Feedback Δρώμενο Στάβλοι Νέον III

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 19/4/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο

    "Στάβλοι Νέον III"


    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων. Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Δρώμενο-Στάβλοι-Νέον-iii.17425/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Δρώμενο-Στάβλοι-Νέον-iii.17424


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση


    [​IMG] [​IMG]



    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην jimixatz.
  2. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Κλασικό δρώμενο εκτροφής για νέον στάβλους.

    Έχουμε και λέμε, καθώς για την ολοκλήρωσή του θα χρειαστούμε:
    180.000 Αξία χορτοτάλιρων σε γαλοπούλες εκτροφής.
    198.000 Αξία χορτοτάλιρων σε γουρούνια εκτροφής.
    216.000 Αξία χορτοτάλιρων σε άλογα εκτροφής.

    Και με την ολοκλήρωσή του θα έχουμε λάβει τα εξής δώρα:
    985.000 Χορτοτάλιρα.

    441.000 Πόντους εμπειρίας.
    115.000 Τροπικούς πόντους εμπειρίας.
    90 Σούπερ τροφές.
    60 Σούπερ λίπασμα.
    11 Τσάτνι καρότου-μήλου.
    2 Νέον στάβλους αλόγων.
    2 Νέον χοιροστάσια.
    2 Νέον κοτέτσια γαλοπούλων.
    1 Γραμμή φασολιάς.
    1 Αυτοκόλλητο.

    Αν έχετε σούπερ τροφές για εκτροφές αλλά δεν έχετε τα παραπάνω ζώα για να τις πραγματοποιήσετε μπορείτε εύκολα με 1 εκατ. χορτοτάλιρα να αγοράσετε τα ζώα από τη λαϊκή και έτσι δε θα βγείτε ζημιωμένοι καθώς το event επιστρέφει πίσω 985.000 χορτοτάλιρα και αρκετά χρήσιμα δώρα. Λογικά θα έχουμε και event με γεννητούρια (εκτίμηση) οπότε δε βιαζόμαστε...

    Καλή επιτυχία σε όλες και σε όλους! :)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/4/16
    Αρέσει σε *Chelsea*, αμφιθεα, xristos-ale3andros και 22 σε άλλους.
  3. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολη την αγροτια που αγαπαει αυτο το ηβεντ. Φιλε lazos95 δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλα σαν να μην μας τα λες καλα, το κομπιουτερακι σου υπερβαλλει νομιζω.
    Γαλοπουλες: 175.000 χ.τ.
    Γουρουνια : 193.000 χ.τ.
    Αλογα : 211.000 χ.τ.
    Μεγαλη εκπληξη ωστοσο αποτελει το γεγονος πως αυτη τη φορα θα παρουμε απο 2 σταβλους Νεον. Ελπιζω να μην ειναι λαθος της μεταφρασης.:p
    Αμ εχεις δικιο, το πεμπτο το μετρησα το εκτο για τη φασολια δεν μετρησα,
    ουτε το τζοκερ να κυνηγουσαμε. Συγνωμη.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/4/16
    Αρέσει σε Genne1, xristos-ale3andros, Gulit1 και 11 σε άλλους.
  4. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Στο τελικό βήμα πρέπει να παραδώσεις ζώα εκτροφής αξίας 5.000, επομένως:
    Γαλοπούλες: 175.000 + 5.000 = 180.000
    Γουρούνια : 193.000 + 5.000 = 198.000
    Άλογα : 211.000 + 5.000 = 216.000

    Υ.Γ Του άλλαξα πρόσφατα μπαταρίες και λειτουργεί άριστα.
     
    Αρέσει σε *Chelsea*, αμφιθεα, xristos-ale3andros και 19 σε άλλους.
  5. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    καλημέρα, είναι ωραιο που σιγα σιγα παιρνουμε σταβλο νεον για κάθε ζωακι αλλα προσωπικα εμενα τετοια δρωμενα δεν μου πολύ αρεσουν αν και θελω τις φασολιες..φτανοντας μεχρι το 3ο βημα μονο
    εγω παρατηρησα ότι για να παρεις και τη φασολια πρεπει να μαζεύεις 150 κλειδαριες που σημαινει 150 εκτροφες..αρα 300 σουπερ τροφες.. συν εξτρα τις υπολοιπες εκτροφες ...ενώ το δρωμενο δινει πισω 90...
    θεωρω πως είναι μια ευκαιρια να εκμεταλευτουμε τη λαικη οσοι θελουν.
    καλη επιτυχια σε ολους
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, Stefoulini, LILA413 και 7 σε άλλους.
  6. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Εχω διαφωνήσει σφόδρα με τους φαντεζί αλά σταχτοπούτα στάβλους που λαμπυρίζουν για τον πολύ βασικό λόγο στο ότι χάνονται τα παραδοσιακά φυσικά χρώματα του farmerama, χρώματα που για πολλούς ήταν κίνητρο στο να είναι μέσα στο παιγνίδι αυτό.

    Τα δώρα είναι αρκετά καλά δεν λέω, η φασολιά κάτω του μετρίου (18ωρη) και νομίζω ότι για να δελεαστεί ο κόσμος τα δίνουν τόσο απλόχερα, ακόμα ακόμα και διπλούς στάβλους !!
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, bobostela, Stefoulini και 8 σε άλλους.
  7. patatina

    patatina Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα, μακάρι να μας έδιναν από 2 στάβλους αλλά νομίζω ότι το ένα θα είναι διακοσμητικό για τη φασολιά, όπως τις άλλες φορές.Με τις κλειδαριές θα πάρουμε διακοσμητικά από το κατάστημα διπλά.Τουλάχιστον εγώ έτσι το κατάλαβα.
     
  8. !NIKH!

    !NIKH! Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Νομιζω patatina οτι θα μας δοθουν 2 σταβλοι και διαλοσμητικα οσες φορες μπορουμε εμεις να τα αγορασουμε.
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, ioanna6929, Stefoulini και 3 σε άλλους.
  9. bmanolos

    bmanolos Νέος ειδικός

    Υπ όψην, τη φασολιά την πέρνουμε όταν ολοκληρώσουμε τα 4 βήματα απο κάθε ζωάκι και μετα παραδόσουμε τα επιπλέον ποσά των 5000χτ. στο έξτρα βήμα. Τα διακοσμητικά τα αγοράζουμε απο το κατάστημα Νέον, δίνοντας κλειδαριές αγάπης. Άρα θα ξειλωθούμε λίιιιιγο παραπάνω....:cry:
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, ioanna6929, Stefoulini και 2 σε άλλους.
  10. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    bmanolos
    εγώ πάντως δεν μετράω 4 βήματα αλλά 5 , μάλλον έγινε κάποιο μπέρδεμα στις Σ.Ε
    δείτε λίγο
    [​IMG]
    καλή επιτυχία σε όλους και καλά αποτελέσματα στις εκτροφές
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, Gulit1, ioanna6929 και 5 σε άλλους.
  11. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Δεν υπάρχει κανένα λάθος στις Συχνές ερωτήσεις.

    Ούτε όσο αναφορά τους διπλούς στάβλους, ούτε οσο αναφορά τα βήματα της κάθε μπάρας , ουτε τα διακοσμητικά.
    Για οτιδήποτε απορίες μπορείτε να ρωτήσετε στις κατάλληλες ενότητες και οι συντονιστές θα σας απαντήσουν το συντομότερο δυνατον. :)
     
    Αρέσει στους ioanna6929, Stefoulini και jimixatz.
  12. bmanolos

    bmanolos Νέος ειδικός

    Οκ, ίσως το διάβασα λάθος, (αν και θα ορκιζόμουν οτι στις ΣΕ έγραφε με τη ολοκλήρωση του 4ου βήματος....) λάθος δικό μου.
     
  13. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Να πω την αλήθεια, μου αρέσει πως έχει στηθεί το εβέντ.
    Λίγο πολύ όλοι περιμέναμε εδω και καιρό οτι θα είχαμε τους επόμενους νέον σταύλους.
    Ξέραμε στο περίπου και τι απαιτήσεις έχει το εβέντ. Δεν είναι έκπληξη.

    Αυτό το δρώμενο όμως δίνει δύο σταύλους νέον για κάθε ζώο, και πιο ενδιαφέρον, οι νέον σταύλοι δεν απαιτούν υποχρεωτικά εκτροφές.
    Μπορείς να ολοκληρώσεις το εβέντ συμπεριλαμβανομένης και της φασολιάς (άνευ διακοσμητικών), με το απόθεμα της αποθήκης σου, με αγορά απο τη λαική, με εκτροφές των ζώων εβέντ... ή και με συνδιασμό των τριών.

    Οι εκτροφές απαιτούνται μόνο για τις κλειδαριές, για να πάρουμε τα διακοσμητικά στο κατάστημα Νέον.
    Εκει, για να πάρεις και τα τρία διακοσμητικά χρειάζεσαι 150 κλειδαριές, δηλαδή 300 σούπερ τροφές.
    .... μείον τις 90 που δίνει το εβέντ... άρα 210 σούπερ τροφές ελάχιστη κατανάλωση.

    Οι εκτροφές για τις κλειδαριές δεν είναι υποχρεωτικές να γίνουν με τα τρία ζώα του εβέντ.
    Μπορείς να κάνεις εκτροφές της επιλογής σου. Εχω κάτι ανοιχτούς λογαρισμούς με τους κούκους.

    Δε συζητάμε για ομορφιά στα διακοσμητικά. Είναι σαν να βρίσκεσαι στο κέντρο του Τόκυο τη νύχτα.
    ... Ομως υπάρχουν πολλά διακοσμητικά 1χ2 που να δίνουν απο 1.400 μέχρι 1.500 πε το 12ωρο?

    Εχω την εντύπωση οτι αρκετοί θα διεκδικήσουμε παραπάνω διακοσμητικά, ο καθένας με τις δυνατότητες του.
    Το καλύτερο όμως είναι οτι θα τα κυνηγήσουμε επειδή το θέλουμε..... και αυτό είναι που μου αρέσει περισσότερο σε αυτό το εβέντ.
     
    Αρέσει σε thena, Gulit1, maroula και 16 σε άλλους.
  14. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    ιβεντ που για να το τελειωσουμε πρεπει να εχουμε μεγαλο αποθεμα τροφων. η ανταμοιβη ομως πολυ καλη .απο 2 σταυβλους νεον για το καθε ζωο. καλη επιτυχια σε οσους παιξουν. καλα κερδη σε αυτους που παιξουν με την λαικη!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, verybadfarmer, LILA413 και 6 σε άλλους.
  15. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλημερα..κλασικο δρωμενο σταλβων νεον με τα δωρα του και τις τροφες του...Αυτο που με ανησυχει περισσοτερο ειναι εαν τα γεννητουρια με την σεσουλα εμφανιστουν..και τελικα αποδωσουν στο μεγιστο:oops:Καλη επιτυχια οπως και να ερθουν τα πραγματα...ειδομεν!:inlove::D
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, Gulit1, verybadfarmer και 8 σε άλλους.
  16. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα σας
    εγώ πιστεύω πως σίγουρα θα μπουν γεννητούρια , άλλωστε πάντα μπαίνουν στις εκτροφές ,
    το θέμα είναι πότε !!!!
    με την αρχή του δρώμενου ή την επόμενη μέρα όπως έγινε στο προηγούμενο δρώμενο με νέον στάβλους ?
    όπως και να έχει θα παίξω μόνο με τα γεννητούρια
    καλή επιτυχία σε όλους
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, maria071966, Gulit1 και 11 σε άλλους.
  17. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    Καλημερα! Ηδη εβαλα 20 εκτροφες και θα μαζεψω τα ζωακια μου οταν μπουν τα γεννητουρια, μεχρι τοτε λογικα θα βαλω κι αλλες. Επισης, ειναι μια ευκαιρια να αραδιασω τους σταυλους μου εδω κι εκει. :D Θα προσπαθησω να κραταω σημειωσεις για τον αριθμο των σ.τ. που θα χρησιμοποιησω για να δω αν βγηκα ζημιωμενη. Ελπιζω να μπορεσω να παρω τα διακοσμητικα διπλα! Καλη επιτυχια στις εκτροφες σας και μακαρι να μου χαμογελασει η τυχη με ενα πλατυ χαμογελο σε αυτα τα γεννητουρια και να εχω παρα πολυ καλα αποτελεσματα!! :inlove:
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, Gulit1, vagelis1968 και 9 σε άλλους.
  18. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Όσοι θέλετε να γλυτώσετε χρόνο, αρώματα και χορτοτάλιρα, μπορείτε να βάλετε από τώρα τα ζώα στα σπιτάκια εκτροφής τους και έτσι όταν το μεσημέρι αρχίσει το event θα είναι έτοιμα και δε θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσετε αρώματα που είναι "τσιμπημένα" στη λαϊκή για μείωση χρόνου...


    Το προηγούμενο event με νέον στάβλους άρχισε ημέρα Παρασκευή στις 15:00 το μεσημέρι και το event "Έκρηξη γεννήσεων" άρχισε την ίδια μέρα αλλά στις 19:00 το απόγευμα! Πολύ πιθανό λοιπόν να αρχίσουν την ίδια μέρα, αλλιώς έχουμε και Σ/Κ μπροστά μας, άρα υπομονή δε χάνεται τίποτα...
     
    Αρέσει σε *Chelsea*, xristos-ale3andros, maria071966 και 9 σε άλλους.
  19. kaptennakos

    kaptennakos Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ola kala alla gennitouria de blepo
    na doume
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, skareleni, verybadfarmer και 2 σε άλλους.
  20. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    εγώ πάντως τις έχω έτοιμες τις εκτροφές μου ,περιμένω τα γεννητούρια
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, Gulit1, skareleni και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.