Γρηγοροτερος τροπος

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την konstadinos1999, 13/9/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
?

Ειναι καλη ιδεα ?

Αυτή η ψηφοφορία έληξε στις 23/9/17.
  1. Ναι

    93.1%
  2. Οχι

    6.9%
  1. konstadinos1999

    konstadinos1999 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα αγροτες και αγρότισσες , δεν βαρεθήκατε πια να πατάτε πολλά κλικ ? π.χ για να ποτίσετε ,να φυτέψετε, ακόμα και για να μαζεύετε τους στάβλους? ε λοιπόν εγώ βαρέθηκα , άσε που κάνει και πολύ θόρυβο το κλικ αν παίζεις φαρμεραμα αργά το βράδυ και σε λέει η οικογένεια σου να κλείσεις τον υπολογιστή. Εγώ θέλω να μοιραστώ μια ιδέα που είναι τόσο απλή άλλα χρήσιμη πιστεύω. ;Oταν πας να ποτίσεις και έχεις πολλά χωράφια δηλαδή γνωρίζεις ότι θα κάνεις λίγη ωρίτσα για να πατήσεις όλα αυτά τα κλικ ενώ μπορείς να πατάς μια φορά το κλικ και να πατήσεις στο νερό και να κρατήσεις συνεχόμενα το ποντίκι και απλός να το μετακινείς . Αυτό θα μπορούσατε ( εσείς ομάδα φαρμεραμα ) να το σκεφτείτε και να το εφαρμόσετε . Γνωρίζω ότι μπορεί να αχρηστεύσει το βοηθό συγκομιδής γιαυτό θέλω να επισημάνω ότι μπορείτε να κάνετε αυτήν την λειτουργία με αστεράκια στο δέντρο της σοφίας και να κοστίζει π.χ 350 αστεράκια. Νομίζω ότι αξίζει :p
     
    Αρέσει σε beroniki555, maria_palou, everme και 6 σε άλλους.
  2. everme

    everme Νέος ειδικός

    συγγνωμη konstadinos1999 που θα παρεμβω στο θεμα σου... πλ καλη η ιδεα σου, αλλα οντως θα αχρηστευθουν ετσι οι βοηθοι... αλλα θελω να προτεινω κατι λιγο πιο απλο κ πιστευω ευκολα υλοποιησιμο...:oops: ειδικα τωρα με τους νεους χωρους (που πιστευω σε ολους μας αρεσουν αλλα τα κλικ εχουν φτασει στα υψη :θερισε, φυτεψε, ποτισε, βαλε λιπασμα κ.ο.κ. σε τοσες εκτασεις) για να γλιτωσουμε επομενως απο μερικα κλικ, θα μπορουσε το λιπασμα (απλο, σουπερ και Ζωζως η εστω το απλο μονο) να μπαινει οπως κ το νερο, δηλ να το επιλεγουμε 1 φορα κ μετα να λιπαρουμε οσα χωραφια θελουμε κ οχι ενα ενα (επελεξε χωραφι-βαλε λιπασμα, πλεον δν το κανω γιατι ποναει το χερι μου -.-) κ επισης να πω στην εταιρια να εξετασει το θεμα με τα κουπονια που σπανιζουν σαν επαθλα :(
     
    Αρέσει σε beroniki555, ΣΑΒΒΑΣ_ΚΙΤΡΟΣ, -lousi-leon2001 και 3 σε άλλους.