Feedback Καθημερινά Δώρα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 28/9/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας, για την καινούρια λειτουργία
    Καθημερινά Δώρα

    [​IMG]


    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Καθημερινά-δώρα.18858/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Καθημερινά-δώρα.18857/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. mariavet

    mariavet Προχωρημένος

    Καιρός ήταν!!! Μου αρέσει πολύ η εξέλιξη αυτή του Σγουρομάλλη, καθώς και το ότι επιβραβεύονται οι τακτικοί παίχτες. Επίσης, το διακοσμητικό του Οκτωβρίου είναι πολύ καλό! Ευχαριστούμε!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ttrouli, βιβη.2003 και 7 σε άλλους.
  3. gian1

    gian1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους. Μου αρέσει η ανανέωση και του χώρου και των δώρων. Μπράβο για τις αλλαγές. Με στεναχωρεί βέβαια το γεγονός ότι δεν θα έχουμε κάθε μέρα δώρο 1 γύρο στο χωριατοροδάνι επειδή θα δίνετε μόνο στους πρίμιουμ παίχτες. Μακάρι να επανέλθει για όλους. Ας ξεκινήσει να δούμε πώς θα πάει και βλέπουμε.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, anangio, ttrouli και 7 σε άλλους.
  4. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ



    Καλησπέρα σε όλους σας!! Εγώ δε θα βιαστώ,ούτε να επιβραβεύσω...αλλά ούτε και θα επικρίνω αυτή τη "νέα ανανέωση"των δώρων.
    Όμως θα καταθέσω την εύλογη απορία μου@ τον προβληματισμό μου :(για τον 1 δωρεάν γύρο που πλέον θα τον έχουν μόνο όσοι πληρώνουν αδρά στην εταιρεία. "Θέλει κάτι να πεί ο ποιητής με αυτό?":oops:Οπότε τη βλέπω με επιφύλαξη αυτή τη νεά κατά τα αλλά ανανέωση;)όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι..........Οψόμεθα!!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, kolokythopitas, ttrouli και 6 σε άλλους.
  5. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Καλησπερα ...
    Εγω παλι καταλαβα οτι κοβεται ενας γυρος για ολους ...διοτι οι πριμιουμ ειχαν δυο γυρους καθημερινα και οι μη εναν αρα ...ισια καραβια ισια νερα ,μακαρι να παει καλα το νεο βημα της εταιρειας .
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ttrouli, βιβη.2003 και 8 σε άλλους.
  6. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    παει ο καθημερινος γυρος θα πρεπει να περιμενω ποτε θα μου το δωσει ως ημερισιο δωρο καποια στιγμη τουλαχιστον ετσι καταλαβα ....μακαρι να εχω κανει λαθος....
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ttrouli, βιβη.2003 και 4 σε άλλους.
  7. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Όντως και μένα αυτο με εκνευρισε διότι ανανέωσαν το ροδάνι και σου λέει ότι θα έχεις 10 γύρους...αλλά τώρα στο παίρνει πίσω...και λέει μόνο οι πρίμιουμ θα το έχουν! (αλλα γιατι στεναχοριώμαστε...απλο ροδάνι είναι χαχα χάρισμα τους :pxD)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ttrouli, βιβη.2003 και 5 σε άλλους.
  8. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου γκρινια πριν αρχισει. αφηστε ρε παιδια να ξεκινησει και μετα βλεπουμε .εμενα καθε τι καινουριο μου αρεσει. ετσι και αλλιως ολο αυτο ειχε καταντησει πολυ βαρετο!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ttrouli, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  9. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Να σας ενημερώσω οτι θα λάβετε 5 γύρους στο ροδάνι ως καθημερινό δώρο σε κάθε εβδομάδα του Οκτωβρίου.

    Ομως αυτό ισχύει για τον Οκτώβριο. Η ποσότητα και η συχνότητα μπορεί να ποικίλει τους επόμενους μήνες. ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ttrouli, sofiapao76 και 10 σε άλλους.
  10. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Κάθε αλλαγή που έχει γίνει στο παρελθόν, όσο κι αν μας άρεσε ή όχι στην αρχή, μετά από λίγο καιρό παιχνιδιού είτε είδαμε τα καλά του είτε προσαρμοστήκαμε σε αυτά που μας έδινε. Άλλωστε μην ξεχνάτε ότι ο καθένας από εμάς έχει διαφορετική αντίληψη για το είναι καλά και τι κακό, γιατί πολύ απλά ο καθένας από εμάς έχει διαφορετικό σκεπτικό και τρόπο παιχνιδιού.

    Η αλλαγή στα γραφικά του παιχνιδιού πέρσι ήταν ίσως το πιο δυνατό σε αρνητικές αντιδράσεις που για μένα προσωπικά δεν ήταν.
    Οι αποθηκευτικοί χώροι μαζέψανε επίσης πολλά αρνητικά σχόλια επειδή δεν έδωσαν στους παίκτες αυτό που τόσα χρόνια περιμένανε αλλά και επειδή για να τους επεκτείνει κανείς θέλει πολλά εργαλεία. Και αναρωτιέμαι... τι να τα κάνει κανείς τα 1500 φτυάρια, 1000 σφυριά, 500 φυντάνια βελανιδιάς κλπ. αν δεν έχει σκοπό να τα χρησιμοποιήσει; Όσο για τον χώρο;;;;

    Δεν είδα στις παραπάνω αναρτήσεις σας να αναρωτιέστε τι θα γίνει ο χώρος που εμφανίζεται σήμερα το αγαπημένο μας μαύρο προβατάκι... μήπως η εταιρία θέλει να μας δώσει κι άλλη έκταση;;; Μήπως ετοιμάζει κάτι καινούργιο;;;

    Δεν γνωρίζω τίποτα απλά αναρωτιέμαι... και επειδή η εταιρία δεν κάνει απλά ξεκάρφωτα κάποιες αλλαγές σε κάτι που λειτουργεί σωστά και χωρίς πρόβλημα από την έναρξή του, πιστεύω ότι έχει να κάνει και με την/τις επόμενες αλλαγές που έρχονται.

    Ίσως δοθεί εν καιρό και η απάντηση - με πράξη - που τόσο καιρό έχουμε διαβάσει σε αυτό το forum... "η εταιρία δεν διαβάζει τα παράπονα / μηνύματα των παικτών".

    Προσωπικά σχετικά με τα καθημερινά δώρα... είναι ωραίο και καλό και μην ξεχνάμε ένα πράγμα, δεν χρειάζεται να μας δώσει τίποτα και μας δίνει ακόμη κάτι παραπάνω. Όσο για τους γύρους του ροδανιού... δεν έχει λογική να μας τους αυξάνει και στην συνέχεια να τους "κόβει" οπότε και εκεί θα είναι όπως πριν.

    Το μέλλον θα δείξει...!!!

    Καλή συνέχεια
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ttrouli, koyrsaros και 9 σε άλλους.
  11. moira

    moira Ενεργός συντάκτης

    ας δούμε λίγο τα θετικά της νέας αλλαγής και ας χαρούμε με αυτό που μας προσφέρεται από την εταιρεία....
    εξάλλου το σπέσιαλ δώρο του Οκτωβρίου είναι υπέροχο, και για τους νεότερους παίκτες αποτελεί μεγάλη βοήθεια.
    8000 ΤΠΕ/ΠΕ μόνο και μόνο επειδή μπαίνεις καθημερινά στο παιχνίδι?
    Για σκεφτείτε το λίγο....
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, graganta, ttrouli και 14 σε άλλους.
  12. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Δεν ξέρω αν το πρόσεξε κανείς ή αν όλοι το προσέξατε απλά δεν το γράφετε... ο χώρος των μέχρι χθες καθημερινών δώρων είναι "υπό κατασκευή". :)

    Δεν ξέρω τι σημαίνει ή αν σημαίνει κάτι :oops: εγώ απλά εύχομαι να σημαίνει ότι κάτι καινούργιο θα προστεθεί στις φάρμες μας το επόμενο διάστημα. ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, graganta, ttrouli και 7 σε άλλους.
  13. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    κ
    Καλημερα...ναι εχεις απολυτο δικιο!μονο που...Προστεθηκε ηδη:D:inlove:!Τρεξτε ολοι και αρπαξτε τους δωρεαν γυρους απο την εφημεριδα μας:music:...Τι ωραια δωρα που προσφερει:inlove::p:inlove:!....Μπραβο στην εταιρια για αυτην την υπεροχη αλλαγη!:)!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ttrouli, skareleni και 2 σε άλλους.
  14. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού


    Όχι δεν κατάλαβες... αυτό που έγινε ήταν ήδη γνωστό γιατί μας είχε ενημερώσει η εταιρία και οι συντονιστές του forum αντίστοιχα... αυτό που δεν γνωρίζουμε είναι τι θα γίνει στην παλιά τοποθεσία... ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ttrouli, skareleni και 4 σε άλλους.
  15. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημερα σας, ελα μου ντε!!!! και δεν υπαρχουν φημες πουθενα, ψαχνω πολλη ωρα στα ξενα φορουμ αλλα τζιφος η αναζητηση.
    Λετε να'ναι καινουριο χωραφι????:eek: Ποση υπομονη να κανω η γυναικα???ειμαι και κουτσομπολα τρομαρα μου.
    Οσο για την αλλαγη στο Σγουρομαλλη, ενταξει ειναι, και τα δωρα μια χαρα, αλλα δεν κερναει τουρτα πια, ή εστω ενα τσαι ενα καφε, ετσι ξηροσφυρι?xD Πλακα κανω, μια χαρα εινναι η αλλαγη, μονο που φοβαμαι πως δεν θα θυμαμαι να παω στην εφημεριδα καθε μερα.
     
    Αρέσει σε ESABA, kolokythopitas, graganta και 13 σε άλλους.
  16. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    καταρχάς θα το θυμάσαι διότι 1ον μόλις μπαίνεις μέσα το 1ο που φορτώνει είναι τα νέα επομένως βλέπεις το πρόβατο και πας
    και σε περίπτωση που έχεις βιαστεί μόλις κοιταξεις αριστερα στα νέα θα δεις το γνωστό θαυμαστικό άρα σου λέει πήγαινε έτσι πήγα εγω σήμερα χαχα

    Μην σας πω ότι τώρα θα το θυμόμαστε και πιο εύκολα :)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ttrouli, skareleni και 2 σε άλλους.
  17. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Τι ωρια δωρα! Μερικα ειναι λιγο αχρηστα σαν τα παλια(ΠΕ) Αλλα με τα κουπονια, με τα βιοτ προιοντα και τα λιπασματα διορθωνονται ολα! Εξαισια αλλαγη
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ttrouli, skareleni και 2 σε άλλους.
  18. NikosRizo

    NikosRizo Νέος ειδικός

    Πολύ ωραία δώρα, μακάρι η νέα έκταση να είναι κάποιο έξτρα χωράφι, εκτός αν μας ετοιμάζει μεγάλη έκπληξη η εταιρία!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ttrouli, skareleni και 4 σε άλλους.
  19. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημέρα,

    έχει περάσει μία εβδομάδα από την αλλαγή που έγινε και συζήτηση δεν κάναμε να δούμε αν/τι έχουμε κερδίσει ή αν/τι έχουμε χάσει από την όλη ιστορία... :music:

    Εγώ αυτό που παρατήρησα είναι το εξής...

    - Για δεύτερη φορά ως πρώτο δώρο της εβδομάδας μου δίνουν 5 γύρους στο χοριατοροδάνι. Αυτό κρύβει μία μικρή παγίδα γιατί εάν έχει κανείς 7 γύρους θα χάσει τους δύο δίχως προειδοποίηση. :oops::cry:
    - Χάνετε ένα καθημερινό δώρο γιατί αντί αυτού παίρνουμε τους 5 γύρους που στην παλαιότερη έκδοση ήταν σίγουροι. :eek:
    - Χάνονται και δύο γύροι γιατί αντί για 7 γύρους (7 είναι οι μέρες τις εβδομάδες που παίρναμε δώρο έναν γύρο + επιπλέον δώρο) παίρνουμε 5 γύρους.

    Αν με ρωτούσε κανείς ποια από τις δύο εκδόσεις του καθημερινού δώρου θα προτιμούσα, θα απαντούσα χωρίς ενδοιασμό την καινούργια επειδή είναι πιο ωραία με γραφικά - βίντεο κλπ. απλά αυτό που δεν μου αρέσει είναι σε αλλαγή προς το καλύτερο να "χάνω" και κάποιο από τα προνόμια που είχα. Άλλωστε μην ξεχνάμε και θα το ξανατονίσω... δεν γνωρίζουμε τι θα μας παρουσιάσει η εταιρία στον παλιό χώρο του μαύρου πολυαγαπημένου μας προβάτου. Δυστυχώς ούτε νέα υπάρχουν αλλά όλος περιέργος ούτε φήμες... όλοι φυσικά ελπίζουμε σε έναν επιπλέον χώρο αλλά μέχρι να γνωρίζουμε σίγουρα - μέχρι δηλαδή να μας γίνει κάποια ανακοίνωση θα μας.... σκάσουν.:wuerg:

    Αυτά τα λίγα από εμένα, αν έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι άλλο ας με διορθώσει ή ας το γράψει για να έχουμε μία πιο ολοκληρωμένη άποψη.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ΔΙΑΚΟΣ, moira και 9 σε άλλους.
  20. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα! Πήρα τα τρία κλειδιά και πάτησα επάνω στο σεντούκι. Και τι να δω; 1 * ζ ά χ α ρ η !!! Φοβερό; Για σερί 21 ημερών... Με έκανε να γελάσω όμως. Οπότε, καλοδεχούμενη!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, misirli, graganta και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.