Κατάργηση sms

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την FOIVOS22, 11/4/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. FOIVOS22

    FOIVOS22 Νέος ειδικός

    Αγαπητοί συναγρότες,

    Καταργήθηκε, από πρώτη Απριλίου του 2021, η μέθοδος πληρωμής με SMS. Κρίμα, διότι με εξυπηρετούσε πάρα πολύ και επειδή πιστέυω ότι εξυπηρετούσε και άλλους, αιτούμαι την επαναφορά της.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, toula25, pagoni1020 και 3 σε άλλους.
  2. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εγώ μόνο μ αυτό τον τρόπο αγόραζα φιορίνια και φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιήσω ηλεκτρονικές πληρωμές γιατί είμαι εκ πεποιθήσεως επιφυλακτική και δεν την χρησιμοποιώ πουθενά και συγκεκριμένα σήμερα το συνειδητοποίησα γιατι πήγα να αγοράσω φιορίνια και μετά θυμήθηκα οτι κάπου είχα δει κατι σχετικό.. και φυσικά δεν αγόρασα τίποτα...
     
  3. toula25

    toula25 Τακτικός στο φόρουμ

    Και εμένα αυτος ο τρόπος με εξυπηρετεί ούτε εγώ χρησιμοποιώ κάρτες στην ζωή μου !!
     
  4. mariobross2000

    mariobross2000 Νέος ειδικός

    Καλησπέρα και από εμένα. Είναι πολύ κρίμα που αφαιρέθηκε αυτή η επιλογή που μας βόλευε τόσο πολύ. Και αν έχω αγοράσει φιορίνια όλα αυτά τα χρόνια με sms! Με όλα αυτά που συμβαίνουν στο παιχνίδι τελευταία, δύσκολο να διατηρηθεί το ενδιαφέρον των παικτών. Κάποια στιγμή θα το καταλάβουν, που θα πάει, αρκεί να μην είναι πολύ αργά!
     
    Αρέσει στους vagelis1968, GEPPO1 και toula25.
  5. FOIVOS22

    FOIVOS22 Νέος ειδικός

    Προσωπικά, έχω χρησιμοποιήσει και το τηλέφωνο, κάποιες φορές που χρειάστηκα μεγαλύτερες ποσότητες φιορινιών σε σύντομο χρονικό διάστημα, αλλά το μήνυμα εξυπηρετεί πολύ περισσότερο τον μέσο χρήστη που δεν θέλει να επενδύσει πολλά στο παιχνίδι και είναι πιο εύκολος ο έλεγχος, ειδικά όταν τα μηνύματα στέλνονται από καρτοκινητά. Προσωπική μου άποψη.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, dafni_mat, toula25 και 2 σε άλλους.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    δυστυχώς τωρα θέλω να αγοράσω φιορίνια και δεν μπορώ... πολύ στεναχωρήθηκα που δεν μπορω να κανω δουλεια μου... δεν εμπιστεύομαι τις άλλες συναλλαγές
     
  7. FOIVOS22

    FOIVOS22 Νέος ειδικός

    Δεν είσαι ο μόνος. Πιστεύω ότι εξυπηρετούσε πολλούς αυτή η μέθοδος, αλλά το παιχνίδι αυτό γίνεται ολοένα και πιο "εχθρικό" απέναντι στον μέσο παίκτη, με κάθε αλλαγή/αναβάθμιση που του κάνουν, την τελευταία τετραετία. Αν συνεχιστεί αυτό, προβλέπω να το εγκαταλείπουμε μαζικά και να μείνει μία μικρή ελίτ, η οποία θα βρίσκεται στην κορυφή του πίνακα επιπέδων ή/και χορτοταλίρων.....
     
    Αρέσει σε toula25, GEPPO1, mariobross2000 και 3 σε άλλους.
  8. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Εκτός απο τα sms που είναι πολύ βολικά για πολλούς υπάρχει και η paysafe card, προσωπικά χρησιμοποιώ αυτή την μέθοδο, και είναι πολύ βολική. Οι τιμές ξεκινούν από 5€ οπότε είναι ένα ποσό που βοηθάει αρκετούς. Φυσικά καλό θα ήταν να επέστρεφε η μέθοδος των sms, αλλά σε περίπτωση που δε θέλετε να εμπλακείτε με κάρτες η paysafe είναι όπως ακριβώς το γράφει safe:)
     
    Αρέσει σε vagelis1968, sofiapao76, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  9. akis24

    akis24 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα αγροτόπουλα

    Σήμερα ανακάλυψα κι εγώ ότι δεν μπορώ να πληρώσω με sms. Με εξυπηρετούσε κάποιες φορές.
    Τουλάχιστον βολεύομαι και με τους άλλους τρόπους πληρωμής.
    Ελπίζω να το επαναφέρουν.
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και GEPPO1.