Feedback Πασχαλινό Αυγοκυνηγητό

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 23/3/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    Λουίζα δε ξέρω αν είναι τα δικά σου αλλά είναι τρισχαριτωμένα!!! όσο για τροφή τι να σου πω τα ταΐζω ότι πρασινάδα υπάρχει περίσευμα, κόκκινο λάχανο, ρεπανάκια ακόμη και σπανάκι....xD

    Μόλις θέρισα στη βασική και το άγριο λιβάδι το γαρύφαλλο και μου έδωσε δεκαεννιά ψαλίδια. Από απλούς σταύλους στο δάσος πήρα ακόμη οκτώ. Νομίζω πως και ο ρυθμός αυξήθηκε αλλά και οι σταβλοι και τα μεγάλα φυτά αποδίδουν καλύτερα;)
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, mpimpilas, Louisa και 7 σε άλλους.
  2. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Ακόμη περίπου 50κάτι κρινάκια που θα μαζέψω σε 20 λεπτά και τέλος το ιβέντ, αν και έχασα κάποια μαζέματα. Κλαδευτήρια έχω και περίσσευμα. Δε νομίζω ότι υπάρχει σίγουρη συνταγή. Ούτε τα δέντρα μου δίνουν περισσότερα απο μεγάλα φυτά, αλλά και πολλές συγκομιδές μικρών φυτών μπορεί να δώσουν σε κάποια ιβέντ περισσότερα αναδυόμενα απο μια συγκομιδή μεγάλου φυτού. Πάντως δεν προτιμώ τους σταύλους και τα εργαστήρια γιατί πιάνουν χώρο όσο 4 μικρά χωραφάκια και δε μπορούν να δώσουν πάνω απο 1 αναδυόμενο. Τα μικρά και ίσως και τα μεσαία επ. θα έχουν πρόβλημα στο συγκεκριμένο δρώμενο. Για τα μεγάλα επ. είναι πανεύκολο, αν και απο ότι λένε οι συμπαίκτες και το είδα και εγώ παίζει πάρα πολύ ο παράγων τύχη και στα αναδυόμενα, καθώς 1 χωράφι μπορεί να δίνει 9 και 1 άλλο με τα ίδια φυτά, κανένα. Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε LILA413, βιβη.2003, skareleni και 12 σε άλλους.
  3. Elvira3310

    Elvira3310 Ενεργός συντάκτης

    [​IMG]

    καλησπερα σε ολη την αγροτοπαρεα, τελειωσα χαλαρα θα μπορουσα να πω το event, τα ψαλιδια ερχοντουσαν καπως δυσκολα αλλα με μεγαλα φυτα τα βραδυα δεν υπηρξε ουσιαστικο προβλημα, καλη συνεχεια σε οσους προσπαθουν, και χρονια πολλα :)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/3/16
    Αρέσει σε LILA413, βιβη.2003, xristos-ale3andros και 12 σε άλλους.
  4. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπέρα!τέλος!!καλή συνέχεια σε αυτούς που προσπαθούν ακόμα!
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε graganta, LILA413, βιβη.2003 και 17 σε άλλους.
  5. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    [​IMG] Καλησπερα παιδιαα:D...λοιπον μαζεψα οχτω σταβλακια μυστηριωδη και ελπιζω μεσα απο την εικονα να διακρινετε:wuerg:.. τους 2 κυκνουςxD!!την αλκυονα:)..τον πλατυποδα;) τα αλλα σαν να μην υπαρχουν8) α μην ρωτησετε για τα γαιδουρια:music:..μαζευω για εκτροφες..Οσον αφορα το δρωμενο το εχω σχεδον τελειωσει κατι αναδυομενα περιμενω8)..καλη συνεχεια σε ολους και καλη τυχη!!!!!!αα και στα δενδρυλια ετυχα λαπαχο που δεν ειχα αλλα δεν μας εκανε την τιμη να εμαφινστει...εξοικειωνετε με τον χορο xD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/3/16
    Αρέσει σε LILA413, βιβη.2003, xristos-ale3andros και 14 σε άλλους.
  6. takis.00

    takis.00 Νέος ειδικός

    τελος το ιβεντ και για εμενα.καλη συνεχεια σε οσους προσπαθουν ακομα.ευχαριστω τους γειτονες και φιλους για την βοηθεια που μου προσφεραν.
     
    Αρέσει σε LILA413, βιβη.2003, xristos-ale3andros και 12 σε άλλους.
  7. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    [​IMG]
    Τελος και για μενα το ηβεντ με αρκετα ευχαριστα αποτελεσματα, 3 αρμαντιλο!!!!! κυκνο, αλογακια κι 1 κιτρινη κοι λιμνουλα. Τα δεντρυλλια απογοητευτικα θα ελεγα, αλλα δεν πειραζει. Τα υπολοιπα δωρα πολυ καλα και το κανονι γουστοζικο. Καλη επιτυχια σε οσους το παλευουν ακομη.
    Ευχαριστω πολυ ολους τους γειτονες και τους φιλους που με βοηθησαν.
     
    Αρέσει σε markos5560, LILA413, βιβη.2003 και 20 σε άλλους.
  8. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα και καλή μας εβδομάδα, τέλος και για μένα το δρώμενο. Καλή συνέχεια και επιτυχία σε όσους το παλεύουν ακόμη:)
     
    Αρέσει σε markos5560, takis.00, LILA413 και 11 σε άλλους.
  9. anet140

    anet140 Ανερχόμενος συντάκτης

    καλημερα και απο μενα ειναι το τελευταιο ποστ μεθαυριο τελειωνουν οι διακοπες μου δυστηχως και δεν ξερω αν θα μπορω να ασχολουμε με τα δρωμενα τοσο πολυ. σαν τελευταιο ποστ θα ηθελα να επισημανω καποια προβληματακια που διαπιστωσα στο 1 μηνα και κατι στο παιχνιδι αυτο. μην πειτε νεο προφιλ απο το 2010 ειμαι στο φαρμεραμα.να πω καταρχην πως ακομη θελω 2 κλαδευτηρια και τελος. το ιβεντ αυτο σε σχεση με το προηγουμενο ηταν πιο ευκολο για 2 λογους. το φυτο ηταν 4ωρο με νερο ενω του προηγουμενου 4.50 η 4 48 με νερο. και ηθελε 2500 παραπανω φυτα. τα αναδυομενα ηταν λιγοτερο απο 1/4 εν συγκριση με το προηγουμενο. πληροφοριακα σε αυτο το ιβεντ σε 3 μερες και περιπου 18 ωρες εφτασα τον στοχο των αναδυομενων ενω στο προηγουμενο εκανα 5 και κατι μερες για να τα μαζεψω. θα παρακαλουσα και τους χρηστες να δειχνουν πληρη φωτο με το σημα τους και το λεβελ τους μαζι με την σειρα τις φασολιας και οχι σε μικρη φωτο που θα μπορουσε να ειναι προιον κοπυ πειστ απο τις συχνες ερωτησεις δρωμενων για να μας κανουν επιδειξη οτι χωρις 1 φιορινι το τελειωσαν σε χρονο ρεκορ. και τελικα ειτε σε 1 ωρα τελειωσει ειτε σε 5 μερες 59 λεπτα και 50 δευτερα τεέιωσει ιδια δωρα θα δωσει σε ολους. οσο για τις μεθοδους γαρυφαλα 20ωρα δεντρα καμμια δεν ακολουθησα. και τα χλ δινανε και τα παντα δινανε. γελασα ειδικα σημερα που εβαλά σταφυλι στο νησι και εδωσε 2 κλαδευτηρια η συγκομιδη. και εδω θελω να κανω μια ερωτηση.ειμαι 83 λεβελ με τελευταιο φυτο το γαρυφαλο. με βαση τα λεγομενα τις ειδικου του φορουμ μεγαλυτερη διαρκεια πιο πολλα αναδυομενα. γνωριζω ομως και αλλα φυτα και λουλουδια με μεγαλυτερη διαρκεια. προφανος και αυτα θα εχουν καποιο εξευγενισμο και προσωπικα βρηκα καλυτερο το τριανταφυλλο σε αυτο το θεμα εχει το καλυτερο πακετο εξευγενισμου και συμφωνουν αρκετοι σε αυτο. και κατι τελευταιο και κλεινω με αυτο. ηθελα να ηξερα με πια λογικη πιστευουν ορισμενοι οτι ειτε βαζουν χρηματα στο παιχνιδι ειτε οχι μπορουν να εχουν τα ιδια προνομια και προσπαθουν να μας πεισουν εμας τους υπολοιπους πως ουτε λιγο ουτε πολυ ειμαστε κοροιδα που βαζουμε και χρηματα για διαφορες υπηρεσιες ενω αυτοι πετυχαινουν ιδιες επιδοσεις χωρις 1 σεντ; αν δεν χρειαζοταν να βαλουμε και χρηματα θα υπηρχε αυτο το παιχνιδι; οποιος θελει απανταει σε αυτο.....
     
    Αρέσει σε repellas, maria071966, markos5560 και 4 σε άλλους.
  10. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    καλημέρα τελειωσα και εγω το ιβεντ από χθες χωρις αγχος για τα αναδυομενα χαρη στα γειτονάκια μου και ραντεβού στο επομενο δρωμενο..καλη συνεχεια σε οσους προσπαθουν ακομα
     
    Αρέσει σε markos5560, LILA413, βιβη.2003 και 8 σε άλλους.
  11. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα στην παρέα, τέλος και για μένα το ιβέντ. Ευχαριστώ πολύ όσους με βοήθησαν με τα αναδυόμενα, καλή συνέχεια σε
    όσους δεν το έχουν τελειώσει.:oops:;)
     
    Αρέσει σε mpimpilas, markos5560, graganta και 12 σε άλλους.
  12. mpimpilas

    mpimpilas Νέος ειδικός

    Εγώ δεν τέλειωσα αλλά πήρα τα 5 πάρτι εισητήρια που ήθελα!Γιούπι!!!!!:music:Και πήρα αρκετά καλά δώρα!Το σταματώ εδώ.
     
    Αρέσει σε psipsi1978, mary73, LILA413 και 11 σε άλλους.
  13. αλεκαki

    αλεκαki Ανερχόμενος συντάκτης

    καλησπερα τελειωσα και εγω το ιβεντ.ακολουθωντας της συμβουλες των παλαιοτερων και τη βοηθεια των πολλυ καλων φυλων και γειτονων τελειωσα το 2τερο ιβεντ πιο ευκολα απο τις προηγουμενες φορες.σας ευχαριστω και παλι.κριμα ομως που εχω μονο 7 δωρα και δεν εχω παραπανω για να στειλω. καλο μεσημερι,και οσοι δεν τελειωσατε μη τα παρατατε εχει ακομα μερες καλη συνεχεια.
     
    Αρέσει σε LILA413, skareleni, persa75 και 7 σε άλλους.
  14. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    συναγροτες συναγροτησες ταταμ ταταμ τελειωσα κι εγω αυτο το ωραιο ιβεντ και παμε για αλλα για το τελος θα πω ενα μπραβο στην ανετ140 γιατι συμφωνο μαζι τις καλη συνεχεια σε ολα τα συναγροτοπουλααααααααααααααααααααααααααααααααααα
     
    Αρέσει σε skareleni, markos5560, graganta και 6 σε άλλους.
  15. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σας:)
    θα αναφερθώ ,στην εστω και προσωρινή αποστέρηση των ιδιοτήτων των μαγικών δέντρων,στο συγκεκριμένο δρώμενο.Δεν εχει απολύτως καμιά σημασία ,αν τα αναδυόμενα ηταν λίγα , η αν μαζεύονται ευκολα στο χρονικό διάστημα που διαρκεί το δρώμενο.Τίθεται θέμα αξιοπιστίας,διότι πρόκειται για πλεονέκτημα που αγοράστηκε με ευρώ,και δεν ανταποκρίνεται στις προδιαγραφές που το συνόδευαν .Ειλικρινά δεν μπορώ να κατανοήσω το σκεπτικό ,με το οποιο ελήφθη αυτή η απόφαση.
    Αν πριμιουμ χαρακτηριστικά αρχίσουν να απογυμνώνονται απο τις ιδιότητες τους εστω και προσωρινά ,θα οδηγηθούμε ξανα σε εντάσεις που δεν ωφελούν κανενα .Ελπίζω να μην επαναληφθεί ,το κατα την κρίση μου ,σημαντικό ατόπημα.
     
    Αρέσει σε angelina081981, skareleni, Nantia123 και 29 σε άλλους.
  16. foufoula

    foufoula Νέος ειδικός

    Eγω θελω 6 αναδυομενα και κρινακια τα οποια θα τα εχω μεχρι αυριο.Αν και στην αρχη γκρινιαξα για τα κλαδευτηρια τελικα μαζευτηκαν χαρη και στους γειτονες μου.Συμφωνω οτι τελικα τα αναδυομενα εβγαιναν τυχαια.Βαζοντας τις ιδιες σπορες την μια φορα μαζευα λιγα την αλλη φορα περισσοτερα.Διαφωνω ομως με την ανετ140.Προσωπικα θεωρω οτι θετει θεμα αξιοπιστιας για καποιους παικτες και ισως και για το παιχνιδι.Μονο πολιτικη ταυτοτητα δεν ζητησε να δειχνουν οι παικτες που τελειωσαν.
    Ειμαι επιπεδο 89 και συντομα 90.Παιζω απο το 2011 και ζητημα ειναι να εχω ξοδεψει 10 ευρω στο κινητο για μερικα φιορινια.Καποιοι παικτες ξοδευουν,και καλα κανουν,καποιοι αλλοι οχι.
    Πιστευω πως το παιχνιδι ειναι περισσοτερο στρατηγικη και λιγοτερο χρηματα.
    Μαλλον η ανετ θιχτηκε που καποιοι,χωρις ευρω,τελειωσαν πριν απο εκεινη που ισως να δινει χρηματα.
     
    Αρέσει σε gtrullis, LILA413, skareleni και 15 σε άλλους.
  17. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    τελος και για αυτο το ιβεντ καλη συνεχεια σε ολους!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε gtrullis, skareleni, persa75 και 9 σε άλλους.
  18. LILA413

    LILA413 Διοικητής του φόρουμ

    Τι έγινε βρε Παιδιά ??? Μόνο εγώ παιδεύομαι ακόμη ????
    'Οοοοχι δεν μου λείπουν τα αναδυόμενα, έχω και περίσσευμα 61 κλαδευτήρια..
    τα φυτά μου λείπουν .... 30 κρινάκια ακόμη και τέλος ... Λάθος ο υπολογισμός μου xD
    [​IMG]
    Αργά μεν, αλλά σταθερά... έρχονταν τα ψαλίδια ... κι από το τροπικό δάσος, με δέντρα μόνο, πήρα και 10 ψαλιδάκια:p
    Οι φίλοι και οι γείτονες (Σταθερή αξία:inlove:) πάντα δίπλα μας... Αλλά τα μαγικά δέντρα.. τίποταααα!!!:mad:
    όχι ότι έχω και πολλά από αυτά ... Ένα και Μοναδικό... :p
    αλλά γιατί να μην μου δίνει αυτό που μου έταξε, όταν το αγόρασα
    :(!!!
     
    Αρέσει σε mpimpilas, ioanna6929, 2014chr και 21 σε άλλους.
  19. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    καλησπερα σε ολους ,τελος και για μενα το ιβεντ ευχαριστω ολους τους φιλους για τα καθημερινα δωρα τους!! καλη συνεχεια σε ολους μας!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, 2014chr, Gulit1 και 10 σε άλλους.
  20. persa75

    persa75 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    τέλος από χτες βράδυ και απο εμένα το event8) εύκολο με καλά δώρα:) όσο για τους μυστηριώδες στάβλου και τα δέντρα τίποτα νέο και τίποτα διαφορετικό :sleepy:στο επανιδείν καλή συνέχεια;)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, psipsi1978, 2014chr και 10 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.