Δημοσκόπηση 03/02/2015 - Λειτουργίες

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 3/2/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
?

Ποια λειτουργία του Farmerama σας αρέσει περισσότερο;

Αυτή η ψηφοφορία έληξε στις 7/2/15.
  1. Χωριατοροδάνι

    29.0%
  2. Εναέριο λιβάδι (Μαγική φασολιά)

    13.8%
  3. Λαϊκή

    28.7%
  4. Λαχαναγορά

    7.8%
  5. Χωριατόσπιτο

    0.6%
  6. Μύλος

    2.1%
  7. Ταχυδρομείο

    0.3%
  8. Βιοτεχνική περιοχή

    6.9%
  9. Δέντρο της σοφίας/Ναό των πιθήκων

    3.9%
  10. Δεν μπορώ να αποφασίσω

    6.9%
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες,

    Το σημερινό θέμα της δημοσκόπησης είναι οι λειτουργίες του FARMERAMA.
    Τι σας αρέσει περισσότερο;
    Περιμένουμε την γνώμη σας!

    Η δημοσκόπηση θα κλείσει στις 06/02/2015 18:00

    Σας ευχαριστούμε!


    Η ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει στον/ην garyfalo.
  2. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    Είναι η πιο δύσκολη ερώτηση σε δημοσκόπηση μέχρι στιγμής.Εμένα προσωπικά όλα μ'αρέσουν και έτσι απάντησα πως δεν μπορώ να αποφασίσω
     
    Αρέσει στον/ην Stefoulini.
  3. efirizou

    efirizou Ενεργός συντάκτης

    για μενα παλι... σιγουρα ειναι η λαικη. εχει πολυ περισοτερο ενδιαφερον
    απο ολα τα αλλα. [γνωμη μου φυσικα] και αυτο ψηφισα.
     
    Αρέσει στον/ην Ελληνοφρένεια.
  4. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    πραγματικά δύσκολη δημοσκόπηση, τι να πρωτοδιαλέξεις ? εγώ διάλεξα την βιοτεχνική περιοχή, μου αρέσουν οι συνταγές και το γεγονός ότι βλέπω εύκολα το μπόνους καθεμίας και όχι όπως στην φασολιά που ανεβαινοκατεβαίνω ψάχνοντας να βρω που είναι τι !
     
    Αρέσει στον/ην misirli.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    γεια σας
    εγω παλι θα ψηφισω εναεριο λιβαδι, γιατι οπως εχω ξαναπει,μπορουμε να αποκτησουμε τα παντα σχεδον με αυτη την λειτουργια, χωρις κοπο και χωρις καταναλωση προιοντων οπως πχ στην βιοτεχνικη περιοχη. βεβαια το ιδανικο θα ηταν να υπαρξουν βελτιωσεις, οπως πχ να μετακινουμε τα κλωναρια οπου θελουμε ,να μπορουμε να βλεπουμε τι ειναι το καθε μπονους ακομα και αν ειναι ενεργοποιημενα και οχι μονο τον χρονο που απομενει, και ισως να υπαρχει στο φορουμ μια συγκεντρωτικη λιστα που θα βλεπουμε ανα πασα στιγμη, τι μπονους υπαρχουν γενικα ,ανεξαρτητα αν τα εχουμε εμεις ή οχι. ομως για μενα ειναι οτι ποιο εξυπνο υπηρξε στο φαρμεραμα και πολυ βολικο!!
    ελατε να ψηφισουμε ολοι και ας κερδισει το καλυτερο!!
     
    Αρέσει σε fisherman65, tempelxanas, .eugenaki. και 8 σε άλλους.
  6. thalassini

    thalassini Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Kαι εμενα μ αρεσει λαικη , ειδικα τiς μερες των event , απ την μια πλευρα μας βοηθα αγοραζοντας τα ζητουμενα να ολοκληρωνουμε τις αποστολες και απο την αλλη αν εχουμε πλεονασμα προιοντων ειναι ευκαιρια να αυξησουμε τα χ.τ. μας .
     
    Αρέσει στους tempelxanas, TOLLIS και Stefoulini.
  7. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    δώρα ρε παιδιά δώρα
    χωριατοδοδάνι δαγκωτό
     
    Αρέσει στους psipsi1978 και Stefoulini.
  8. TOLLIS

    TOLLIS Ανερχόμενος συντάκτης

    ψηφισα λαικη σημαντικο να γινεται κυκλοφορια χορτοταλιρων
     
    Αρέσει στους tempelxanas, thalassini και Stefoulini.
  9. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    και εγω ψηφιζω εναεριο λειβαδι για τα μπονους που δινει.
     
  10. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    λοιπον, εμεναμου αρεσουν εξισου το χωριατοροδανι και η λαικη. απο το χωριατοροδανι εχω κερδισει απιστευτα δωρα. αλλα ψηφισα τη λαικη, γιατι οπως και να το κανουμε αυτη ειναι που ξεχωριζει περισσοτερο στο farmerama, αλλιως θα εμοιαζε πολυ με αλλα παιχνιδια φαρμας. και ειναι κι αυτη που μας βοηθα να αντεπεξελθουμε στα δρωμενα, ειτε κερδιζοντας χτ ειτε αγοραζοντας διαφορα προιοντα που λειπουν απο τις αποθηκες μας. :)
     
  11. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπερα σε ολους, αν επρεπε να ψηφισω τι δε μ'αρεσει θα ψηφιζα το χωριατοσπιτο, μ'αρεσε πιο πολυ οπως ηταν παλια. αφου πρεπει να ψηφισω τι μάρεσει και μ'αρεσουν ολα, ψηφισα δεν μπορω να αποφασισω. το καθε ενα εχει τη λειτουργια και τη χρησημοτητα του. μονο η λαικη εφυγε πολυ μακρια οταν βγηκε απο το χωρ/το.
    καλο βραδυ σε ολους.:music:
     
    Αρέσει στους Stefoulini, ath και pan15200188.
  12. ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ

    ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα και από μένα.
    Ε λοιπόν αυτή είναι η φορά που δεν μπορεί να υπάρχει μόνο μία απάντηση. Είναι η φορά που συγκρίνουμε πράγματα που δε μπορούν να συγκριθούν, γιατί εκτελούν διαφορετικές λειτουργίες το καθένα. Λειτουργίες τόσο αυτόνομες, όσο και αλληλένδυτα συνδεδεμένες. Τέλος πάντων, επειδή το "δεν μπορώ να αποφασίσω" δε με καλύπτει σαν απάντηση, θα επιλέξω ανάμεσα σε λαική και εναέριο λιβάδι. Αν και θα συμφωνήσω με την καλή μου GEPPO1, αποφάσισα λαική, γιατί θεωρώ σε αντιθεση με τη φασολιά, που σου δίνει σταθερά και συγκεκριμένα πράγματα, όχι όμως και ασήμαντα, ότι είναι το μέσο για να μπορείς "να κινηθείς, να ελιχθείς, να αναπτύξεις " το παιχνίδι σου σε όλα τα επίπεδα.
    Καλό σας βράδυ!!
     
  13. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Καλησπέρα και από μένα. Εγώ ψήφισα το ροδάνι διότι είναι το μόνο που μας δίνει κάτι χωρίς να μας χρεώνει κάτι, εκτός αν αγοράσουμε κάποιο καλό πακέτο με έξτρα γύρους που δίνει και ωραία δωράκια. Εννοώ πως στην βιοτεχνική περιοχή πρέπει ή να διαθέσουμε χρήματα ή πολλές ώρες φυτεύματος για να φτιάξουμε τα απαραίτητα βιοτεχνικά. Ο ναός των πιθήκων θέλει πολλές μπανάνες κάποιος για να αλλάξει επίπεδο, άρα δύσκολο. Στην λαική θέλει να έχεις πολύ χρόνο για να την παρακολουθήσεις. Ενώ το ροδάνι είναι δωρεάν καθημερινά από τον σγουρομάλλη και παίρνεις ένα δωράκι. Όλα τα άλλα παραπάνω δεν με ενδιαφέρουν καθόλου ούτε το ταχυδρομείο ούτε τα υπόλοιπα. Καλή συνέχεια στην ψηφοφορία...
     
    Αρέσει στους -Barbie73-, psipsi1978 και pan15200188.
  14. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Χωριατοροδάνι! Μ' ευχαριστεί η αναμονή και με αποτελειώνει το αποτέλεσμα...
     
    Αρέσει στους tempelxanas και ath.
  15. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    για μένα είναι η λαϊκή, γιατί εκεί μπορείς να κάνεις άμεσες αγορές και πωλήσεις και ισχύει ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης.θα ήταν κάλο να γίνει και μια λαϊκή με φιορίνια, όπως προσφέρουμε τα προϊόντα μας σε χτ να υπάρχει κάτι ανάλογο,(με τα ανάλογα προϊόντα φυσικά) σε φιορίνια.να όλοι είστε καλά.
     
    Αρέσει σε toylaaaaa, tempelxanas, misirli και 2 σε άλλους.
  16. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Ας ψηφίσω κι εγώ.
    Όλες οι λειτουργίες της δημοσκόπησης είναι χρήσιμες και έχουν την δική τους ξεχωριστή συνεισφορά στον χώρο. Επειδή η ψήφος είναι μία και δεν θέλω να την δώσω στους "αναποφάσιστους", θα ψηφίσω εκείνη, που κατά την κρίση μου αποδίδει περισσότερο.
    Δεν θα ψηφίσω σίγουρα, ταχυδρομείο και χωριατόσπιτο.
    Tο χωριατοροδάνι οπωσδήποτε "δαγκωτό" κι εγώ θα το α-ψηφίσω, γιατί άλλα είδαμε στην αρχή και άλλα βλέπουμε τώρα και ιδιαίτερα στους πάρτι γύρους του, που οτιδήποτε άλλο είναι, εκτός από πάρτι γύροι.
    Δεν θα ψηφίσω επίσης την βιοτεχνική περιοχή, γιατί ότι θέλω το βρίσκω στην λαϊκή και σε χαμηλότερο κόστος απ΄ότι να τα παρασκεύαζα ο ίδιος, το δένδρο της σοφίας, γιατί δεν πιστεύω ότι έχει να δώσει κάτι παραπάνω, εκτός κι αν το αναβαθμίσουν, καθώς και το ναό των πιθήκων, λόγω του ότι είναι εξαιρετικά χρονοβόρα αυτά που θέλεις να ξεκλειδώσεις. Όχι δύσκολα. Χρονοβόρα.
    Ο μύλος θα μπορούσε να είναι ένα από τα "φαβορί" για ψήφο, αν είχαν μεριμνήσει οι αρμόδιοι να απελευθερώσουν και τον μύλο του νησιού. Εφόσον τον μύλο του νησιού δεν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω γενικά, παρά μόνο ειδικά, δεν μπορώ να του δώσω ψήφο.
    Η μαγική φασολιά, έτσι όπως εξελίσσετε, είναι εντυπωσιακή και δικαιούται την ψήφο της πιο αρεστής λειτουργίας του FARMERAMA, αλλά έχει ένα σοβαρό ελάττωμα. Στηρίζεται στις αποστολές της λαχαναγοράς και στα δρώμενα.
    Είναι εύκολο από εδώ και πέρα να καταλάβετε γιατί ψηφίζω μονοκούκι "ΛΑΪΚΗ". Αν δεν υπήρχε η λαϊκή δεν θα μπορούσα να ασχοληθώ ούτε με τις αποστολές της λαχαναγοράς, ούτε με τα δρώμενα, ώστε να κερδίσω τα έπαθλα που θα με οδηγήσουν σε μια καλή σειρά σύννεφων στην μαγική φασολιά.
    Λαϊκή λοιπόν. Το Α και το Ω.

    Καληνύχτα και καλή συνέχεια.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/2/15
  17. *Pandora*

    *Pandora* Επίτροπος του φόρουμ

    Η δημοσκόπηση τελείωσε και το θέμα κλείνει.

    Ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.
     
  18. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Η δημοσκόπηση έληξε.
    Τα αποτελέσματα που προωθήσαμε είναι :


    1. Χωριατοροδάνι

      97 ψήφος(οι)
      29.0%
    2. Εναέριο λιβάδι (Μαγική φασολιά)

      46 ψήφος(οι)
      13.8%
    3. Λαϊκή

      96 ψήφος(οι)
      28.7%
    4. Λαχαναγορά

      26 ψήφος(οι)
      7.8%
    5. Χωριατόσπιτο

      2 ψήφος(οι)
      0.6%
    6. Μύλος

      7 ψήφος(οι)
      2.1%
    7. Ταχυδρομείο

      1 ψήφος(οι)
      0.3%
    8. Βιοτεχνική περιοχή

      23 ψήφος(οι)
      6.9%
    9. Δέντρο της σοφίας/Ναό των πιθήκων

      13 ψήφος(οι)
      3.9%
    10. Δεν μπορώ να αποφασίσω

      23 ψήφος(οι)
      6.9%
    ------------------------------------

    Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.
     
    Αρέσει στους ath και Stefoulini.
  19. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    [​IMG]

    Κάντε κλικ για μεγέθυνση
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.