Μυστήριο κτήριο

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την Γυάλινη_Σφαίρα, 1/10/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Γυάλινη_Σφαίρα

    Γυάλινη_Σφαίρα Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Τι ετοιμάζεται άραγε να "χτιστεί" στο χάρτη του FARMERAMA
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, GEPPO1 και 5 σε άλλους.
  2. effie59

    effie59 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Επειδή πολλά έχουν γραφτεί για την καραλλιογενή νήσο, αλλά τίποτα δεν έχει γίνει ακόμη, μήπως πρόκειται για αυτήν? Βλέπω θάλασσα, βλέπω φάρο, και ένα κτήριο....... Μήπως σ' αυτό το νησί θα υπάρχει κάποιο ενυδρείο? Πολλά μπορεί να σκεφτεί κανείς...... αλλά αυτό μου φαίνεται πιο πιθανό!!! Ακού σχόλια και σκέψεις, αλλά και πληροφορίες από άλλες χώρες!!
     
    Αρέσει στους GEPPO1, .eugenaki. και Stefoulini.
  3. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Πιστεύω ότι δεν είναι κοραλλιογενής ύφαλος, διότι θα έμπαινε στο νησί. αλλά με τα δίκαια παράπονα μας, αποφάσισαν ως προτεραιότητα νέο χώρο στο νησί! Λες να αποφάσισαν να το μεταφέρουν εκεί; κάτι δεν μου κολλάει και αυτό είναι το κτίριο
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και ioanna6929.
  4. efirizou

    efirizou Ενεργός συντάκτης

    μηπως...[λεω μηπως] μας βγαλουν κανενα καινουριο εργαστηριο για βιοτεχνικα ?
    ειναι κατι που εχουν παρα παρα πολυ καιρο να το κανουν και εμενα εκει παει το
    μυαλο μου βλεποντας και την θεση που το τοποθετουνε. θα δειξει....
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, 2014chr και 2 σε άλλους.
  5. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Επειδή βλέπω ψηλά κάγκελα (κάτι σαν κλουβί), μήπως είναι κάποιος χώρος για να τοποθετηθούν οι στάβλοι μας, μιας και είναι αρκετοί και δεν χωρούν στη φάρμα;Ή μήπως κάποιος νέος χώρος για τροπικά ζώα (τίγρη, λιοντάρι....).Τσίρκο ας πούμε; Θυμίζει λίγο ....
     
    Αρέσει σε LILA413, kolokythopitas, ioanna6929 και 3 σε άλλους.
  6. potisoulis

    potisoulis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    οτι και να ειναι παντως ενα ειναι το σιγουρο...... πρεπει να αρχισουμε να μαζευουμε αστερακια σιγα σιγα......
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, ioanna6929 και GEPPO1.
  7. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    κανα τρομακτικό θερμοκήπιο; χαχα όπως το κατάλαβα εγώ απο την μετάφραση που μου βγήκε! η εικόνα δεν υπάρχει άλλη!

    πηγή: http://hu.bigpoint.com/farmerama/bo...és-jós-jónás-otthona.7666/page-92#post-344817


    και σκέψου ότι μόλις τα ξόδεψα όλα για την νέα επέκταση του νησιού!
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, ioanna6929 και GEPPO1.
  8. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Σίγουρα πρόκειται περί νέου χώρου στο βασικό χάρτη. Να τολμήσω να πω ότι μπορεί να είναι γυάλινοι κήποι; Έτσι μου μοιάζει. Ίσως να μπορούμε να τοποθετούμε μόνο δέντρα εκεί. Από την άλλη, μπορεί να είναι ελεύθερος χώρος για να τοποθετούμε ό,τι θέλουμε (προτιμότερο αυτό). Όπως και να 'χει, καλοδεχούμενη κάθε πιθανή επέκταση και ελπίζω να μην αργήσει και πολύ.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, ioanna6929 και GEPPO1.
  9. SemK

    SemK Επαγγελματίας του φόρουμ

    Θέλω να πιστεύω ότι είναι κάτι σαν ζωολογικός κήπος και άρα μόνο για τους στάβλους μας...;) μακάρι να μην επιδέχεται και χωραφιών αν όντως είναι έκταση, γιατί τότε τα φυτά στα event θα εκτοξευθούν εκθετικά!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, misirli και 3 σε άλλους.
  10. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    μαλλον ζωολογικος κηπος ειναι γιατι εχει καγκελα, αλλιως θα σκεφτομουν θερμοκηπιο οπου θα μπορουσαμε να τοποθετουμε κι αλλα χωραφακια. :Ρ
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και ioanna6929.
  11. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    τι έγινε καλέ θα φέρουν το ζουμούμπα εδω; χαχα
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, ioanna6929 και Stefoulini.
  12. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημέρα.Το νέο κτήριο μοιάζει να ναι συνέχεια των άλλων βιοτεχνιών της περιοχής.Και επειδή είναι στην παραλία... μήπως θα έχουμε νέο επάγγελμα με θέμα την ιχθιοκαλιέργεια;;; :eek:
    Για να δούμε! Κάποια βοήθεια ακόμη Γυάλινη σφαίρα;;
     
    Αρέσει σε LILA413, kolokythopitas, ioanna6929 και 2 σε άλλους.
  13. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Αν κοιταξετε προσεκτικα θα δειτε οτι ο φαρος στη βιοτεχνικη πρριοχη ειναι μεγαλος,ενω στον χαρτη μικροτερος οπως μας δειχνει και πιο πανω η Γυαλινη Σφαιρα.Οποτε δεν εχει σχεση με νεο επαγγελμα,αλλα για καποιον νεο χωρο(που θα ειναι βεβαια καλοδεχουμενος).
    Μαλλον μοιαζει με (κλειστο) θερμοκηπιο,κατι σαν το διακοσμητικο που εχουμε, τον Βοτανικο Κηπο.Τωρα αν ειναι μονο για δενδρα(με μειωμενο χρονο παραγωγης,λογο της υγρασιας) η για φυτα (νεα;) δεν ξερω.Ειδωμεν!!!
     
  14. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    και ομως ειναι ο ιδιος φαρος και η δικη μου εκτιμηση ειναι οτι προκειται για νεο επαγγελμα:(
     
  15. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.