Feedback Εναέριοι αγώνες

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 25/7/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο

    "Εναέριοι αγώνες"

    [​IMG]


    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Εναέριοι-αγώνες.18252/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Εναέριοι-αγώνες.18249/


    Σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!


    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους jimixatz, vagelis1968 και Nnikostarss.
  2. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Καλημέρα.
    Χρησιμοποιώντας τα κατάλληλα βιοκαύσιμα, δηλ. στον πρώτο αγώνα να χρειαστούμε για τα 22 βήματα : 3 βιοκαύσιμο XXL, 1 βιοκαύσιμο XL και ένα απλό βιόκαυσιμο κ.ο.κ. για τους επόμενους αγώνες, θα χρειαστούμε λοιπόν για τα συνολικά 307 βήματα των 5 αγώνων
    Φυτό δρώμενου (καμελίνα) : 18.465
    Αναδυόμενο δρώμενου (δοχείο καυσίμων) : 1.030
    Ηλιοτρόπιο : 2.584

    για να μπορέσουμε να παράξουμε τα
    βιοκαύσιμο απλό : 7 τεμάχια
    βιοκαύσιμο XL : 2 τεμάχια
    βιοκαύσιμο XXL : 49 τεμάχια

    Το φυτό καλλιεργείται σε όλα τα χωράφια.
    Καλή δύναμη και καλή επιτυχία σε όλους.
     
    Αρέσει σε jimixatz, GaTe987, Stefoulini και 34 σε άλλους.
  3. jewel

    jewel Νέος ειδικός

    ευχαριατουμε κακε.....ασχετο αλλα αμα μαζεψω εγω 1000 αναδυομενα...αναδυομενο να γινω!!!!!παντως εχει ωραια γραφικα!!αντε και ο θεος; βοηθος με τοση ζεστη!!!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, jimixatz, βιβη.2003 και 13 σε άλλους.
  4. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    δυσκολακι το βλεπω.....αλλα νομιζω τα φτερα μου τα εκοψε η απογοητευση που πηρα οταν διαβασα οτι η φασολια θα ενεργοποιειται καθε 120 ωρεσ o_OxD:mad: και τα 3 κουπονια μιας ωρας!!!!τρελα δωρα και απλοχεραxD...αφου λεω απ τη χαρα μου να πηδηξω απ το παραθυροxDxD.....αντε βρε καλα να περασουμε!!!
     
    Αρέσει σε GaTe987, Stefoulini, vagelis1968 και 22 σε άλλους.
  5. stelios

    stelios Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπερα η ωρα ειναι 16.15 και σε εμενα δεν Αρχισε....!!!!!!!
     
    Αρέσει στους jimixatz και eleni070380.
  6. yelander10

    yelander10 Ενεργός συντάκτης

    αυριο θα αρχισει,οχι σημερα
     
    Αρέσει σε Gulit1, jimixatz, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  7. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Μεγάλη τσιγκουνιά έχει πέσει φίλοι συναγρότες..
    το χειρότερο όμως είναι που στα μυστηριώδη πρέπει να διαλέξουμε ένα από τα δύο και όχι και τα δύο που θέλουμε τόσο πολύ.
    επίσης αυτό το κάθε 120 ώρες, παραείναι πολύ.. Η φασολιά δίνει λιγότερα απ ότι τα επιμέρους έπαθλα - στα μεγάλα επίπεδα - αλλά καλύπτει κάπως τη διαφορά με το 25% επιπλέον.
    δεν ξέρω αλλά κάτι δεν πάει καλά με τα δώρα των δρώμενων τώρα τελευταία.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jimixatz, yelander10 και 19 σε άλλους.
  8. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    διάβασα με προσοχή τις σ.ε και δεν κατέληξα πουθενά. Προβλέπω να με πιάνει ζαλάδα από το πάνω κάτω. Χάρηκα που είδα σαν επαθλο τις 4 χρυσές μπανάνες, θα τις παρω οπωσδήποτε αλλά και αρκετές σούπερ τροφές. Θα πάρω και τον στάβλο τοπάζι αν και πολύ φοβάμαι ότι θα τύχω κάτι καμηλίσιο πάλι !! Δεν μπορώ να κάνω κανέναν υπολογισμό σε φυτά ή αναδυόμενα, θα απογειωθώ και εν ωρα πτήσης θα αποφασίζω την πορεία μου. Καλές πτήσεις σε όλους, εύχομαι στο αεροπλάνο να υπάρχει αλεξίπτωτο... ;)
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, -Barbie73-, vagelis1968 και 20 σε άλλους.
  9. andriotiMarina

    andriotiMarina Ενεργός συντάκτης

    Δεν με βλεπω να το τελειώνω και μάλλον δεν θα είμαι η μόνη,καλή τύχη σε όποιον πάρει μέρος.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jimixatz, nana και 4 σε άλλους.
  10. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    εχει μια δυσκολια στα αναδυομενα αλλα ας αρχισει αυριο και βλεπουμε!!!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jimixatz, βιβη.2003 και 3 σε άλλους.
  11. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα

    Θα θέλουμε να σας επισημάνουμε την προσοχή στις αναρτήσεις που διαβάζετε
    Η συντονιστική ομάδα δεν φέρει καμία ευθύνη για αναρτήσεις συμπαικτών με λάθος πληροφορίες.
    Διασταυρώνετε πάντα τις αναρτήσεις των συμπαικτών σας με τις συχνές ερωτήσεις.

    Αν έχετε απορίες ή δεν έχετε κατανοήσει το δρώμενο μπορεί να ρωτήσετε τους συντονιστές στις κατάλληλες ενότητες και θα σας βοηθήσουν με τις απορίες σας. ;)
     
    Αρέσει σε jimixatz, empotonaki, markos5560 και 2 σε άλλους.
  12. sofiapao76

    sofiapao76 Επιφανής του φόρουμ

    Καλημέρα. eeelenaki έχω την εντύπωση πως οι πίνακες σου είναι λάθος υπολογισμένοι όσο αναφορά τα βήματα.Στις σ.ε. λέει ότι η κάθε μπάρα αποτελείται από βήματα(τετράγωνα με διακεκομμένες γραμμές).Το δείχνει και με εικόνα(κίτρινο έντονο τετράγωνο).Άρα το κάθε βήμα είναι το μισό τετράγωνο μέχρι την διακεκομμένη γραμμή.Εσύ μετράς για βήμα όλο το ορθογώνιο(με τη διακεκομμένη στη μέση).Αυτό είναι 2 βήματα.Και διορθώστε με σας παρακαλώ αν είμαι λάθος.Απλώς να μην ενημερωθούν λάθος ούτε οι υπόλοιποι συναγρότες ούτε και η eeelenaki.Κι αν είμαι εγώ λάθος ζητάω συγνώμη.Ας μας πει κάποιος.
     
    Αρέσει σε Gulit1, vagelis1968, jimixatz και 9 σε άλλους.
  13. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Σ΄ευχαριστώ που το επισήμανες. Δεν το είχα προσέξει καθόλου αυτό που λες. Είδες τελικά με τη συζήτηση βγαίνουν πράγματα... Θα διορθώσω τους πίνακες και θα επεξεργαστώ εκ' νέου το ποστ για να βάλω τους καινούργιους.

    Υ.Γ. Απ' ότι βλέπω διέγραψαν και το ποστ. Θα φτιάξω νέους πίνακες, για να βοηθηθώ εγώ, και θα κάνω νέο ποστ με τα σωστά στοιχεία.
     
    Αρέσει σε heavymetal7, vagelis1968, jimixatz και 6 σε άλλους.
  14. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα σας
    δύσκολο μου φαίνεται το ιβέντ , αλλά αν παρατηρήσει κάποιος δίνει πολλά δώρα .
    εγώ θα κάνω τις σειρές που κατά βάση δίνουν σούπερ τροφές και από ότι είδα , δεν τις μέτρησα κιόλας , είναι αρκετές , τον μηχανισμό του δρώμενου τον γνωρίζουμε ,είναι ο ίδιος με τον αγώνα με τα αυτοκινητάκια(νομίζω?)

    μάλλον από αναδυόμενα θα χρειαστούμε περισσότερα αν κάποιος θέλει να αλλάζει γραμμή , γιατί κοστίζει ένα βιοκαύσιμο .
    καλή επιτυχία σε όλους !!
     
    Αρέσει σε Gulit1, vagelis1968, jimixatz και 10 σε άλλους.
  15. vickyargi

    vickyargi Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα,

    Βάλτε μπρος τις μηχανές και ετοιμαστείτε για τρομερές κόντρες με τα αεροπλανάκια!!

    Ευχάριστο δρώμενο, όπως και το παρόμοιο με τα τρακτέρ. Είναι λίγο ζόρικο στα αναδυόμενα, όμως έχουμε περάσει και χειρότερα. Πιστεύω ότι θα βγει χωρίς μεγάλο κόπο. Τα μόνο δεδομένο για όλους είναι ότι για τη φασολιά και τα διακοσμητικά της θέλουμε 307 βήματα, όπως έχει ήδη αναφερθεί από τον συμπαίκτη kakosgr.

    Όπως βλέπουμε τα έπαθλα όλα είναι στο τελευταίο βήμα κάθε αγώνα, οπότε το τι δρόμο θα ακολουθήσει ο καθένας στο ενδιάμεσο είναι υποκειμενικό και το τι αναζητά ως δώρα για τη φάρμα του, καθώς ο τελικός στόχος είναι κυριολεκτικά στο τέλος. Άρα δεν βρίσκω πολύ βοηθητικούς πίνακες που προσπαθούν κάποιοι συμπαίκτες να φτιάξουν σε αυτήν την περίπτωση, Ο καθένας ακολουθει όποιο δρόμο θέλει και γι΄αυτό δεν υπάρχει μία στρατηγική αλλά άπειρες. Θα κάνω τους δικούς μου υπολογισμούς γι'αυτά που θέλω εγώ να πάρω αλλά δεν θα μπερδέψω και τους υπόλοιπους με τα δικά μου θέλω.

    Είναι ένα διαφορετικό δρώμενο σε λογική από το ναυάγιο, όπου ο πίνακας της φίλης rkatia ήταν πολύτιμος και είχε αξία.

    Εύχομαι καλή αρχή σε όλους και καλές αερομαχίες. :)


    eeelenaki, μάλλον επιβεβαιώνεις αυτό που είπα παραπάνω, ότι μπερδεύεις χειρότερα αντί να βοηθάς. Οι υπολογισμοί σου είναι λάθος, τα νούμερα και οι ζωγραφιές σου. Και τι κενά είναι αυτά μεταξύ των γραμμών που έχεις βάλει? Δεν θα κάνεις κάποια βήματα? Κι έχεις ζωγραφίσει με μπλε (χχλ βιοκαύσιμο) παραπάνω απο 6 βήματα κάποιες φορές. Μάλλον δεν έχεις πιάσει το δρώμενο..
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/7/16
    Αρέσει σε vagelis1968, jimixatz, -stavroula47- και 8 σε άλλους.
  16. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Δεν θα ξαναποστάρω άλλους πίνακες, αλλά θέλεις να με βοήθησεις, να το βρω;;
    Με xxL βιοκαύσιμο δεν προχωράς 3 κουτάκια;;; λάθος έχω;;
    Τα κενά δεν παίζουν ρόλο, απλά με τις γραμμές, υπογραμίζω τα 3 κουτάκια και δώρα που νομίζω ότι τα παίρνεις με xxl βιοκαύσιμο.
    Ξαναλέω ότι δεν θα ποστάρω άλλους πίνακες, απλά τους φτιάχνω για να βοηθηθώ εγώ, και να ακολουθήσω την δική μου πορεία με τα δώρα και προς τη φασολιά. Όταν έβαλα τους πίνακες, έγραψα σε παρένθεση ότι "δεν θέλω να πάρω στο λαιμό μου κανέναν" και απλά υποδεικνείοντας τα δώρα που εγώ εχω βάλει στόχο να πάρω για τη φάρμα μου.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/7/16
    Αρέσει σε vagelis1968, jimixatz, ioanna6929 και 3 σε άλλους.
  17. vickyargi

    vickyargi Ενεργός συντάκτης

    Με χχλ βιοκαύσιμο προχωράς 6 βήματα κοπέλα μου. Κάποια κουτάκια όπως λες έχουν 2 βήματα, κάποια άλλα 3 και κάποια ακόμα και 4. Άρα πρόσεξέ το αυτό. Επίσης, όταν πας πάνω ή κάτω, πας μόνο με απλό βιοκαύσιμο, όχι με χχλ. Και τέλος, δν μπορείς να αφήσεις κενά, δηλαδή να μην κάνεις κάποια βήματα.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jimixatz, ioanna6929 και 5 σε άλλους.
  18. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Έχεις απόλυτο δίκαιο. Τώρα που ξανακοίταξα τις μπάρες των αγώνων, σε κάποια κουτάκια έχει ακόμα και 4 βήματα. Στον αγώνα 4.
    Αυτό το είχα σωστά. Απλό βιοκαύσιμο πάνω -κάτω κουμπάκι.
    κι αυτό μου το είχαν απαντήσει οι μοντ σε μία ερώτηση που έκανα χθες στη βοήθεια για αρχάριους. Απλά ο υπολογισμός έγινε λάθος από την αρχή, γιατί δεν είχα δει, δεν είχα προσέξει, ότι κάθε κουτάκι μπορεί να χωρίζεται και μέχρι 4 βήματα.
    Συγχωρέστε με για την απειρία μου όσον αφορά την κατανόηση των δρώμενων. Αλλά είμαι ένα μόλις μήνα στο παιχνίδι και το παλεύω...
    Σ' ευχαριστώ και πάλι για την απάντησή σου, πολύ μικρές οι γραμμούλες για να τις προσέξω.
    Θα ξαναφτιάξω τους πίνακές μου και θα τους κρατήσω για μένα, για να δω στο τέλος τι έχω καταφέρει να μαζέψω και αν μπορώ να πετάξω έστω για τη φασολιά.
    ΠΟΟΟΛΛΛΛΑΑΑ αναδυόμενα χρειάζονται. Αυτό με φοβίζει και δεν ξέρω αν τελικά θα συμμετάσχω. Θα το δω ανάλογα τη συχνότητα που έρχονται τα αναδυόμενα.
    Ίσως τελικά να είναι καλύτερα σ' αυτό το δρώμενο, να πουλήσω ηλιοτρόπια που έχω πολύ απόθεμα και λιπάσματα για χρήματα.
     
    Αρέσει σε heavymetal7, ESABA, jimixatz και 8 σε άλλους.
  19. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    304 μέτρησα εγώ και μάλλον έχω δίκιο.εσείς μετρήσατε τα βήματα απ'το πινακάκι,όμως φαντάζομαι πως το σωστό είναι ό,τι δείχνει η φωτογραφία στον αγώνα 3,που δείχνει 11 κι όχι 12 τριάδες.;)
    αν έχω άδικο,ας επέμβει η ομάδα συντονισμού.
    άρα χρειαζόμαστε 48χχλ,3χλ και 7απλά βιοκαύσιμα(ιδανικά για ελιγμούς).
    δηλαδή 18.290 καμελίνες,1.021 δοχεία καυσίμων και 2.559 ηλιοτρόπια.

    υ.γ.διορθώθηκαν οι σε.άρα δίκιο έχω.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/7/16
    Αρέσει σε georgeplessas, vagelis1968, Nantia123 και 11 σε άλλους.
  20. Giotak80

    Giotak80 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα σε όλους !!! πολλά ζητάει αλλά ευτυχώς πήρα βοηθούς οποτε ελπιζω να τα παω καλύτερα απο τα τελευταία events που ουτε καν στην μεση δεν έφτασα Θα βάλω μικρα χωράφια ωστε να βγάλω γρήγορα τα φυτά και ελπίζω να τα πάω καλά με τα αναδυόμενα.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jimixatz, ioanna6929 και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.