Feedback Η Νύχτα των Ζωντανών Σπασικλών

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 1/11/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
?

Τι σας άρεσε στο δρώμενο "Η νύχτα των Ζωντανών Σπασίκλων";

Αυτή η ψηφοφορία έληξε στις 8/11/23.
  1. Μου άρεσε μόνο ο μηχανισμός

    4.0%
  2. Μου άρεσε μόνο το μίνι παιχνίδι

    24.0%
  3. Μου άρεσε όλο το δρώμενο

    72.0%
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Γεια σας αγρότες και αγρότισσες

    καθώς το δρώμενο έφτασε στο τέλος του και θα επαναληφθεί σύντομα, θα θέλαμε να ακούσουμε την απόψη σας.

    Θα θέλαμε να απαντήσετε στις παρακάτω τρεις ερωτήσεις :

    1. Τι μου άρεσε στο δρώμενο;
    2. Τι δεν μου άρεσε στο δρώμενο;
    3. Τι θα πρέπει να αλλάξει την επόμενη φορά;
     
    Αρέσει στον/ην thena.
  2. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Όπως είπα και στην ανάρτησή μου το δρώμενο έχει πάρα πολλούς διαφορετικούς χρόνους και είναι αγχωτικό καθώς μια - δυο στραβοτιμονιές και σου έχει ξεφύγει και δεν υπάρχει τρόπος να το συμμαζέψεις. Το αποτέλεσμα του δρώμενου βασίζεται στα προϊόντα των στάβλων που έχουν μεγάλη αξία. Το 8ωρο (και κάτι) απαιτεί ακρίβεια στην ώρα της έναρξης και λήξης με αποτέλεσμα να πρέπει να ξεκινάς το παιχνίδι από νωρίς το πρωί και να το λήγεις την ώρα του ύπνου περίπου. Αυτό για τους εργαζόμενους είναι αρκετά απαιτητικό καθώς καθορίζει ουσιαστικά τη μέρα σου. ΄
    Ένα παράδειγμα: Έχω σχεδιάσει τη συγκομιδή των στάβλων να πέσει στις 11:00 το βράδυ για να κοιμηθώ και να ξυπνήσω το πρωί στις 6:45 όπως κάθε μέρα. Όμως το νέο μίνι παιχνίδι ξεκινάει στη 01:00 τα χαράματα. Άρα πρέπει να ξενυχτήσω ή να μην εκκινήσω τους στάβλους περιμένοντας να το κάνω το πρωί (χάνω μια περίπου σαιζόν). Άντε και αποφάσισα να ξενυχτήσω να παίξω στη 01:00 το παιχνίδι να πάρω το μπόνους και να ξεκινήσω τους στάβλους. Το πρωί που θα ξυπνήσω οι στάβλοι δεν είναι έτοιμοι και πρέπει να τους μαζέψω το μεσημέρι όταν επιστρέψω από την εργασία οπότε πάλι χάνω μια σαιζόν. Το επόμενο μάζεμα (8 και κάτι ώρες) πάλι πέφτει κοντά στις 11:00 το βράδυ. Οπότε ένας εργαζόμενος προλαβαίνει 2 σαιζόν στάβλων χωρίς να γίνει κομμάτια.
    Με 6 προϊόντα στάβλων την ημέρα και 6 μέρες παιχνιδιού 6x6=36 βγαίνει το δρώμενο; Εγώ διαίρεσα τους συνολικούς πόντους του δρώμενου με την αξία των προϊόντων στάβλου και μου βγήκαν 48,5 προϊόντα να απαιτούνται. Η αξία των υπόλοιπων 48,5-36=12,5 προϊόντων στάβλων καλύπτονται από την αξία φυτών και δέντρων; Μπορεί οριακά... ναι... δεν ρηλαξάρεις με το δρώμενο να το ευχαριστηθείς.
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  3. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μάλλον κάτι κάνεις λάθος.

    Εγώ ολοκλήρωσα το δρώμενο με 2 συγκομιδές στάβλων την ημέρα. στις 10:00 πμ και στις 20:00
    Ουτε ξύπνησα ξημερώματα, ούτε ξαγρύπνησα.
     
    Αρέσει στον/ην jimixatz.
  4. kellyboukou

    kellyboukou Νέος ειδικός

    Καλησπέρα,
    Χάρη στις αυπνίες μου το δρώμενο βγήκε πολύ άνετα τελικά... Τώρα αν δεν είχα αυπνίες μάλλον θα ζοριζόμουν κάπως xD.
    Γενικά το δρώμενο μου φάνηκε ευχάριστο. Το μίνι παιχνίδι το βρήκα αρκετά ξεκούραστο και είχε ενδιαφέρον που έπρεπε να σκεφτούμε κάποια στρατηγική για να φτάσουμε στο στόχο μας. Αυτό που θα κάνω αν μας ξανατύχει, είναι να μην παίρνω μόνο μπόνους για ζωάκια τις πρώτες μέρες, αλλά να ξεκινήσω νωρίτερα τα μπόνους για τα δέντρα, καθώς έκαναν διαφορά. Μια μικρή βελτίωση που ίσως θα ήθελα να δω θα ήταν να βγαίνουν 3 συγκομιδές ζώων μέσα στην μέρα (δλδ μια μικρή μείωση του χρόνου παραγωγής), έτσι ώστε να είναι πιο εύκολο να προγραμματίσουμε τους χρόνους συγκομιδής σε σχέση με το ημερήσιο μας πρόγραμμα.

    Καλή συνέχεια σε όλους!
     
  5. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Το τελειωσα το δρωμενο αλλα δεν μου αφησε κατι να με κανει να το επιθυμω και παλι,
    απλα βαρετο και αν δεν δουμε το καταστημα που θα υπαρχει στο επομενο με το νομισμα παντα τι θα παιρνουμε
    αδιαφορο για εμενα.
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και misirli.
  6. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    καταρχάς αυτό που μου άρεσε ήταν το μινι παιχνίδι, αλλα είχα ένα θεματάκι ειδικά στο μεσαίο μπόνους δρώμενου (
    Επιταχυντής Πιξελοσυγκομιδής, που Αυξάνει την συγκομιδή του πιξελόδεντρου κατά 6 για 1 ώρα)
    Αυτό το +6 είναι πιο ορατό από το τι έχεις και πολύ κολλητό! αυτό λιγο να διορθωθεί θα έλεγα, τώρα για τους χρόνους...ας μιλήσουν οι άλλοι καλύτερα!!!

    Α! και κάτι ακόμη στο μινι παιχνίδι να το κάνετε 3 παιχνίδια όσα είναι και τα μπόνους!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/11/23
    Αρέσει στους kellyboukou και αμφιθεα.
  7. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    γεια χαρα σε ολους
    θα ηθελα να πω κ εγω τι γνωμη μου μιας κ μας την ζητατε
    1.Μου αρεσε εεεεε μμμμ κατσε να σκεφτω....εεε τα γραφικα ,ναι ναι τα γραφικα ηταν ωραια τους το δεινω αυτο...o_O
    2.Δεν μου αρεσε (αυτο ειναι πιο ευκολο) το τι ειναι στην εκταση αυτη κ δεν μπορουμε να βαλουμε μπονους οπως κ καθε παιχνιδι εκει εκτος κ αν βγει χωρις αγχος...το μινι παιχνιδι δεν ηταν δυσκολο γιατι μπορουσες να το βγαλεις με τυχη πραγμα που δεν μου αρεσει γιατι ισως αργοτερα να γινει πιο δυσκολο κ η τυχη δεν θα φτανει xD
    3.Θα αλλαζα οτι δεν μου αρεσει στο 2.:p

    Αυτα :)
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Τα παζλ δεν λύνονται με τύχη αλλά με λογική σκέψη ;)
     
  9. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημερα σας κ καλο μηνα .. γραφω μια κ το ζητησατε κ εγω ... ψηφισα οτι μου αρεσε το δρωμενο ..οντως ναι ..αν κ στην αρχη πελαγωσα ... δεν ειμαι καλη σε τετοια μινι games λογω χρονου .. σχεδον παντα ημουν εκτος χρονου ... μαζευα 2 φορες την ημερα .. κ ακομη δεν εχω ολοκληρωσει το τελευταιο βημα .. ελπιζω μεχρι να ληξει να τα μαζεψω ... με βοηθησαν πολυ οι οδηγιες σας κ σας ευχαριστω πολυ ..παντα ειναι πολυτιμες .. χωρις αυτες δεν κανω ρουπι..παιζω χαλαρα κ δεν αγχωνομαι .. τι θα αλλαζα ? μαλλον τον χρονο λιγο περισσοτερο για εμας τις γιαγιαδες,,, ευχαριστω πολυ !
     
  10. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Ωραίο δρώμενο
    Εύκολο
    Όχι και τόσο απαιτητικές ποσότητες τελικά.
    Δεν θα άλλαζα κάτι..Ούτε ξενύχτησα, ούτε ήμουν συνεπής καθώς και λάθη έκανα στο πρώτο και έχασα τα μπόνους, έκανα να μαζέψω μια μέρα ολόκληρη σχεδόν λόγω υποχρεώσεων και φύτευα όχι και τόσο τακτικά, αλλά και πάλι βγήκε)
    Μαρέσουν τα δρώμενα που δεν επηρεάζουν τη φάρμα καθώς έτσι μας δίνεται η δυνατότητα να ασχοληθούμε με άλλες εργασίες εκεί;)
    Αυτάαα:music:.
     
    Αρέσει σε Nantia123, martha72, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  11. IRENE26

    IRENE26 Επιφανής του φόρουμ

    Καλησπέρα και από εμένα. Και εμένα μου αρέσουν τα δρώμενα στην ειδική έκταση. Δεν μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε, το θεωρώ εύκολο και με άνεση χρόνου, που φυσικά μας χρειάζεται ο χρόνος επειδή δεν επιδρούν τα bonus στην ειδική έκταση. Δεν το έχω τελειώσει ακόμα γιατί ούτε και εγώ ήμουν συνεπής λόγω υποχρεώσεων, ούτε ξενύχτησα, αλλά θεωρώ ότι με το τελευταίο μάζεμα θα το τελειώσω.
     
    Αρέσει στους sofiapao76, toylaaaaa και SYLVART.
  12. skgskg

    skgskg Κόμης

    Ωραίο το δρώμενο στην ειδική έκταση. Στην αρχή μπερδεύτηκα λίγο με τα μπόνους που κερδίζαμε από το μίνι παιχνίδι με αποτέλεσμα να βάζω τροφή και μετά να ενεργοποιώ το μπόνους. Πριν μαζέψω τα δέντρα να μην βάζω το μπόνους για μείωση χρόνου. Έτσι έχασα κάποια παιχνίδια μέσα στη μέρα αλλά ευτυχώς που δώθηκε η παράταση για να το τελειώσω και εγώ σήμερα το πρωί. Βέβαια και οι χρόνοι ήταν διαφορετικοί για να μαζέψουμε.
     
  13. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

    Η δημοσκόπηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.