Διαγωνισμός - Μάντεψε τι θα βγει;

Η συζήτηση στο 'Γωνία ομιλητών' ξεκίνησε από τον/την AMSakis, 8/2/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Δεν ξέρω αν άρεσε σε εσάς... εμένα όμως μου άρεσε η όλη διαδικασία του
    Διαγωνισμού Μπαουλοσεντουκοκιβωτίων που διοργάνωσα, και επειδή οι εκτάσεις που έχω προς χρήση στο παιχνίδι σε σχέση με τα όσα έχω στις αποθήκες μου είναι δυσανάλογα - όπως και όλων όσων έχουν φτάσεις σε ένα επίπεδο και μετά - αποφάσισα να σας προσφέρω ακόμη έναν διαγωνισμό.

    Στον διαγωνισμό αυτό θα πρέπει να μαντέψετε τι θα βγάλω από τους 5 μυστηριώδης στάβλους που κέρδισα σε κάποιο από τα τρέχοντα δρώμενα. Οι στάβλοι τοποθετήθηκαν πριν από λίγο και θα γνωρίζω τι θα έχω σε 5 ώρες.
    Για να υπάρχει χρόνος να παίξουν όχι μόνο όσοι δουν τον διαγωνισμό μέσα στο χρονικό αυτό όριο των 5 ωρών, θα κρατήσω τα αποτελέσματα κρυφά μέχρι την Κυριακή ώστε να μπορέσω να στείλω και τα δωράκια στον / στους νικητές.
    Όποιος λοιπόν πέσει ποιο κοντά στο αποτέλεσμα των παρακάτω, θα κερδίσει έναν στάβλο Φασιανού. Επειδή δεν θυμάμαι εάν ο Στάβλος Φασιανού μπορεί να σταλεί στο "Πάρε-Δώσε" παίζουμε και με την εναλλακτική του Στάβλου Πελαργού.

    [​IMG]

    Οι μυστηριώδες στάβλοι είναι 5 - οπότε όποιος βρει τα πιο σωστά αποτελέσματα πχ. μαντέψει σωστά 3 στάβλους, κερδίζει. Αν τώρα είναι δύο ή παραπάνω οι παίκτες που μάντεψαν σωστά... τότε κερδίζουν όλοι αυτοί.

    Φυσικά ισχύει και πάλι πως όποιος θέλει να λάβει μέρος πρέπει να δηλώσει και το όνομα χρήστη του παιχνιδιού ώστε να μπορώ χωρίς πρόβλημα και καθυστέρηση να στείλω το δώρο.

    Καλή επιτυχία σε όλους..... θα υπάρξει και συνέχεια...!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/2/18
    Αρέσει σε ath, katerina-paylopoyloy, Coccinellus και 2 σε άλλους.
  2. Coccinellus

    Coccinellus Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα, η μαντεψιά μου είναι:

    • Φωλιά χηνών II:
      πορτοκαλί
    • Εκκολαπτήριο II:
      κίτρινο
    • Κλουβί αρκούδας II:
      πορτοκαλί
    • Στάβλος τυφλοπόντικα Ι:
      κίτρινο
    • Ράντσο ελαφιού
    :):):):):)
     
    Αρέσει στον/ην katerina-paylopoyloy.
  3. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    καλε μόνος σου θα παίξεις; το προηγούμενο είχε επιτυχία, αυτό όχι;
    1. Γαϊδουρόσταβλος I: κίτρινος
    2. Σπηλιά Νυχτερίδων III: κόκκινη
    3. κλουβί αρκούδας II: πορτοκαλί
    4. κλουβί καμήλας III: κόκκινο
    5. κλουβί για αετούς II: πορτοκαλί
    υ.γ. την επόμενη φορα διεκρινυσε μας την κατηγορία μυστηριωδών στάβλων νομίζω πως αυτό φταίει ;)
     
    Αρέσει στον/ην katerina-paylopoyloy.
  4. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Αν και πιστεύω ότι οι παίκτες, δεν κοιτάζουν τις τελευταίες εγγραφές στο φόρουμ... κοιτάζουν μέχρι max την "Κρυστάλλινη Σφαίρα"... κι εγώ πολλές φορές το ίδιο κάνω ;) ίσως και να έχεις ένα δίκαιο...:music:

    Λοιπόν οι Μυστηριώδης Στάβλοι είναι ο Μυστηριώδης Στάβλος "Λευκόχρυσος".

    Για να δούμε θα αυξηθούν οι συμμετοχές ή θα παίρνουν τα δώρα οι ίδιοι και ίδιοι κάθε φορά.... :sleepy:8)
     
    Αρέσει στον/ην katerina-paylopoyloy.
  5. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Γενικά δεν κοιτάνε καν, αλλά αν πρόκειται για διαγωνισμό και ξέρουν και κατηγορία πάνε να δουν τι μπορεί να εμφανιστεί ;)
    Επίσης είπαμε να το πεις την επόμενη φορά την κατηγορία, όχι σε αυτό, αλλιώς δικαιούμαστε κι εμείς τροποποιήσεις που έχουμε ποστάρει πριν, αλλά επειδή δεν βλέπω να προστίθεται άλλος κόσμος και βαριέμαι να το κάνω δεν θα το αλλάξω...το πολύ πολύ να μην το βρει κανεις μας χαχα ή να πεις ότι ο διαγωνισμός θα ισχυει απο 3 και πάνω άτομα. Και είπαμε σε ένα από τα επόμενα αν ξανακάνεις.
     
    Αρέσει στον/ην katerina-paylopoyloy.
  6. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Λοιπόν... περίμενα όσο το δυνατόν περισσότερο μπορούσα... παίξατε δύο, για να δούμε ποιος θα πάρει το δωράκι...

    [​IMG]

    Ίσως η φωτογραφία να μην είναι και η καλύτερη, όμως έχουμε...
    Κίτρινο Τυφλοπόντικα - (Εύστοχη απάντηση από Coccinellus)
    Κίτρινη Αρκούδα
    Πορτοκαλί Αλεπού
    Κίτρινο Χρωματοπωλείο
    Πορτοκαλί Άλογο

    Και επειδή δεν υπάρχει κάποια πιο σωστή / εύστοχη πρόγνωση... το δώρο πάει Coccinellus.

    Πριν το επόμενο Πάρε-Δώσε θα ξανακάνω διάφορους διαγωνισμούς στους οποίους ελπίζω στην συμμετοχή περισσότερων μελών του φόρουμ.


    Καλή συνέχεια
     
    Αρέσει σε maroula, ath, katerina-paylopoyloy και 2 σε άλλους.
  7. Coccinellus

    Coccinellus Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα και ευχαριστώ για το δώρο :D

    Ελπίζω και εγώ σε μεγαλύτερη συμμετοχή στους διαγωνισμούς, ίσως αυτός ήταν απαιτητικός στο να εντοπιστούν οι πιθανοί στάβλοι από το σύνολο όλων των μυστηριωδών στάβλων...

    Καλή συνέχεια σε όλους ;)
     
    Αρέσει στους ath και katerina-paylopoyloy.