Feedback Κουβεντούλα για το 24ωρο τεστ στο Unity/WebGL

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 20/11/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. πολινα

    πολινα Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλημέρα σας... πιο αργό πεθαίνεις!!!!! πολλά προβλήματα, τα δέντρα δεν φαίνεται να έχουν ωριμάσει... στα ζωα η τροφή δεν μπαίνει εύκολα.. ελπίζω όλα να φτιάξουν
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και skias10.
  2. tannia1

    tannia1 Αρχάριος στο φόρουμ

    απο χτες το μεσημερι καταφερα να μπω σημερα απ τον υπολογιστη της δουλειας μου...απιστευτα αργο...γυρναει μονο το λουλουδακι κ δεν ανοιγει..!!
     
    Αρέσει στους ioanna6929, yelander10 και skias10.
  3. vickychris29

    vickychris29 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημέρα! Πολλά από τα προβλήματα τα έχω και εγώ. Ποιο βασικό θεωρώ ότι για να μαζέψω και να ταΐσω ή φυτέψω πρέπει να πατήσω 80 φορές το ποντίκι σε κάθε χωράφι ή στάβλο. Σε κάθε πάτημα μου βγάζει και την μετατόπιση αντικειμένου. Χωρίς γραφικά οι παραγωγές φαίνονται μαζεμένες. Στην προσπάθειά μου να βάλω μυστηριώδη δεντρυλια πάντα με γύριζε στην πρώτη σελίδα στην αποθήκη. Αυτά τα λίγα για αρχή!

    υστερόγραφο-στον λουλουδοτοπο στο κάτω μέρος μου εμφανίζει μια μαύρη μπάρα(σαν μαύρος ουρανός με αστέρια) η οποία κινείται προς τα αριστερά και μετά εξαφανίζεται.Και ναι χωρίς γραφικά όλα κινούνται στον λουλουδοτοπο. Τα διακοσμητικά που είναι ψηλά στην οθόνη δεν μπορώ να τα μαζέψω
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 25/11/20
    Αρέσει στους ioanna6929 και skias10.
  4. Lina123

    Lina123 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημέρα!!!
    Με τα γραφικά απενεργοποιημένα.
    Τα προβλήματα που βρήκα εγώ είναι τα εξής...
    Α/ Για να μπω στο παιχνίδι θέλει περίπου 3 λεπτά βγάζοντας ο υπολογιστής συνέχεια μη ανταποκρίσιμη σελίδα. Τελικά μπαίνει.
    Β/ Το αρχικό σπιτάκι δείχνει συνεχόμενα ότι υπάρχουν εκπτώσεις, δρώμενα και το καθημερινό δώρο.
    Γ/ Τα χωράφια, δέντρα, στάβλοι δείχνουν ότι δεν είναι έτοιμα ενώ είναι και όταν τα μαζεύω βγαίνει το λουλουδάκι κανένα λεπτό μέχρι να τα ξαναφορτώσει.
    Δ/ Η αγορά δεν ανταποκρίνεται, πήγα να αγοράσω κάτι αλλά κόλλησε και έτσι αναγκάστηκα να ξαναφορτώσω το παιχνίδι που σημαίνει ότι έκανε ότι και στο Α ξανά.
    Κατά τα άλλα όλα είναι υποφερτά, οπότε αναμένουμε να φτιαχτούν οι λεπτομέρειες. Πιστεύω ότι σιγά σιγά κάτι θα γίνει!!!
     
    Αρέσει στους ioanna6929, skias10 και Nantia123.
  5. roylita

    roylita Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλημερα, απο χτες δεν μπορω να μπω στο παιχνιδι... δοκιμασα απο 3 διαφορετικους υπολογιστες και τιποτα :cry::oops:
     
    Αρέσει στους ioanna6929, yelander10 και skias10.
  6. ΓΑΤΑΚΙ78

    ΓΑΤΑΚΙ78 Αρχάριος στο φόρουμ

    Αν δεν αλλάξει όπως ήταν πριν ή γίνει πιο γρήγορο απλά θα παρατήσω το παιχνίδι. Αν είναι να κάνω μια ώρα να συνδεθώ και άλλη μια να τα μαζέψω όλα άστο καλύτερα... Αλλάξτε το, ή τουλάχιστον δώστε μας την επιλογή να πάμε όπου θέλουμε...
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και emma-prada.
  7. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα ταλιπωρημενα αγροτακια!
    Ενα ακομη που παρατηρησα σημερα
    Στο φαρο εχω πολλα "πεφτει χιονι", αυτα μαζευονται με τη θεριστικη
    Δεν φαινοταν μαζεμενα, επρεπε να κανω ανανεωση και μετα τα εδειξε οτι ηδη ειχαν μαζευτει την 1η φορα με τη θεριστικη.
    Εκτος απο τη δυσκολια να μπουμε και τις διαφορες καθυστερησεις μας που πρεπει να ειναι η πρωτη προτεραιοτητα, το αμεσως επωμενο ειναι η λιστα στα δωρα γειτονων, πρεπει οπωσδηποτε να φτιαχτει οπως ηταν πριν, αλλιως θα ψαχνουμε αιωνιως να βρουμε τους γειτονες....
    Ευχομαι ως το τελος του χρονου να εχουν φτιαχτει ολα και να συνεχισουν ολοι να παιζουν το αγαπημενο μας παιχνιδι, θα λυπηθω πολυ αν αποχωρησουν τοσοι και τοσοι φιλοι, ηδη εχουμε χασει πολλους :(
     
    Αρέσει στους Lina123, ioanna6929 και Panagiotiis.
  8. SKYLOS11

    SKYLOS11 Ανερχόμενος συντάκτης

    το παιχνιδι εχει πολλα προβληματα.ολο κολλαει και οτι νανε κανει.
    ετσι δεν ειναι ωραια.
    ελπιζω να διορθωσει αυτο το πραγμα πολυ συντομα.
     
    Αρέσει στον/ην ioanna6929.
  9. vasmpou

    vasmpou Αρχάριος στο φόρουμ

    δυστυχως οσοι εχουμε παλιο υπολογιστη, πρεπει να τον αλλαξουμε ή να σταματήσουμε το παιχνιδι . χρηματα για υπολογιστη τετοιες εποχες δεν υπαρχουν .
     
    Αρέσει στους ioanna6929, Panagiwtena και ολγα1112.
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Σας παραθέσω απόσπασμα από την ανακοίνωση
    Είμαστε αισιόδοξοι ότι όλοι οι παίκτες θα μπορούν να παίξουν Farmerama όταν το Flash καταργηθεί. Μια εναλλακτική λύση για το Unity/WebGL είναι στην τελική φάση και θα δοκιμαστεί από τους συντονιστές μας τις επόμενες ημέρες και μόλις θα είμαστε ικανοποιημένοι από την ποιότητα, θα σας το παρουσιάσουμε. Μείνετε συντονισμένοι!
     
  11. xristinagks2006

    xristinagks2006 Αρχάριος στο φόρουμ

    φυσικα κ εγω τα ιδια προβληματα εχω....χθες με κοπο μπηκα κ ισα που φυτεψα...μεχρι το βραδυ....σημερα ,απο της 7 το πρωι προσπαθω κ μολις τα καταφερα.υπομονη κ αισιοδοξια.
     
    Αρέσει στον/ην ioanna6929.
  12. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα κι απο μενα..
    Εχω ξεκινησει τις δοκιμες για να μπω στο farmerama , με firefox ..
    Οι πρωτες προσπαθειες μου να συνδεθω με το unity ηταν ακαρπες..Γυριζε συνεχεια η μαργαριτα για πολλη ωρα και μεχρι εκει..:cry:
    Μετα εκανα αρκετες ανανεωσεις μηπως ξεκολλησει..:oops::oops:
    Αργοτερα που ξαναπροσπαθησα ,εμεινα με την μπαρα γεματη στο 100% και δεν με βαζει στο παιχνιδι..
    Θα κανω λιγο υπομονη και θα ξαναδοκιμασω ..:oops::oops:
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 25/11/20
    Αρέσει στους ioanna6929 και yelander10.
  13. yelander10

    yelander10 Ενεργός συντάκτης

    ουτε χθες καταφερα να μπω,ουτε σημερα μεχρι στιγμης,για να δουμε.....
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και skias10.
  14. gewrgia96

    gewrgia96 Αρχάριος στο φόρουμ

    ελπιζω να ειναι οκ το παιχνιδι και να μην μας κανει κολπα οπος εχτες
     
    Αρέσει στον/ην ioanna6929.
  15. gewrgia96

    gewrgia96 Αρχάριος στο φόρουμ

    ετσι ακριβωςεπαθα και εγω στα μυνηματα ηθελα να μηλησω με ενα γειτονακι και μου εσπασε τα νεβρα
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και αμφιθεα.
  16. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα..εγώ σήμερα που ξαναέπαιξα μου κολλούσε λίγο και σε κάποιους στάβλους μου έβγαζε άλλες ονομασίες..:sleepy:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] Βέβαια το πρόβλημα ήταν προσωρίνο, καθως έβγαινα και ξαναέμπαινα στην έκταση ήταν όλα κανονικά!!
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και jimixatz.
  17. sofiatasos40

    sofiatasos40 Αρχάριος στο φόρουμ

    εγω δεν μπορω να μπω πειτε μου τι να κανω
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και yelander10.
  18. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Καλησπέρα κι από μένα παίζω από 3 διαφορετικές συσκευές, pc 12ετίας laptop 4ετίας κ κινητό μέτριο κ σύνδεση έως 24 (14-17 mbps). Ο χρόνος ανταπόκρισης είναι σαφώς πιο γρήγορος από πριν. Κολλάει που κ που αλλά επανέρχεται σχετικά γρήγορα. Στο κινητό τα πράγματα είναι πιο δύσκολα αλλά γενικά καλύτερα από πριν. Ελπίζω με το τέλος των ρυθμίσεων να είμαστε καλύτερα. Καλή συνέχεια σε όλους!!!
     
    Αρέσει στον/ην ioanna6929.
  19. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλα θα αρχισει δρωμενο χωρις να μπορουμε να μπουμε?
    ειναι δυνατον?
    εγω δεν μπορω να μπω απο χτες!μπηκα λιγο απο κινητο με το ζορι κ δεν ξερω καν τι εχω κανει παντως δεν εχω αδειασει τα παντα!
     
    Αρέσει στον/ην ioanna6929.
  20. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα! Τα ίδια με τους προλαλήσαντες ...σε αυτό το τεστ κατάφερα να μπω αλλά στα 3-4 λεπτά κολλούσε ανεπανόρθωτα.
    Ευχαριστώ!
     
    Αρέσει στον/ην ioanna6929.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.