Παντοπωλείο

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την bilbo, 9/8/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. bilbo

    bilbo Ανερχόμενος

    Γεια σας, η ιδεα μου ειναι να υπαρχει ενα μονιμο μαγαζακι (το οποιο θα βρισκεται στον χαρτη και θα ειναι το νησακι πανω δεξια) και απο αυτο θα μπορουμε να πουλαμε τα παντα απο δεντρα οπως μηλιες εως και δεντρα με προιοντα , φυσικα το ιδιο θα γινεται και με τους σταβλους αλλα και τα διακοσμητικα θα υπαρχουν 3 διαφορετικες κατηγοριες , για το καθενα. Ενταξει μηλιες και απλα δεντρα θα πωλουνται με χαρτοταλιρα αλλα δεντρα οπως αυτα των προιντων με φιορινια η με μια καλη ποσοτητα χαρτοταλιρων , επισης πολλοι σταβλοι οπως που ειναι ροζ θα πωλουνται και με φιορινια , οσο για τα διακοσμητικα θα ειναι αναλογα! Ολο αυτο για να παρει το παιχνιδι και κατι καινουργιο , πολυ ευχαρηστο και χρησιμο για πολλους παικτες παλιους , καινουργιους. Ετσι θα βοηθησετε και εμας τους παικτες με τα φιορινια , αν καποιος εχει 0 φιορινια αν πουλησει θα μπορεσει να βγαλει καποια αναλογα με την αξια του πραγματος ( οσο εαν θελετε την γνωμη μου θα σας προτεινα να υπαρχει για δεντρα τιμες απο 1-10 η 15 φιορινια το ιδιο και για σταβλους , διακοσμητικα 1-10 ) Ετσι κανετε πιο ευχαριστο το παιχνιδι και βοηθατε ολους εμας τους παικτες , επισης πολλοι παικτες ζουν σε δυσκολους καιρους και αυτο θα τους εκανε χαρουμενους και θα τους εξυπηρετουσε. Αυτη ηταν λοιπον ιδεα!
     
    Αρέσει στους eeelenaki και anastasia-ancy.
  2. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Μου αρέσει πολύυυυ!
     
    Αρέσει στον/ην eeelenaki.
  3. bilbo

    bilbo Ανερχόμενος

    ναι φιλε μου μπορει να εχεις δικιο αλλα παλι , καποια πραγματα οπως οι σταβλοι και τα δεντρα που καποιοι εχουν υπερβολικο αριθμο και θελουν να τα ξεφορτωθουν και να βγαλουν καποια χαρτατολιρα η φιορινια συμφωνα με την ιδεα μου φυσικα, δεν θα ηταν πολυ ωραιο , σκεψου να εχεις 10 γαλατοδεντρα και να πουλησεις τα 2 σε τιμη 30 φιορινιων για να παρεις 2 μυστηριωδεις σταβλους , αφου δεν εχεις φιορινια! Θα βοηθουσε πολυ εαν εφαρμοστει πιστεψε με και ενταξει εαν συμφωνησουν πολυ και το ζητησουν και βοηθησουν θα γινει πιστευω !
     
    Αρέσει στους eeelenaki και anastasia-ancy.
  4. Eleanor13

    Eleanor13 Νέος ειδικός

    Ε, πολύ αμφιβάλλω ότι θα γίνει κάτι τέτοιο. Πρώτον, υπάρχει ήδη το Πάρε Δώσε, όπου μια λειτουργία έχει να πουλήσεις στάβλους, δέντρα και διακοσμητικά. Δεν δίνει φι, μόνο ΧΤ, αλλά ήδη υπάρχει κάτι τέτοιο.
    Δεύτερον, δεν συμφέρει καθόλου την εταιρεία. Τα κύρια έσοδα είναι από τα λεφτά που βάζουν οι παίκτες για φι. Σκέψου αυτό· δίνεις στους παίκτες την ευκαιρία να αποκτήσουν πολύτιμους στάβλους και αναβαθμίσεις αυτών στο μύλο και στο Πάρε Δώσε εντελώς δωρεάν, αλλά και τους δίνεις την δυνατότητα να ανταλλάξουν αυτά τα καλούδια (που δεν κόστισαν τίποτε) για 200 και πάνω φι. Πού είναι το κέρδος της εταιρείας σε αυτό;