Παικτες με πλεονεχτηματα πρεμιουμ...

Η συζήτηση στο 'Γενικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την jimisraf1, 28/3/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. jimisraf1

    jimisraf1 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους...Δεν συνηθιζω να γραφω στο φορουμ...Σπανια οταν εχω καμια σοβαρη απορια...Μπερδευτηκα ομως με τα γραφομενα των συναγροτων...Ειμαι επιπεδο 127,εχω αδαμαντινο πακετο,που παιρνω παντα,μεχρι 25/10/17...Ειμαι στη φαρμα,περιπου,10 ωρες το 24ωρο και πληρωνω αρκετα ευρο...Επιλογη μου...Γιατι τα εχω και γιατι το χαιρομαι το παιχνιδι...Εγω ,απ οτι ξερω,μολις μπω στη φαρμα μου,τοτε γινεται το αυτοματο μαζεμα των καρπων...Δεν εχω καταλαβει κατι,ισως λογω ηλικιας...Απ οτι διαβαζω,αν κλεισω τη φαρμα,πχ μια εβδομαδα και την γεμισω με δεντρα,οταν ξαναμπω,θα εχω ανεβει επιπεδα?????Χανω κατι απο το αδαμαντινο πακετο που δεν το ξερω?Θα παρακαλουσα να απαντησει η Χαρα...Οχι οτι δεν εχω εμπιστοσυνη στους υπολοιπους συνονιστες...Προς Θεου...Ειναι ολοι εξαιρετικοι...Και κυριολεχτω οταν λεω εξαιρετικοι...Απλα η Χαρα ,ειναι πιο εμπειρη και ισως,ξερει καλυτερα...Συγνωμη Χαρα μου που σε βαζω σε κοπο ν απαντησεις...Απλα,ειμαι μπερδεμενος.....
     
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Ολοι οι συντονιστές είναι έμπειροι και μπορούν να απαντήσουν σε όλες τις ερωτήσεις ;)

    Αν δεν έχεις μαζέψει τα δέντρα σου για 5 ημέρες (για παράδειγμα) και ενεργοποιήσεις το αυτόματο μάζεμα μετά το πέρας των 5 ημερών και γίνει αυτόματη η συγκομιδή των δένρων μέσω του Premium, θα λάβεις πόντους εμπειρίας και καρπούς και για τις 5 ημέρες.
    Αυτό σημαίνει αν έχεις ένα xxl σφενδάμι θα λάβεις 1100 Π.Ε και 40 καρπούς.
    Αν έχεις ενεργά Bonus (κατοικίδια, βιοτεχνικά ή % ΠΕ) θα λάβεις τους επιπλέον ΠΕ για όλες τις συγκομιδές.

    Πρακτικά σημαίνει οτι αν γίνει συγκομιδή όταν υπάρχουν ενεργά Bonus, θα λάβεις πολλούς επιπλέον Π.Ε για τον αριθμό των συγκομιδών που θα γίνουν κατα την ενεργοποιήση της αυτόματης συγκομιδής.
     
  3. jimisraf1

    jimisraf1 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Το αυτοματο μαζεμα,Χαρα μου,το εχω μονιμο...Νομιζα πως μονο οταν μπαινω,γινεται αυτοματα...Δηλαδη,με συμφερει,αν ψαχνω πε για επιπεδα,να γεμισω τη φαρμα με δεντρα και με ολα τα ενεργα μπονους να ανεβω επιπεδα,με κλειστη φαρμα,ας πουμε για μια βδομαδα?Η οπως κανω τωρα,με 10 ωρες την ημερα,ασχολουμενος με τη φαρμα?Και ξερω οτι ολοι οι συντονιστες ειναι εμπειροι...Για να μην υπερβαλλω,εσυ παιρνεις ενα ποντο παραπανω στην εμπειρια....
     
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Υπάρχει επιλογή στο Premium (μπορείς να το δεις στο αρχοντικο) οπου απε-ενεργοποιείς το αυτόματα μάζεμα δέντρων.
    Θα ανέβεις επίπεδο αν οι ΠΕ που θα συγκεντρώσεις θα είναι αρκετοί για αυτό.
    Δεν είναι απαραίτητο οτι θα ανέβεις επίπεδο επειδή θα κάνεις μαζική συγκομιδή δέντρων ενώ έχεις ενεργοποιημένα κάποια Bonus
     
  5. jimisraf1

    jimisraf1 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Μπερδευτηκα με την αναγνωση καποιων σχολιων...Σ ευχαριστω...Καλο μεσημερι να εχετε ολοι...
     
  6. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλή συνέχεια.
    Το θέμα απαντήθηκε και κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.