε όλους μας χαρούμενες γιορτές.
    Προσπαθεί να κάνει και όσο πιο όμορφες τις γιορτινές μέρες

    [​IMG]

    Για τα τρολλ τώρα ,αυτό που ξέρω εγώ, είναι φήμες..... που ούτε η γυάλινη σφαίρα δεν τις έχει δει στη μαγική της μπάλα

    Καλό μήνα σε όλους
    και να μην ξεχνιόμαστε

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε LILA413, ath, 2014chr και 6 σε άλλους.
  20. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Χαίρομαι που όλοι λέτε ότι υπάρχει Άγιος Βασίλης! :D
    Γιατί εμένα το πρωί....μία "νεράιδα" - τρολ....μου είπε ότι δεν υπάρχει! :(

    Και μάλιστα.... με έκανε να κλαίω... :(

    Σας παραθέτω αποκλειστική φωτογραφία....του νεραιδοτρολ
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε Μαρία21*, LILA413, ath και 6 σε άλλους.