"Επιτευγμάτων" παράθεση (σνουφ σνουφ)

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την Louisa, 11/11/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Louisa

    Louisa Κόμης

    Καλημέρα σε όλους τους φίλους και τις φίλες με την ίσως μεγάλη περιέργεια και τα ίσως μεγάλα "επιτεύγματα" .... Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το θέμα όταν κατάφερα να διαγράψω όλα μου τα εργαστήρια από ένα χωράφι (αφού πρώτα τα είχα ταίσει φυσικά) και βρήκα παρηγοριά στα λόγια ενός φίλου που είχε γεμίσει με σούπερ λίπασμα τα χωράφια του με τις πατάτες... Φυσικά θα μου πεις αυτό σου προσφέρει μικρή παρηγοριά όταν εσύ έχεις βάλει σούπερ λίπασμα στο στάρι και σούπερ τροφή στα κοτόπουλα... αλλά και πάλι είναι καλό να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνος...
    Φυσικά ο χώρος με χαρά θα φιλοξενεί και επιτεύγματα του τύπου...έψαχνα εναγωνίως το κινητό μου ολόκληρη τη μέρα και εκεί που αποφάσισα πλέον ότι το είχα χάσει οριστικά το βρήκα να απολαμβάνει τον χειμωνιάτικο ήλιο στο κλειδαμπαρωμένο μπαλκόνι μου...
    Με τους πιο γλυκούς μου χαιρετισμούς ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/11/15
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 24 σε άλλους.
  2. LILA413

    LILA413 Διοικητής του φόρουμ

    Καλορίζικο και Καλοτάξιδο το θέμα σου Λουίζα... μ΄αρέσει πολύ ο τίτλος που διάλεξες!!
    Από "επιτεύγματα" άλλο τίποτα στη ζωή μας...
    και στη φάρμα μας είμαι σίγουρη θα ακούσουμε πολλά και ξεκαρδιστικά !!

    Το δικό μου μεγαλύτερο "επίτευγμα" :
    Να ψάχνω απεγνωσμένα όλη την ημέρα στη δουλειά να βρω τα γυαλιά μου (πρεσβυωπίας παρακαλώ),
    να δανείζομαι τα γυαλιά από γνωστούς, να διαβάζω με μεγεθυντικό φακό,
    να τεντώνω τα χέρια μου σαν τον Τιραμόλα για να διαβάσω ένα κείμενο,
    να γράφω με μισόκλειστα μάτια, μπας και μεγαλώσουν τα γραφόμενα,
    και το βράδυ ξαφνικά, στον καθρέπτη μου μπροστά,
    να ανακαλύπτω ότι είναι η στέκα που συγκρατεί τα μαλλιά μου!!!
    Το άκρον άωτον της απελπισίας έζησα ... :oops:
    Καλά που δεν ξοδεύτηκα και με την αγορά καινούριων "υαλοματίων" :p
     
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 27 σε άλλους.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    αααα!!! μπράβο Louisa για την ιδέα σου!!! ευκαιρία να γελάσουμε λίγο!!! εγω προσωπικά εχω αρκετές ...γελοίες ιστοριές που πολλές φορές τις θυμάμαι και γελάω μόνη μου!!!
    μια απο όλες αυτές τις φορές, γύρισα στο σπίτι μετα απο την βραδυνή βόλτα με τα σκυλάκια μου και ανακάλυψα έντρομη οτι δεν είχα το κινητό μου. άρχισα να το καλώ με το σταθερό, αλλά τίποτα!! πήρα λοιπόν την Λιζα μου και το κινητό του άντρα μου και βγήκα στον δρόμο!! έκανα ολη την διαδρομή και το καλούσα συνέχεια, αλλά μούγκα στην στρούγκα!!! να μην τα πολυλογώ γύρισα μετα απο μια ωρα περίπου στο σπίτι, απογοητευμένη και σκασμένη, γιατι μέσα εκει είχα όλα μου τα τηλέφωνα!! αφου εκατσα καμμια ώρα ακόμα και έψαχνα εξονυχιστικά και μέσα στο σπίτι, μέχρι και στο ψυγείο έψαξα, αποφάσισα να πέσω για ύπνο!!! και ωωω!! του θαύματος βρήκα το κινητό μου!!! το οποίο όλες αυτες τις ώρες κοιμόταν μέσα στην πίσω τσέπη του τζιν μου, απενεργοποιημένο χωρίς μπαταρία, τον ύπνο τον βαθύ!! απο τότε όποτε το χάνω (συχνά πυκνά) , ψάχνω πρώτα επάνω μου και δεν σας κρύβω οτι συνηθως το βρίσκω σε κανένα μπουφαν, σε καμμία τσέπη ή στο τσαντακι που κρεμάω στον λαιμό μου!!! σιγά σιγά έμαθα, που χάνω τα πράγματα μου!!!
     
    Αρέσει σε xaris68, elena101960, VeraNikol και 19 σε άλλους.
  4. Louisa

    Louisa Κόμης

    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Χαίρομαι που σας άρεσε το θέμα και αποφασίσατε να μας επισκεφτείτε και είτε να μοιραστείτε τα επιτεύγματά σας είτε όχι ακόμα... Καλώς ορίσατε Lila413 και Geppo1. Υπέροχες οι ιστορίες σας. Δάκρυσα απ΄τα γέλια (ναι μου θυμίσατε κάποιον που γνωρίζω πολύ καλά αλλά η ταυτότητά του θα παραμείνει μυστική και δεν θα το μαρτυρήσω με κανένα τρόπο). Ελπίζω να είμαι μια αξιοπρεπής οικοδέσποινα, αφού εσείς σίγουρα είστε διαπρεπείς φίλοι. Το γέλιο και η συμπάθεια είναι ο σκοπός μας. Να είμαστε καλά και να περνάμε καλύτερα.

    Τα επιτεύγματα του 24ώρου που μας πέρασε είναι ότι κατάφερα να κλειδωθώ εκτός φόρουμ με το που άνοιξα το θέμα (φαντάζομαι ότι η υπέροχη φωτογραφία του Γκούφυ που είχα βάλει με πέταξε έξω) και φυσικά φυσικά και ξανά έχασα το κινητό μου το οποίο δηλώνει ευθαρσώς απενεργοποιημένο!!! Έλεος πια με αυτά τα κινητά!!! Τι τα θέλουν τα GPS και τους χάρτες αν είναι να χάνονται συνέχεια;;; Μου φαίνεται ότι θα το αλλάξω και θα πάρω ένα με καλύτερη συμπεριφορά...

    Υ.Γ......... δεν σας είπα και την τρίτη επιτυχία του 24ώρου........
    Αποφάσισα χθες να φυτέψω το νεοαποκτηθέν γαρυφαλλάκι μου σε άνετα χωράφια, για να μην έχω να ανησυχώ για αναδυόμενα σε αυτό το δρώμενο και δεν πείραζε που θα έχανα πόντους 2 ημερών....άφησα και λίγα εργαστήρια.... για να ανακαλύψω σήμερα το απόγευμα ότι μόνο τα εργαστήρια δεν δίνουν αναδυόμενα, τα οποία όμως εγώ δεν χρειάζομαι ούτως ή άλλως γιατί είναι το ένα και μοναδικό δρώμενο όπου αναδυόμενα θέλουν μόνο οι 1000 καλύτεροι!!! Έλεος!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 12/11/15
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 18 σε άλλους.
  5. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλοριζικο και καλοστεριοτο Louisa το θεμα σου το βρηκα πρωτοτυπο και εξυπνο το οποιο θα μας χαρισει απλοχερα γελιο που πραγματικα μας ειναι απαραιτητο!!!!!!!εγω δεν θα σας πω για τις γκαφες που εχω κανει με τη φαρμα και ειναι πολλες θα πω ενα περιστατικο που επαθα στο καταστημα που δουλευα παλια....
    το επιτευγμα μου εχει ως εξης ημουν πολυ παλιοτερα σε μια δουλεια σε καταστημα συγκεκριμενα και οπως τακτοποιουσα τα πραγματα και εβλεπα αν ολα ειναι ενταξη μπαινει στο καταστημα ενα ζευγαρι εγω προσεξα την πολυ φουσκωμενη κοιλιτσα της γυναικας και πολυ γλυκα και χαμογελαστα την ακουμπησα στον ωμο για να την υποδεχτω........ηταν μια πολυ ομορφη και αδυνατη γυναικα που απ'το μονο που καταλαβαινες οτι περιμενε παιδι ηταν η παρα πολυ φουσκωμενη κοιλιτσα της...εγω ημουν συνεχεια πισω της οταν ηθελε να σηκωσει και να δει κατι πολυ βαρυ ετρεχα πισω της αφηστε το,αφηστε το θα το σηκωσω εγω να σας το δειξω ελεγα και οση ωρα ηταν στο καταστημα ημουν διπλα της και τη βοηθουσα και προσεχα να μην την αφησω να σηκωσει κανενα βαρυ αντικειμενο!!!!οταν διαλεξαν αυτο που ηθελαν μου λενε οτι το θελουν για δωρο αρχισα να τυλιγω και η γυναικα μου επιασε τη συζητηση καθως μιλουσαμε τη ρωτησα με ενα μεγαλο χαμογελο σε ποιο μηνα ειστε;6ο,7ο;
    η γυναικα μου απαντησε μα δεν περιμενω παιδι!!!!σταματησα κατακοκκινησα ολοκληρη και αρχισα να ζητω ξανα και ξανα συγνωμη...η γυναικα γλυκητατη με καθησυχαζε δεν πειραζει μου λεγε ξανα και ξανα με χαμογελο.....η ντροπη μου απεριοριστη ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει το''επιτευγμα''μου δε μεγαλειωδης που μεχρι και σημερα μετα απο τοσο καιρο το θυμαμαι!!!!!απο τοτε ειμαι πολυ μα παααρα πολυ προσεκτικη!!!!!!!!!!!!τα.....''επιτευγματα''ειτε ειναι η απωλεια ενος κινητου η καποια λαθος εκτιμηση που εχουμε κανει εκεινη την ωρα μπορει να μην το καταλαβαινουμε γιατι ειναι η ενταση της στιγμης αργοτερα μας κανουν και γελαμε ειναι κατι σαν...... το πιπερι γελιου!!!!!!!μπραβο και παλι στη Louisa για την εμπνευση της και μπραβο στους υπευθυνους που αφησαν αυτη την ιδεα να γινει πραγματικοτητα!!!!!!!:D
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/11/15
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 20 σε άλλους.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους, αχχ soyla μου εσυ λες αυτό!! εγω να δεις τι έπαθα οταν σε ενα λεωφορείο σηκώθηκα απο την θεση μου να κάτσει μια κυρία που εμένα μου φάνηκε ηλικιωμένη!!! της είπα ευγενέστατα <<καθίστε παρακαλώ>> και εκείνη μου απάντησε <<τι σηκώθηκες να κάτσω εγω??? σάμπως εσυ είσαι μικρούλα????>>!!!! εεε είπα καλά να πάθω, για να μάθω χαχα!!!
     
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 18 σε άλλους.
  7. Louisa

    Louisa Κόμης

    Λυπάμαι κορίτσια, αλλά νομίζω ότι σας ρίχνω:
    πηγαίνω με το λεωφορείο στο σχολείο και σηκώνομαι για να καθήσει ένας ηλικιωμένος κύριος.
    Με ακουμπάει στον ώμο για να καθήσω και μου λέει με συμπάθεια: "Κάθησε αγόρι μου. Όταν μεγαλώσεις και πας φαντάρος, τότε σηκώνεσαι..." :cry:
     
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 16 σε άλλους.
  8. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Χθες είχα γυναίκα και καθαρίζαμε. κάποια στιγμή εγώ έκατσα στον υπολογιστή για να υπολογίσω τα υπάρχοντα διότι ήθελα να δω αν έχω αρκετά για να συμμετάσχω στους 1000! κάποια στιγμη με διώχνει απο κει που κάθομαι και πάω αλλου. Για να συνεχίσει την δουλειά της και εγω τον υπολογισμό! Όταν Όμως πάω να επιστρέψω στην θέση μου! σκοντάφτω στο σκαμπό! ψιλοχτυπάει ο υπολογιστής και κλείνει!!!
    Φυσκα και έχασα και τους υπολογισμούς μου, διότι δεν τα έκανα στο προγραμα, αλλα σε αριθμομηχανή! και φυσικά της τα έψαλα λέω εδώ βρήκες να το βάλεις; που ξέρεις ότι κάθομαι;

    υ.γ Και το πιο αστείο! νευρίασα περισσότερο για τον υπολογιστή παρά που χτύπησα στο πόδι μου
     
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 12 σε άλλους.
  9. LILA413

    LILA413 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέεερα,
    Το απόλυτο "επίτευγμα" μου σήμερις.... :p
    Εν τω μέσω του ιβεντ :oops:, του ομορφότερου, κατά τη γνώμη μου, ιβεντ του παιχνιδιού :music:
    Ξέχασα να φάω Τσάτνι Καροτόμηλου πριν μαζέψω τα μανιτάρια:cry:
     
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 16 σε άλλους.
  10. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Louisa καλή αρχή στο ξεκαρδιστικό θέμα σου

    LILA413 καλά νομίζεις πως είσαι η μοναδική ?
    πόσες φορές το έχω πάθει δεν λέγεται .............
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/11/15
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, graganta και 13 σε άλλους.
  11. Louisa

    Louisa Κόμης

    Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και georgia469 περιμένουμε να ακούσουμε και τα δικά σου "επιτεύγματα"...
    LILA413 συνήθως ανακαλύπτω την έλλειψη τσάτνι ή άλλων βιοτεχνικών αφού έχω μαζέψει όλα μου τα χωράφια ή πριν το τελευταίο, όπου μου έρχεται η γνωστή αναλαμπή "βρε, για να δω τι γίνεται καλού κακού" και φυσικά βρίσκω το κακού.....
    Με αυτά και μ' αυτά θυμήθηκα κάτι που μου συνέβη λίγες εβδομάδες πριν, όταν σταμάτησα σ' ένα ψιλικατζίδικο μετά τη δουλειά για να ρωτήσω τι γίνεται με την paysafe... Μπαίνω λοιπόν στο ψιλικατζίδικο και ρωτάω την καλή κυρία (50-60 ετών) εάν έχει paysafe...
    Όχι, μου αποκρίνεται. Δεν έχετε ή δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω ρωτάω εγώ. Δεν μπορείς να την πάρεις λόγω face control μου αποκρίνεται.... Και έτσι λοιπόν έφαγα πόρτα στο ψιλικατζίδικο...
     
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 20 σε άλλους.
  12. fenia233

    fenia233 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    [​IMG] κοιτάτε τι φύτεψα για βράδυ,χαχαχα
     
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 18 σε άλλους.
  13. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εγω να δεις fenia μου τι επαθα σε προηγούμενο εβεντ!! εντελώς αφηρημένη το πρωι πριν αρχίσει το εβεντ, γέμισα όλη την φάρμα με άνετα χωράφια και φύτεψα ...κριθάρι, δηλαδη 18 ωρες επι 4. οταν κατάλαβα τι έκανα έπαθα ..κολούμπρα!! ακόμα κλαιω το σουπερ λίπασμα, το μάζευα ενα ενα και τελικά το ξόδεψα απο βλακεία μου!!!
     
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 17 σε άλλους.
  14. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλημερα σε ολους!!βλεπω δεν ειμαι η μοναδικη κελλι,φενια εσεις τουλαχιστον φυτεψατε κατι εγω τιποτα....πως εγινε αυτο;πηγα να μαζεψω το απογευμα και ειχα φυτεψει μονο στη βασικη στο νησι δεν ειχα φυτεψει τιποτα!!!το μαζεψα μονο και εφυγα απο το σημειο πηγα στο βασικο χωραφι κοιτω ποσα μαζευω συνολικα σε αριθμο φυτεψα στη βασικη και στο νησι δεν πηγα καθολου ειχα μεινει με την εντυπωση οτι ειχα φυτεμενα!!!επαθα.... κολουμπρα(μου αρεσε η λεξη σου κελλι και τη χρησιμοποιησα)ενα μικρο σοκ οσο να ναι το παθα!!!!!!!
     
    Αρέσει σε psipsi1978, *mava*, xaris68 και 15 σε άλλους.
  15. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπερα και απο εμενα!!!
    Louisa καλα το θεμα ειναι ολα τα λεφτα, μπραβο σου!!!
    Κοριτσια, με ολα αυτα που διαβασα, ηρεμησα, τελικα δεν ειμαι η μονη που κανω τετοια πραγματα. Ποσες φορες εχω μαζεψει σε ιβεντ χωρις τσατνι, πασες φορες εχω αφησει αφυτευτα τα χωραφια, ποσες φορες εχω φυτεψει στις 12.30 το βραδυ κεχρι, εχω βρει τα χωραφια το πρωι με σιταρι και καροτα? Μονο που τα λεω τρομαζω απο τον εαυτο μου.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 15/11/15
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 20 σε άλλους.
  16. Louisa

    Louisa Κόμης

    ...και φυτεύω λοιπόν βλακωδώς χθες για ξεφύτεμα 00:30....
    Ε, λέω δεν πειράζει και πολύ, θα δω λίγη ταινιούλα, θα περάσει η ώρα, θα ξεφυτέψω και πάω για ύπνο.
    Και ξαπλώνω στον καναπέ, βάζω την ταινιούλα μου και κοιμάμαι εκεί μέχρι το πρωί........που ξεφύτεψα...
    καλημέρα σε όλους τους φίλους
     
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 16 σε άλλους.
  17. sofia

    sofia Μόνιμος στο φόρουμ

    Louιsa μην στεναχωριέσαι, υπάρχουν και χειρότερα.... Εγώ εχθές το βράδυ περίπου στις 11:40 κοίταξα το ρολόι και έμεναν 7 λεπτά για να θερίσω τριαντάφυλλο από βασική, άγριο λιβάδι και ξέφωτο του δάσους. Και με πήρε ο ύπνος και ξύπνησα οχτώ το πρωί!!
     
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 15 σε άλλους.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    φρέσκο, πριν μια ωρα!!!κατεβαίνω απο το αμάξι, παίρνω τα πράγματά μου και πάω να ανοίξω την πόρτα!! ψάχνω τα κλειδιά μου, πουθενά!! ουτε στην τσέπη του τζιν, ούτε στο τσαντάκι!!! πάω στο αμάξι, ψάχνω δίπλα απο τον λεβιέ, κάτω από το τιμόνι, κάτω απο τα χαλάκια, άρχιζα να βγάζω φλύκταινες!! αρχίζω σαν τελική επιλογή να ψάχνω στον δρόμο, στα χορτάρια και πάνω που ετοιμαζόμουν να πάρω τηλεφωνο την μαμα μου να ψάξει, ανακαλύπτω ωωωω!! του θαύματος, οτι τα κρατάω στο άλλο χέρι, μαζι με την σακούλα με το ψωμί, την οποία ολη αυτη την ωρα την κράταγα σφικτά να ...μην την χάσω!!! εεε αυτά ούτε στον σινεμά δεν γίνονται, που έλεγε και ο άντρας μου!!! μόνο εσυ τα κάνεις συνηθιζε να λέει!!!
     
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 18 σε άλλους.
  19. Louisa

    Louisa Κόμης

    xD xDxDήθελα να 'ξερα αν αποφασίσουμε ποτέ να βγάλουμε νικητή,
    τι είδους βραβείο θα του δώσουμε.... :p:p:p
     
    Αρέσει σε psipsi1978, xaris68, elena101960 και 8 σε άλλους.
  20. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Παπαπα.... Κορίτσια, τι πράγματα είναι αυτά; Και σας είχα και σε εκτίμηση!
    Λοιπόν, πέρα απο την πλάκα, εννοείται ότι και εγώ έχω κάνει πολλά τέτοια και χειρότερα, που όπως λέει και η Ναταλία, τρομάζω με τον εαυτό μου. Και στη φάρμα και εκτός. Στη φάρμα εκτός απο αυτά που αναφέρατε, τα κατοικίδια πολλές φορές τα μαζεύω μετά απο 2-3 χωράφια, ή τα μαζεύω πρώτα, ξεκινάω να μαζεύω τα άλλα, και μετά αγοράζω καμιά τροφή που μου λείπει, μπαίνω στο φόρουμ, φεύγω απο τον υπολογιστή, και μετά θυμάμαι ότι το 20λεπτο πέρασε και δεν τα μάζεψα όλα.Και τη φασολιά πολλές φορές την ξεχνάω.Το νησί των θησαυρών που ξεκλείδωσα πρόσφατα, που και που το θυμάμαι. Ειδικά τώρα με τη δουλειά που μπαίνω βιαστικά και κουρασμένη, κάνω ότι να ναι.
    Λουίζα, είχες πολύ ωραία έμπνευση.Μπράβο, και καλή επιτυχία στο θέμα σου, που πιστεύω θα την έχει,γιατί απο ό,τι βλέπω είμαστε όλοι γκαφαντζήδες.
    υσ. Καλά βρε Λίλα μου, εσύ δεν τα έβλεπες τα γυαλιά σου, οι συνάδελφοι που δανειζόσουν τα δικά τους, δεν τα έβλεπαν;
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/11/15
    Αρέσει σε xaris68, elena101960, VeraNikol και 15 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.