Δρώμενο μέσω client

Η συζήτηση στο 'Τεχνικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την kaltsula, 26/5/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. kaltsula

    kaltsula Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα σας. Παίζω από λαπτοπ μέσω client. Μπήκα μάζεψα την φάρμα μου χωρίς κανένα πρόβλημα. Μόλις όμως πατήσω να μπω στο δρώμενο με τα μπαλώματα φορτίζει περίπου μέχρι το πενήντα τοις εκατό και μετά βγάζει ένα κόκκινο θαυμαστικό και κλείνει. Έχω κάνει επαννεκινησεις του λαπτοπ έχω μπει πάνω από δέκα φορές και το πρόβλημα παραμένει. Το φυτό δρώμενο το φυτεύω και το μαζεύω κανονικά.
     
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    μπορείς να μας δώσεις το ID σου να το ελέγξουμε;
    Επίσης μπορείς να μας δείξεις ένα screenshot με το κόκκινο θαυμαστικό;
     
  3. kaltsula

    kaltsula Ανερχόμενος συντάκτης

    Το παραθυράκι με το κόκκινο θαυμαστικό το εμφανίζει για ένα δευτερόλεπτο. Μετά εμφανίζετε ένα άλλο που λέει η εφαρμογή farmerama.exe σταμάτησε να λειτουργεί. Αυτό μου το βγάζει ΜΌΝΟ όταν πάω να μπω στο δρώμενο.
    I'd 27347547
     
  4. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Κάνε απεγκατάσταση στο client και εγκατέστησε το ξανά.
     
  5. kaltsula

    kaltsula Ανερχόμενος συντάκτης

    Έκανα απεγκατασταση από προσθαφαιρεση προγραμμάτων. Το ξανά κατέβασα. Έκανα εγκατάσταση. Επανεκκίνηση. Μπαίνει κανονικά στην φάρμα. Πάω σε όλους τους χώρους. Μόλις πάω να ανοίξω το δρώμενο με τα μπαλοματα κόκκινο θαυμαστικό και η εφαρμογή σταματάει να λειτουργεί.
     
  6. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Βγες πάλι απο το παιχνίδι και ξαναμπες και πες μας αν διορθώθηκε.
     
  7. kaltsula

    kaltsula Ανερχόμενος συντάκτης

    Μπήκα βγήκα ξανά μπήκα. Το στοιχείο farmerama.exe σταμάτησε να λειτουργεί.
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μπορείς να δοκιμάσεις να μπεις από Browser να δεις αν εκεί παίζει;
    Ο λογαριασμός σου λειτουργεί κανονικά για εμάς.
     
  9. kaltsula

    kaltsula Ανερχόμενος συντάκτης

    Όχι δεν μπορώ να μπω. Ο υπολογιστής μου είναι παλιός και μόλις πάω να ανοίξω το farmerama από τον Chrome κλείνει. Γι αυτό τον λόγο κατέβασα τον client. Και μέχρι χθες έπαιζα κανονικά και έπαιρνα μέρος στα δρώμενα. Δεν ξέρω αν μπήκατε από client και τι ακριβώς έχετε δει. Μπήκα μάζεψα την φασόλια την φάρμα ολόκληρη φυτεψα έπαιξα στο ροδανι και μόλις πάω να πατήσω στον client να μπω στο δρώμενο η εφαρμογή σταματάει να λειτουργεί. Μήπως να το προωθήσετε στο τεχνικό τμήμα να ελενξουν την εφαρμογή;
     
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Το έχουμε προωθήσει ήδη αλλά δεν υπάρχει άλλη αναφορά εκτός απο την δική σου και είναι δύσκολο να βρεθεί το πρόβλημα.
    Σου έχω τοποθετήσει 3 πλακίδια. Μπορείς σε παρακαλώ να κλείσεις και να ανοίξεις εκ νέου την εφαρμογή και να δοκιμάσεις;
     
  11. kaltsula

    kaltsula Ανερχόμενος συντάκτης

    Δεν με βάζει στο δρώμενο. Τώρα έχει κολλήσει στο 44%. Πάγωσε εκεί. Η εφαρμογή έχει πρόβλημα.
     
  12. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Το έχουμε ήδη προωθήσει και θα περιμένουμε τον τεχνικό έλεγχο αύριο.
     
  13. kaltsula

    kaltsula Ανερχόμενος συντάκτης

    Σας ευχαριστώ πολύ.
     
  14. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Το θέμα θα παραμείνει ανοιχτό, να σε ενημερώσουμε όταν θα υπάρξει κάποια εξέλιξη.
     
  15. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Όπως βλέπουμε μπορείς πλέον να παίζεις;
    Βλέπουμε οτι έχεις παίξει κάποια παιχνίδια ήδη.
     
  16. kaltsula

    kaltsula Ανερχόμενος συντάκτης

    Μπήκα από ταμπλετ με την εφαρμογή Firefox. Γιαυτό έχω παίξει πλακίδια. Το πρόβλημα στον client που έχω κατεβάσει στο λαπτοπ παραμένει. Πάτησα το εικονίδιο του δρωμενου φόρτωσε μέχρι το 59 κόλλησε κανένα πενταλεπτο και με αποσύνδεσε. Το προβλημα στον client παραμένει ακριβώς το ίδιο! Προωθήστε το παρακαλώ στο τεχνικό τμήμα. Δεν γίνετε να μπαίνουμε από τον client να μαζέψουμε την φάρμα και όταν θέλουμε να μπούμε στο δρώμενο να πρέπει να μπούμε από ταμπλετ.. .
     
  17. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μπορείς σε παρακαλώ να συνδεθείς σε άλλο λογαριασμό και να μας πεις αν κολλάει και σε εκείνον;
     
  18. kaltsula

    kaltsula Ανερχόμενος συντάκτης

    Είχε ο γιος μου έναν λογαριασμό αλλά δεν θυμάται τον κωδικό. Και εγώ χρησιμοποιώ μόνο αυτόν. Οπότε δεν μπορώ να μπω σε άλλον λογαριασμό.
     
  19. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μπορείς σε παρακαλώ να δοκιμάσεις ξανά και να μας ενημερώσεις αν λειτουργεί τώρα;
     
  20. kaltsula

    kaltsula Ανερχόμενος συντάκτης

    Δοκίμασα δύο φορές. Την μία κόλλησε στο 44% και την άλλη στο 45%. Απλά τώρα κολλάει και μετά από λίγα λεπτά με αποσυνδέει από το παιχνίδι. Δεν βγάζει κόκκινο θαυμαστικό και ότι η εφαρμογή farmerama.exe σταμάτησε να λειτουργεί. Απλά χάσαμε το δρώμενο. Ελπίζω να μην γίνεται το ίδιο και στα επόμενα δρώμενα. Από ταμπλετ δεν βολεύει καθόλου...
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.