Διευκρινήσεις για την προσφορά του δένδρου γλυκό κάστανο

Η συζήτηση στο 'Γενικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την dalaveria.gr, 13/12/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    Καλησπέρα σας
    Παραθέτω απόσπασμα των ΓΟΧ
    [​IMG]

    [​IMG]
    Επειδή δεν μπορώ να ζητήσω πίσω τα χρήματα που έδωσα προ 14ων ημερών για την αγορά πακέτων δενδρυλλίων Μπινανιά βάση των πιο πάνω όρων ,(αν και θεωρώ πως εξαπατήθηκα αφου τα όποια πλεονεκτήματα αγόρασα εξανεμίζονται εν τη γεννέσει τους) παρακαλώ να μου πει η εταιρία εάν η εξέλιξη και η προσαρμογή του παιχνιδιού που την οδήγησε σήμερα στην δωρεάν προσφορά πλεονεκτημάτων θα έχει μόνιμο χαρακτήρα και θέση στο μέλλον.
    Αντιλαμβάνεστε πως δεν είναι δυνατόν να ξαναπληρώσω 3-4 πακέτα(και άλλοτε μέχρι δεκάδες) για να αποκτήσω μερικά απ' τα νέα δένδρα και η εταιρεία 2 βδομάδες μετά να τα δίνει δωρεάν σε όλους.Απαιτώ εξηγήσεις για την ενέργειά της και αν αυτό θα επαναλειφθεί με τα επόμενα δενδρύλλια ή και σταυλάρχες στο μέλλον.
     
    Αρέσει στους koyrsaros και Nantia123.
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Μηπώς θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τι σχέση ακριβώς έχει αυτό με την συνδρομή Premium? :eek:
     
  3. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    Ο τίτλος του άρθρου 7 είναι "κατηγορίες τιμών , όροι πληρωμής και καθυστέρηση"
    Τα μυστήρια δενδρύλλια προφανώς ανήκουν στα εικονικά αγαθά τα οποία δεν διατίθενται στην δωρεάν εκδοχή του παιχνιδιού.
    Η συνδρομή premium είναι ανεπτυγμένη λειτουργία του παιχνιδιού
    Εγώ αγόρασα εικονικά αγαθά - πακέτα δενδρυλλίων - όπως ρητά αναφέρει το άρθρο και το υπογράμμισα
    Πουθενά αλλού δεν είδα να γίνεται λεπτομερής αναφορά για τέτοιου είδους αγορές όπως τα δενδρύλλια τα οποία είναι εικονικά αγαθά.
    Ακόμη κι αν γίνεται όμως , το πνεύμα και ο λόγος μου είναι ξεκάθαρος και εύκολα αντιλαμβάνεται ο καθένας τι ζητώ
    1)Σας θέτω ευθέως τα ερωτήματα , η εταιρεία εμένα που πλήρωσα για να αποκτήσω εικονικά αγαθά -πακέτα δενδρυλλίων προ ολίγων ημερών , με το να διαθέσει το δένδρο σε όλους , με αδικεί ή όχι ? Προσωπικά πιστεύω με αδικεί κατάφορα.
    2)Αν ήξερα πως σκοπεύει να κάνει κάτι τέτοιο θα λειτουργούσα διαφορετικά αγοράζοντας λιγότερα ή καθόλου δενδρύλλια?? Η λογική και προσωπική απάντηση κι εδώ είναι ναι.
    3)Αν ήταν ένα τυχαίο γεγονός αυτό ή αν θα το κάνει μονίμως απο δω και πέρα , δεν είναι εύλογο ερώτημα που πρέπει να απαντηθεί ??
    Κι εδώ η απάντηση είναι σαφώς ναι.
    4)Και τέλος αν για εσάς αναφέρομαι σε λάθος άρθρο , υποδείξτε μου το σωστό όπου γίνεται αναφορά για αγορά εικονικών αγαθών παιχνιδιού για να αξιώσω ενδεχομένως επιστροφή χρημάτων (μιας και το άρθρο που επικαλέστηκα αποκλείει κάτι τέτοιο)και παρακαλώ δεχτείτε την συγνώμη μου που επικαλέστηκα λάθος άρθρο.
     
    Αρέσει στον/ην koyrsaros.
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Τα παιχνίδια εξελίσσονται συνεχώς. Για αυτό το λόγο η Bigpoint επιφυλάσσεται του δικαιώματος να προσφέρει νέα Premium Χαρακτηριστικά ανά πάσα στιγμή. Ως συνέπεια της προσαρμογής και της εξέλιξης των παιχνιδιών η Bigpoint επιφυλάσσεται επίσης τον τερματισμό διάθεσης διαφόρων Premium Χαρακτηριστικώνστο μέλλον και / ή την παράλληλη προσφορά τους στην δωρεάν βασική έκδοση.

    Οπως βλέπεις όλες οι απαντήσεις σου περιλαμβάνονται σε αυτό τον όρο ο οποίος είναι γραμμένος σε απλά Ελληνικά.
    Και να σε ενημερώσω οτι τα δέντρα δίνονται πληρώνοντας ζώα εκτροφής. Δεν τα χαρίζουμε.

    Αλλά επίτρεψέ μου να σε ρωτήσω κάτι και θα σου φέρω ένα αληθινό παράδειγμα και θα ήθελα την συμβουλή σου πάνω σε αυτό.

    Την δευτέρα αγόρασα από ενα γνωστό σούπερ μάρκετ μια συσκευασία αλείμματος κρέμα φουντουκιού.
    Σήμερα πηγαίνοντας στο ίδιο σουπερ μάρκετ είδα οτι με την ίδια συσκευασία δίνουν δώρο ένα τσουρέκι.
    Μήπως να πάω την απόδειξη πίσω και να απαιτήσω να μου δώσουν το τσουρέκι. Αφενός γιατί η κρέμα φουντουκιού είναι ακόμα άθικτη, θα μπορέσω να διεκδικήσω το δώρο;
     
    Αρέσει στους ΔΙΑΚΟΣ, powerranger91 και fisherman65.
  5. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    Tην απάντησή σας την βρίσκω ανεπαρκή και δε με ικανοποιεί .
    Μου είπατε πράγματα που γνώριζα και ουσιαστικά δεν απαντήσατε σε κανένα ερώτημα που έθεσα.
    Μου απαντήσατε με το ίδιο άρθρο που σας έδειξα εγώ αν και αρχικά αμφισβητίσατε την ορθότητα του (ή αυτό αφήσατε να εννοηθεί)
    Θεωρώ δεδομένο λοιπόν πως θα το ξανακάνει η εταιρεία αν και επιφυλάσσεται όπως μας λένε οι ΓΟΧ αλλά κι εσείς αυτό αφήνετε να καταλάβω μιας και επακριβώς το επικαλλείσθε. Το ότι πέταξα κάποια χρήματα άσκοπα , το έχω αφήσει στην άκρη και παω παρακάτω...

    Όσο για το αν τα δένδρα δίδονται πληρώνοντας ζώα εκτροφής ,τι να πω??? με συγκινήσατε..
    Μήπως τα ζώα εκτροφής των 120.000 χρτλ έχουν μεγαλύτερη αξία απο τα χρήματα που έδωσα ή δίνω κάθε φορά ?
    Τι θέλετε να πείτε δηλαδή γιατί θεωρώ πως με ειρωνεύεστε ...

    Το παράδειγμά σας είναι ατυχές , κρέμα φουντουκιού θέλατε να αγοράσετε και αυτήν πήρατε. Ως εδώ καλά...
    Αν παραδίπλα είχε κρέμα φουντουκιού με δώρο τσουρέκι και δεν το είδατε ??? μπορεί να συμβαίνει αυτό ??
    Αν όχι εγώ προσωπικά θα πήγαινα αύριο και θα αγόραζα 2 τσουρέκια απο τον φούρνο που κάνει το καλύτερο τσουρέκι για να μου περάσει η όρεξη.Μάλιστα θα έπερνα ένα με μαύρη σοκολάτα και ένα με λευκή ή γεμιστό με κρέμα κάστανο
    Για εσάς όμως , το τι θα πρέπει να κάνετε που η κρέμα φουντουκιού σήμερα δίνει και δώρο τσουρέκι η απάντηση μου είναι απλή..
    Θα πρότεινα να διαβάσετε τους ΓΟΧ ή την πολιτική εκπτώσεων - προσφορών του σούπερ μάρκετ... Εκεί , με απλά ελληνικά θα είναι γραμμένη όποια απάντηση θέλετε, κάτι ανάλογο με τους εδώ στο παιχνίδι ΓΟΧ οπότε -εκ πείρας- θα βγάλετε άκρη.
    Καλή τύχη με το τσουρέκι σας και καλό βράδυ.
     
    Αρέσει στους elenigri και koyrsaros.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Σε ποιο σημείο δεν σε ικανοποιεί; Προφανώς εννοείς οτι δεν την αποδέχεσαι. Αλλο το ένα και άλλο το άλλο.
    Γιατι η απάντηση μου ήταν σαφής. Έχουμε το δικαίωμα την προσφορά ειδικών αντικείμενων και στην βασική έκδοση.
    Προτιμώ να γράφω μια σειρά με ουσία παρα δεκάδες γραμμές με το επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια.
    Δεν θα μπω στο κόπο να σου πω δεκάδες επιχειρήματα. Η ουσία είναι μία. Εχουμε το δικαίωμα να το κάνουμε και εσύ συμφώνησες με αυτό κατα την εγγραφή σου.

    Και μιλώντας προσωπικά και ως παίκτρια, θα σου πω οτι χαίρομαι που μερικοί συμπαίκτες μου θα λάβουν ένα "δώρο" (λόγω Χριστουγέννων) το οποίο δεν είχαν την οικονομική δυνατότητα να αγοράσουν. Δεν θυμώνω και ούτε "απαιτώ" εξηγήσεις. Χαίρομαι!
    Γιατί δεν θα το πάρουν απο εμένα να το δώσουν σε άλλον. Αν έχω ήδη 3 δέντρα , θα λάβω και ένα 4ο και ο άλλος θα λάβει το ένα και μοναδικό του δέντρο. Δεν το θεωρώ άδικο. Γιατί όλοι μας θα το λάβουμε ως δώρο.

    Και τέλος λυπάμαι που θα απογοητεύσω αλλά ναι. Στο μέλλον θα υπάρχουν και άλλα πολύτιμα δώρα στους παίκτες που παίζουν στην ελεύθερη έκδοση. Γιατι και εκείνοι οι παίκτες παίζουν για να διασκεδάσουν όπως και εσύ. Με την μόνη διαφορά οτι δεν έχουν χρήματα να διαθέσουν.

    Το θέμα απαντήθηκε και κλείνει.
     
    Αρέσει σε nana, evieva, p.tosh και 9 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.