Οι top 3000 παίκτες και παίκτριες-2016

Η συζήτηση στο 'Σχόλια σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 30/11/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες,

    Σε αυτό θέμα θα έχουμε την ευκαιρία να γνωρίσουμε και να βοηθήσουμε τους Έλληνες συμπαίκτες μας που θα προσπαθήσουν να αναδειχθούνε στην λίστα των 3000 καλύτερων αγροτών!

    Επίσης θα μπορέσουμε να σχολιάσουμε την λίστα και να συνομιλήσουμε χαλαρά για την κατάταξη

    [​IMG]

    Η ομάδα του FARMERAMA
    εύχεται καλή επιτυχία

    σε όλους τους Έλληνες :inlove:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, skareleni, jimixatz και 2 σε άλλους.
  2. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Καλημέρα!


    Όποια-ος θέλει μπορεί να κάνει την απαραίτητη σύγκριση φέτος με πέρυσι:

    [​IMG]

    Στα 6 χρόνια που γνωρίζω το παιχνίδι ποτέ δεν συμμετείχα στο συγκεκριμένο δρώμενο και είχα ως στόχο να παίξω με τη λαϊκή. Στόχος μου είναι να ξεπεράσω το 1 δις χορτοτάλιρα και μάλλον αυτό θα κάνω και φέτος. Άλλοι αυξάνουν τους πόντους εμπειρίας, άλλοι τα χορτοτάλιρα, άλλοι και τα δύο. Ο καθένας βάζει τους στόχους τους.

    Το τέλειο δώρο και ένα μεγαλύτερο κίνητρο για να συνεχίσουν παλιοί και νέοι παίκτες στο παιχνίδι πιστεύω πως θα ήταν να δοθεί ένα
    φιορινόδεντρο στους τελικούς νικητές της παγκόσμιας λίστας και όχι συνέχεια διακοσμητικά για επιπλέον πόντους. Μόνο κέρδος θα είχε η εταιρεία από μια τέτοια κίνηση.

    Ας πράξει ο καθένας όπως νομίζει, με προσοχή όμως γιατί ότι ρίξετε στον παγκόσμιο κουβά δεν επιστρέφετε πίσω και να περιμένετε μέχρι την τελευταία μέρα για να δείτε που κινούνται τα ποσά.
    Καλή επιτυχία σε όλες και σε όλους. :)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/11/16
    Αρέσει σε *Chelsea*, kitsena, vagelis1968 και 15 σε άλλους.
  3. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    [​IMG]

    μετά κόπων και βασάνων κατάφερα να βάλω φωτο το ένα και μοναδικό έπαθλο του 2013. Καταπληκτικό κατά την
    γνώμη μου και πολύτιμο. Δεν το έχω, και πολύ ζηλεύω όσους το έχουν !!
     
    Αρέσει σε kitsena, vagelis1968, dimitra.s και 15 σε άλλους.
  4. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Λίγο προσοχή μήπως δεν κατάλαβες σωστά ή μήπως παραπλανηθούν άλλοι παίκτες
    Δεν φτάσαμε τους 3000 φέτος ούτε ανέβηκε ο αριθμός επι της ουσίας, καθότι δεν παίρνουν όλοι τα τοπ δώρα
    παρά μόνο οι 1000 πρώτοι βάση των ΣΕ
    [​IMG]
    Προσοχή λοιπόν, μην ξεκινήσουν παίκτες έχοντας στο μυαλό τους ότι εύκολα θα μπουν στους 3000
    και απογοητευτούν με τις 10 σούπερ τροφές που θα πάρουν αφού έχουν αδειάσει τις αποθήκες τους.


     
    Αρέσει σε nana, kitsena, vagelis1968 και 17 σε άλλους.
  5. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    το τσατνι κι οι σουπερ τροφες μπηκαν στα επαθλα,ωστε να παρουν κατι κι οσοι μεινουν εκτος χιλιαδας.σιγουρα οχι για να προσελκυσουν παικτες ωστε να συμμετασχουν.και παλι θα μπορουσε να μην ηταν τιποτα η ακομα και να ηταν κατι καλυτερο.
    καθε περσι και καλυτερα εχω να πω.
    απο το 50%,πηγαμε στη χρυση μπανανα κι απο κει στο 40% του ψιψινοχαους.
    καταληξαμε στο περσινο 30% για να φτασουμε στο φετινο 25% επιπλεον πε-τπε.
    δηλαδη του χρονου θα φτασει 20%;
    φετος μονο τα γραφικα του διακοσμητικου μου αρεσουν,το βρισκω πανεμορφο,αλλα μεχρι εκει.
    οπως και να εχει,καλη επιτυχια,Ελλαδα!!! :inlove:

    υ.γ.ξεχασα να αναφερω τον βασιλια του καστανου που αφορα το νησι και το τροπικο δασος.εξισου σουπερ.ενας απο τους λογους που χαιρομαι που ειμαι παλιος παικτης και τον προλαβα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/11/16
    Αρέσει σε nana, kitsena, vagelis1968 και 19 σε άλλους.
  6. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Έχεις δίκιο, είδα την μεγάλη επιγραφή...
    [​IMG]
    ...ενθουσιάστηκα, λέω τέλεια θα έχουμε περισσότερους νικητές φέτος και δεν πρόσεξα δίπλα ακριβώς που έλεγε για τα υπόλοιπα 2.000 άτομα. Ζητώ συγνώμη από τους παίκτες για τη λάθος πληροφορία.

    Άρα πολύ κακό για το τίποτα, δεν αξίζει να ρίξει κάποιος στον παγκόσμιο τα προϊόντα του για 1 τσατνί ή 10 σούπερ τροφές, αν δεν έχει σκοπό να βρίσκεται στους 1.000 πρώτους!
    Όπως και να 'χει καλή τύχη σε όλους!
    Υ.Γ Διορθώθηκε και η αρχική δημοσίευση για να μην παραπλανηθεί κάποιος.
     
    Αρέσει σε *Chelsea*, nana, vagelis1968 και 14 σε άλλους.
  7. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    για τους πρωτους 3000 αγρότες δεν αντεχει η αποθήκη μου οπότε το αφήνω να περάσει, και κάτι που ανέφερε συμπαιχτης μπορόυμε να βοηθήσουμε αλλους στο δρώμενο θερισμού? πως? να βοηθήσω και εγώ. τα λεμε αγρότες μου !!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε nana, vagelis1968, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  8. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    1 τσάτνι καρότου μήλου , 10 σούπερ τροφές τα "δώρα" των .... πως να το πω?? Νικητών ?? Συμμετεχόντων ?? Αποκλεισμένων των χιλίων πρώτων ?? Δε μου πάει καρδιά όμως να πω Τοπ 3000 ...
    σαφώς και η συμμετοχή , η απόπειρα , η τόλμη είναι σημαντικά στοιχεία και κέρδος απο μια τέτοια απόφαση να κατέβει κάποιος σε έναν τέτοιο αγώνα . Ίσως η εταιρία εκεί ήθελε να εστιάσει και να παροτρύνει τους παίκτες αλλά το έκανε με λάθος τρόπο.(μονίμως)
    Και το λάθος είναι ότι δεν έδωσε ουσιαστικό κίνητρο συμμετοχής των παικτών στο σχέδιο της είτε για τους χίλιους είτε για τους επόμενους 2 χιλιάδες.
    Η συμμετοχή σε έναν τέτοιο αγώνα είναι για πολλούς παλιούς παίκτες ο κύριος λόγος που παίζουν . Είναι δίχως αμφιβολία το κορυφαίο
    ιβέντ ή διαγωνισμός όσων γίνονται στο παιχνίδι . Πολλοί θα κατέβαιναν ακόμη και δίχως έπαθλο. Αυτό όμως δε σημαίνει πως θα πρέπει τα έπαθλα να είναι μέτρια ή συνηθισμένα. Ίσα ίσα θα έπρεπε για έναν τέτοιο αγώνα να είναι πέραν κάθε κριτικής και να είναι σημεία αναφοράς και πόθου σε παίκτες αναλόγων προσόντων και βαρύτητας. Μιλάμε για τους χίλιους πρώτους και τις αποθήκες τους που πάνε στράφι ...
    Είναι δυνατόν να κερδίζουν 5 φυντάνια ή σταύλους αυτοί οι παίκτες ??? 5 φυντάνια και παραπάνω δίνουν τα πιο εύκολα ιβεντ σε όλους !!!
    Με λίγα λόγια και συνοπτικά ... Οι χίλιοι πρώτοι θα έπρεπε να πάρουν απο ένα πακέτο όλων των λιπασμάτων και σούπερ τροφής (375 τροφές , 450 λιπάσματα κ.ο.κ.) Ένα πακέτο δενδρυλίων (30+1) και σταύλων (30+1). Ένα μήνα πακέτο βοηθών. Κια το έπαθλο να είναι καλύτερο του 25% για 6 ώρες μια φορά τη μέρα όπως αυτό εφέτος...Να θέλουν όλοι να συμμετάσχουν σε έναν τέτοιο αγώνα!!!
    Τα δε δώρα αυτά που δίνει τώρα στους 1000 πρώτους , να ήταν δώρα των 1001 έως 2000 μαζί με ένα ωραιότατο διακοσμητικό με πολλούς π.ε. Υπάρχουν διακοσμητικά τελευταία που δίνουν φοβερούς πε και τα δίνει η εταιρία σε ημερολόγια και ιβέντ Χάθηκε ο κόσμος να βάλει ένα αναμνηστικό διακοσμητικό 4χ4 των 10,000 - 20,000 πε/τπε τη μέρα ?? Αυτοί οι 2000 που δε θα είναι στους χίλιους έπρεπε να πάρουν τα 5 φυντάνια , τα κουπόνια και τα λιπάσματα που δίνει τώρα στους χίλιους μαζί με το αναμνηστικό διακοσμητικό που είπα για να τους μείνει κάτι βρε αδερφέ να έχουν να θυμούνται ή έστω συλλεκτικής αξίας!!!
    Τώρα το ένα τσάτνι ή οι 10 τροφές μου φαίνονται σαν τον σκέτο καφέ της κατσαρόλας , το "νεροζούμι" που προσφέρουνε στις δεξιώσεις μετά τις κηδείες (στην περίπτωσή μας όμως η κηδεία είναι του παίκτη που δεν μπήκε στους χίλιους) και προσωπικά δε σας το κρύβω μου φαίνεται σαν κοροϊδία...
    Χειρότερο λοιπόν το φέτος απο το κάθε πέρυσι...με ελλιπή σχεδιασμό , δίχως τόλμη και με μπόλικη τσιγκουνιά απ την εταιρία.Λιτότητα και αποτυχημένες συνταγές - πρακτικές κι εδώ , όπως μας έχουν επιβάλλει γενικά στην ζωή μας.
    Παρ' ολ' αυτά , η φαρμερική ζωή πάει μπροστά και προς πίσμα των δεδομένων και όσων συμβαίνουν γενικώς τελευταία , πολλοί θα τολμίσουν την συμμετοχή τους στο ιβεντ , ανάμεσα τους κι εγώ μαζί με την Ελληνική ομάδα του παιχνιδιού .
    Εύχομαι καλή επιτυχία στους Έλληνες συμμετέχοντες , να είναι όσο το δυνατό περισσότεροι στους χίλιους και μετά τη λήξη να έχουμε γέλια και χαρές .Επίσης εύχομαι η εταιρία να καταλάβει κάποτε τη σημασία και το ειδικό βάρος αυτού του ιβέντ .
     
    Αρέσει σε megakanoni, νταφυντακ, nana και 48 σε άλλους.
  9. Louisa

    Louisa Κόμης

    Θα συμφωνήσω με τους προλαλήλασαντες και θα πω κι εγώ ότι ένα συλλεκτικό διακοσμητικό (ανεξαρτήτως πόντων ή άλλων παροχών) θα ήταν το ιδανικό ενθύμιο για μια τέτοια "ακριβή" συμμετοχή στο δρώμενο των δρώμενων, όπως λέγετε... Κάτι που να λέει... ήμουν κι εγώ εκεί... προσπάθησα...
     
    Αρέσει σε dionmilia84, megakanoni, nana και 18 σε άλλους.
  10. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Εμείς οι λίγοι που ακόμη περιμένουμε έχουμε πλέον και δικαίως βαρεθεί.
    Οι νέοι παίκτες αποδεδειγμένα δεν έχουν την υπομονή να περιμένουν όχι τα δικά μας χρόνια, αλλά ούτε καν μήνες και τα παρατάνε.
    Άν λοιπόν κάποτε η εταιρεία καταλάβει, όλα όσα θα έπρεπε να έχει καταλάβει, θα έχει μείνει κανείς ?
    Ιδού η απορία 8)

     
    Αρέσει σε nana, kitsena, vagelis1968 και 31 σε άλλους.
  11. -Μαρια13-

    -Μαρια13- Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    καλημερα!
    αυτο το ιβεντ το περιμενα ολο τον χρονο.
    οπως και περσι ετσι και φετος ολα τα "χτ" :pειναι το διακοσμητικο που δινει και γι αυτο και μονο θα προσπαθησω να ειμαι μεσα στους 1000.

    τωρα για τα δωρα που δινει στους υπολοιπους 2000 τι να πω?
    ενα τσατνι που μπορεις να το παρεις καθε μερα και απο την φασολια η τις 10 σουπερ τροφες που μπορεις και φτιαχνεις στο μυλο?
    ποιος θα εδινε ολο του το βιος για αυτα τα δωρα?o_O
    για μενα θα ταν καλυτερα το τοπ να παρεμεινε τοπ των 1000 παρα να λεγεται τοπ των 3000 γιατι οι 2000 δεν παιρνουν τιποτε το αξιολογο.


    (ασχετο..τα ανοιξιατικα στεφανια και τις πασχαλινες μαρμελαδες που η τιμη τους στην λαικη εχει φτασει στα υψη γιατι τις τσιγκουνευεται η εταιρια?)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/11/16
    Αρέσει σε dionmilia84, megakanoni, nana και 22 σε άλλους.
  12. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    με το 25% καθε 24 ωρες μου το εκανε πολυ ευκολο φετος η εταιρεια.αν και καθε χρονο αναρωτιεμαι αν θα παρω μερος η οχι,φροντιζοντας παντα να εχω μια αξιοπρεπη αποθηκη,φετος δε χρειαζεται να σκεφτω καν αν θα παραδωσω,εστω και τελευταια μερα.θα κρατησω ο,τι μαζεψα σε εναν χρονο και δε σκαω.δε μου αρεσει να με θεωρει η εταιρεια δεδομενο,γιατι πολυ απλα δεν ειμαι.
    πρωτη φορα μετα απο τοσα χρονια κι ολως περιεργως πηρα την αποφαση μου να απεχω φετος αβασανιστα.
    οποιος θεωρει οτι αξιζει τον κοπο,ας παραδωσει.κι η χαρα της συμμετοχης ακομα για εμενα επαψε απο περυσι να υφισταται ως κινητρο,αν και ενεδωσα περσι και δεν το μετανιωσα,γιατι δικαιωθηκα,αλλα φετος οχι.ας δουν οι αρμοδιοι,αν ειναι κι οι ιδιοι παικτες,τι σημαινει το να αδειαζεις αποθηκη και ποιο ανταλλαγμα ειναι ανταξιο αυτης της <<θυσιας>> κι ας αφησουν κατα μερος τις μιζεριες.
    καλη επιτυχια και παλι στους Ελληνες κι ολοι θα ειμαστε διπλα σας. ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/11/16
    Αρέσει σε nana, vagelis1968, chara1955 και 21 σε άλλους.
  13. beliza

    beliza Νέος ειδικός

    καλησπερα, τωρα εγω γιατι νομιζω οτι παει καπου λαθος η συζητηση σχετικα με τους 3000δες?
    θεωρω και διορθωστε με αν το καταλαβα λαθος οτι,

    ολοι, μα ολοι οσοι παρουν μερος στο δρωμενο παιρνουν μερος για να ειναι στους 1000ους, ως εδω καλα?
    καποιοι θα βρεθουν εκτος αναγκαστικα, οποτε η εταιρεια κανει ενα μικρο (ενταξει πολυ μικρο και καλυτερα θα ηταν να μεινουν τα πραγματα οπως παλιοτερα) στους επομενους χιλιους και στους μεθ επομενους.

    αυτο δεν σημαινει ομως απο την πλευρα των παικτων οτι για το τσατνι θα παρουν μερος και θα αδειασουν την αποθηκη τους.
    θα παρουν μερος για τους χιλιους πρωτους, αρα νομιζω οτι ολο το θεμα ειναι το δωρο που επελεξε η εταιρεια και οχι η σειρα.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, facekzoo, jimixatz και 2 σε άλλους.
  14. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Και μονο που βλέπω τη φωτο με τα δωρα μου ερχεται κατευθείαν η απαντηση
    ευχαριστω δεν θα παρω ουτε φετος.
    ασε που σε λιγο από τα πολλα διακοσμητικα που εχουμε για αυξηση των π.ε
    δεν θα εχουμε που να τα βαλουμε κι αυτά
     
    Αρέσει σε vagelis1968, chara1955, ioanna6929 και 4 σε άλλους.
  15. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα
    Έχει γίνει αναπροσαρμογή στα έπαθλα.
    Μπορείτε να δείτε την επίσημη ανακοίνωση εδώ
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Τέλεια-εικόνα-δρώμενο-θερισμού.19326/#post-133760

    Οι Συχνές ερωτήσεις έχουν ανανεωθεί και μπορείτε να τις δείτε εδώ
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Τέλεια-εικόνα-δρώμενο-θερισμού.19325/#post-133763
     
  16. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    οπως καθε χρονο τα πραγματα γινονται και πιο χειροτερα.για μια ακομα χρονια δεν θα συμμετεχω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε nana, vagelis1968, jimixatz και 3 σε άλλους.
  17. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλη την αγροτιά με χαμόγελα!
    Παίζω από την αρχή σχεδόν του παιγνιδιού και τόλμησα να παίξω για τους 1000 μόλις πέρσι!! Ευτυχώς για μένα,χάρη στις πολύ καλές συμβουλές των πιο έμπειρων φίλων-παιχτών :inlove: τα κατάφερα!
    Για φέτος ξεκίνησα την προετοιμασία για αυτό το δρώμενο , από την αμέσως επόμενη εβδομάδα του περσινού δρώμενου!!!!
    Έχω αποθηκεύσει μια "περιουσία" περίπου 600 μύρια σε καρπούς δέντρων και αρκετά μύρια σε προϊόντα οπότε λέω αν όλα πάνε καλά να παραδώσω ότι μπορώ ,όταν πλησιάζει η τελευταία μέρα του δρώμενου...
    Όσο για τα "δώρα".....χμ! χμ! ...ο Θεός να τα κάνει δώρα!!! 8) Τι τσιγκουνιά είναι αυτή τώρα τελευταία;;; :eek:
    Το μόνο που αξίζει είναι το διακοσμητικό που δίνει επί τις % και για αυτό και μόνο θα το παλέψω.
    Καλή επιτυχία σε όλη την αγαπημένη ελληνική ομάδα!!! :inlove:
     
    Αρέσει σε νταφυντακ, nana, vagelis1968 και 18 σε άλλους.
  18. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Η πρώτη φορά που πέτυχα την γιορτή θερισμού ήταν τότε που έδινε την φασολιά του κάστανου. Τότε σαν νέος πελάτης (λέω πελάτης καθώς η εταιρεία έτσι πια μας αντιμετωπίζει, σαν πελάτες μόνο) είδα οτι ήταν ένα δρώμενο που άδειαζες της αποθήκες σου αλλά άξιζε τον κόπο. Μετά απο δυο ακόμη δρώμενα γιορτής θερισμού απλά διαπίστωσα την έλλειψη φαντασίας που διακατέχει την εταιρεία όταν ειναι να ετοιμάσει τα βραβεία των πελατών της. Ακόμη και μετα την αναπροσαρμογή τους είναι ακόμη για γέλια. Καλη επιτυχία σε όσους αποφάσισαν να πάρουν μέρος!
     
    Αρέσει σε maria_palou, nana, kitsena και 10 σε άλλους.
  19. Louisa

    Louisa Κόμης

    Καλησπέρααααα
    :DΝομίζω ότι ανακάλυψα τις πρώτες ελληνικές συμμετοχές:

    Θέση 22: _Lisy_ , με την ελληνική σημαία να κυματίζει περήφανα
    Θέση 38: katerina14450
    και τώρα με επιφύλαξη αναφέρω:
    Θέση 32: okeanos

    Συγχαρητήρια παιδιά!!!
    Άντε σιγά σιγά να βλέπουμε τις ελληνικές σημαίες να κατακλύζουν την λίστα ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/11/16
    Αρέσει σε maria_palou, vagelis1968, evieva και 13 σε άλλους.
  20. katerina14450

    katerina14450 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλησπερα σας!!Περασα να ευχηθω με το καλο να τελειωσετε ολοι το ιβεντ,και κατοπιν οσοι εχουμε αποφασισει να συνεχεισουμε για τους 3000 ,να εχουμε καλη επιτυχια!!!:)
     
    Αρέσει σε maria_palou, nana, vagelis1968 και 18 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.