Feedback Γιορτή Σεπτεμβρίου 2015

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 15/9/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    Η προοδος μου ειναι τραγικη ευτυχως που δεν ξερω να ανεβαζω εικονα xD....δεν ξερω τι θα κερδισω απο αυτο το ιβεντ τελικα...βλεπω και κατι αναρτησεις με χιλια και πανω αναδυομενα και νιωθω αχρηστη.....οταν τελειωσει θα σας πω για τα χαλια μου...:(
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, βιβη.2003, ste007 και 4 σε άλλους.
  2. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    εγω τι να πω τωρα?? με 52 γιορτινο ανθο και 307 μπαλιτσες δεν μπορω να φτιαξω τιποτα:(
    δεν μου δινει γιορτινο ανθο παραπανω με τιποτα >:(
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, panos009, SYLVART και 5 σε άλλους.
  3. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    2 πριμιουμ σακους εχω φτιαξει μεχρι τωρα συνολικα τα αναδυομενα δυσκολα βγαινουν και οσον αφορα τη χρηση μικρων χωραφιων...να μηντ ο σχολιασω καλυτερα! αυριο θα βαλω εξευγενισμενο 30φυλλο μπας και ερθουν τα ανθη τουλαχιστον!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, verybadfarmer, panos009 και 4 σε άλλους.
  4. -nantin-

    -nantin- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    μηπως μπορειτε να μου γραψετε με τι πετιούνται περισσοτερες ασπρες μπαλιτσες? Ευχαριστώ πολύ
     
  5. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    οκτώ σελιδούλες είναι μόνο 8)



    Πολύ σημάδι όμως βρε παιδί μου, στο event, στον ρέντζο
    φάρμα ή λούνα παρκ είναι το παιχνίδι ?
    o_O
     
    Αρέσει σε heavymetal7, xaris68, βιβη.2003 και 16 σε άλλους.
  6. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Eγώ εχθές έβγαλα 3 σάκους με μπάλες τσίρκου και σήμερα 2 σάκους ,βλέπω και εγω τις αναρτήσεις και εχω μείνει με την απορία. Με τα άνθη καλά πάω, αλλά με τις μπάλες είμαι σε τραγική κατάσταση. Γέμισα ολα τα χωράφια δένδρα απόψε και περιμένω να δώ αυριο τα αποτελέσματα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/9/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, verybadfarmer, panos009 και 5 σε άλλους.
  7. dimitriskiouranis

    dimitriskiouranis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ευχαριστω πολυ
     
    Αρέσει σε Louisa, βιβη.2003, panos009 και 2 σε άλλους.
  8. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    από τζίντζερ σε τζίντζερ και από τριαντάφυλλο σε τριαντάφυλλο και τα άνθη άφαντα. οι μπαλίτσες χάθηκαν στους αγρούς αφού τα δέντρα μου μάλλον έχουν απεργία, κάτι δεν πάει καλά αλλά δεν μπορώ να το εντοπίσω.

    Υ.Γ. ναι το τριαντάφυλλό μου είναι εξευγενισμένο και είχα πάρει όλα τα δυναμωτικά μου μαρμελάδα τριαντάφυλλο και λευκή αγνότητα και δεν βαριέσαι...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/9/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, rodaggelos70, verybadfarmer και 8 σε άλλους.
  9. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    γειά σας κ απο μένα,ωραία η γιορτή σεπτεμβρίου,αν κ ο κιμ το κόκκινο πάντα άφαντο,καλά που είναι το ρακούν στην πόρτα,ευγενέστατο κ κατατοπιστικότατο!!!
    .....λοιπόν το δρώμενο βγαίνει αργά κ σταθερά,πολύ ευχάριστο που δεν έχει μόνο φύτευε,μάζευε......βέβαια θέλει εξευγενισμό κ σούπερ λίπασμα για να προχωρήσει πιο γρήγορα,....πήρα είδη σ.λιπάσματα,τροφές, μυστηριώδη,κτλ,που είχαν περισσότερο ενδιαφέρον κ συνεχίζω για τα υπόλοιπα,μακάρι να φτάσω μέχρι τέλους,έχουμε ακόμα καιρό...κ για 54 νομίσματα ,στίς πρίμιουμ μπάλες,χτυπάμε 12 φιγούρες με διπλά ,όσο κ αν αργούν να βγούν κ τίς υπόλοιπες 3 φορές που μένουν χρυσά.......
     
    Αρέσει σε 2014chr, panos009, Stefoulini και 5 σε άλλους.
  10. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    Αυτη η ιστορια με τα αναδυομενα κατεληξε τουλαχιστον για μενα σε παροδια....γεμισα 3 εκτασεις με δεντρα με αποτελεσμα να υστερω σε ανθη...οποτε θα ξανα στησω την φαρμα οπως εκανα στα προηγουμενα ιβεντ για να δω μηπως αλλαξει κατι...στο μεταξυ ολοι εμεις που δεν εχουμε τα οπλα για μηδενικο χρονο στα εξευγενισμενα καλο ειναι να μην επηρρεαζομαστε απο τον αριθμο που παρουσιαζουν καποιοι εμπειροι παιχτες ......αυτα τα αναδυομενα ειναι αποτελεσμα δουλειας κοπου χρονου και ειναι απολυτα φυσιολογικο.....οσο για τα μικρα χωραφακια το ανεφερα πιο πριν οτι το εκανα και δεν βοηθησε καθολου ισα ισα πολυ λιγοτερα απο τα κανονικα χωραφια.
    Απο αυριο λοιπον περισσοτερα χωραφια και λιγοτερα δεντρα μπας και προλαβω την φασολια...!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Louisa, nana και 8 σε άλλους.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα παιδια. εδω εφτασα μετα απο τοσο κόπο
    [​IMG]
    απο σημερα θα φτιαχνω μόνο premium μπαλες, γιατι θα γεράσω πάνω στο πληκτρολογιο. καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Louisa, xaris68 και 10 σε άλλους.
  12. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]

    μωρέ καλά ήθελα πριν πέντε χρόνια να σε κάνω στιφάδο
    αλλά μου γλύτωσες :mad:
    [​IMG]

    είμαι πίσω, γιατί τελικά αποφάσισα να μείνω με τα χχλ δένδρα
    είναι πολλοί οι π.ε. λέμε xD

     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/9/15
    Αρέσει σε heavymetal7, ioanna6929, βιβη.2003 και 9 σε άλλους.
  13. victor-ion

    victor-ion Ανερχόμενος συντάκτης

    Μιας και εγώ με τις μπαλίτσες και τα άνθη τα πάω αργά (αλλά σταθερά!) και έχω μαζέψει 262 αστερονομίσματα έβαλα στόχο: όλη την 3η καρτέλα και μία φασολιά! Ιδανικά τη χρυσή, αλλά και με μία από τις άλλες 2 θα βολευτώ! Εννοείται πως παίζω μέχρι τώρα και θα συνεχίσω μόνο με premium μπάλες!! Όσο για τα διακοσμητικά από προηγούμενα event μου φαίνεται πάρα πολύ καλή κίνηση αλλά δεν τα τα κυνηγήσω τώρα μιας και δεν είναι κάποιο από τις ανολοκλήρωτες φασολιές μου.. Ελπίζω να το κρατήσουν και σε επόμενο να είναι και κάποιο από αυτά που αναζητώ! καλή συνέχεια σε όλους!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, βιβη.2003, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  14. triadioena

    triadioena Νέος ειδικός

    εγω ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω που μπερδευονται οι συντονιστες και δεν καταλαβαινουν τη συγχυση μας σχετικα με το ιβεντ, αναδυομενα, χωραφια,χρονους, νομισματα και βιοτεχνικα! και θα το αναπτυξω παρακατω..(παρ τε καφε ,χυμο η ο τι αλλο πινετε...μα πιειτε κατι!)

    η σημερινη εικονα της συγκομιδης μου( και θα γραψω ΚΑΙ για αναδυομενα προφανως μιας και αφορα το ιβεντ και την προσπαθεια μας να κερδισουμε οσο περισσοτερα γινεται!)
    ας ξεκινησω απ τα σχετικά καλά

    απ την μπανανία (το νησί) πηρα 46 μπαλιτσες απ τις 180τοσες μπανανιες που εχω σε ολη την εκταση
    απ το τροπικο που εχω μισο με μπανανιες μισο με αλλα δεντρα πηρα 32
    συμπερασμα? κανενα :S

    απο το βασικο και το αγριο λιβαδι , με μικρα χωραφακια ...μικρα μικρα που κανουν ποση ωρα να φορτωσουν τα λουλουδακια τους στον φλας ..και εξευγενισμενο τριανταφυλλο με ενεργα καποια μπονους απο φασολιες και ψωμι καροτου για τους παραπανω ποντους (εριξα κι ενα τσαντι καροτου μηλου γιατι συμφερει πολυ στα μικρα χωραφια ως ποσοτικη αποδοση ) πηρα 18 ανθη απο εκαστο
    απ το ξεφωτο πηρα 16

    συμπερασμα : δεν ειδα κι εγω ΚΑΝΕΝΑ οφελος απ τα μικρα χωραφια , μιας και απο χτες που εκανα 3 συγκομιδες δεν ξεπερασα με τπτ τα 18 αν8η. οποτε δεν ειδα αυξημενες πιθανοτητες παρα οσα ειπωθηκαν,μηπως να το ξαναψαξουν οι υπευθυνοι? γιατι καλη η θεωρια,την εμπεδωσαμε αλλα η πραξη αλλα δειχνει , σε εμενα τουλαχιστον!

    τα ιδια αποτελεσματα περιπου ειχα και με την σικαλη σε απλα χωραφια, απλα τωρα νιωθω οτι κανω κατι πιο συντομα απ το να περιμενω 12 ωρες! τα βιοτεχνικα οντως δε βλέπω να αλλαζουν και πολλα! εδω η θεωρια συμφωνει με την πραξη.


    οσο για τα νομισματα εγω "δουλευω" μονο με πριμιουμ σακους (εναν απλο που δοκιμασα ,τα πηγα απαισια) και μεχρι στιγμης πηρα ενα διακοσμητικο των 120 , τα λιπασματα,τις τροφες,σταβλους και δενδρυλια (νομιζω η συνολικη αξια αυτων ειναι 85) και μου εμειναν και 40 για ...τσιχλες. περα απο νερακι και λιπασμα απλο (που πλεον ουτε για δειγμα δεν υπαρχει στην αγορα) ειχα και 200κατι σουπερ λιπασματα που χρησιμοποιησα στην αρχη.

    εδω να πω πως εμενα θα μου αρεσε οσοι με τον κοπο τους και τον οβολο τους και οποια προσπαθεια αλλη βγαζουν 1000+ νομισματα να ξεκαθαριζουν αν επεσαν σουπερ λιπασματα και μηδενικες σε χρονο συγκομιδες η κατι αλλο γιατι μονο απογοητευση φερνουν σε αλλους που και δεν εχουν τα μεσα αλλα και δεν ξερουν πως μπορει καποιος να αποκτησει τοσα πολλα περισσοτερα αστρονομικα αστερονομισματα!

    ξαναλεω μου αρεσε η ιδεα του μαγαζιου που μπορουμε να επιλεξουμε τα δωρακια μας και μαλιστα καποια οσες φορες θελουμε, κανει το ιβεντ λιγο σαν το πανηγυρι του ρεντζο (αλλος καημος εκει!) ,λιγο ξεφευγει απ το να μετραμε ποσοτητες σε λουλουδια που πρεπει να παραδωσουμε ,οποτε λιγο διαφορετικο γενικως και μαλιστα με την καλη εννοια!
    να ειχαμε και δυνατοτητα να παρουμε παραπανω απ τα δωρακια ....τι καλα!(ναι τι να κανουμε εμεις οι γκρινιαρηδες....υπαρχουμε στον κοσμο για να ξεχωριζετε οι υπολοιποι οι θετικοι! deal with it :p !)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Louisa, soyla74 και 9 σε άλλους.
  15. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Είναι αδιανόητο να λέμε και να ξαναλέμε ακριβώς τα ίδια ,
    απο πάνω σου έχω βάλει ποστ που εξηγεί πως βγαίνουν
    και το έβαλα γι αυτό τον λόγο γιατί θα πάμε στην ένατη σελίδα και ακόμη κάποιοι θα αναρωτιούνται.
    Έχουν ειπωθεί όλα αναλυτικά είτε εδώ είτε στο ποστ του εξευγενισμού πως βγαίνουν τα χιλιάδες αναδυόμενα των φυτών.
    Για τα δένδρα δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά πράγματα.
    Επίσης έχει ειπωθεί πολλές φορές ποια πρέπει να χτυπάμε ώστε να κερδίζουμε τα καλύτερα
    αλλά συνεχίζονται οι απορίες.
    Τελικά γέμισαν οκτώ σελίδες με συνεχώς τις ίδιες απορίες και καπακώθηκαν
    πολύ χρήσιμες αναρτήσεις 8)

    Και τέλος θα ξαναπώ δεν υπάρχει λόγος απογοήτευσης
    ο καθένας πάντα ως εκεί που μπορεί και να παίρνει το καλύτερο για αυτόν και την φάρμα του.
    Οι νεώτεροι παίκτες ας μαζεύουν πληροφορίες και συμβουλές από παντού σε όλο το φόρουμ, να διαβάζουν, ώστε να είναι πιο έτοιμοι την επόμενη φορά.
    ε όχι και απογοήτευση για ένα event ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/9/15
    Αρέσει σε ioanna6929, soyla74, bibina.2 και 9 σε άλλους.
  16. triadioena

    triadioena Νέος ειδικός


    καθως εσυ τα εβαλες...προφανως δεν αφορα εσενα :D
    γιατι δεν μπορει καποιος να απογοητευ8ει? δεν απογοητευεται απ τη ζωη ..απ το ιβεντ απογοητευεται!
    σημαντικες πληροφοριες ναι..αλλα το τμημα αυτο λεγεται συζητηση, οχι τα sos του ιβεντ
     
    Αρέσει σε ioanna6929, soyla74, βιβη.2003 και 5 σε άλλους.
  17. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλημέρα

    Νομίζω εχει εξηγηθεί πάρα πολλές φορές αλλά θα τα συνοψίσω
    - Απλά δέντρα παντού (όχι xxl) και χρήση premium για να μην χάνουμε ούτε λεπτό από τις συγκομιδές.
    Χρησιμοποίησα μόνο λίγο τούρμπο λίπασμα το οποίο και αγόρασα από το Ρέντζο.
    - Χρήση λιπάσματος (2000τμχ) το οποίο είχα μαζέψει από αποστολές ,δρώμενα (+το Ρέντζο) και από τζάμπο δέντρα και έκανα σπορές με ενεργοποιημένους εξευγενισμένους. Έτσι μαζεύονται 2000 γιορτινά άνθη.
    - Εφόσον μαζευτούν τα άνθη, βάζουμε μόνο απλά δέντρα παντού (παίρνω περίπου 200 μπαλίτσες του αγρού σε κάθε συγκομιδή - ανα 20 ώρες) Αρα 6 - 7 premium μπάλες ημερησίως
    - Παίζουμε μόνο με premium μπάλες και κάνουμε το μέγιστο σκορ = 54 αστερονομίσματα.

    Υπάρχουν αποστολές που δίνουν σούπερ λίπασμα και τούρμπο λίπασμα
    Επίσης δεν χρησιμοποιούμε φυτά με μικρούς χρόνους καθώς μειώνεται η συχνότητα αναδυόμενων
     
    Αρέσει σε ioanna6929, -Μαρια13-, βιβη.2003 και 11 σε άλλους.
  18. LILA413

    LILA413 Διοικητής του φόρουμ

    Και να η πρώτη μου φασολιά :D[​IMG]
    Δεν είναι δύσκολο, Τρόπο θέλει .. Κι ο τρόπος περιφράφεται ακριβώς, στο από πάνω ποστ (ποστ 157 από lagoudaki) :music:
    το ξαναγράφω για να μην χαθεί... στις τόοοσες σελίδες...:p
    (και σημειώνω οτι τούρμπο λίπασμα δεν χρησιμοποίησα.. ούτε είμαι premium αγρότισσα..)
    Ωωωωχχ .. Ξέχασα να την κλειδώσω .. Τρέεεχω xD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/9/15
    Αρέσει σε heavymetal7, ioanna6929, bibina.2 και 20 σε άλλους.
  19. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    καλησπέρα σας
    θα σας προτείνω να κάνετε ένα πρόγραμμα με το τι αναδυόμενα μαζεύετε την μέρα
    άπλα για να δείτε πάνω κάτω μέχρι που μπορείτε να φτάσετε
    πχ εγώ έχω μαζέψει 264 μέχρι τώρα (και έχουν περάσει 2 μέρες) και έχω ακόμα 4 μέρες υπολογίζω οτι θα φτάσω μέχρι 700 πόντους
    οπότε μάλλον θα πάρω την ασημένια ομάδα δενδρύλλια μυστ στάβλους σ.τ. σ.λ. και το αυτοκόλλητο ή το κουπόνι ανάλογα με το πόσα θα έχω
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/9/15
    Αρέσει σε SemK, ioanna6929, soyla74 και 5 σε άλλους.
  20. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Λίλα μου, δεν είναι δύσκολο αν έχεις σ.λ. Εγώ είχα 250 και μάζεψα 486 αστερονομίσματα. Την Πέμτη έκανα μόνο 1 μάζεμα. Τώρα δεν έχω άλλα λιπάσματα. Έκανα όσες αποστολές μπορούσα και άξιζε να κάνω, [ στρουθοκάμηλος πατινέρ για τα 1500 λιπάσματα του σούπα και λάβρα, και να ήθελα να αγοράσω δεν υπάρχει στη λαική]. Θα αγοράσω και τα 60 απο το μαγαζί του Κιμ, αλλά τι να σου κάνουν; Θα τα μαζέψω όλα και στο τέλος θα αποφασίσω τι θα αγοράσω. Αν και είχα πολλά δέντρα, αγόρασα και πολλά. Με βλεπω σε λίγο να τα ξηλώνω για να βάλω χωράφια για γιορτινούς ανθούς. Το κάθε χωράφι γεμάτο δέντρα μου δίνει 50 μπαλίτσες. Και με όλυρα νομίζω τα μισά,αλλά μαζεύεται 2 φορές τη μέρα. Άρα το κάθε χωράφι δίνει κάτι λιγότερο απο 1 πρίμιουμ σάκο τη μέρα. Ότι πάρουμε καλό είναι. Πολύ ωραία ιδέα να μπορείς να εξαργυρώσεις τα κέρδη με τα δώρα που θέλεις. Το κυνήγι θέλει πολύ υπομονή και χρόνο, αλλά χαλάλι.
     
    Αρέσει σε Stefoulini, ioanna6929, Louisa και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.