Feedback Ημερολόγιο "Κοχυλένιων εκπλήξεων"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 31/5/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Louisa

    Louisa Κόμης

    Για να δούμε τι θα δούμε, αν θα είναι μαγικό ή μήπως είναι εξωτικό; μήπως... μήπως... μήπως...
    Ξέρω, ξέρω, θα σας πω αφού δεν είναι μυστικό... είναι... το 25ο κοχύλι και είναι... Χορτοτάληρα... 450χ επίπεδο ;)
     
    Αρέσει σε jimixatz, sofiapao76, powerranger91 και 6 σε άλλους.
  2. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Σκετη απογοητευση αυτο το ημερολογιο :ρ Αν εξαιρεσουμε τους σταβλους και τα δενδρυλια, που στην τελικη δεν ειναι και δυσκολο να αποκτηθουν σε ιβεντ, ολα τα αλλα ειναι αχρηστα
     
  3. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα
    Το ημερολόγιο έχει δωρεάν δώρα και οτι μας δίνει είναι καλό.
    Και τα μυστηριώδη δενδρύλια, και οι μυστηριώδες στάβλοι και τα πάρτι εισιτήρια και τα διακοσμητικά και η σειρά σύννεφων.
    Και φυσικά τα bonus είναι απο τα πιο χρήσιμα δώρα που είναι σπάνιο να κερδίσει κάποιος εκτός από τα ημερολόγια.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί σου είναι άχρηστα όλα αυτά. Για εμένα όλα είναι καλοδεχούμενα και μου κάνει εντύπωση οτι τα βρίσκεις όλα άχρηστα.
     
    Αρέσει σε GaTe987, skareleni, monolith2 και 5 σε άλλους.
  4. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Δεν ειπα οτι ειναι επι πληρωμη, ουτε οτι δεν θα τα παρω. Προφανως ολα καλοδεχουμενα... Αλλα τα δωρα ειναι ξεπερασμενα, δεν προσφερουν σε μενα κατι καινουργιο και αν χασεις μια μερα τοτε παει η φασολια και ολα.
     
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα



    Μπορείς να μου αναφέρεις δώρα τα οποία δεν είναι "ξεπερασμένα" για να τα προωθήσουμε για τα επόμενα ημερολόγια.
    Επίσης η σειρά σύννεφων δίνεται ως ανταμοιβή σε όσους είναι αφοσιωμένοι στ farmerama και δεν παραλείπουν να παίξουν καθημερινώς.
     
  6. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Καλησπέρα και σε σας!
    Μερικα που μου ερχονται τωρα στο μυαλο ειναι τα εξης:
    Εργαλειοθήκες
    Μυστηριωδη δενδρυλλια και σταβλοι τα οποια ειναι τα πιο νεα(και οχι ο κυκνος του 15)
    Ισως μια νεα αποστολή, η οποια στην συνεχεια θα ειναι διαθεσιμη με φιορινια(οπως οι φασολιες στα ιβεντ)
    Νεον σταβλοι
    Τζαμποδεντρα Η σταβλοι τζαμπο
    Μεγαλυτερες ποσοτητες σε οτι δινεται, και οχι οι γελοιες ποσοτητες οπως 20χΣουπερ λιπασμα
    Ενας νεος πελατης στην λαικη
    Επιλογη ενος διακοσμητικου απο παλαιοτερα ιβεντ η μια φασολια
     
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δυστυχώς αυτά που αναφέρεις δεν είναι εφικτό να υλοποιηθούν.

    Εργαλειοθήκες : Εχουν δοθεί σε αρκετά ημερολόγια/δρώμενα
    Μυστηριώδη δενδρύλια / στάβλοι: Σπάνια δίνονται τελευταίας έκδοσης. Επίσης δεν θα ήταν δίκαιο να δοθούν τελευταίας έκδοσης για όσους παίκτες έχουν πληρώσει για να τα αποκτήσουν.
    Τζαμπό στάβλοι/δέντρα : Υπάρχει ανακοίνωση η οποία αναφέρει οτι έχουν καταργηθεί
    Γελοίες ποσότητες σούπερ σε λιπάσματα/τροφές : Μέχρι σήμερα έχουν δοθεί λιπάσματα/τροφές αξίας 115 Φιορινιών. Διόλου γελοίο ποσό χωρίς καμία απολύτως προσπάθεια
    Νέος πελάτης: Δεν μπορεί να δοθεί νέα λειτουργία από ημερολόγιο, μόνο δώρα
    Διακοσμητικό/φασολιά απο προηγούμενα δρώμενα : Ανέφικτο. Οι περισσότεροι παίκτες έχουν ήδη παλαιότερες σειρές και δεν γίνεται να τα αποκτήσουν δεύτερη φορά. Επίσης τα διακοσμητικά απο τα δρώμενα εχουν αποκτηθεί απο κόπο και κόστος και θα ήταν άδικο να δοθούν δωρεάν σε κάποιον άλλο.

    Και εγώ θα ήθελα απο το ημερολόγιο 500 Φιορίνια και ένα ευρώδεντρο.
    Αλλά δεν είναι εφικτό. Θα πρέπει λοιπόν να αναλογιστούμε τις δυνατότητες του παιχνιδιού πριν χαρακτηρίσουμε κάτι "ξεπερασμένο"

    Τέλος αν θεωρείς γελοίες ποσότητες στα λιπάσματα, έχε υπόψη σου οτι κάποιοι πληρώνουν με αληθινά ευρώ για να πάρουν αυτά τα αντικείμενα ενώ εσύ τα παίρνεις δωρεάν τώρα απο το ημερολόγιο.
     
    Αρέσει στον/ην mama1234.
  8. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Λοιπον
    Το γεγονος οτι οι εργαλειοθηκες εχουν δοθει σε αλλα δρωμενα σημαινει οτι ειναι ανεφικτο να υλοποιηθει; Επισης ειναι πολυ πιο χρησιμες, αφου συνεχως υπαρχουν νεα εργαστηρια και αναβαθμισεις σταβλων, σε αντιθεση με τα δεντρα και τα ζωα που εκτος απο τις αποστολες η χρηση τους περιοριζεται στην πωληση στην λαικη
    Ακομα, υπαρχει διαφορα στο τελευταιας εκδοσης και στο εκδοση 2015 για τους σταβλους, οι οποιοι μας δινουν τα ιδια και τα ιδια ζωα, εκ των οποιων ενα ειναι το βατραχι που μπορει να αποκτηθει πλεον με χτ
    Για τα σουπερ λιπασματα, αν εσεις και οι υπολοιποι παικτες θεωρειτε το 20 εστω και κανονικη ποσοτητα, τοτε τι να πω... Αυτο ειναι υποκειμενικο
    Οσον αφορα το σχολια σας για τα 500 φιορινια και τα Ευρωδεντρα, καλο θα ηταν να κρατατε τις ειρωνιες για αυτους που γνωριζετε και οχι για τα μελη του φορουμ που ειστε υπευθυνοι. Αλλωστε η επιθυμια αποκτησης αντικειμενων που δεν εχουν αποκτηθει μονο με φιορινια και ευρω δεν ειναι τοσο αλλοκοτη οσο την παρομοιαζετε
     
    Αρέσει στον/ην jimixatz.
  9. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δεν είπα οτι οι εργαλειοθήκες είναι ανέφικτες να δοθούν. Σου είπα οτι έχουν δοθεί ξανα και άρα δεν είναι ανέφικτο.

    Για τους μυστηριώδη στάβλους σου έχω απαντήσει ήδη

    Τέλος, δεν σε ειρωνεύτηκε κανεις.
    Σου έδωσα ένα ακραίο παράδειγμα για να καταλάβεις οτι πρέπει να σκεφτείς τι είναι εφικτό και τι όχι, τι είναι δίκαιο και τι όχι και όχι τι είναι επιθυμητό.
    Μην ξεχνάς οτι ορισμένα αντικείμενα είναι μόνο για παίκτες που πληρώνουν. Δεν γίνεται λοιπόν να έχουν τα ίδια πλεονεκτήματα με παίκτες που παίζουν στην δωρεάν έκδοση.

    Σου είπα επίσης οτι αυτες οι γελοίες ποσότητες που αναφέρουν αντιστοιχούν σε 115 Φιορίνια και άρα είναι αρκετές ποσότητες για ημερολόγιο.

    Θα προωθήσω όμως την προταση σου για τις εργαλειοθήκες.
     
    Αρέσει στους 2014chr και jimixatz.
  10. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Σε καποια συμφωνω σε καποια οχι τοσο, αλλα ετσι και αλλιως δεν μπορουμε να συμφωνουμε σε ολα.. Απλως υπαρχει και μια αντιθεση σε αυτα που λετε :Δυστυχώς αυτά που αναφέρεις δεν είναι εφικτό να υλοποιηθούν. <>Δεν είπα οτι οι εργαλειοθήκες είναι ανέφικτες να δοθούν.
     
  11. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    απλά δε θα σχολιάσω -κατ΄επιλογή μου- τα παραπάνω και θα τα προσπεράσω.... είναι και καλοκαίρι :p

    το σημερινό δώρο βρίσκεται στο κοχύλι Νο 26 και είναι.... 2X λευκή αγνότητα
     
    Αρέσει σε GaTe987, powerranger91, skareleni και 8 σε άλλους.
  12. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    άντε μια κι έχω μείνει σχεδόν μόνη να σας πω εγω τι έχει απόψε το ημερολόγιο

    έχειιιι... να μην σας κρατήσω λίγο σε αγωνία; χαχα

    καλά εντάξει θα σας το πω τώρα:

    έχει...2 λευκές αγνότητες
    καληνύχτα
     
    Αρέσει σε powerranger91, skareleni, 2014chr και 7 σε άλλους.
  13. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλημερα ρε παιδια...περιμενα εχθες μεχρι της δωδεκα το βραδακι για να δω τι εχει το κοχυλι διοτι οπως ολοι γνωριζουμε μετα της δωδεκα ξεκιναει η επομενη μερα ετσι;)?Το κοχυλι γιατι δεν ανοιγε με τιποτα.:wuerg:..Ξεχαστηκε ή μαγκωσε το στωμα τουxD?Εσεις πως τα βλεπετε ?o_O
     
    Αρέσει σε LILA413, soyla74, powerranger91 και 5 σε άλλους.
  14. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Στη 1 θα δεις ανοιχτό το κοχύλι, όπως και θα ανανεωθούν τα δώρα των γειτόνων,
    γιατί η καινούργια φαρμερική μέρα στην Ελλάδα ξεκινά 1 η ώρα.
    Και τα κοκόρια μας έχουν προσαρμοστεί xD
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε Gulit1, soyla74, skareleni και 10 σε άλλους.
  15. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    μετά το σημερινό, Νο 27, υπάρχουν τρία κοχυλάκια και δύο μπόνους κοχύλια, τα οποία, θέλω να ελπίζω πως θα περιέχουν δώρα «δώρα» κι όχι δώρα «άδωρα», άλλωστε τα δώρα είναι πάντα δώρα (έστω κι αν μερικές φορές μας απογοητεύουν)!!!
    Ήδη γνωρίζουμε πως το ένα μπόνους κοχύλι περιέχει το διακοσμητικό που λείπει για τη φασολιά!!! για τα υπόλοιπα θα φανεί....
    το τυχερό, Νο 27 κοχυλάκι έκρυβε.....2Χ τάρτα της pinky pie
     
    Αρέσει σε Gulit1, LILA413, soyla74 και 10 σε άλλους.
  16. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Και το δεύτερο μπόνους περιέχει το άλλο διακοσμητικό που δεν μπαίνει στη φασολιά, το "νεροκάνονο"
     
    Αρέσει σε jimixatz, LILA413, soyla74 και 5 σε άλλους.
  17. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    δύο και σήμερα.... ναι το έμαθα κι αυτό.... δύο έστειλα να υπηρετήσουν τη μητέρα πατρίδα δε θα μάθαινα τα βασικά;) ;);)
    κοχύλι Νο 28 και 2 κουπόνια 12ώρα
     
    Αρέσει σε jimixatz, Gulit1, skareleni και 9 σε άλλους.
  18. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Πιστεύω ότι τα δύο κοχύλια που μένουν θα έχουν σούπερ τροφές και πάρτι εισητήρια!
    Τα περισσότερα δώρα τα πέρνουμε δύο φορές (σούπερ λίπασμα, κουπόνια) και αυτά μόνο δεν έχουν έρθει δεύτερη -και δυναμικότερη- φορά.
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, Louisa και 3 σε άλλους.
  19. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    το ημερολόγιο κι οι κοχυλένιες εκπλήξεις του δεν τελείωσαν ακόμη,μα θέλω να πω πως αποτελεί μια ανάσα δροσιάς μέσα στον καύσωνα και τον κυκεώνα μιζέριας που πλημμύρισε το φαρμεράμα με τις νέες προσθήκες στο παιχνίδι.ακόμη και τα τελευταία δρώμενα προσφέρουν λιγότερα απο το ημερολόγιο,το οποίο χωρίς ράβε-ξήλωνε,σπερνοθερίσματα,συλλογή αναδυόμενων και παραγωγή διαφόρων κατασκευασμάτων στον μύλο,αλλά με ένα μόνο κλικ μας προσφέρει ένα δωράκι την ημέρα κι άλλο ένα στο τέλος κάθε φαρμεροημερολογιακής εβδομάδας(+ φασολιά + νεροκάνονο).μακάρι να υπήρχε ένα ημερολόγιο κάθε μήνα!αυτό σημαίνει επιβράβευση αφοσίωσης. :inlove:
    ας μην παραπονιόμαστε,λοιπόν.δώρα είναι,όχι έπαθλα.πάντα βέβαια υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/6/16
    Αρέσει σε sofiapao76, jimixatz, mama1234 και 8 σε άλλους.
  20. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Το σημερινό δωράκι είναι 15χ Σούπερ τροφή. :)
     
    Αρέσει σε skareleni, sofiapao76, Louisa και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.