Διάφορα

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την AMSakis, 18/12/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Έχω καιρό να κάνω κάποιου είδους πρόταση, όμως πιστεύω ότι έχω μαζέψει και πάλι αρκετές ώστε να αξίζει να σας κουράσω με την πρόταση αυτών.

    Μαγική Φασολιά
    - Να υπάρχει μία κατηγορία για τις ασυμπλήρωτες σειρές ώστε να είναι πιο εύκολη η αναζήτηση τους.
    - Απενεργοποίηση των ασυμπλήρωτων σειρών από το σύνολο γιατί απλά καθυστερεί την φόρτωση του συνόλου.

    Υπάρχοντα

    - Να γίνει ειδική κατηγορία για τους αποθηκευτικούς χώρους Εργοστάσιο - Ζωοκομείο και Δενδροκομείο γιατί οι κατηγορίες των στάβλων και δέντρων είναι ήδη υπερφορτωμένες από τα υπάρχοντα είδη που υπάρχουν και πρέπει να ελαφρωθούν λιγάκι.
    - Να φύγουν τα δέντρα - διακοσμητικά - στάβλοι κλπ της έκτασης της πανσελήνου που δεν μπορούν να τοποθετηθούν στις υπόλοιπες εκτάσεις γιατί απλά μας καθυστερούν και γεμίζουν όπως έγραψα παραπάνω τις μπάρες.
    - Να γίνει μία σωστή τακτοποίηση των δέντρων στα υπάρχοντα γιατί οι κατηγορίες ορισμένων δέντρων είναι διάσπαρτες μέσα στα υπάρχοντα πχ. το Αυγουλόδεντρο είναι αλλού και αλλού η αναβάθμιση το ίδιο ισχύει και για Μπάομπαμπ - Γαρκινία - Ταμάρινθος κλπ.

    Εκτροφές
    - Να μπορούν να προστεθούν αρώματα σε ήδη υπάρχουσες εκτροφές γιατί πολλές φορές απλά είτε από κεκτημένη ταχύτητα έχουμε αφαιρέσει τα αρώματα είτε έχουμε ξεχάσει να τα κλικάρουμε.
    - Να υπάρχει η δυνατότητα "κλειδώματος" εκτροφή η οποία είναι να επαναληφθεί πολλές φορές ώστε να μην χρειάζεται να κλικάρετε κατ επανάληψη το ζώο κλπ.

    Αχυρώνας
    - Να μπει αναζήτηση και εδώ θα μας γλίτωνε από χρόνο αναζήτησης.

    Λαϊκή
    - Να γίνει ξεχωριστή κατηγορία για τους καρπούς των δέντρων.
    - Να μας δοθεί η δυνατότητα να πουλάμε την "Μάσκα Τίκι"

    Υπάρχοντα
    - Να ταξινομούνται τα διακοσμητικά βάση μεγέθους/χώρου που πιάνουν 1Χ1 - 1Χ2 - 2Χ2 κλπ. και να υπάρχει και ένας τρόπος ώστε να τα διακρίνουμε πριν τα τοποθετήσουμε στον χώρο.

    Γείτονες
    Όπως όταν ανεβαίνει επίπεδο ένας γείτονας παίρνουμε δώρο κάποιους Π.Ε. έτσι και στο νησί να γίνει κάτι αντίστοιχο.

    Μπάρα συντόμευσης
    Να είναι δυνατή η πρόσβαση στο χωριατοροδάνι από την μπάρα συντόμευσης όπως πλέον και με τις αποστολές.

    Χάρτης

    Η πρόσβαση στο χωριατοροδάνι γίνετε από τον χάρτη και από την πόλη. Αφού υπάρχει πρόβλημα χώρου / εκτάσεων θα πρότεινα να καταργηθεί η απεικόνιση του χωριατοροδανιού από τον χάρτη και να ανοίξει στην θέση του μία επιπλέον έκταση για σπορά κλπ.

    Αυτά τα λίγα και πάλι από εμένα, εύχομαι να μην σας κούρασα....
     
    Αρέσει στους ΣΑΒΒΑΣ_ΚΙΤΡΟΣ, -lousi-leon2001 και titanikos1.
  2. smacsyl

    smacsyl Άρχων του φόρουμ

    Συμφωνω και σε καποια αλλα ,αλλα πιστευω οτι αυτη η προταση ειναι η σημαντικοτερη και το εχω σκεφτει κ εγω γιατι τα φυτα στη λαικη κ γενικα ειναι παρα πολλα και οντως αν οι καρποι δεντρου γινοταν ξεχωριστη κατηγορια στη λαικη θα βοηθουσε αρκετα..Γενικοτερα πιστευω οτι οι περισσοτεροι τα βλεπουμε σαν διαφορετικη κατηγορια οποτε "προσυπογραφω";) :)
     
    Αρέσει στους ΣΑΒΒΑΣ_ΚΙΤΡΟΣ, .eugenaki. και -lousi-leon2001.
  3. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Γεια σας! Να προσθέσω σε όλα αυτά και κάτι που με κουράζει στο "Πάρε - δώσε". Ψάχνω και σκέφτομαι τι δεν χρειάζομαι και στις προσφορές των άλλων, πρέπει να βγω, να δω πόσα έχω και αν έχω, μετά να ξαναμπώ και να την ψάξω και πάλι. Αν όμως έχω κλειδώσει σε μια αποθήκη, ας πούμε, αυτά που χρειάζομαι και δεν θέλω να δώσω με τίποτα, όλα θα είναι πιο εύκολα! Και θα γλυτώσω και τα τυχόν λάθη...
     
    Αρέσει στον/ην ΣΑΒΒΑΣ_ΚΙΤΡΟΣ.
  4. joanna-party

    joanna-party Ανερχόμενος συντάκτης

    Συμφωνώ με κάποια από αυτά αλλά κυρίως με την μεταφορά του χωριατοροδανιού και την δημιουργία καινούριας έκτασης, διότι χρειαζόμαστε και άλλο χώρο και ειδικά με τα καινούρια δέντρα και ζώα, σε λίγο δε θα μας φτάνουν ούτε οι χώροι που έχουμε, άμα μας φτάνουν μέχρι τώρα δηλαδή.