Feedback Εναέριοι αγώνες

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 25/7/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο, είμαι στον 4ο αγώνα έχω πάρει την μαρμελάδα τριαντάφυλλο και ελπίζω στο τέλος
    να τα καταφέρω να πάρω και την φασολιά. Καλή συνέχεια σε όσους δεν έχουν τελειώσει.:mad::oops:;)
     
    Αρέσει σε eeelenaki, maria_palou, nota.dim1802 και 8 σε άλλους.
  2. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    τελος και σε αυτο το ιβεντ καλη συνεχεια στους φιλους συναγροτες που συνεχιζουν την προσπαθεια τους!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, takis.00, markos5560 και 5 σε άλλους.
  3. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    σε ευχαριστω πολυ! :) δεν νομιζω να αλλαξω πορεια πολλες φορες :D δεν εχω την πολυτελεια
     
  4. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    επιτελους τελος
     
    Αρέσει σε eeelenaki, nota.dim1802, takis.00 και 6 σε άλλους.
  5. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    0 χρονος ληγει και ειμαι στην αρχη του τριτου αεροπλανου . Με αυτον τον ρυθμο θα κανω το πολυ αλλα 10-12 χχλ βιοκαυσιμα , ενω εχω καμελινες και εξευγενισμενο γαριφαλο . κατι δεν κάνω καλα και δεν μου βγαινουν τα αναδυομενα . σουπερ λιπασμα χρειαζετε παντα για να δουλεωει ο εξευγενισμος?
     
    Αρέσει στους eeelenaki, markos5560 και jimixatz.
  6. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    georgia469 έχω τα κλασσικά 5 χωράφια με μεγάλα τετράγωνα,μήπως έβαλες τα μικρά?συμφέρει μάλλον...ρωτάω επειδή δεν βλέπω τελικά να προλαβαίνω το δρώμενο.καλημέρα!
     
    Αρέσει στους eeelenaki, markos5560 και jimixatz.
  7. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    τελος και εγω
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε foufoula, maria_palou, Gulit1 και 7 σε άλλους.
  8. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Ο εξευγενισμός μειώνει το χρόνο παραγωγής, οπότε τα μακροχρόνια φυτά (πχ γαρύφαλλο) γίνονται γρήγορα και κάνουμε πιο πολλές σοδειές -και ανάλογα αναδυόμενα. Αν πχ από ένα χωράφι με γαρύφαλλα θα πάρεις 30 αναδυώμενα (κατά μέσο όρο) με τον εξευγενισμό δε θα πάρεις περισσότερα, αλλά θα τα πάρεις σε λιγότερη ώρα, οπότε μπορείς να κάνεις παραπάνω σοδειές.
    Τώρα του σούπερ λίπασμα μειώνει και αυτό -κατά 60% το χρόνο (με την κατάλληλη ρούνα του δένδρου σοφίας). Οπότε τα φυτά γίνονται πολύ γρηγορότερα. Αξίζει να μπει σε άνετα χωράφια που λόγω του μεγάλου αρχικού χρόνου δίνουν πολλά αναδυόμενα. Με κατάλληλα βιοτεχνικά (χριστ. στόλεν, λευκή αγνότητα) ο χρόνος μειώνεται ακόμη παραπάνω. Αν δε έχεις και τη γραμμή της φασολιάς του κάστανου, μπορεί να μηδενιστεί στο γαρύφαλλο και το τριαντάφυλλο, τόσο σε απλά, όσο και σε άνετα χωράφια. Εκεί παίρνεις αναδυόμενα σε δευτερόλεπτα (με γαρύφαλλο σε άνετα χωράφια και μόνο με σούπερ λίπασμα παίρνω μονίμως 44 στα 44 χωράφια).

    Τα μικρά χωράφια έχουν ένοια μόνο αν χρησιμοποιήσεις μαρμελάδα κολοκύθι ή τσάτνι καρότου-μήλου που δίνουν αντίστοιχα +1 και +2 προϊόντα ανά χωράφι. Οπότε με τσάτνι, στην έκταση που πιάνει το μεγάλο χωράφι (4 μικρά) παίρνεις αντί για 5+2 στο μεγάλο (-1 που ξόδεψες) =6, 4 μικρά χωράφια *(2 + 2) = 16 - (4 που ξόδεψες για το φύτεμα) = 12 φυτά. Κέρδος 12-6 = 6 φυτά στην έκταση του μεγάλου χωραφιού. Από ένα χώρα με 200 χωραφάκια (όπως η βασική έκταση ή το άγριο λιβάδι) κερδίζεις 600 φυτά!
     
    Αρέσει σε NOTHS58, heavymetal7, eeelenaki και 8 σε άλλους.
  9. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα και καλή μας Κυριακή, τέλος και για μένα το δρώμενο, ενα μεγάλο ευχαριστώ στους γείτονές και φίλους μου για την πολύ σημαντική τους βοήθεια στα αναδυόμενα. Καλή συνέχεια σε σας που το παλεύετε ακόμη, καλές σας πτήσεις;)
     
    Αρέσει σε eeelenaki, gtrullis, jimixatz και 6 σε άλλους.
  10. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    τελος και για μενα πολυ ωραιο το ευχαριστηθηκα καλη συνεχεια !!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, gtrullis, jimixatz και 3 σε άλλους.
  11. takis.00

    takis.00 Νέος ειδικός

    τελος το ιβεντ και για εμενα.καλη συνεχεια σε οσους προσπαθουν ακομα.
     
    Αρέσει σε chara1955, eeelenaki, gtrullis και 3 σε άλλους.
  12. mpempeto13

    mpempeto13 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    τελος το ιβεντ και για εμενα καλη κυριακη σε ολους
     
    Αρέσει σε eeelenaki, stelios, gtrullis και 2 σε άλλους.
  13. marikaki1981

    marikaki1981 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Μπραβο σε σας που τα καταφερατε και καλο κουραγιο σε μας που παλευουμε ακομη με τα αναδυομενα μεσα στον καυσωνα!!!!!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, stelios, 2014chr και 3 σε άλλους.
  14. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα μολις τελειωσα το 1ο και το 4ο αεροπλανακι και τωρα θα προσπαθησω οσο μπορω να προχωρησω στο 3ο.... εχω μεγαλη ελλειψη απο αναδυομενα και θα πρεπει να κανω εξευγενισμο....
     
    Αρέσει στους jimixatz, sofiapao76 και Gulit1.
  15. foufoula

    foufoula Νέος ειδικός

    Καλημερα.Θα τελειωνα ευκολα το εβεντ αλλα ο οτε αποφασισε να κανει αναβαθμιση στην περιοχη μου μια ολοκληρη Πεμπτη και μιση Παρασκευη.Το αποτελεσμα ηταν να χασω την φασολια για 8 τετραγωνα παρολο που ασχοληθηκα εντατικα.Και επειδη το μυριστηκα οτι δεν θα τα καταφερω,προλαβα και εδωσα το ενα αεροπλανακι μου για ενα αυγουλοδεντρο ΧΧΛ στο αλλο εβεντ.
     
    Αρέσει στους graganta, LILA413, eeelenaki και σε ακόμα ένα άτομο.
  16. stelios

    stelios Αρχάριος στο φόρουμ

  17. Giotak80

    Giotak80 Ανερχόμενος συντάκτης

    Γεια σας !! Επιτέλους το τελείωσα μολις τωρα τελευταία στιγμή ειχα καιρο να ολοκληρώσω ιβεντ οπότε χάρηκα πολυ . Θα μπορούσα να μην πάρω την φασολιά βεβαια και να κρατήσω μονο τα διακοσμητικά αλλα αφου έφτασα μεχρι εκει το τελειώσα
     
    Αρέσει σε graganta, takis.00, misirli και 7 σε άλλους.
  18. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους , πριν 5 λεπτά τέλειωσα και εγώ το δρώμενο, καλό μεσημέρι.:oops::mad:;)
     
    Αρέσει σε graganta, LILA413, jimixatz και 6 σε άλλους.
  19. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    καλο μεσημερι, εγω δεν καταφερα να παρω την φασολια στον 5ο αγωνα διοτι ξεμεινα από αναδυομενα, μου ελειπαν ακομα για 3 XXL, 1ΧL
    επειδή εχασα και την 1η μερα για θερισμα
    δεν πειραζει προχωράμε για επομενο ιβεντ..
     
    Αρέσει σε sofiapao76, LILA413, jimixatz και 5 σε άλλους.
  20. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Γεια σας :)
    Ήρθα κι εγώ μετά από κάποιες μέρες απουσίας.
    Το δρώμενο το είχα τελειώσει από προχθές τα ξημερώματα.
    Σας παρουσιάζω με καμάρι, τη φασολιά μου.
    Άθλος για μένα να καταφέρω να πάρω αυτές τις γραμμές φασολιάς μέσα σε ένα μήνα που παίζω.
    Μόνο στα τσαγάκια δεν τα κατάφερα. :sleepy: που ήτανε το πρώτο μου δρώμενο.
    Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας και νομίζω ότι από δω και πέρα τα πράγματα θα είναι πιο εύκολα για μένα.
    Από τη μεγάλη μου χαρά, κάθισα και έγραψα ένα ποιηματάκι.xD

    Μέρα - μέρα καλημέρα, στα πουλιά και στον αέρα,
    πέταξα κι εγώ εκεί πέρα,
    με τα 5 αεροπλάνα,
    και δεν έχασα μπανάνα,
    πάνω κάτω το βελάκι,
    για καλύτερο δωράκι,
    ξάπλωσα στα συννεφάκια,
    με χημό και με παγάκια.
    Κοπριούλα θα πουλάω,
    για λεφτάκια κι όπου πάω,
    και το τρόπαιο μοσχάρι,
    λίγο θέλει να τιγκάρει...
    [​IMG]

    Υ.Γ.
    Nantia123 μετά το post σου πήγα άνοιξα και τη ρούνα. Μόνο τη γραμμή καστάνων δεν έχω επειδή ήταν παλιά.
    Σε υπέρ ευχαριστώ!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/8/16
    Αρέσει σε graganta, Gulit1, takis.00 και 10 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.