Κόλλημα παιχνιδιού

Η συζήτηση στο 'Αρχείο βοηθητικών κειμένων' ξεκίνησε από τον/την FARMERLENA65, 23/4/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα. Αυτές τις μέρες γενικά το παιχνίδι παρουσιάζει διάφορα προβλήματα δυσλειτουργίας: ο μύλος όπως έχουν περιγράψει κι άλλοι, το χωριατοροδάνι όπως ανέφερα χθές, κολλάει ο χρόνος σ' αυτά που φυτεύω ( δηλαδή πρέπει να βάλεις χρονόμετρο αν έχεις πχ. 10λεπτα γιατί δείχνει συνέχεια 09 κι όταν αλλάξεις πεδίο και επιστρέψεις τα βρίσκεις έτοιμα), τώρα δεν μπορώ να μπω στα επαγγέλματα για παραγωγή βιοτεχνικών και έχω ήδη κάνει καθαρισμό όπως υποδείχθηκε χθες. Συμβαίνει κάτι γενικά ή είναι δικό μου πρόβλημα?
     
    Αρέσει στον/ην maroula.
  2. .mariapap.

    .mariapap. Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημερα.. η βιοτεχνικη περιοχη ειναι οφ...δεν ειναι δικος σου προβλημα.. οπως κ ολα τα υπολοιπα.. το παιχνιδι εχει θεμα τις τελευταιες μερες...
     
    Αρέσει στον/ην maroula.
  3. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα
    Τα ίδια προβλήματα που αναφέρει η
    Farmerlena65 αντιμετωπίζω και εγώ
    Ο μύλος δεν μου δείχνει το σωστό χρόνο , τα φυτά ενώ είναι έτοιμα δεν το δείχνει, έχει τον αρχικό χρόνο
    Εχω κάνει καθαρισμό αλλά τα προβλήματα συνεχίζονται
     
    Αρέσει στον/ην maroula.
  4. *Pandora*

    *Pandora* Επίτροπος του φόρουμ

    Καλημέρα,

    Συμφωνα με την ενημέρωση που έχουμε δεν υπάρχει κάποιο γενικό πρόβλημα με το παιχνίδι. Παρόλα αυτά θα προωθήσουμε τα προβλήματα που αναφέρετε.
     
  5. .mariapap.

    .mariapap. Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημερα Πανδωρα... ενω εσεις συνεχιζετε να λετε οτι δεν υπαρχει προβλημα, εγω απο την αλλη δεν μπορω να αφβισβητησω αυτο που βλεπω οταν μπαινω στη φαρμα... απο της 21/ο4 το παιχνιδι εχει διαφορα σοβαρα προβληματα.. μπορει να μην το αντιπετωπιζουν ολοι πακτες αυτο δεν σημαινει οτι καποιοι αλλοι οπως κ εγω οτι δεν εχουμε προβλημα... να σας πω οτι εκανα οτι ηταν δυνατον να ελεγχθει τυχον προβλημα που δεν οφειλεται στο παιχνιδι... ευχαριστω κ ευλπιστω στη βοηθεια σας..
     
  6. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλημερα, εχω και εγω προβλημα
    1. με πεταει απο το φορουμ, δεν φορωνει (εκανα 1 ωρα να μπω)
    2. οταν παταω login για να μπω στην φαρμα μου βγαζει αυτο

    [​IMG]
     
  7. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Μου συμβαινει το ιδιο με τη natalia.Μπηκα τωρα μετα απο 95 λεπτα.
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με τους Servers της Bigpoint (όχι μόνο στο farmerama) το οποίο και έχει πλέον αποκατασσταθεί.

    Σε παρακαλώ κάνε διαγραφή cookies και δοκίμασε ξανά.
     
  9. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    ένα δείγμα του τι συμβαίνει στη φάρμα μου. Τζάμπα πήγε ο δράκος που είχα ενεργοποιήσει, το τσάτνι και η θεριστική που έχει απομείνει... Τα σύννεφα ήταν ραντεβού στα τυφλά. Να πω κι άλλα?
     
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καταρχήν δεν βλέπω καμία φωτογραφία από αυτές που έβαλες.
    Σε παρακαλώ διόρθωσε τα Links ωστε να δούμε τι πρόβλημα έχεις ή περιέγραψε μας τουλάχιστον το πρόβλημα.
     
  11. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Τωρα μπηκα χωρις προβλημα, και στο φορουμ και στην φαρμα, ελπιζω να λυθηκε το προβλημα.
     
  12. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπερα γραφω εδω για να μην ανοιγω αλλο θεμα μια και ολοι εχουν περιπου γραψει τα ιδια ..... επειδη φορτωνει δυσκολα και σε μεγαλο χρονικο διαστημα η φαρμα και δεν θελω να χασω χρονο απο βοηθους και κατοικιδια θα ηθελα να μαθω αν το προβλημα υφισταται ακομα οποτε θα περιμενω να λυθει για να μαζεψω το οτιδηποτε ή αν το προβλημα εχει λυθει οποτε να δω τι μπορω να κανω για την φαρμα μου .... :(
     
  13. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημέρα και από μένα
    Έχω αντίστοιχο πρόβλημα και γω
    1.Οι γραμμές στη φασολιά δεν κλειδώνουν
    2.Οταν αλλάζω γραμμή δεν δείχνει τι περιέχει
    3.Από τις 11:35 μόλις πριν λίγο(13:24) μπόρεσα να μπω στο forum
    4.H συγκομιδή είναι αδύνατη(τη μια στιγμή μαζεύω και αμέσως μετά τα χωράφια-στάβλοι φαίνονται αμάζευτα....)
    5.Και φυσικά κολλάει......:mad::mad::mad:
     
    Αρέσει στον/ην SofiaXnd.
  14. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Εγώ τις βλέπω κανονικά τις φωτογραφίες που ανάρτησα.
    http://img.prntscr.com/img?url=http://i.imgur.com/iPxeZ4Y.png (τυχαία σελίδα φασολιάς-σειρές με άσπρα σύννεφα)
    http://img.prntscr.com/img?url=http://i.imgur.com/F6LJrNr.png (λουλουδόκηπος άσπρο φόντο μαργαρίτες 4 διακοσμητικά και τα αναδυόμενα που μάζεψα στο άγριο λιβάδι)
    http://img.prntscr.com/img?url=http://i.imgur.com/4s4Tn5x.png ( ο λουλουδόκηπος μετά από κάμποσα λεπτά με πράσινο φόντο επιτέλους τα μισά διακοσμητικά και τα προβατάκια υπομονής στο 95%)
    Κάτι ακόμα: είχα μαζέψει το δάσος που έχω μόνο στάβλους αυτή τη στιγμή και ενώ τους είχα ταϊσει και ποτίσει κανονικά τώρα που μπήκα είναι όλοι μαυρισμένοι δηλ. ατάιστοι και απότιστοι (το είχα κάνει πριν 2 ώρες περίπου).

    Στο χωριατοροδάνι που μπήκα δείχνει στους πάρτι γύρους σαν έπαθλο τον καπετάνιο σκιάχτρο αλλά φαίνεται μόνο το γαλάζιο σύννεφο που τον περιβάλλει.

    Υ.Γ. Μέχρι να σας το γράψω εμφανίστηκε το εικονίδιό του.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/4/15
  15. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οι φωτογραφίες δεν φαίνονται και επίσης δεν τις βλέπουν και οι υπόλοιπες συντονιστές. Αρα υπάρχει πρόβλημα με τα Links που βάζεις.

    Κανε διαγραφή της Flash cache και δοκίμασε ξανά. Εχε υπόψη σου οτι την πρώτη φορά που θα φορτώσει η φάρμα σου μετά απο καθαρισμό cache, θα αργήσει.

    Σύμφωνα με το τεχνικό τμήμα, δεν υπάρχει κάποιο γενικό πρόβλημα στους servers.
     
  16. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Ακολουθώ τη διαδικασία που μας είχατε υποδείξει στις 10/12/2014 στις Σ.Ε. Τεχνικών Θεμάτων - πώς ανεβάζω φωτογραφίες.

    [​IMG]ορίστε και μια εικόνα ακόμη τα ροζ κορακογούρουνα!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/4/15
  17. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δυστυχώς το Link που χρησιμοποιείς είναι λανθασμένο και δεν φαίνεται καμία εικόνα. Η ανάρτηση σου φαίνεται έτσι ακριβώς

    [​IMG]
    Η περιγραφή "ορίστε και μια εικόνα ακόμη τα ροζ κορακογούρουνα! " δεν με βοθάει ωστε να καταλάβω το πρόβλημα.


    Oi τεχνικοί με διαβεβαίωσαν οτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το παιχνίδι.
    Αν εχεις ακόμα πρόβλημα με το λογαριασμό σου να ελέγξεις την συνδεση σου και την κατάσταση του υπολογιστή σου. Αν δεν μπορείς να βρεις λύση, τότε , μπορεις να ανοίξεις εκ νέου θέμα στην ενότητα τεχνικών προβλημάτων με αναλυτική περιγραφή του προβλήματος σοτ και με σωστά screenshot.
    Η αρχική ερώτηση έχει απαντηθει και το θέμα θα κλεισει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.