Feedback Πασχαλινό Αυγοκυνηγητό

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 23/3/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. mpimpilas

    mpimpilas Νέος ειδικός

    Αγαπητή anet.Δεν πληρώνουν όσο όσο για το λίπασμα για να μειώσουν το χρόνο του φυτού.Αυτό είναι ένα παιχνίδι που γίνεται συχνά σε όλες τις λαϊκές ταυτόχρονα.Εκεί που πέφτει το λίπασμα σε όλες ταυτόχρονα εκεί ανεβαίνει πάλι και ξανά το ίδιο.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, markos5560, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  2. anet140

    anet140 Ανερχόμενος συντάκτης

    αγαπητε μου στο προηγουμενο ιβεντ η τιμη του λιπασματος εφτασε 300 η 300 κατι και ολοι γκρινιαξαν απο χτες το λιπασμα το πουλω 500χτ ως 550 και οκ ξερω τα παιχνιδια τις λαικης και πριν λιγο 520χτ το πουλησα παρα την προσπαθεια καποιον να ριξουν την τιμη στο 360. εμενα αυτο με συμφερει να γινετε. αλλα θυμησου πως η τιμη τις ορχιδεας εφτασε τα 300χτ απο 110 που ειχε γιατι υπηρξε ζητηση λογω του ιβεντ η τιμη τις πασχαλιας παρα το οτι αγορασα 3000 πασχαλιες για να ανεβει η τιμη κολησε στο 128 133 χτ δεν αγοραζει κανεις. αρα απλα δεν υπαρχει ζητηση και μην μου πει κανεις πως ολοι φτασανε εκει και δεν θελανε να αγορασουν πασχαλιτσες να τελειωσουν το ιβεντ.........χαχαχαχαχαχαχαχα
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, markos5560, natalia_prod72 και 5 σε άλλους.
  3. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπέρα συναγρότες συναγωνιστές... γιατί σε αγώνα έχει μετατραπεί το μάζεμα των ψαλιδιών:p
    και να σκεφτείτε πως όταν είδα τα απαιτούμενα του δρώμενου εξεπλάγηνo_O και ξανακοίταξα να βεβαιωθώ για τον αριθμό των αναδυόμενων αλλά τελικά η έκπληξη ήταν αλλού... πρώτα πως τα μαγικά δέντρα δεν ήταν πια μαγικά διότι δεν μας χάριζαν τα αναδυόμενα του δρώμενου, ενώ αυτός ήταν ο σκοπός του δέντρου αυτού, δεύτερο ο άτακτος και άστατος ρυθμός των αναδυόμενων και τρίτο δείτε τι βρήκα σήμερα το πρωί στην πόρτα μου καθώς έψαχνα στο πασχαλινό αυγοκυνηγητό!!! -γιατί ψαλίδια δε βρήκα παρά μόνο λίγα-
    αν μου επιτρέπετε εσείς οι κυρίες/οι συντονιστές :)
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    παρόλες αυτές τις δυσκολίες είμαι σίγουρη πως με τις συχνές τακτικές, όπως το βράδυ φυτά πολλών π.ε. και το πρωί τα φυτά του δρώμενου και μόλις τελειώσουμε τα φυτά του δρώμενου -που νομίζω πως οι περισσότεροι τα τελειώσαν- επαναφέρουμε τη φάρμα στη τρέχουσα κατάσταση με σταύλους, δέντρα και φυτά πολλών π.ε. (σε μικρά χωράφια με τσάτνι αν μποροείτε) τότε θα μαζέψουμε τα ψαλίδια έστω κι αν ψαλιδίστηκαν οι ελπίδες μας για ένα γρήγορο κι εύκολο δρώμενο...
    ο σκοπός είναι: "τέλος καλό κι όλα καλά" ;) καλή συνέχεια σε όλους
    υ.γ. ευχαριστώ όλους τους γείτονες και φιλους μου για τη πολύτιμη βοήθειά τους με τα ψαλίδιαxD
     
    Αρέσει σε giannissuper, βιβη.2003, markos5560 και 16 σε άλλους.
  4. Genne1

    Genne1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ρε παιδια κανα κλαδευτηρι δωρο??/με το ζορι βγαινουν >:(>:(
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, markos5560, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 6 σε άλλους.
  5. Louisa

    Louisa Κόμης

    Βρε κοπελιά αυτά είναι που μου ξέφυγαν στο περυσινό πασχαλινό δρώμενο :eek: ...και βρέθηκαν στην πόρτα σου φέτος; o_Oέλεος... έγινε ετεροχρονισμός του παιχνιδιού; :pxD Παιδιά στην Ιωάννα μη στέλνετε άλλα ψαλίδια... καρότα να στέλνετε που πιάνουν και τόπο xD
    ΥΓ κρινάκια δοκίμασες να τα ταίσεις; εδώ και που τα λέμε με τις σημερινές τιμές της λαϊκής θα σου 'ρθουν φθηνότερα απ' τα καρότα xD
     
    Αρέσει σε giannissuper, βιβη.2003, markos5560 και 10 σε άλλους.
  6. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Τώρα τρέχω για τα αναδυόμενα . Απογοήτευση . Από 39 άνετα χωράφια με τριαντάφυλλο , πήρα 8 αναδυόμενα . Εχω χρόνια να το πω , αλλά αυτοί που με χαρά ανακοινώνουν οτι τελείωσαν , ας βοηθούν τα μικρότερα επίπεδα , αναλύοντας την τεχνική τους .
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, Louisa, markos5560 και 8 σε άλλους.
  7. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    τελειωσα και εγω το ιβέντ, ευχαριστώ πολύ ολους για την βοηθεια τους ήταν πραγματικά πολύτιμη. Τα δωράκια του ιβεντ πολύ καλά οι σουπερ τροφές , οι παρτυ γύροι όλα πολύ χρήσιμα. Σε εμένα δυστυχως τα μυστηριώδη δεν έδωσαν κάτι νέο, πορτοκαλι σταβλοι και άλλα που θα μεινουν στην αποθηκη. Καλή επιτυχία σε οσους προσπαθούν ακόμη.
     
    Αρέσει σε giannissuper, βιβη.2003, takis.00 και 15 σε άλλους.
  8. persa75

    persa75 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    θα συμφωνήσω οτι τα δώρα σε αυτό το δρώμενο είναι καλά 8) οτι τα νούμερα στα αναδυόμενα είναι απογοητευτικά :(άλλα ή εγώ βαριέμαι ή ειναι κάπως βαρετά:sleepy:
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, mpimpilas, Louisa και 8 σε άλλους.
  9. mpimpilas

    mpimpilas Νέος ειδικός

    Καλημέρα τώρα τελευταία έρχονται πιο γρήγορα τα αναδυόμενα.Βέβαια είναι αλήθεια ότι πρέπει να περιμένεις αρκετά μέχρι να συγκεντρώσεις εκείνες τις χιλιάδες τα φυτά που χρειάζονται για να πας στο παρακάτω βήμα.Αποτέλεσμα είναι να παίρνεις από τα έτοιμα για να προχωρήσει η φάρμα.Αλλά αν τελείωνε από την πρώτη μέρα δεν θα είχε ενδιαφέρον.Εγώ έχω αποφασίσει να φτάσω μέχρι τα πάρτι εισητήρια εκεί θα σταματήσω.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, Louisa, markos5560 και 8 σε άλλους.
  10. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα στην αγροτοπαρέα, μέχρι στιγμής με αρκετή δυσκολία και κάποια αγορά σε οτι αφορά τα κλαδευτήρια, μάζεψα όλα τα διακοσμητικά και μου έμειναν αλλα 4000 φυτά και τέλος.. Ευχαριστώ όλους τους φίλους και γείτονες για την πολύτιμη βοήθειά τους με τα κλαδευτήρια. Καλή μας συνέχεια.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, Louisa, markos5560 και 9 σε άλλους.
  11. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    είμαι σχεδόν τελειωμένη, λίγα φυτά ακόμη και το τελειώνω κι εγώ το δρώμενο
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, Louisa, markos5560 και 9 σε άλλους.
  12. zendaya_13

    zendaya_13 Τακτικός στο φόρουμ

    καλησπερα.απαραδεκτο το ιβεντ οσον αφορα τα αναδυομενα.απο 2 εκτασεις με το φυτο του πηρα το συγκλονιστικο!!!!! ποσο του 1 ψαλιδιου.τα σχολια δικα σας.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, Louisa, markos5560 και 9 σε άλλους.
  13. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] τέλος καλό σε πείσμα των αναδυομένων! κλάδεψα χάρη στους καλούς φίλους και τα γειτονάκια μου και τους ευχαριστώ... καλή επιτυχία και υπομονή σ' όλους όσους προσπαθούν.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, Louisa, markos5560 και 11 σε άλλους.
  14. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    Παλι το χερι στην τσεπη πρεπει να βαλουμε για να βγει!!!!πρωτη φορα ειναι????μπααααα......
     
  15. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ δεν νομίζω οτι όλοι οσοι τελειώσαμε το εβεντ ήδη, βάλαμε το χέρι στην τσέπη.
    προσωπικά το τελείωσα χτες το μεσημέρι χωρίς να πληρώσω ούτε 1 Φιορίνι.

    Έχουμε όμως ακόμα 3 ημέρες... νομίζω βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα.


    Βαλε φυτά μεγάλης διάρκειας ή δέντρα και στάβλους για να έχεις πιο πολλά αναδυόμενα.
    Φυτεύοντας καρότα και πατάτες, δεν πρόκειται να λάβεις την απαραίτητη ποσότητα αναδυόμενων και άρα θα πρέπει να πληρώσεις για να το ολοκληρώσεις.


    Αν ακολουθείς τις συμβουλές των συμπαικτών σου, θα δεις οτι είναι βατό να τελειώνεις τα δρώμενα και οτι κανείς δεν σε αναγκάζει να πληρώσεις.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, takis.00, Louisa και 11 σε άλλους.
  16. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους!
    Μόλις τελείωσα κι εγώ το δρώμενο και ευχαριστώ για τις συμβουλές όλων σας. Από τότε που άλλαξα τακτική (παλιά έβαζα μόνο εργαστήρια)και ακολούθησα την συμβουλή των εμπειρότερων μου συμπαιχτών και βάζω 20ωρα δέντρα σε όλους τους χώρους ,το θέμα αναδυόμενα πάει καλύτερα και φυσικά πάντα με την πολυτιμότατη βοήθεια 3-4 πιστών μου γειτόνων που ποτέ δεν με ξεχνούν και τους ευχαριστώ :inlove:
    Δεν πλήρωσα τίποτα διότι δεν χρειαζόταν...Σούπερ λίπασμα χρησιμοποίησα μόνο στην αρχή μέχρι να πολλαπλασιάσω τους αρχικούς σπόρους που μας δόθηκαν και μετά αφού τελείωσα με τα φυτά του δρώμενου ξαναέβαλα 20ωρα δέντρα και ...τέλος! Λίγη υπομονή χρειαζόταν γιατί τα αναδυόμενα έβγαιναν με αργό ρυθμό αλλά ήταν λογικό αφού μας ζητούσαν πολύ λίγα σε σχέση με άλλα δρώμενα!
    Τέλος καλό όλα καλά!
    Νάμαστε καλά και να χαιρόμαστε την ζωή και το παιγνίδι μας! :inlove:
    Καλό απόγευμα!
     
    Αρέσει σε LILA413, βιβη.2003, psipsi1978 και 11 σε άλλους.
  17. anet140

    anet140 Ανερχόμενος συντάκτης

    59 ακομη κλαδευτηρια μεινανε μα δεν ανησυχω. να μπαινουνε συχνα τετοια ιβεντ για να αυξανουμε τα χτ μας απο ακριβες πωλησεις. οσο για τα μεγαλα σε διαρκεια φυτα 3 η 4 δινουν. πιο πολυ εδινε η βρομελια στο νησι 2 την φορα παρα το φυτο του ιβεντ η το τριανταφυλλο μαξιμουμ 4 με τσατνι και μικρα χωραφια. θα συμφωνησω πως τα ευκολα ιβεντ ειναι βαρετα πολυ. και ναι θα τελειωσει το ιβεντ με λιγη προσπαθεια.....κουραγιο και πειραματισμο θελει. θα διαφωνησω πως οι μικρες σπορες δεν δινουν, απο καροτα πηρα 5 κλαδευτηρια και απο σταυλους με κοτες ως τωρα 22. το 30% απο τα κλαδευτηρια το πηρα απο σταυλους. αλλωστε και σε προηγουμενο ποστ εγραψα πως η προσοχη μου ειναι στραμενη στην λαικη και λιγοτερο στο ιβεντ.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, mpimpilas, jimixatz και 3 σε άλλους.
  18. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    παιζω απο το 2010....ευχαριστω παντως για τις υποδειξεις....
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και jimixatz.
  19. ΣτελλαΛ

    ΣτελλαΛ Ανερχόμενος συντάκτης

    τελος και για μενα με πολυ κοπο τα ανδιωμενα αλλα με συστηματικα γαρυφαλο εξευγενισμενο το βγαδυ και μονο νερο το πρωι ερχοντουσαν περιπου 30-40 απο ολους τους χωρους και μαζι με τα δωρακια απο τους γειτονες τελειωσε. να δηλωσω για αλλη μια φορα την απογοητευση μου για τα αποτελεσματα των δεντρων κι τον σταυλων. συμπερσμα θα προτυμουσα να εδινε ενα σταυλο κι ενα δεντρο το οποιο θα ηταν σαν την προηγουμενη φορα γνωστο σε ολους μας παρα να γεμιζει η αποθηκη με ανενεργους σταυλους και δεντρα.
    καλα τελειωματα σε οσους δεν εχουν τελειωσει ακομη
     
    Αρέσει σε ioanna6929, βιβη.2003, mpimpilas και 6 σε άλλους.
  20. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Αν παίζεις από το 2010 και πληρώνεις για να τελειώσεις τα event, όπως λες παραπάνω,
    τότε σίγουρα κάτι δεν κάνεις σωστά.
    Δεν έχω πληρώσει ποτέ μου event, δεν αγοράζω καλάθια, αναδυόμενα κλπ,
    συμμετέχω σε όλα και τα τελειώνω.
    Άρα καλό θα είναι να διαβάζουμε τις συμβουλές, να τις δοκιμάζουμε για να βρούμε τι μας ταιριάζει-βολεύει και να μην βγάζουμε αυθαίρετα συμπεράσματα.
    Φυσικά είναι άλλο το να αγοράζεις όλα τα παραπάνω γιατί θέλεις να το τελειώσεις σε 1 μέρα όπως κάνουν κάποιοι παίκτες.
    Και είναι άλλο το να λέμε δεν βγαίνει το event και ότι μας σπρώχνει η εταιρεία να αγοράσουμε για να βγει.
    8)
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, mpimpilas, jimixatz και 9 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.