Νέο πρίμιουμ πακέτο

Η συζήτηση στο 'Γενικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την tempelxanas, 30/3/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημέρα.
    Έχετε ανακοινώσει ότι σήμερα, (30-03-2017) και στις 15:00 μμ θα είναι online το νέο πρίμιουμ πακέτο. Σύμφωνα με τις ΣΕ, αναφέρετε ότι όταν ένας παίκτης που έχει στην διάθεσή του το νέο πακέτο πρίμιουμ, κατά το log-in, τα δένδρα του θα μαζεύονται αυτόματα.
    Αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχει στην ευχέρειά του να ενεργοποιήσει πρώτα τα ειδικά μπόνους που έχει στην κατοχή του ώστε να πάρει περισσότερους ΠΕ, ή δεν κατάλαβα καλά?
    Η κα snorkel αναφέρει στην συζήτηση του θέματος, ότι ο παίκτης θα μπορεί να ενεργοποιήσει, ή απενεργοποιήσει, την αυτόματη συγκομιδή κατά το log-in. Αυτό ισχύει? Γιατί στις ΣΕ δεν διάβασα κάτι σχετικό, εκτός κι αν διέφυγε της προσοχής μου. Κι αν ισχύει, με ποιον τρόπο ο παίκτης θα το αποφύγει κατά το πρώτο log-in?
     
  2. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλημέρα. Υπάρχει επιλογή στο Αρχοντικό αν θες να μαζεύονται τα δέντρα αυτόματα όταν κάνεις login ή αν θες να μαζευτούν τα δέντρα όταν το επιθυμείς. Μπορείς να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις την δυνατότητα αυτή. Αυτό ισχυεί τόσο στο παλιό πρίμιουμ όσο και στο νέο.
     
  3. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Εννοείται ότι υπάρχει η ίδια ακριβώς επιλογή με το παλαιό? Τότε πως φημολογείται ότι το μάζεμα των καρπών έχει το όριο της μίας εβδομάδας?
    Όταν λέμε θερισμός καρπών δένδρων κατά το log-in, εννοούμε ότι, (διορθώστε με αν κάνω λάθος), με το που θα κάνω κίνηση εισαγωγής στον χώρο μου, το νέο πρίμιουμ πακέτο, εφόσον δεν έχει απενεργοποιηθεί η εντολή θερισμός δένδρων, θα αρχίσει να θερίζει τους καρπούς. Σωστά?
    Επειδή λοιπόν η πρώτη επαφή με το νέο πρίμιουμ θα γίνει σήμερα το μεσημέρι, μπορείτε να μου πείτε με τι ρύθμιση θα εμφανισθεί - θα εισαχθεί στον χώρο μας? Με ενεργοποιημένο, ή απενεργοποιημένο τον αυτόματο θερισμό?
     
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δεν φημολογείτε. Αναφέρεται ξεκάθαρα στις Συχνές ερωτήσεις. Προφανώς δεν τις διάβασες. ;)
    Για παράδειγμα, αν δεν κάνεις Log in για ένα μήνα, τα δέντρα θα μαζευτούν αυτόματα μόνο για την τελευταία εβδομάδα και όχι για όλο το μήνα.

    Οπως σου είπαμε και παραπάνω, η επιλογή για την αυτόματη συγκομιδή δέντρων είναι ίδια όπως και πριν.

    Γνωρίζεις εώς τώρα πως ενεργοποιείς ή απενεργοποιείς την αυτόματη συγκομιδή;
    Αν ναι, τότε είναι ακριβώς το ίδιο
    Αν δεν γνωρίζεις τόσο καιρό πως λειτουργεί ή δεν είσαι Premium και θέλεις να γίνεις τώρα, μπορώ να σου εξηγήσω.
     
  5. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Σαφώς και τις διάβασα. Αν μου διέφυγε και κάτι, μέσα στα τόσα πολλά, μην το κάνουμε θέμα. ;)
    Αν έχεις την διάθεση να μου εξηγήσεις, είμαι έτοιμος να σε ακούσω με μεγάλη προσοχή!!:p
     
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Να με ακούσεις , είναι δύσκολο ως ανέφικτο. :p
    Μπορείς όμως να με διαβάσεις. 8)

    Υπάρχει επιλογή μόλις κάνεις κλικ στο Αρχοντικό στην πόλη

    [​IMG]
     
  7. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Δίκιο έχεις!! Να σε ακούσω δεν γίνεται με τίποτα!! :):)
    Ευχαριστώ πολύ για την άμεση εξυπηρέτηση.
    Πάμε πάλι στο ερώτημα και βάση αυτού που βλέπω. Στο πρώτο log-in, το κουτάκι θα είναι κλικαρισμένο και θα σημαίνει την άμεση συγκομιδή των καρπών πριν προλάβω να ενεργοποιήσω τα έξτρα μπόνους που διαθέτω, ή θα είναι ελεύθερο για να δεχθεί την εντολή μου? Στο πρώτο log-in αναφέρομαι πάντα!!
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Είσαι premium ή ήσουν στο παρελθόν;
     
  9. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Σκέφτομαι να γίνω. Γιατί με ρωτάς?
     
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Όταν γίνεις λοιπόν, θα εμφανιστεί το Layer στο αρχοντικό οπου θα επιλέξεις.
     
  11. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Στα σχέδιά μου είναι να δοκιμάσω το δημιούργημά σας. Από την συνομιλία μας κρατάω ότι, όταν θα κάνω το πρώτο log-in, ως κάτοχος πρίμιουμ πακέτου, το κουτάκι της αυτοματοποιημένης συγκομιδής θα είναι ανενεργό. Σωστά?
     
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δεν νομίζω να ειπώθηκε κάτι τέτοιο.

    Αν είναι ενεργό και δεν το θέλεις , θα το απενεργοποιήσεις
    Αν είναι απενεργοποιημένο και το θέλεις, θα το ενεργοποιήσεις

    Από την στιγμή που δεν είσαι Premium παίκτης αυτή την στιγμή, δεν έχει καμία σημασία αν θα είναι ενεργοποιημένο ή οχι.
    Οπως σου είπα, όταν θα αποκτήσεις συνδρομή, θα το επιλέξεις. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο ανησυχίας σου.

    Εξηγησέ μου το σκεπτικό σου και θα σου απαντήσω αλλιώς δεν βγάινει νόημα να συζητάμε τα ίδια και τα ίδια 7 ώρες τωρα
     
  13. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Εκ πρώτης όψεως, είναι όπως τα λες. Αλλά για να πάρω απάντηση στο ερώτημά μου (που για μένα έχει μεγάλη σημασία) πρέπει οπωσδήποτε να είμαι κάτοχος της υπηρεσίας αυτή την στιγμή?
    Ζητάω μια απάντηση και δεν την παίρνω. Ένα ναι, ή ένα όχι είναι. Να το ξανά πάρω πάλι από την αρχή.
    Γίνομαι κάτοχος πρίμιουμ. Στο πρώτο log-in που θα κάνω ως κάτοχος πρίμιουμ κι έχοντας ήδη τοποθετήσει σε όλους τους χώρους της φάρμας μου δένδρα, το κουμπί της αυτοματοποιημένης συγκομιδής του πρίμιουμ, σε τι θέση θα είναι εκείνη την στιγμή? Ενεργό, ή ανενεργό? Γιατί αν είναι ενεργό, τότε θα πάει (σύμφωνα με τις οδηγίες) και θα θερίσει όλα τα δένδρα μου, χωρίς να προλάβω να ενεργοποιήσω όλα τα έξτρα μπόνους που διαθέτω. Αν είναι ανενεργό, οκ, κανένα πρόβλημα.
    Μήπως τώρα το πήγα καλύτερα?
     
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μάλλον θα πρέπει να το πάρουμε απο την αρχή γιατι προφανώς δεν ήσουν ποτέ Premium και δεν γνωρίζεις πως λειτουργεί η αυτοματοποιημένη συγκομιδή δέντρων.

    Αν το είχες διευκρινίσει από την αρχή θα είχαμε αποφύγει όλα τις επαναληπτικές αναρτήσεις. Δεν είναι κακό να το παραδεχτείς.


    Τα δέντρα μαζεύονται όταν επισκέπτεσαι κάποια έκταση.
    Συνεπώς θα απενεργοποιήσεις την αυτόματη συγκομιδή οταν κάνεις Log in από το αρχοντικό, μετα θα ενεργοποιήσεις τα Bonus , μετά θα πας πάλι στο αρχοντικό να ενεργοποιήσεις την συγκομιδή και μετα θα επισκεφτείς τις εκτάσεις.

    Και οπως σου είπα δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο αν η συγκομιδή είναι ενεργοποιημένη κατα την αγορά. Επίσης να σε ενημερώσω οτι τα πλεονεκτήματα ισχύουν απο την στιγμη της αγοράς και μετά και όχι νωρίτερα.
     
  15. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Με συγχωρείς, αλλά δεν μπορείς να καταλάβεις το ερώτημά μου. Δεν πειράζει. Δεν είναι κακό. Ας το ξεχάσουμε.
    Καληνύχτα.
     
  16. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Μπαίνεις στο αρχοντικό, αγοράζεις πριμιουμ, βγαίνει το layer όπου η αυτόματη συγκομιδή είναι απενεργοποιημένη. Ενεργοποιείς τα μπόνους, καταναλώνεις βιοτεχνικά ενδεχομένως, πας πάλι στο αρχοντικό, ενεργοποιείς την αυτόματη συγκομιδή δέντρων, πας σε κάθε έκταση και τα δέντρα μαζεύονται αυτόματα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν καταλαβαίνεις.
     
  17. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Τώρα απαντήθηκε το ερώτημά μου!!! Σ' ευχαριστώ πολύ, καληνύχτα!!
     
  18. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Παρακαλώ.

    Το θέμα απαντήθηκε και κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.