Ζώα ως αντικείμενα δρώμενων

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την FARMER.GP, 7/9/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα σας!! Επειδή παρατήρησα ότι στα περισσότερα αντικείμενα δρώμενων υπάρχουν σχεδόν τα ίδια (κανονικά) ζώα κάθε φορά(π.χ. πρόβατα, χάμστερ, γουρούνια, αρκούδες,μαϊμούδες, πάντα κ.α.), θα ήθελα να προτείνω μια τελευταία μου ιδέα, η οποία οι περισσότεροι θα τη νομίζετε ίσως περιττή. Συγκεκριμένα σε κάποια δρώμενα, τα οποία έχουν σχέση λόγου χάρη με κάποια Εποχή, κάποιο επάγγελμα (π.χ. οικοδομή) και άλλα, να υπάρχουν νέα αντικείμενα με δύο ή τρία διαφορετικά είδη ζώων . Μερικά παραδείγματα σε ένα δρώμενο: 1) μουσικής να έχει ως δώρο ένα αντικείμενο με ένα τάρανδο,μια χελώνα και μια τίγρη, 2) Καλοκαιρινό με ένα φλαμίνγκο, ένα πλατύποδα και ένα ιπποπόταμο, 3) επαγγελμάτων (π.χ. ανασκαφής) με έναν ασβό, ένα μυρμηγκοφάγο και μια μαρμότα και 4)Χειμερινό με έναν σκίουρο, έναν λύκο και μια κουκουβάγια. Τα δρώμενα αυτά και πολλά αλλά θα αποκτούσαν έτσι κατά την δικιά μου άποψη λίγο περισσότερο ενδιαφέρον χωρίς να σημαίνει βέβαια ότι όλα τα προηγούμενα και τα μελλοντικά ήταν ή θα είναι αδιάφορα. Δεν ξέρω αν συμφωνούσατε ή διαφωνούσατε οι περισσότεροι, αλλά έτσι θα αξιοποιηθούν όλα τα παλιά και νέα (κανονικά) ζώα φάρμας και Bahamarama. Όπως έγινε στα παλιά δρώμενα"Φτάσε ως τ' αστέρια" και "Άσσοι" με τα (κανονικά) ζώα (και εκτροφής: χρυσή κότα), έτσι να συμβούν και με τα υπόλοιπα δρώμενα!! Καλή σας μέρα,καλή συνέχεια και καλό μήνα (έστω και λίγο καθυστερημένα) σε όλους!! :);)8)
     
    Αρέσει σε graganta, IRENE26, Coccinellus και 2 σε άλλους.
  2. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    συμφωνω.ολο τα ιδια και τα ιδια ζωα βαζουν στα γραφικα.γιατι ομως ειναι η τελευταια σου η ιδεα αυτη; o_O:eek:
     
    Αρέσει στον/ην FARMER.GP.
  3. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε κύριε Δημήτρη!!Ευχαριστώ πολύ για το θετικό σας σχόλιο!!:D Είναι όμως η τελευταία μου ιδέα, γιατί αν και έχω πολλές άλλες ιδέες χωρίς παρεξήγηση λίγοι τις εκτιμούν (όπως είναι και φυσικό) με εξαίρεση εσάς και κάποιους-ες άλλους-ες συμπαίκτες-τριες. Εν κατακλείδι επειδή δε θέλω να δημιουργηθούν :oops:προβλήματα παρόμοια o_Oμε τα "Άγρια ζώα 4 και 5", για το λόγο αυτό προτείνω για τελευταία φορά κάτι χρήσιμο για την αξιοποίηση του παιχνιδιού. Καλή συνέχεια σε όλους!! :);)
     
    Αρέσει στους graganta και powerranger91.
  4. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    γεια σου. κατ αρχας γιατι μου μιλας στον πληθυντικο; :eek:
    κι αυτο το <<κυριε>>,ηθελα να ξερα ποιος σας εβαλε να μου κανετε πλακα. xD
    δικη σου η επιλογη και σεβαστη αν μη τι αλλο,αλλα ενισταμαι. :p
    οσο για το ποιοι και ποσοι ειναι αυτοι που εκτιμουν τις ιδεες σου σχετικο ειναι.
    μην κρινεις απο τα λαικ και τα σχολια.αν ηταν ετσι,τοτε δε θα επρεπε να μπαινουν ΣΕ.σχεδον κανεις δεν παταει λαικ (και βαζω και τον εαυτο μου μεσα-θα παω αμεσως τωρα να πατησω) κι ας ειναι παρα πολυ σημαντικες.ξερεις ποσοι τις διαβαζουν;σε αλλες σαχλαμαριτσες ομως παταμε.δεν εχει να κανει.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/9/17
    Αρέσει στους graganta και FARMER.GP.
  5. IRENE26

    IRENE26 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα.Σεβαστή η άποψη σου,αλλά να ξέρεις με στεναχωρείς πολύ και πιστεύω δεν είμαι η μόνη.:cry:
     
    Αρέσει στον/ην FARMER.GP.
  6. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Το "κύριος" δεν το έγραψα ως προσβολή, αλλά ως προς ένδειξη σεβασμού. Συγγνώμη αν όντως έγινε αυτό. :sleepy: Τις προτάσεις μου δεν τις γράφω για τα λάικ ή για τα καλά ή τα κακά σχόλια, αλλά για να γίνει λίγο περισσότερο ενδιαφέρον το παιχνίδι σε όλους μας!! Επίσης ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη σου IRENE, όμως υπάρχουν και άλλοι-ες συμπαίχτες-τριες με πολύ καλύτερες ιδέες από τις δικές μου!! ;) Καλή συνέχεια και εύχομαι κάποιες από τις ιδέες μου να πραγματοποιηθούν όπως και των υπολοίπων!! :);):D
     
    Αρέσει στους IRENE26 και powerranger91.
  7. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλησπερα!
    δεν προσεβληθην.προς θεου!απλως φοριεται πολυ το <<κ. δημητρη>> τωρα τελευταια. :p
    κι εγω σε σεβομαι μιλωντας σου στον ενικο.
    αφου δε γραφεις τις προτασεις σου για τα λαικ η τα σχολια, απο που κρινεις οτι λιγοι εκτιμουν τις ιδεες σου; μπερδευτηκα.
    οπως και να χει, εχεις την ελευθερια να γραφεις η οχι τις ιδεες σου.
    καλη συνεχεια.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/9/17
    Αρέσει στους GaTe987 και FARMER.GP.