Διαφορά στην τιμή των Καρπών Δένδρων

Η συζήτηση στο 'Γενικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την .[agrotis]., 23/2/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .[agrotis].

    .[agrotis]. Νέος ειδικός

    Παρά τις επαναλαμβανόμενες ανανεώσεις της σελίδας και την αποσύνδεση και επανασύνδεση στο παιχνίδι και παρά την απάντηση ότι το πρόβλημα στη διαφορά των τιμών πώλησης και αγοράς των καρπών των δένδρων έχει λυθεί περίπου από τη 1μμ, έχω να ρωτήσω γιατί πρέπει να αγοράσω την παγωμένη ελάτη με 9000 χαρτοτάλιρα ενώ μπορώ να την πουλήσω μόλις με 105 ή 183,75 (μέγιστη τιμή);
     
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μάλλον δεν διαβάζεις τίποτα από της αναρτήσεις μας. Έγραψα οτι θα λυθεί σε ολους τους λογαριασμούς σε 45 λεπτά.

    Μπορείς να μου δώσεις το ID σου να ελέγξω το πρόβλημά σου;
     
  3. .[agrotis].

    .[agrotis]. Νέος ειδικός

    Θεωρώ ότι διαβάζω και κατανοώ επαρκώς. Η προηγούμενα διατυπωμένη απάντηση έλεγε «Το πρόβλημα έχει διορθωθεί από τις 12:54. Χρειάζεται 45λεπτά περίπου για να συγχρονιστεί σε όλους τους λογαριασμούς.» Η έναρξη των 45 λεπτών είναι από τις 12:54 ή από την ώρα ανάρτησης της παραπάνω απάντησης; Γιατί εάν είναι από την ώρα της ανάρτησης της απάντησης μπορώ να περιμένω ακόμα 15 λεπτά προκειμένου να συγχρονιστεί ο λογαριασμός μου. Συνεπώς όταν οι απαντήσεις σας είναι διφορούμενες, τότε είναι λογικό να μην γίνονται κατανοητές.
    ID: 21574389.
    Αναρωτιέμαι εάν δεν είχα κάνει τη δεύτερη ανάρτηση ερώτησης με το ίδιο θέμα, θα μου είχε ζητηθεί ο IDπροκειμένου να διερευνηθεί το όποιο πρόβλημα;
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Μάλλον εννοείς άλλο λογαριασμό γιατι σε αυτό το ID που μου έδωσες δεν έχεις ασχοληθεί με την αγοροπωλησία καρπών δέντρων το τελευταίο διάστημα.

    θα ήταν συνετό, να ζητάμε αποζημίωση μόνο για αληθινά γεγονότα και όχι υποθετικά για να δημιουργούμε εντυπώσεις και να διογκώνουμε προβλήματα χωρίς λόγο.

    Εφόσον σε μπερδεύει το "45 λεπτά" θα σου πω οτι το πρόβλημα θα διορθωθεί εντός της ημέρας.
     
    Αρέσει στον/ην BlackSheep91.
  5. .[agrotis].

    .[agrotis]. Νέος ειδικός

    Το νούμερο αυτό εμφανίζεται στο κάτω μέρος της οθόνης δίπλα από το όνομα χρήστη και αυτό έδωσα ως ID.
    Εντυπωσιασμοί και μόνο οι δικές σας απαντήσεις σας. «Μάλλον εννοείς άλλο λογαριασμό γιατι σε αυτό το ID που μου έδωσες δεν έχεις ασχοληθεί με την αγοροπωλησία καρπών δέντρων το τελευταίο διάστημα.» Παρακαλώ προσδιορίστε τον όρο «Τελευταίο διάστημα».
    Επιπλέον θα μπορούσατε να απαντήσετε εξ αρχής ότι το πρόβλημα θα λυθεί εντός της ημέρας. Οι δικές σας απαντήσεις είναι εντυπωσιασμού ότι το πρόβλημα θα λυθεί σε 45 λεπτά. Επιπλέον η προσβολή μου ότι δεν κατανοώ, ότι διαβάζω είναι τελικά αβάσιμη, γιατί τα όποια 45 λεπτά παρήλθαν, αλλά το πρόβλημα θα λυθεί «εντός της ημέρας».
    Τέλος το να με προσβάλετε με τέτοιο τρόπο ώστε να αποφύγετε παράπονα και ενδεχόμενες αποζημιώσεις είναι ανήκουστο.
    Παρακαλώ το θέμα να μείνει ανοικτό έως να λύσετε το πρόβλημα.
    Για την ιστορία, να αναφέρω ότι τούτο, είναι το τρίτο ερώτημα με το ίδιο θέμα, τα δυο προηγούμενα τα κλείσατε χωρίς να απαντήσετε τελικά. Αναγκαστήκατε, μετά από δική μου επιμονή, να παραδεχθείτε ότι το ζήτημα δε λύθηκε στις 12:45 και δεν έγινε ο συγχρονισμός των λογαριασμών εντός 45λέπτου, αλλά το ζήτημα θα λυθεί «εντός της ημέρας».
     
    Αρέσει σε SavoirAimer..., BlackSheep91, smacsyl και 2 σε άλλους.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ανήκουστο είναι να διογκώνουμε το πρόβλημα ζητώντας αποζημίωση για πράγματα που δεν ισχύουν.
    Και η προσβολή είναι να υποτιμάς την νοημοσύνη μας και τις γνώσεις μας στο παιχνίδι.

    Η επίσημη ενημέρωση που έχουμε ειναι οτι θα διορθωθεί εντός των επομένων λεπτών. Αλλά εφόσον δεν σε καλύπτουν αυτές οι απαντήσεις θα λαμβάνεις γενικές απαντήσεις. --> εντός της ημέρας!

    Επιπλέον δεν είναι τόσο κρίσιμο πρόβλημα για εσένα, γιατι όπως είπα, δεν ασχολείσαι με την αγοραπωλησία καρπών.
    Εκτός και αν αποφάσισες τώρα να αλλάξεις στρατηγική, οπότε θα πρέπει να περιμένεις να διορθωθεί το πρόβλημα και στην δική σου βάση δεδομένων.

    Την επόμενη φορά που θα αναφέρεις κάποιο πρόβλημα, σε παρακαλώ δώσε έγκυρες πληροφορίες ωστε να μπορέσουμε και εμείς να αντεπεξέλθουμε στο αιτημά σου. Απο την στιγμή που μας γράφεις ανακρίβειες, θα λαμβάνεις την ίδια αντιμετώπιση.

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.