Ο καλύτερος τρόπος για την συλλογή υλικών.

Η συζήτηση στο 'Γενικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την BillWithit, 1/1/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. BillWithit

    BillWithit Αρχάριος στο φόρουμ

    Είμαι στο τελευταίο στάδιο για την αποστολή του μαρμελαδοποιείου, η οπόια απαιτεί τεράστιες ποσότητες εργαλειοθηκών, κεραμιδιών και τούβλων. Θα ήθελα να ρωτήσω ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος για την συλλογή αυτών των υλικών (πέρα από τις εργαλειοθήκες). Ευχαριστώ.
    Καλημέρα και καλή πρωτοχρονιά.
     
  2. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλημέρα και χρόνια πολλά. Εργαλεία μπορείς να βρεις ως αναδυόμενα όταν θερίζεις την φάρμα σου. Όσο μεγαλύτερης διάρκειας είναι τα φυτά/στάβλοι/δέντρα που θα θερίσεις, έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να συγκεντρώσεις περισσότερα εργαλεία.
    Επίσης μπορείς να λάβεις εργαλειοθήκες απο γείτονες σου/φίλους ή να αγοράσεις.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  3. BillWithit

    BillWithit Αρχάριος στο φόρουμ

    Το γνωρίζω αυτό. Όμως τα υλικά που θέλω (τούβλα, κεραμίδια, μηχανικά εξαρτήματα) είναι εξαιρετικά σπάνια και εγώ χρειάζομαι μγάλες ποσότητες. Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να τα αποκτήσω?
     
  4. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Δεν είναι εξαιρετικά σπάνια, προφανώς είσαι σε μικρό επίπεδο ή έχεις χρησιμοποιήσει τα εργαλεία σου για την κατασκευή εργαστηρίων.
    όπως σου είπα θα πρέπει να φυτεύεις φυτά με μεγάλη διάρκεια και να τοποθετήσεις στάβλους/δέντρα με επίσης μεγάλη διάρκεια. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.