Νέο μυστήριο δρώμενο!

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *ΜΑΜΑ*, 27/9/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Πάρτε μια μικρή γεύση.......Νέου μυστηρίου που μάλλον έρχεται ! :oops: Ρίχνοντας Μια ματιά στα ξένα φόρουμ...βρήκα αυτές τις περίεργες εικόνες ..

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/9/16
    Αρέσει σε ath, GaTe987, eeelenaki και 3 σε άλλους.
  2. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    χμ εκτροφές πάλι ? ανα κατηγορίες ? και ο καρχαρίας τι είναι? :eek:

     
    Αρέσει σε jimixatz, ath, *ΜΑΜΑ* και 6 σε άλλους.
  3. patatina

    patatina Ανερχόμενος συντάκτης

    Μάλλον ο καινούργιος στάβλος που θα δίνει το δρώμενο θα είναι καρχαρίας.
     
  4. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Παιδιά μάλλον θα είναι το δρώμενο "Τρέλα με τα άγρια ζώα no 2" που ξεκινάει την Παρασκευή 07/10/2016 (σύμφωνα με το ημερολόγιο).
    Δύσκολα τα πράγματα αν χρειαστούν πάλι 500+ σ.τ.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, misirli, *ΜΑΜΑ* και 2 σε άλλους.
  5. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    στις 26 του μηνος εληξε το πρωτο και στις 7 οκτωβρη ερχεται και το δευτερο μερος ενος δρωμενου εκτροφης με κατηγοριες ζωων που συνεπαγεται ζωα και σουπερ τροφες.το μονο δρωμενο που μεσολαβει ειναι αυτο με την χηνα Ινγκριντ που δινει 60 σουπερ τροφες.πως να μαζευτουν λοιπον οι σουπερ τροφες;μονο μεσω αγορας.για καλη μου τυχη,αποστολες μπορει να μην εχω,αλλα εχω κανει πολυ καλη διαχειριση των σουπερ τροφων μου κι εχω ακομη πολλες(δεν τις αγορασα).ποσοι ομως δεν εχουν ξεμεινει;πολλοι δε θα παρουν καν μερος σε αυτο το δρωμενο λογω απουσιας σουπερ τροφων.ποσο μαλλον να το τελειωσουν κιολας.αγαπαω τα δρωμενα εκτροφης,αλλα οχι κι ετσι.τοσο συντομα το ενα μετα το αλλο;
    τελος παντων.τα πραγματα εχουν ξεφυγει καιρο τωρα.θηλαστικα,αμφιβια και ψαρια βλεπω.θηλαστικα υπαρχουν παρα πολλα,πολλα εκ των οποιων τοποθετουνται σε εκτροφειο.οι αλλες δυο κατηγοριες εχουν μονο απο μια επιλογη:βατραχια και ψαρια.
    βλεπω μια διαφοροποιηση.θα υπαρχουν καμπανιες;απο τα αστερακια το συμπεραινω.
    επαθλο μαλλον θα ειναι ο σταβλος (ενυδρειο; )νησιου με τον καρχαρια.
    το κοκκινο ζωο διπλα στον βατραχο τι ειναι;
    τελειωστε γρηγορα το τρεχον δρωμενο γιατι εχουμε να μαζεψουμε ψαρια,βατραχια κι οποιο θηλαστικο επιλεξετε.μην τρεχουμε τελευταια στιγμη.προσωπικα δεν εχω αποθεμα σε βατραχια ουτε και ψαρια.θηλαστικα κανενα προβλημα.τα ψαρια τα ειχα εκμεταλλευτει στο δρωμενο εκτροφης με την παγκοσμια μπαρα,πουλησα και πολλα τοτε θυμαμαι και τωρα ξεμεινα.ευτυχως κι η φασολια που δινει ενα ψαρακι.κατι ειναι κι αυτο.γενικα με τα ζωα δεν πολυασχολουμαι.η αγορα τους ειναι συνηθως μονοδρομος για μενα.λεω να ασχοληθω αυτην την φορα με το να τα παραγαγω μονος μου.το δεκαχιλιαρο χτ ξεπερασε η τιμη της μελισσας και του χαμαιλεοντα στο προηγουμενο δρωμενο.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/9/16
    Αρέσει σε jimixatz, Foinikas40, eeelenaki και 9 σε άλλους.
  6. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    προτού σε διαβάσω δεν έδωσα σημασία, το πέρασα στα κουτουρού για χαμαιλέοντα
    αλλά έχεις δίκιο να απορείς καθώς χαμαιλέοντες είχαμε στο προηγούμενο event οπότε τώρα το πάει για σαλαμάνδρα???
    [​IMG]
     
    Αρέσει στους jimixatz, eeelenaki και sofiapao76.
  7. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    σαλαμανδρα σε αυτο το χρωμα δεν εχω ξαναδει κι ετσι εκανα μια μικρη αναζητηση να δω τι ζωο ειναι αυτο που εβαλες κι ειναι οντως ενα σπανιο ειδος σαλαμανδρας.μπραβο σου που το σκεφτηκες!ομως αναρωτιεμαι αν εβαζαν ως επαθλο εναν νεο σταβλο σαλαμανδρας δε θα επελεγαν την κοινη σαλαμανδρα;την σπανια θα διαλεγαν;δεν ξερω.ισως.
    επισης,σκεφτηκα πως η σαλαμανδρα ειναι ερπετο,κατηγορια ασχετη με τις κατηγοριες ζωων που θα μας απασχολησουν στο δρωμενο,ομως επαθλο ειναι,οποτε ναι,θα μπορουσε.οψομεθα.
     
    Αρέσει σε jimixatz, empotonaki, Foinikas40 και 4 σε άλλους.
  8. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    :)Καλημέρα και καλή εβδομάδα !!

    Νομίζω πως το μυστίρο φαίνεται να οδεύει προς λύση! -.- Απο μια ματιά που σήμερα στα ξένα φόρουμ βρήκα αυτές τις εικόνες. [​IMG] [​IMG] [​IMG] Πηγή..http://hu.bigpoint.com/farmerama/bo...né-is-szabadon-szárnyra-kelhet.13788/page-587

    Δεν ξέρω αν θα είναι επάθλα..όπως το καβούρι και τα εργαστήρια απο το προήγουμενο δρώμενο.Ομως σίγουρα θα ειναι Ζώα του ΒΑΗΑΜΑRΑΜΑ (ο Καρχαρίας και η Σαλαμάνδρα). Αυτά για σήμερα! ;)
    Καλή συνέχεια στη μέρα σας !!

     
    Αρέσει σε jimixatz, Louisa, monolith2 και 9 σε άλλους.
  9. everme

    everme Νέος ειδικός

    1) εκτοφή ψαριών - έπαθλο :καρχαρίας
    2) εκτοφή θηλαστικών - έπαθλο:εργαστήριο αρκούδων (αιώρα) ? o_O

    3) εκτροφή αμφίβιων - έπαθλο:σαλαμάνδρα

    πιο πάνω υπάρχουν 2 είδη καρχαρία :oops:
    λευκός και σφυροκέφαλος?? :oops:
    καλή τύχη σε όποιον προσπαθήσει γιατί κάποιοι ξεμείναμε απο σ.τ. -.-:mad:>:(
     
    Αρέσει σε eeelenaki, anastz, -lousi-leon2001 και 7 σε άλλους.
  10. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    δεν μπορώ να καταλάβω τι βιασύνη τους έχει πιάσει και κάνουν τόσες πολλές εισαγωγές
    νέων ζώων και εργαστηρίων :oops:

     
    Αρέσει σε everme, sofia, empotonaki και 17 σε άλλους.
  11. Louisa

    Louisa Κόμης

    και είναι και άσχημοι στάβλοι... δεν με προκαλούν καθόλου να ξοδέψω τις υπέροχες Σούπερ Τροφές μου...
     
    Αρέσει σε jimixatz, anangio, eeelenaki και 3 σε άλλους.
  12. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Δεν είναι μόνο οι ΣΤ και τα απανωτά δρώμενα που δεν μας αφήνουν να πάρουμε ανάσα.:oops: Είναι και η εύλογη απορία όπως και της
    eviena με την οποία συμφωνώ απόλυτα .... " γιατι κάνουν τόσες πολλές εισαγωγές σε σταύλους και εργαστήρια"o_O???
    Γιατί τόση βιασήνη? Έλεος και χώρο δεν έχουμε και χρήματα για συνεχείς αγόρες σε ΣΤ!
    Τελικά «αναβάθμιση ή υποβάθμιση» είναι αυτό ... για το παιχνίδι ?? :oops:
    Η υπάρχει κάτι αλλό που διαφεύγει απο την αντιληψής μας ??​
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/10/16
    Αρέσει σε toxotis_99, jimixatz, dimitra.s και 10 σε άλλους.
  13. dimitra.s

    dimitra.s Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Συμφωνώ με ότι λέτε παιδιά..
    Όμως έχω μια απορία, πως θα χρησιμοποιήσουν το εργαστήριο αρκούδων όσοι δεν έχουν στάβλο αρκούδας;;
    Μήπως και τον στάβλο αρκούδας θα τον αγοράζουμε πλέον με χ.τ.;;!! :eek:o_O
     
  14. effie59

    effie59 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Μήπως ακούσουμε ξαφνικά για επέκταση των εκτάσεων που ήδη υπάρχουν, με αστεράκια και χρυσές μπανάνες? Ή μήπως δημιουργούν νέες εκτάσεις και το κρατούν σαν επτασφράγιστο μυστικό?
    Πάντως με την ταχύτητα εισαγωγής δενδρυλλίων, στάβλων κ.λ.π. οι εκτάσεις δεν φτάνουν..................
    Με τον κοραλλιογενή ύφαλο το έγινε? Έχει ακούσει ή διαβάσει κανείς, κάτι?
     
    Αρέσει στους *ΜΑΜΑ*, sofiapao76 και eeelenaki.
  15. sofia

    sofia Μόνιμος στο φόρουμ


    Κάποιος τους είπε μάλλον οτι τώρα με τα ζωοκομεία εξασφαλίσαμε πολύ επιπλέον χώρο!!!!!​
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, anangio, dimitra.s και 8 σε άλλους.
  16. Hellenagal200010

    Hellenagal200010 Νέος ειδικός

    Στην φωτογραφία πιο πάνω αν δεν κάνω λάθος δεν δείχνει εργαστήριο, αλλά αναβάθμιση σταύλου αρκούδας. Οπότε όσοι δεν έχουν,μάλλον θα αποκτήσουν,
    γιατί μου φαίνεται μαζί με την αναβάθμιση δινεται και σταύλος.
     
    Αρέσει στους nota.dim1802 και effie59.
  17. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    ενα κομματι του χαρτη παντως ελευθερωθηκε και εννοω το σγουρομαλλη,λες να....α μπα...ειδωμεν οπως ελεγαν και οι αρχαιοι ημων προγονοι
     
    Αρέσει στους effie59 και sofiapao76.
  18. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Αρέσει στον/ην *ΜΑΜΑ*.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.