Παίξε με τις συλλαβές

Η συζήτηση στο 'Άσχετες και γενικές αναρτήσεις' ξεκίνησε από τον/την faidroylini, 5/1/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. SavoirAimer...

    SavoirAimer... Ενεργός συντάκτης

    Αναβλύζουν τα δάκρυά της, σαν ιαματικά νερά, βάλσαμο επουλωτικό για τις πληγές μιας ανεκπλήρωτης αγάπης...


    (πρόταση το "βάλσαμο το «υπερικόν» " για νέο φυτό στη φάρμα-βαλσαμόχορτο ή σπαθόχορτο)
     
  2. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Στην καμπύλη των χειλιών της σχηματίστηκε ένα μικρό χαμόγελο.
    Και εκείνος την κοιτούσε και σκεφτόταν τις 6 ώρες που θα κρατούσε το ταξίδι τους.
     
  3. SavoirAimer...

    SavoirAimer... Ενεργός συντάκτης

    Μέσα στον στίχο "εις αύριον οι σπουδαίες μυοσωτίδες" άνθισε ο συμβολισμός-
    «Μη με λησμόνει» άνεμε μου!
     
    Αρέσει στους babasapostel και mara_libra.
  4. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Ο Θεός Νείλος, γιος Τιτάνων και αδελφός Ποταμών και Ωκεανών,
    κρύβει μυστικά και πόλεις βυθισμένες, στα γαλάζια και λευκά νερά του.
     
    Αρέσει στους babasapostel και skias10.
  5. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    To καλοκαιρι μαζεψα πολλα οστρακα και κοχυλια..Καιρος είναι να κανω με αυτα μια διακοσμηση..
     
    Αρέσει στους Panagiotiis και mara_libra.
  6. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Βίκυ μου είναι τέλεια τα όστρακα και τα κοχύλια. Εγώ με τα κοχύλια κάνω κάτι χειροποίητες κατασκευές κάτσε καλά!! Κρίμα που τα έχω στο εξοχικό μας, αλλιώς θα ανέβαζα να τα δείτε
     
    Αρέσει στον/ην skias10.
  7. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καταπληκτικα πρεπει να ειναι Παναγιωτη μου !!!Πολυ θα ηθελα να τα δω για να επαιρνα και ιδεες..
    Τιποτα δεν με χαροποιει περισσοτερο απο το να φτιαχνω αντικειμενα με τα χερια..
     
    Αρέσει στον/ην Panagiotiis.
  8. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Συμφωνώ Βίκυ μου...εξάλλου αυτά είναι τα καλύτερα!! :inlove:

    Δεν ασχολούμαι πολύ με το φόρουμ τελευταία..Ταλαιπωρούμαι με εργασίες κτλ, και ζητάω συγγνώμη. Όσο μπορώ θα συμμετέχω:oops:
    Χρειάζομαι ένα ταξίδι..όχι ότι είναι απαραίτητο, αλλά ποιος λέει όχι σε αυτά xDxD
     
    Αρέσει στον/ην skias10.
  9. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Εισαι μεσα στο μυαλο μου Παναγιωτη.. Ποσο χρειαζομαι κι εγω ενα ταξιδακι !!!Ευκαρια για χαλαρωση και διασκεδαση.. :D:music:
     
    Αρέσει στους dinaspyro και Panagiotiis.
  10. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Σήμερα μουντός ο καιρός μας! :oops: Ανάβουμε και το τζάκι λόγω κρύου. Μπήκαμε για τα καλα μες τον χειμώνα -.--.-
     
    Αρέσει στους sofiapao76 και dinaspyro.
  11. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα!!!Πραγματι χειμωνιαζει σιγσ σιγα,γι αυτο κι εγω εσπειρα στον κηπο μου λαχανικα εποχης.Μαρουλακι,καροτο.ραπανακι.κρεμυδι...δεν μπορει κατι θα φυτρωσει!!!!
     
    Αρέσει σε SOFIA1270, antonispap, kona111 και 5 σε άλλους.
  12. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα!!!! Καλό μήνα με υγεία:inlove::inlove:

    Τι ωραία dinaspyro..ειδικά το ραπανάκι είναι τέλειο!! Σήμερα Κυριακάτικα θα φάμε γεμιστές πιπεριές Φλωρίνης με κιμά :pΌσοι δεν έχετε δοκιμάσει αυτήν την συνταγή, σας την προτείνω ανεπιφύλακτα ;)
     
    Αρέσει στους dinaspyro και skias10.
  13. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Τις εχω δοκιμασει ετσι τις πιπεριες ,Παναγιωτη μου και ειναι οντως τελειες..
    Και εμεις σημερα θα φαμε μακαροναδα αλα κρεμ με 4 τυρια φουρνου..Καλη ορεξη σε ολους μας..
     
    Αρέσει στον/ην dinaspyro.
  14. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Και για επιδορπιο δαμασκηνα με κρεμα!!!!Τι ωραιο μενου !!!!!
     
    Αρέσει σε SOFIA1270, antonispap, kona111 και 2 σε άλλους.
  15. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Να θυμάσαι ότι .. το μόνο άτομο που χρειάζεσαι στη ζωή σου είναι αυτό που σε χρειάζεται στη δική του.
    Oscar Wilde
     
    Αρέσει στους pigara, Panagiotiis, skias10 και σε ακόμα ένα άτομο.
  16. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Να φανταστώ οτι η συλλαβή ξεκινάει απο σαι; ή απο αι; Αν πάρουμε το σαι, σίγουρα δε θα βρούμε πολλές λέξεις, οπότε θα πάρω το αι, που βολεύει περισσότερο.

    Αισθάνομαι οτι τα δύσκολα δεν ήρθαν ακόμη, υπομονή σε όλους μας να το παλέψουμε κι αυτό;)
     
    Αρέσει σε mara_libra, Panagiotiis, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  17. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Ούτε και ο Τρίτωνας -γιος του Ποσειδώνα και της Αμφιτρίτης- δεν μπόρεσε αν και πάσχισε, να ανοίξει τα κλειδωμένα με την μαιάνδριο λαβή δάχτυλα του ήρωα Ηρακλή.

    (Είχα αφήσει την ίδια συλλαβή [να] και για τον επόμενο παίκτη, γι αυτό και ήταν τονισμένη και σε μεγαλύτερο μέγεθος. όμως δεν πειράζει:))
     
    Αρέσει στους skias10, GaTe987 και Panagiotiis.
  18. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Συγνώμη βρε Μάρα μου δε το πρόσεξα, οικογενειακές καταστάσεις θα ζήσουμε πάλι, έρχεται δύσκολο Σαββατοκύριακο για την χώρα μας
     
    Αρέσει στους skias10, sofiapao76 και Panagiotiis.
  19. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    ας ελπίσουμε πως όλα θα πάνε καλά!

    Έφερε η μαμά πριν κάτι κεσεδάκια με ζεστό ρυζόγαλο.....όλα τα λεφτά! Ελάτε κερνάω :inlove:
     
    Αρέσει στους skias10 και GaTe987.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ρυζογαλο ;;;Τελειο ειναι..Καλοφαγωτο..
    Εγω θα φτιαξω κρεμουλες..Αν και θα προτιμουσα κατι με σοκολατα..Αλλα θα τα βλεπω με τα κιαλια λογω διατροφης..
     
    Αρέσει στον/ην dinaspyro.